Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Tabletka to zmywarki to skuteczny środek czyszczący wiele innych sprzętów AGD, w tym piekarniki. Jak jednak to zrobić, aby nie spowodować awarii sprzętu? Dlaczego w ogóle warto zastosować taką tabletkę? O tym w moim poradniku.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Spis treści:

  Jak umyć piekarnik tabletką do zmywarki?

  Czyszczenie piekarnika tabletką do zmywarki jest niecodziennym, ale jednocześnie skutecznym sposobem. Nie jest to skomplikowane ani trudne do wykonania zadanie.

  Zobacz instrukcję krok po kroku:

  1. Upewnij się, że wewnątrz piekarnika nie znajdują się naczynia oraz resztki obiadu.
  2. Nastaw urządzenie na 100 stopni Celsjusza.
  3. Kostkę do zmywarki umieść w niewielkim naczyniu żaroodpornym lub w blaszce do pieczenia. Możesz użyć również tej, którą producent dołączył do piekarnika.
  4. Detergent zalej gorącą wodą. Jej ilość zależy od wielkości naczynia. Pamiętaj, aby ciecz chociaż w połowie zakryła tabletkę do zmywarki.
  5. Całość pozostaw na ok. 2 godziny.
  6. Po zaleconym czasie wyjmij z pieca naczynie i dokładnie umyj je gąbką zamoczoną w ciepłej wodzie z płynem do naczyń.
  7. Wnętrze piekarnika wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką.

  Dlaczego warto myć piekarnik tabletką do zmywarki?

  Nie masz już wątpliwości, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki. Jak myślisz, czy takie niecodzienne mycie sprzętu jest bezpieczne i warto je stosować?

  Oczywiście, że tak!

  Wysoka temperatura sprawia, że tabletka zaczyna osadzać się we wnętrzu piekarnika. Para rozpuszcza zaschnięte zabrudzenia, które bardzo łatwo później zetrzesz.

  Zastosowanie tabletki do zmywarki podczas czyszczenia piekarnika nie jest przede wszystkim pracochłonne. Wystarczy, że umieścisz kostkę na blasze i uruchomisz urządzenie. Cały proces odbywa się niemalże bez Twojego wkładu. Ty w tym czasie możesz się zrelaksować lub wykonać inne domowe prace.

  Mycie AGD tabletką nie wymaga również dużych nakładów finansowych. Nie są Ci potrzebne drogie i profesjonalne detergenty do czyszczenia. Domowy budżet na tym nie cierpi, a Ty cieszysz się czystym wnętrzem swojego urządzenia.

  Nie jest to może tak skuteczne jak jakieś samoczyszczenie piekarnika (np. pyroliza czy kataliza), ale stanowi pewną alternatywę.

  Planujesz zakupy sprzętu? Kupuj na promocjach w zaufanych sklepach!

  Jak często czyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

  Zapewne doskonale wiesz, że regularne czyszczenie to gwarancja długiego użytkowania sprzętów kuchennych.

  Podejrzewam, że przynajmniej raz w tygodniu przygotowujesz jakąś potrawę w piekarniku. Wyciekające z niej soki oraz tłuszcz osadzają się na ściankach urządzenia. Początkowo nie widzisz tego gołym okiem, jednak już po kilku użyciach na pewno zauważysz, że w komorze zgromadziły się spore ilości brudu.

  Regularne czyszczenie uchroni Cię przed długimi godzinami zdrapywania zaschniętych resztek jedzenia. Skoro wiesz już, jak umyć piekarnik tabletką do zmywarki, to teraz zadbaj jedynie o systematyczność.

  Zaleca się, aby przynajmniej raz w miesiącu przeprowadzać dokładne mycie urządzenia. Wystarczy więc, że raz na jakiś czas umieścisz kostkę do zmywarki w piekarniku. Zapewnisz sobie tym niemalże automatyczne czyszczenie komory.

  Nie zapomnij, że cały czas mówię o gruntownym myciu sprzętu. Co prawda można je wykonywać co kilka tygodni, ale już takie zabrudzenia jak np. tłuszcz, który spadł na dno, usuwaj od razu po wyjęciu potrawy z pieca. Pozwoli Ci to na utrzymanie urządzenia w czystości na co dzień.

  Poznaj podobne poradniki:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments