W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Wypalarka do chwastów Opinie i Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Najlepsza wypalarka do chwastów w okamgnieniu pozbędzie się tego ustrojstwa np. z Twojej kostki brukowej i podjazdu. To skuteczny sposób na usunięcie krnąbrnej trawy i roślin, które rosną tam, gdzie tego sobie nie życzysz. Wbrew klasykowi chwastów wcale nie trzeba wyrywać. Dużo sprytniej zrobisz, gdy je wypalisz. Zajrzyj zatem do niezależnego rankingu wypalarek i opalarek, aby wybrać raz, a dobrze!

Wypalarka do chwastów ranking i opinie - jaka najlepsza?

Ranking wypalarek do chwastów 2024 - TOP 5

Falon-Tech FT0028

Falon-Tech FT0028

Ranking wypalarek do chwastów wygrywa Falon-Tech FT0028. Rewelacyjnie nada się do średniego i dużego ogrodu lub zaniedbanej działki. Wreszcie zapomnisz o mchu na kostce, bo go tam nie zobaczysz. To najlepsza wypalarka gazowa, której wyregulujesz płomień. Maksymalna temperatura dochodzi do aż 1300°C, więc usuniesz denerwujące chwasty razem z ich korzeniami.

Długa rączka (80 cm) ułatwi Ci manewrowanie sprzętem. Wszędzie nim dotrzesz, szybko i bez straty sił niszcząc strukturę komórkową chwastów. Kartusz 400 ml wystarczy na ponad godzinę wypalania. Nie zwiększy znacząco wagi, która wyjściowo wynosi tylko 465 g. Falon-Tech FT0028 przyda Ci się też do innych zadań. Prędko rozpalisz kominek, grilla lub zlikwidujesz mrówki bądź inne robactwo.

Jeżeli mocna wypalarka do traw i chwastów to Twój zakupowy cel, zdecyduj się na Falon-Tech FT0028. Za sprawą piezo-zapalnika prędko uruchomisz ten sprzęt, mogąc skutecznie wypalić, co trzeba. To po prostu profesjonalny odchwaszczacz dla wymagających!

Ocena produktu: 9.93/10

Powermat PM-WPL-2100M

Powermat PM-WPL-2100M

Powermat PM-WPL-2100M skutecznie usunie mech z kostki i nieestetyczne rośliny z chodników, podjazdu bądź tarasu. Maksymalna temperatura pracy osiąga tu 650°C. Masz do dyspozycji 3 biegi, więc dopasujesz nadmuch do zadania. Gumowany uchwyt z regulacją obrotową potęguje wielozadaniowość. Tak samo jak dodatkowe dysze, np. do rozpalania grilla czy suszenia lub usuwania farby.

Zauważ, że to tanie urządzenie do wypalania chwastów, a mimo to solidnie wykonane. Płynny przełącznik suwakowy, spora obudowa silnika czy przedłużana rękojeść to tylko niektóre z pozytywów. Dla Ciebie oznacza to tyle, że bez nadwyrężania pleców i straty czasu zlikwidujesz chwasty. Jeżeli masz większą działkę lub ogród, możesz nawet kupić 2 takie sprzęty, a zyskasz ciągłą pracę.

Powermat PM-WPL-2100M wybawi Cię od stosowania chemii, skutecznie usuwając rośliny. To bardzo dobra elektryczna wypalarka do mchu na kostce. Postaw na nią również wtedy, gdy oczekujesz wielofunkcyjności. Znajdziesz tu w końcu wiele wymiennych dysz.

Ocena produktu: 9.78/10

Parkside PUV 2000 C2

Parkside PUV 2000 C2

Parkside PUV 2000 C2, a więc ogrodowa wypalarka do chwastów z Lidla. Osiąga 2000 W mocy i 650°C maksymalnej temperatury. Pomoże Ci raz na zawsze pozbyć się uciążliwych chwastów z kostki, ogrodzenia lub wzdłuż ścian. Strumień gorącego powietrza powinien bez trudu usunąć także korzeń. Urządzenie waży poniżej 1 kg, zatem możesz nim długo manewrować bez większego dyskomfortu.

Parkside PUV 2000 C2 zadowoli Cię dodatkowymi końcówkami, np. do szpachli, a także do grilla. Gdy tego zechcesz, ekspresowo rozpalisz podpałkę, usuniesz farbę lub lakier albo rozpuścisz klej. Jeden niedrogi sprzęt do wielu prac, prawda? Ranking wypalarek do chwastów musiał wyróżnić tak mocny i przydatny model. Ponadto dobrze wykonany, bo w zasadzie nie ma się tu co zepsuć.

Interesuje Cię tani i dobry wypalacz chwastów? Podoba Ci się zestaw dodatkowych dysz? W takim wypadku zamów Parkside PUV 2000 C2, a ułatwisz sobie życie, a przynajmniej wykonywanie niektórych zadań przydomowych. Chwasty znikną, a Ty zaoszczędzisz czas.

Ocena produktu: 9.64/10

Blaupunkt HG6010

Blaupunkt HG6010

Pod względem przepustowości powietrza Blaupunkt HG6010 to bardzo wydajna opalarka do chwastów. Dobija do 500 l/min przy temperaturze maksymalnej 600°C. Co istotne, da Ci możliwość 3-stopniowej regulacji. Gdy sytuacja tego wymaga, nie uszkodzisz nią najbliższego otoczenia chwastów. Przywrócisz wyjściową formę np. kostki brukowej, która zacznie wreszcie schludnie wyglądać.

Owszem, mocarniejsze chwasty wymagają dłuższego opalania, lecz efekt powinien Cię zadowolić. Kolejny atut? Proszę bardzo, bogaty zestaw 5 dysz, m.in. do grilla lub usuwania kleju. Ta cecha wyróżnia najlepsze wypalarki do chwastów. Skoro parametry na to pozwalają, aż żal nie byłoby dołączyć jakichś końcówek do tego elektrycznego wypalacza. W tym wypadku skorzystasz z nich.

Masz dość ręcznego usuwania chwastów? Nie chcesz lub nie możesz skorzystać z chemii do pozbywania się roślin? Blaupunkt HG6010 rozwiąże Twoje problemy. Przyda Ci się do usuwania chwastów ze szczelin kostki, murowanych ścian czy trawników w czasie wegetacji.

Ocena produktu: 9.5/10

Dedra DED7975

Dedra DED7975

Za pomocą Dedra DED7975 nie tylko usuniesz łodygę, ale i kępę chwastu wraz z całym systemem korzeniowym. To wszystko bez użycia niebezpiecznych środków chemicznych i uszkadzania pozostałych roślin. W razie potrzeby odkręcisz wysięgnik i obrócisz rękojeść, by skorzystać z tradycyjnej opalarki. W zestawie znajdziesz dodatki. Rozpalisz nimi grilla lub usuniesz stare lakiery i farby.

Ten profesjonalny wypalacz posłuży Ci także do wyczyszczenia wysokich ścian lub ogrodzenia. Ułatwi Ci to między innymi dołączony do zestawu wysięgnik teleskopowy z regulacją długości. Od teraz zapomnisz o dźwiganiu drabiny – usuniesz niepożądaną roślinność prościej, niż Ci się wydaje. Bez trudu dopasujesz parametry urządzenia do rodzaju prac (3 poziomy nadmuchu).

Dedra DED7975 to w mojej opinii jedna z najwygodniejszych w użyciu wypalarek do usuwania mchu z kostki brukowej i nie tylko. Nie waży za dużo, dając Ci kilka użytecznych regulacji. Dostosujesz jej budowę do oczekiwań i własnego wzrostu.

Ocena produktu: 9.49/10

Jaką wypalarkę do chwastów wybrać?

Wypalarki do chwastów nie należą do bardziej skomplikowanych sprzętów ogrodowych. Mimo to istnieją tu pewne istotne parametry i cechy. Poznaj je, a dokonasz rozsądniejszej decyzji. Wszystkie kluczowe aspekty opisałem tuż poniżej, w części poradnikowej.

Rodzaj

Robiąc sobie porównanie wypalarek do chwastów, prędko natkniesz się na kilka różnych typów tych urządzeń.

Sprawdź moją opinię o nich:

  1. Elektryczna wypalarka do chwastów – ograniczy Cię długością kabla, co stanowi największy minus. W wielu sytuacjach nie obejdzie się bez ogrodowego przedłużacza. Do plusów należą zadowalająca temperatura maksymalna, szeroki wybór takich sprzętów oraz precyzyjne działanie punktowe.
  2. Gazowa wypalarka do chwastów – korzysta z nabojów gazowych (kartuszy). Ten rodzaj wyróżnia się niewielką wagą, więc nawet obecność naboju dużo tu nie zmienia. Atut stanowi często bardzo wysoka temperatura wypalania, czego nie polubi nawet najtwardszy chwast. No i nie ograniczy Cię przewód, bo go nie ma.
  3. Wypalarka do chwastów na podczerwień – dużo rzadszy rodzaj od poprzednich. Przypomina modele gazowe, lecz korzysta z ceramicznych elementów i promieniowania cieplnego. Precyzyjnie działa, a mocniejszy wiatr nie zaburzy dokładności. Mimo to na efekty trzeba trochę poczekać.

W mojej opinii wybór rodzaju to kwestia indywidualna. Zarówno sprzęty elektryczne, jak i gazowe mogą być bardzo dobre. Te pierwsze lepiej się sprawdzają przy mniejszej liczbie chwastów do usunięcia, gdyż nie są tak mobilne. Gazowym wypalaczem wygodniej obskoczysz większą powierzchnię.

Moc

Moc wpływa po części na szybkość działania, a więc i skuteczność usuwania chwastów. Co ciekawe, również gazowe wypalacze zazwyczaj zawierają ten parametr w specyfikacjach, mimo że nie pobierają energii z gniazdka.

Okazuje się, że nie ma tu ogromnych różnic. Wypalacze do ogrodu oferuję zwykle 2000 – 2500 W mocy. Wystarczająca wartość, aby napędzić sprzęt do wydajnej likwidacji niepożądanej roślinności – również z kostki brukowej czy tarasowych szczelin.

Temperatura

Im wyższa, tym teoretycznie lepiej poradzisz sobie z chwastami. Do tego usuniesz nie tylko łodygę takiego ustrojstwa, ale i jego korzeń. Dobrze, gdy maksymalna temperatura osiąga lub przekracza 500°C. Niektóre urządzenia, głównie te gazowe, potrafią generować powyżej 1000°C.

Przepustowość powietrza

Chodzi po prostu o siłę nadmuchu gorącego powietrza. Podobna historia do 2 poprzednich parametrów. Wyższa wartość oznacza zwykle efektywniejsze działanie, a więc i oszczędność czasu na usuwaniu chwastów. Korzystna wartość to ok. 500 – 600 l/min na najwyższym biegu.

Regulacja

Dotyczy temperatury i przepływu powietrza, które już dla Ciebie omówiłem. W mojej ocenie dobra wypalarka do chwastów powinna oferować regulację – najlepiej w oparciu na 3 biegach. W takim wypadku dopasujesz intensywność pracy do konkretnego zadania.

Bywa przecież tak, że bardzo wysoka wydajność może w jakiś sposób uszkodzić najbliższą okolicę chwastu. Gdy masz co do tego obawy, ustawisz niższy poziom i po sprawie. Istotne, aby wszystkie biegi były rozsądnie zróżnicowane, zaczynając się już od np. 100°C. Tworząc ranking wypalarek do chwastów, zwracałem na to uwagę.

Wielofunkcyjność

Wypalarka służy głównie do usuwania chwastów z kostki, tarasu lub rabat kwiatowych. Niemniej nie oznacza to, że takiego sprzętu nie wykorzystasz do innych zadań. Wielofunkcyjność zapewnią Ci dodatkowe dysze zawarte w zestawie. Dają zwykle możliwość wypalania punktowego i szerokiego.

Ta pierwsza opcja usunie chwasty, nie uszkadzając trawy wokół oraz blisko zlokalizowanej roślinności. Szersze dysze bardzo dobrze sprawdzą się do pielęgnacji kostki brukowej. Ponadto pomogą Ci przygotować grządki przed sianiem warzyw.

A to nie wszystko. Czasem wyposażenie obejmuje jeszcze specjalne dysze. Co nimi zrobisz? Szybko rozpalisz grilla, usuniesz stary lakier lub farbę, rozpuścisz klej, zdeformujesz blachę albo usuniesz mech i chwasty ze ścian lub ogrodzenia. Jak widzisz, w grę wchodzą nawet niektóre prace budowlane.

Wygoda użytkowania

Tak naprawdę nie same parametry wpływają na to, czy dana wypalarka jest dobra. Pamiętaj o komforcie użytkowania takiego sprzętu.

Co ma zatem tu największe znaczenie?

  • Waga – im mniejsza, tym lepiej. Na szczęście wypalacze ogrodowe są raczej lekkie, rzadko przekraczając 1,5 kg. Znajdziesz również modele poniżej 1 kg.
  • Teleskopowa rękojeść – lub jakkolwiek regulowana, jeżeli chodzi o długość (którą przy okazji warto sobie sprawdzić). Unikniesz wtedy konieczności schylania się i zapewnisz sobie lepsze warunki pracy.
  • Gumowany uchwyt – oferuje właściwości antypoślizgowe. Pewniej chwycisz sprzęt i precyzyjnie nakierujesz go w konkretne miejsce.
  • Stojak – przydaje się do pielęgnacji bardziej rozległych terenów. W razie potrzeby lub w trakcie przerwy oprzesz bezpiecznie sprzęt w pozycji pionowej, nie martwiąc się o uszkodzenia.

Ile kosztuje wypalarka do chwastów?

Ceny wypalarek do chwastów mieszczą się zwykle w zakresie 60 – 160 zł. Często tańsze bywają te gazowe i to mimo niejednokrotnie większych możliwości. Generują jednak dodatkowy koszt w postaci kartuszy (choć z drugiej strony nie pobierają energii elektrycznej).

Jakiej firmy wypalarka do chwastów?

Najlepsi producenci wypalarek do chwastów to Falon-Tech, Powermat, Parkside z Lidla, Blaupunkt oraz Dedra. Produkują mocne sprzęty o potężnym nadmuchu oraz wysokiej temperaturze roboczej. Ich wypalacze ogrodowe rzadko się też psują bądź jakkolwiek odkształcają.

Podsumowanie

Od momentu zakupu dobrej wypalarki problem chwastów przestanie być dla Ciebie tak upierdliwy. Mój ranking zaprezentował Ci kilka najlepszych modeli, które działają szybko i precyzyjnie.

Jeżeli masz dodatkowe pytanie lub własną opinię o wypalarce do chwastów, daj znać w sekcji komentarzy.

Pomyśl także, czy Twoje urządzenie do koszenia jest odpowiedniej jakości i ułatwia Ci dbanie o trawnik. Jeśli nie do końca, sprawdź ranking kosiarek spalinowych. Przedstawia topowe modele z tej kategorii. Nie chcąc wkładać sił w koszenie, dowiedz się, jaki robot koszący jest najlepszy.

Mniejszemu ogrodowi powinna podołać najlepsza kosiarka elektryczna, a alternatywę dla obu rodzajów stanowi dobra kosiarka akumulatorowa. Ten typ nie wymaga ani paliwa, ani stałego dostępu do energii.

Często trawa pojawia się także w miejscach, do których trudno dotrzeć szerszym sprzętem. Wtedy wybawienie stanowi urządzenie, które zaprezentuje Ci ranking kos spalinowych. Poręczne i dobre na węższe obszary. Zresztą tak samo jak polecane podkaszarki akumulatorowe.

Okazało się również, że czołowe wypalarki pomogą Ci rozpalić grilla tradycyjnego typu. Być może czas rozejrzeć się za nowym modelem? Wtedy pomoże Ci ranking grilli węglowych.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments