W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Podkaszarka akumulatorowa Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  2

Dobra podkaszarka akumulatorowa da Ci i swobodę manewrowania, i wysoką wydajność. Sprosta wysokiej trawie, oszczędzając Twój czas i siły. Wystarczy, że postawisz na porządny sprzęt. Ułatwi Ci to mój niezależny ranking podkaszarek na akumulator.

Podkaszarka akumulatorowa ranking - Jaka najlepsza?

Akumulatorowy sprzęt do koszenia trawy jak najbardziej ma sens. Dowód na to stanowią mocne podkaszarki na akumulator.

Pośmigasz chwilę z takim urządzeniem, a trawnik odzyska dobrą prezencję… o ile kupisz solidny model.

I w tym momencie pojawia się subiektywny ranking podkaszarek akumulatorowych. Regularnie go aktualizuję, by pokazać Ci topowe kosy na akumulator. Poznaj je teraz!

Ranking podkaszarek akumulatorowych 2023 – TOP 10

Makita DUR368APT2

Najlepsza podkaszarka akumulatorowa z silnikiem bezszczotkowym i 3-stopniową regulacją prędkości obrotowej. Ustawienia zmienisz elektronicznie przy użyciu spustu. Do wyboru masz tryby: wysoki, średni i niski. Bez większych komplikacji dopasujesz go do własnych potrzeb oraz rodzaju trawy. To skuteczny sprzęt na każde warunki i trawnik.

Ta bezszczotkowa kosa akumulatorowa automatycznie dostosowuje prędkość oraz moment obrotowy w trakcie koszenia. Wszystko po to, by zapewnić Ci uzyskanie jak najlepszych osiągów. Dba o to innowacyjna technologia ADT, o jakiej pomyślał producent. Wiedz, że to nie wszystko, na co możesz liczyć. W tej profesjonalnej kosie bezprzewodowej nie zabrakło zabezpieczeń.

To między innymi technologia AFT. Oferuje automatyczne wyłączanie w sytuacji nagłego spowolnienia lub całkowitego zatrzymania kosy. Oprócz tego zyskujesz jeszcze obwód ochronny akumulatora. Zapewnia bezpieczeństwo przed przegrzaniem, przeciążeniem i nadmiernym rozładowaniem. Użytkując tę topową podkaszarkę na akumulator, niczym się nie przejmujesz!

Ocena produktu: 9.83/10

Bosch AdvancedGrassCut 36 0600878N03

Wydajna wykaszarka akumulatorowa do prac w ogrodzie i na działce. Wyposażona w system cięcia z podwójną nicią gwarantuje precyzyjne i szybkie przycinanie trawy, chwastów oraz zarośli. Bosch AdvancedGrassCut 36 0600878N03 to porządna podkaszarka z półautomatycznym mechanizmem cięcia. Akumulator i ładowarkę dostajesz od razu w zestawie.

Co więcej, bez trudu dopasujesz kąt rękojeści dodatkowej, by jeszcze lepiej uporać się z zaroślami w trudno dostępnych miejscach. Osłona w postaci kabłąka umożliwi Ci bezpieczne przycinanie trawy. Bez obaw o zniszczenie rabat czy krzewów ozdobnych. Z kolei dwa tryby prędkości pomogą dostosować tempo ostrzy do warunków pracy.

Sprzęt daje możliwość koszenia w pionie. Odpowiada za to funkcja podkaszania krawędzi oferująca szybką zmianę pozycji. Sposób koszenia zmienisz po wciśnięciu specjalnego przycisku znajdującego się na uchwycie i obróceniu głowicy w drugą stronę. Na pewno wszystko przytniesz precyzyjnie. Co najważniejsze, dopasujesz sprzęt do ukształtowania terenu.

Ocena produktu: 9.76/10

Stiga SBC 700 D AE (277210008/ST1)

Ta wysokiej jakości podcinarka akumulatorowa z podwójną kierownicą ułatwi Ci pielęgnację dużego ogrodu. Koszenie trawy i chwastów na zboczu, w rowie czy wzniesieniach usprawnia dokładnie przemyślana konstrukcja. Nie zajmie Ci to zbyt dużo czasu. Zauważ, że rurkę wykonano z lekkiego, ale mocnego stopu odpornego na odkształcenia i wibracje.

W ustawieniu prędkości pomoże Ci nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LED. Umieszczono go na uchwycie. Sprzęt pracuje z prędkością do 6000 ściegów/min., a wygodę koszenia zwiększa dwuliniowa głowica tnąca. Szerokość cięcia wynosi tu 38 cm, a czas działania na jednym naładowaniu to 33 – 66 min. W mojej ocenie świetne osiągi.

Ta dobra podkaszarka akumulatorowa oferuje możliwość pięciu opcji zaczepów uprzęży. Daje to idealną równowagę dla osoby koszącej oraz maksymalne wyważenie sprzętu, dopasowane do pozycji cięcia. Docenisz silnik bezszczotkowy słynący z wysokiego momentu obrotowego i zwiększonej wydajności. Jeszcze lepiej uporasz się z grubymi i uciążliwymi chwastami wokół domu.

Ocena produktu: 9.63/10

Makita DUR189RFE

Urządzenie z elektroniczną, 3-stopniową regulacją obrotów. Otrzymujesz tu specjalny przycisk manewru wstecznego służący do szybkiego i dokładnego wyczyszczenia ostrzy. Nie stracisz nerwów i czasu na tę czynność. Nie ryzykujesz także skaleczenia. W pobliżu uchwytu znalazł się wielofunkcyjny panel sterowania. Gwarantuje łatwy dostęp i wygodną obsługę.

Tę godną polecenia kosę do dużych powierzchni otrzymasz w zestawie z dwoma akumulatorami BL1830B o mocy 18 V i pojemności 3,0 Ah. Nie zabrakło też ładowarki i wskaźnika niskiego poziomu baterii. Ten ostatni podpowie Ci, kiedy trzeba podłączyć akumulator do zasilania. Producent wyposażył sprzęt w rurę teleskopową z opcją regulacji długości do 10 cm.

Jeśli to nadal dla Ciebie za mało, ciekawi mnie, co powiesz na składaną osłonę z drutu. Zmniejszy ryzyko uszkodzeń ogrodzenia, a także uchroni kwiaty i inną roślinność przed zniszczeniem. Mniejsza osłona żyłki tnącej zapewnia lepszą widoczność przycinanego fragmentu. Pamiętaj też, że w razie potrzeby zawsze możesz użyć hamulca elektrycznego.

Ocena produktu: 9.5/10

DeWalt DCM561PB-QW

Ranking podkaszarek akumulatorowych prezentuje solidną kosę na akumulator o dużej mocy. Szerokość koszenia wynosi tu 33 cm. Prędkość obrotowa na pierwszym biegu osiąga 0 – 4600 obr./min., a na drugim 0 – 6000 obr./min. ZW efekcie precyzyjnie przytniesz trawę na obrzeżach czy skosisz zarośla wzdłuż ogrodzenia. Usuniesz też chwasty o zdrewniałych łodygach.

Manewrowanie przy ścianach i na nierównym terenie ułatwia wygodny uchwyt. W połączeniu z niewielką wagą (4,1 kg) i dobrze przemyślaną konstrukcją gwarantuje pełen komfort koszenia niezależnie od ustawionej prędkości. Zwróć uwagę, że cały czas mowa o niezawodnej podkaszarce akumulatorowej z dwoma trybami pracy.

Producent zadbał o włącznik z płynną regulacją, który umieścił tam, gdzie ma to największy sens, czyli na uchwycie. Zapewnił Ci w ten sposób lepszą kontrolę nad urządzeniem. Dał też możliwość dopasowania trybu pracy do indywidualnych preferencji. Ponadto to wykaszarka na akumulator z silnikiem bezszczotkowym i przekładnią zębatą.

Ocena produktu: 9.42/10

Karcher LTR 18-30 Battery Set 1.444-311.0

Bezprzewodowa podkaszarka do ogrodu o powierzchni do 350 m2. Otrzymasz ją w komplecie z akumulatorem o napięciu 18 V i pojemności 2,5 Ah. Podobnie jak ładowarkę, której również nie zabrakło w zestawie. Urządzenie przycina trawę o średnicy do 30 cm. Robi to przy użyciu skręcanej żyłki umiejscowionej na głowicy.

Znajdziesz w niej jeszcze kilka innych udogodnień. Powinny mocno zachęcić Cię do wyboru podkaszarki Karcher. Mowa tu między innymi o regulowanej głowicy tnącej. Daje możliwość dokładnego przycinania trawy pod niskimi przeszkodami. Od teraz będziesz się cieszyć estetycznie przystrzyżonymi krawężnikami, obrzeżami wzdłuż tarasów i zadbanymi ścieżkami.

Zauważ, że producent dał Ci do dyspozycji automatyczną regulację cięcia. Sprzęt bez względu na uwarunkowania terenu i rodzaj ścinanej trawy dopasuje długość żyłki. Kiedy zajdzie taka potrzeba, zrobisz sobie przerwę w pracy, odkładając urządzenie w bezpiecznej pozycji. Chyba już nie masz wątpliwości, że to dobra podkaszarka akumulatorowa do chwastów i trawy?

Ocena produktu: 9.37/10

Parkside PPFSA 40-Li A1

Wielofunkcyjna podkaszarka bezprzewodowa do trawy i krzewów. W zestawie brakuje potrzebnego akumulatora i ładowarki. O te akcesoria musisz zadbać osobno, ale to zrozumiałe w tej cenie. Sprzęt posłuży Ci do ścinania wysokiej trawy wzdłuż ogrodzenia lub wymagających chwastów na działce. Zauważ, że to urządzenie 2w1, dlatego pełni także funkcję kosy.

Bez trudu wyregulujesz tu obroty, posługując się 3-stopniową zmianą ustawień. Na pewno zachwyci Cię też silnik bezszczotkowy cechujący się mniejszą podatnością na awarie i nie za częstą potrzebą konserwacji. Ponadto Parkside PPFSA 40-Li A1 to dobrej jakości wykaszarka z Lidla z 2 ostrzami wykonanymi z metalu.

Wyposażono ją we wskaźnik pojemności akumulatora. Nie zastanawiasz się, kiedy trzeba naładować ogniwo. Skupisz się wyłącznie na dokładnym koszeniu ogrodu. O wygodę pracy zadba ergonomiczny uchwyt z miękką powłoką oraz regulowaną wysokością i kątem nachylenia. Średnica cięcia dla podkaszarki ma 34 cm, a dla kosy 25,5 cm.

Ocena produktu: 9.23/10

Ryobi RY18LT23A-120

Szczotkowa podkaszarka z automatycznym podawaniem żyłki. Wyposażona w dwa tryby pracy spełni marzenia o schludnym i estetycznie wyglądającym trawniku. Perfekcyjnie przystrzyżony ogród to zasługa technologii EasyEdge. Oferuje tradycyjny sposób koszenia polegający na przycinaniu trawy oraz tryb krawędziowania.

Razem z nim lepiej zadbasz o wykończenie obrzeży, by cieszyć się pięknym i schludnym trawnikiem. Ta dobrze oceniana podkaszarka na akumulator działa bez kabla. Finalnie korzystasz z niej, gdzie tylko chcesz, bo nie denerwujesz się plączącym się pod nogami przewodem. Teraz już chyba wiesz, jaka podkaszarka akumulatorowa pracuje bez ograniczeń.

Metalowa konstrukcja stanowi zwiększoną gwarancję na uszkodzenia,. Cechuje się również odpornością na korozję. Unikniesz zatem zamartwiania się o zniszczenia wynikające z intensywnego użytkowania niezależnie od warunków. Ten kompaktowy i bardzo lekki model bez zarzutu poradzi sobie na małym i średnim trawniku.

Ocena produktu: 9.12/10

Makita DUR181Z

Ranking podkaszarek akumulatorowych prezentuje poręczną podcinarkę bezprzewodową do małego ogrodu. Szerokość cięcia wynosi tu 26 cm, a prędkość obrotowa dobija do 7800 obr./min. Teleskopowa rura da Ci możliwość regulacji, co pozwali dopasować wielkość sprzętu do Twojego wzrostu oraz indywidualnych preferencji i potrzeb.

Użytkownicy chwalą osłonę głowicy, co zresztą wyróżnia najlepsze podkaszarki na akumulator Makita. Wykonano ją z solidnego i wytrzymałego materiału gwarantującego pełne bezpieczeństwo dla elementu tnącego. Sama głowica daje możliwość regulacji, ustawisz ją na 5 poziomach. To mała, ale dokładna podkaszarka przeznaczona do trudno dostępnych miejsc.

Precyzyjnie skosisz nią trawę pod krzewami, wzdłuż płotu i przy ścianach. Mowa tu cały czas o urządzeniu z funkcją cięcia przy krawędziach. Wykorzystasz je do estetycznego wykańczania trawnika, trzymając wygodnie za uchwyt. Ta mini podkaszarka ogrodowa na mały trawnik nie zrujnuje mocno Twojego budżetu. Dlaczego? Bo kupisz ją w cenie ok. 500 zł.

Ocena produktu: 9.05/10

NAC TB40-BL-NG

Tania podcinarka na akumulator do trawy i chwastów. Dotrzesz nią tam, gdzie tradycyjna kosiarka sobie nie poradzi, a o to przecież chodzi. W efekcie bez większego wysiłku zatroszczysz się o przestrzeń wzdłuż ścian, pod krzewami i przy krawędziach. Z tym sprzętem dbanie o wygląd ogrodu przestanie się kojarzyć wyłącznie z nieprzyjemnym obowiązkiem.

Test podkaszarek akumulatorowych udowodnił, że łatwo przeniesiesz sprzęt z jednego miejsca w drugie. Wpływa na to niewielka waga wynosząca 3,1 kg, ale nie tylko. Decyduje o tym również smukła konstrukcja, którą złożysz w razie potrzeby. NAC TB40-BL-NG to godna polecenia wykaszarka dla początkujących użytkowników.

Zdziwisz się, jak łatwo obsłużysz NAC TB40-BL-NG. Wysokość rękojeści wyregulujesz wedle uznania. Od teraz unikniesz nadmiernego pochylania się nad sprzętem, niezależnie od tego, ile masz wzrostu. Specjalna konstrukcja uchwytu zagwarantuje Ci pełną ergonomię. Ominiesz ryzyko wyślizgiwania się tego elementu z dłoni.

Ocena produktu: 8.98/10

Jaką podkaszarkę akumulatorową wybrać?

Zastanawiasz się, jaka podkaszarka akumulatorowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem?

Wiele zależy od tego, na jakim terenie będziesz z niej korzystać.

Niemniej istnieją pewne kwestie pomocne podczas zakupu. Jeśli weźmiesz je pod uwagę, nie pożałujesz swojej decyzji.

Element tnący

To od Ciebie zależy, co ostatecznie wybierzesz. Do wyboru masz żyłkę, ostrze plastikowe lub metalowe. Pierwszy mechanizm cięcia znakomicie sprawdza się do delikatnej trawy, cienkich roślin i chwastów.

Nylonową żyłkę w razie potrzeby łatwo uzupełnisz. Także gdy się zerwie. Wystarczy wówczas, że wsuniesz ją w odpowiednie miejsce, a bez przeszkód wznowisz koszenie.

Pamiętaj, by żyłkę dopasowywać zawsze do własnych potrzeb i rodzaju podkaszarki. Cieńsza nić od 1,2 do 2 mm sprawdzi się do mniejszej trawy i pozostałych roślin na działce. Jeśli potrzebujesz żyłki do grubszych zarośli, wybierz tę o grubości 3 mm.

Niemniej taka wielkość nie będzie wystarczająca, by uporać się z twardymi i wymagającymi łodygami czy gałązkami krzewów. Tutaj o wiele lepiej poradzi sobie precyzyjna podkaszarka akumulatorowa z ostrzem metalowym lub plastikowym.

Jak się zapewne domyślasz, noże wykonane z tworzywa sztucznego będą tańsze, ale niekoniecznie znacząco gorsze. Zwróć jedynie uwagę na jakość ich wykonania. Jeśli użyto do nich mocnego i solidnego plastiku, powinny nadać się do dłuższej eksploatacji.

Ostrza metalowe zarezerwowane są głównie do profesjonalnego użytku. Wyróżniają się niebywałą odpornością na uszkodzenia i korozję. Wykorzystasz je do długiego i intensywnego użytkowania.

Akumulator

To jeden z najważniejszych elementów podkaszarki akumulatorowej, bo decyduje o sprawności i szybkości koszenia. Wybierając go, sprawdź, jaki oferuje czas działania, ale też ile trwa jego ładowanie.

Najlepsze podkaszarki akumulatorowe zachwycają ciągłością pracy nawet do 60 minut. Wbrew pozorom to mocno zadowalający wynik, biorąc pod uwagę sposób działania takich urządzeń. Czas ładowania wynosi zwykle do ok. 3 godzin.

Zapamiętaj, że im pojemniejszy akumulator, tym lepiej, bo zapewni dłuższe koszenie. Inaczej sprzęt będzie wymagał robienia częstych przerw w pracy, co na dłuższą metę da Ci się ostro we znaki.

Zauważ, że w niższych cenach dostępne są podkaszarki bez akumulatora oraz ładowarki. W takim wypadku i tak musisz wydać dodatkową kasę na te elementy. Inaczej kosa nie zadziała. Z drugiej strony to Ty decydujesz, jakiego rodzaju ogniwa użyć. Wybierzesz jego napięcie oraz pojemność, nie zdając się na to, co już jest w zestawie.

Kształt głowicy

Kiedy zależy Ci, żeby urządzenie skutecznie usuwało twarde i ciężkie łodygi, zadbaj o odpowiednią głowicę. Prawidłowo dobrany kształt pozwala na sprawne i precyzyjne koszenie. Oczywiście dużo zależy też od Twoich potrzeb i terenu, na jakim zamierzasz korzystać z podkaszarki.

Producenci oferują głowice okrągłe i trójkątne. Te pierwsze są delikatniejsze, dlatego sprawdzą się do cienkich traw i mało wymagających chwastów. Głowice okrągłe wykonują płynne i dokładne ruchy, nie wytwarzając jednocześnie za dużego hałasu.

Kiedy szukasz podkaszarki akumulatorowej do uprzątnięcia zaniedbanej działki lub ogrodu z krzaczastymi zaroślami, wybierz model z głowicą trójkątną. Cechuje je duża precyzja i sprawne radzenie sobie na wymagającym terenie. Mimo wszystko miej na uwadze, że takie głowice znacznie szybciej zużywają żyłkę. Nierzadko też pogarszają ostrość elementu tnącego.

Szerokość cięcia

To kolejna sprawa, której lepiej nie lekceważyć. Jeśli to zrobisz, istnieje duże ryzyko, że szybko pożałujesz swojej decyzji. Dlaczego? Po pierwsze wybierzesz niewłaściwy sprzęt, a po drugie koszenie nim nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Szerokość robocza podkaszarki akumulatorowej decyduje o tym, jak duży fragment zieleni zetniesz za jednym pociągnięciem. Parametr ten zwykle oscyluje między 23 a 30 cm. Im większy, tym szerszy kawałek trawnika skosisz.

Jeśli nadal masz wątpliwości, jaki sprzęt będzie najlepszym wyborem, postaw na model z regulacją szerokości cięcia. Porównanie podkaszarek akumulatorowych pokazało, że takie urządzenia sprawdzają się do wąskich, ale i szerszych terenów.

Wygoda użytkowania

Zależy od paru kwestii, ale jedna z ważniejszych to waga podkaszarki. Im mniejsza, tym większy komfort pracy, bo nie zużyjesz całej energii na pielęgnację ogrodu lub działki. Bez trudu podołasz kilkugodzinnemu koszeniu, przynajmniej tak obstawiam. Co najważniejsze, nie odczujesz bólu rąk i pleców.

Jeśli tak jak ja cenisz komfort użytkowania, wybierz lekką podkaszarkę akumulatorową, której ciężar nie przekroczy 3 lub maksymalnie 4 kg.

O wygodzie koszenia decyduje również regulowany i ergonomiczny uchwyt. Jedynie prawidłowo przemyślana konstrukcja pozwoli Ci dopasować sprzęt do wzrostu i indywidualnych preferencji.

Praca będzie o wiele mniej męcząca, jeśli w zestawie otrzymasz szelki lub pasy mocujące. Odciążą ramiona i zapewnią równowagę podczas koszenia.

Ranking podkaszarek akumulatorowych zawarł również kilka modeli ze wskaźnikiem baterii. Takie udogodnienie podpowie, kiedy będzie trzeba podłączyć akumulator do zasilania.

Podkaszarka akumulatorowa – Ceny

Zakup tego rodzaju urządzenia zwykle wiąże się z kwotą między 400 a 2000 zł. Na rynku znajdziesz też trochę tańsze podkaszarki akumulatorowe, ale nie mogę zagwarantować Ci, że spełnią Twoje potrzeby i oczekiwania. Przede wszystkim nie pochodzą od sprawdzonych producentów, a i z jakością też nie najlepiej.

Jeśli chcesz mieć pewność, że udało Ci się znaleźć właściwy sprzęt, wybierz ten z mojego przedziału cenowego. Już za ok. 400 zł otrzymasz dobrej jakości podkaszarkę akumulatorową, która pomoże rozpocząć przygodę z koszeniem.

Będzie to raczej sprzęt dla początkujących użytkowników i na mniejszy trawnik, więc nie spodziewaj się tu za wiele. Niemniej możesz liczyć na niewielką wagę i składaną konstrukcję ułatwiającą transport czy przechowywanie.

Ograniczona pewnie będzie szerokość cięcia czy wybór elementu tnącego. Za taką kwotę raczej nie kupisz sprzętu z metalowym ostrzem. W zestawie najczęściej otrzymasz głowicę z żyłką. Dodam jeszcze, że w najtańszych podkaszarkach brakuje zwykle akumulatora i ładowarki. O te elementy trzeba zadbać osobno.

Jeśli chcesz tego uniknąć, na zakup przeznacz 700 – 1000 zł. Taki budżet da Ci większe możliwości, ale i bogatsze wyposażenie. Zyskasz tu przede wszystkim lepszą jakość, która zapewni Ci długie użytkowanie.

Ta cena to także pojemniejszy akumulator niewymagający za częstego ładowania. Otrzymasz go w zestawie wraz z ładowarką. Takie podkaszarki będą odpowiednie do przycinania trawy wzdłuż ogrodzenia, przy ścianach czy pod krzewami. Lepiej sobie poradzą z bardziej wymagającymi chwastami i uporządkowaniem zaniedbanych terenów.

Podkaszarki akumulatorowe za ponad 1000 zł to jednocześnie te najdroższe. Nie brakuje w nich solidnego ostrza wykonanego z metalu czy wyświetlacza ze wskaźnikiem naładowania akumulatora.

Zaskakują dodatkowo silnikiem bezszczotkowym i mniejszym generowanym hałasem. Jeśli chodzi o szerokość koszenia, to zdarza się, że wynosi w nich nawet 35 cm. Takim wynikiem szczyci się najczęściej polecana podkaszarka akumulatorowa z mojego rankingu.

Zastanów się, czego oczekujesz względem urządzenia. Przeanalizuj też teren, gdzie będziesz z niego korzystać. Czasami nie ma potrzeby inwestowania w drogi sprzęt do sporadycznego przycinania zieleni wokół domu.

Jakiej firmy podkaszarka akumulatorowa?

Między innymi w moim zestawieniu udało Ci się zauważyć, że podkaszarki akumulatorowe oferuje więcej niż kilku producentów. Czy wszystkim warto od razu zaufać? Tym, którzy zdobyli już renomę na rynku, pewnie tak.

Największą popularnością wśród konsumentów cieszą się urządzenia Makita. To marka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W jej ofercie znajdziesz porządne podkaszarki przeznaczone do intensywnego użytkowania. Kilka z nich kupisz też za przyzwoite pieniądze, ale nadal z rewelacyjną jakością.

Sprzęty od tego producenta cechuje silnik bezszczotkowy, zadowalająca szerokość robocza oraz nowoczesne udogodnienia, jak np. wyświetlacz elektroniczny. Kiedy szukasz solidnej podkaszarki na akumulator do wymagającego terenu, kupuj w ciemno, bo gwarantuję Ci, że się nie zawiedziesz.

Dobrymi opiniami cieszą się też urządzenia Bosch i Stiga. Tutaj za bardzo nie ma się do czego przyczepić, bo mają wszystko, czego potrzebujesz do precyzyjnego i wygodnego koszenia.

Mowa tu głównie o półautomatycznym mechanizmie cięcia czy regulacji prędkości. Nie brakuje również wygodnego w użyciu panelu sterowania, wskaźnika naładowania akumulatora i dopasowanego uchwytu.

Ranking podkaszarek akumulatorowych pokazał, że DeWalt i Karcher to kolejne marki, które zdobyły zaufanie wśród konsumentów. Ich sprzęty przystosowane są do pracy wokół domu i na średnio wymagającym terenie.

Zwróć uwagę, że otrzymasz je w komplecie z akumulatorem i ładowarką. W razie potrzeby zmienisz tryb pracy, czym jeszcze lepiej dopasujesz sprzęt do swoich potrzeb i rodzaju terenu.

Jeśli szukasz czegoś na ograniczony budżet, rozważ takie marki jak Parkside z Lidla, Ryobi oraz NAC. Oferują przyzwoitą jakość za rozsądne pieniądze. Nie obawiaj się ich trwałości, zwłaszcza kiedy potrzebujesz mniejszej podkaszarki do niewielkiego ogródka.

Podsumowanie

Kosa akumulatorowa to nieoceniony sprzęt podczas pielęgnowania trawnika. Nie ogranicza Cię plączący się przewód, a z drugiej strony nadal korzystasz z wydajnego urządzenia. Teraz już wiesz, jakie bezprzewodowe podkaszarki na akumulator są najlepsze. Nie musisz o nie pytać na forum lub grupach.

Naszło Cię jakieś pytanie? A może masz własną opinię? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Proponuję Ci także pozostanie na moim portalu. Po co? Aby poznać pewne alternatywy. Jeżeli chodzi o podkaszarki, rozważ najlepsze kosy spalinowe. Również wydajne i bez kabla. Podobnie jak sprzęty, które zaprezentuje Ci ranking kosiarek akumulatorowych. Jak dla mnie komfortowe w obsłudze.

Idąc dalej, po co w ogóle się męczyć z koszeniem? Wyręczy Cię od tego najlepszy robot koszący. No dobra, może to nie sprzęt na mocno nierówny teren o olbrzymiej powierzchni, ale na mniejszy trawnik jak znalazł.

Wolisz mieć lepszą kontrolę, lecz i tak się nie narobić? Proszę bardzo, spójrz na ranking traktorków ogrodowych. Sprytne jeździki, które przydają się nawet zimą (gdy dany model ma też pług).

Co jednak z żywopłotem czy tujami? Obstawiam, że otaczasz swoją działkę jakimiś roślinami, zresztą sam tak robię. Dlatego też wiem, jak pomocne potrafią być najlepsze elektryczne nożyce do żywopłotu i krzewów. Prosty i nie za drogi sposób na pielęgnację przydomowych roślin.

Wolisz wersję bez kabla? Proszę bardzo! Zaprezentuje Ci ją ranking akumulatorowych nożyc do żywopłotu. Po raz kolejny pożegnasz ograniczenie odległości wynikające z przewodu zasilającego. Tutaj go nie ma.

A jeżeli prześladują Cię chwasty czy trawa w kostce brukowej, zobacz dobre wypalarki do chwastów. Raz dwa pozbędą się tego, czego nie chcesz widzieć w swoim ogrodzie.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
1 miesiąc temu

Witam,

Szukam (dla kobiety) podkaszarki/kosy akumulatorowej na kółkach z głowicą tarczową. Jest gdzieś takie cudo?