W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lodówka Haier – Opinie, Technologie, Parametry, Ceny

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Haier to jeden z najlepszych producentów na rynku lodówek. Jego chłodziarko-zamrażarki występują w wielu wersjach, oferując świetne parametry i przydatne technologie. Zobacz więc, co ma do zaoferowania lodówka Haier, jakie zbiera opinie i czym się wyróżnia wśród konkurencji. Umożliwi Ci to poniższy przegląd lodówek marki Haier.

Lodówka Haier - Opinie, Technologie, Parametry, Ceny

Spis treści:

  Jakie opinie mają lodówki Haier?

  Opinie o lodówkach Haier są wyjątkowo pozytywne i to od wielu lat. Użytkownicy cenią w nich nie tylko skuteczność działania, pojemność, cichą pracę czy energooszczędność. Do zakupu przekonują dobrze wykonane, przestronne szuflady oraz bogate wyposażenie.

  Użytkownicy bardzo pozytywnie oceniają tę markę i jej sprzęty. Prawdą jest, że producent na polskim rynku pojawił się dość niedawno w przeciwieństwie do innych (jak np. Samsung czy Amica), ale i tak zyskał już sporą popularność.

  Haier oprócz tego, że produkuje niemalże bezawaryjne lodówki o ciekawym designie, to w dodatku wiele z nich dostaniesz w atrakcyjnych cenach.

  Takie cechy powinny być dla Ciebie pomocne, szczególnie kiedy szukasz niezawodnego urządzenia na długie lata.

  Dużą popularnością cieszą się chłodziarko-zamrażarki Haier typu French Door, w tym te na 70 cm szerokości. Niemniej pozostałe modele również są chętnie wybierane przez użytkowników. Prawie w ogóle się nie psują, a przecież to między innymi o to chodzi w przypadku AGD, prawda?

  Każda lodówka Haier wyróżnia się estetycznym designem, więc ławo wkomponujesz ją do swojego wnętrza, niezależnie od wystroju kuchni. Oprócz tego urządzenie docenisz za funkcjonalność. Do środka zmieścisz masę jedzenia, a dodatkowo konstrukcja ułatwi Ci wkładanie i wyjmowanie produktów spożywczych.

  Otwierając lodówkę, od razu przekonasz się, że wszystko znajduje się na właściwym miejscu, a Ty nie masz problemu, żeby wyjąć ser albo warzywa z szuflady.

  Wiele modeli idealnie sprawdzi się w przypadku większej liczby domowników. Spokojnie pomieścisz w nich nie tylko żywność, ale też garnki z obiadem, przetwory w słoikach czy napoje.

  Praktyczność chłodziarek to kolejna zaleta, na którą wskazuje wielu konsumentów. Sprzęt nie pracuje za głośno, więc w ogóle nie odczujesz nadmiernego hałasu. Dlatego jeśli marzysz o cichej i wygodnej w użytkowaniu lodówce, to nie wykluczam, że taki sprzęt zaoferuje Ci właśnie Haier.

  W opiniach znajdziesz też informacje na temat zużycia prądu. Chłodziarki od tego producenta często mają najwyższe i najlepsze klasy energetyczne, dlatego oszczędzają energię i Twoje pieniądze.

  Reasumując najważniejsze kwestie, śmiało mogę powiedzieć, że najwięcej użytkowników lodówek Haier docenia je za:

  1. Bezawaryjność.
  2. Energooszczędność.
  3. Pojemność.
  4. Nowoczesny design.
  5. Praktyczność i użyteczność.
  6. Atrakcyjne ceny.
  7. Dostępność różnorodnych modeli.

  Chłodziarki Haier w dużej mierze cieszą się pozytywnymi opiniami, co zresztą łączy wiele urządzeń firmy Haier.

  Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy użytkownicy wskazują na pewne mankamenty, jak np. podatność obudowy na zarysowania. Z tego względu warto pamiętać, aby szczególnie dbać o tę część zwłaszcza podczas mycia.

  Dla większego bezpieczeństwa zrezygnuj również z przyczepiania magnesów. To taka moja uwaga skierowana najbardziej do rodziców małych dzieci.

  Lista wyszukiwarek i porównywarek lodówek Haier

  Haier oferuje aktualnie ponad 50 lodówek różnego typu. Jak widzisz, bardzo mocno działa w tej branży. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami czasem są nieznacznie, a innym razem ogromne.

  Dlatego też rozważając zakup chłodziarki-zamrażarki Haier, dobrze przejrzeć pełną ofertę i porównać poszczególne sprzęty.

  To łatwe zadanie, gdy masz przed sobą porównywarkę. Polecam zwłaszcza te sklepowe, które znajdziesz poniżej. Oferują bowiem sporo filtrów dotyczących głównych parametrów oraz funkcji.

  Oprócz tego pomocą służy rzecz jasna strona producenta. Klikając zakładkę „Chłodzenie”, znajdziesz podział na konkretne typy lodówek omawianej marki. Szkoda jedynie, że producent póki co nie wprowadził w swojej witrynie bardziej szczegółowych filtrów wyszukiwania.

  Jakie rodzaje lodówek produkuje Haier?

  Producent oferuje wiele różnych modeli, co zdecydowanie ułatwia wybór i dopasowanie zakupu do swoich potrzeb. W ofercie znajdziesz klasyczne jednodrzwiowe chłodziarki, wersje Side by Side i znacznie ciekawsze opcje.

  Chłodziarki mają wiele wspólnych cech, chociaż niektóre z nich ze względu na konstrukcję wyróżniają się czymś dodatkowym.

  Lodówki Haier 60 cm

  Dużą popularnością wśród użytkowników cieszy się lodówka Haier 3-drzwiowa o szerokości 60 cm. Pasuje zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Największą część sprzętu stanowi chłodziarka. Z kolei na dole znajduje się zamrażarka, której konstrukcja nieco różni się od standardowych.

  W tym miejscu zastosowano dwie osobne szuflady, więc nie otwierasz całości, żeby wyciągnąć jedną rzecz. To ciekawe rozwiązanie, a w dodatku ekonomiczne. Taką budową cechuje się np. A3FE837CMJ z serii 7 oraz HTR5619ENMG z serii 5.

  W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli 2-drzwiowych lodówka Haier tego typu zużywa ok. 30 procent mniej energii elektrycznej. W przeliczeniu na cały rok daje to zaskakujący wynik i wysoką oszczędność.

  Producent lodówkę nazywa inteligentnym urządzeniem, gdzie zastosował najnowocześniejsze technologie. Jedna z nich to Fresher Techs zapewniająca dłuższą świeżość przechowywanych produktów. Dodatkowo chłodziarka eliminuje szkodliwe bakterie z pożywienia, gwarantując bezpieczeństwo i higieniczność zjadanych posiłków.

  Dokładnie przemyślano konstrukcję, ponieważ wszystkie szuflady umożliwiają łatwe wkładanie i wyjmowanie produktów. Wnętrze jest pojemne, więc bez problemu pomieścisz zapasy na cały tydzień.

  Warto także wspomnieć o wydłużonej gwarancji na kompresor. W tym wypadku to 15 lat niezawodnego i trwałego użytkowania tej części.

  Lodówki Haier 70 cm

  W ofercie tego samego producenta pojawiają też nieco szersze modele, czyli lodówka Haier o szerokości 70 cm. Pozornie ma jedynie o 10 cm więcej niż standardowe chłodziarki, a mimo to pozytywnie zaskakuje.

  W tej grupie też są przede wszystkim sprzęty 3-drzwiowe. Należą do nich m.in. A3FE742CGBJ(EE) Series 5, czy HTW7720ENMB Series 7.

  Osobne szuflady w zamrażarce to gwarancja wygodnego otwierania, łatwiejszego dostępu do żywności oraz lepszej widoczności. Taki system to również większa oszczędność energii.

  Dodatkowe pojemniki znajdziesz też w chłodziarce. Przeznaczono je do przechowywania warzyw i owoców w jak najlepszych warunkach wilgotności. To technologia nazwana przez Haier Fresher Techs. Dzięki niej nie tylko dłużej zachowasz świeżość produktów, ale zatrzymasz w nich niezbędne składniki i wartości odżywcze.

  Oprócz tego producent zastosował uniwersalną pięciofunkcyjną komorę My Zone. W ten sposób za jednym dotknięciem dostosujesz temperaturę (od -3 do 5 stopni Celsjusza) do rodzaju przechowywanej żywności.

  Osobiście uwielbiam lodówki Haier o szerokości 70 cm. Nie bez powodu często uwzględnia je mój niezależny ranking lodówek wolnostojących. Mimo że bardziej stawiam w nim na klasyczne sprzęty 60 cm, nie zapominam o tych nieco szerszych. A wśród nich dominuje zwykle właśnie Haier!

  Lodówki Haier Side by Side

  Model Side by Side to lodówka Haier z kostkarką o szerokości 90 cm. Zapewnia dużą pojemność oraz łatwy dostęp do części chłodzącej i zamrażalnika. Do dyspozycji masz większą liczbę półek i szuflad, dlatego bez przeszkód przechowasz wszystkie produkty. W dodatku ładnie je poukładasz i zachowasz porządek.

  Lodówki Side by Side (np. HSR3918FIPB Seria 3 bądź HSR5918DIPB Seria 5) wyróżnia elegancki design. Producent oferuje kilka wersji kolorystycznych, więc sprzęt łatwo dopasujesz do wystroju kuchni.

  W części do zamrażania umieszczono elektroniczny interfejs służący do ustawienia preferowanej temperatury.

  W urządzeniach z tej serii zastosowano także kilka innych, innowacyjnych technologii, jak np. Total No Frost. Chroni chłodziarko-zamrażarkę przed osadzaniem się szronu, a Tobie z kolei gwarantuje łatwą konserwację.

  Producent zaoferował użytkownikom nie tylko większą przestrzeń i łatwiejszy dostęp do żywności, ale także wygodne otwieranie. Za każdym razem, gdy chcesz sięgnąć po jakiś produkt, drzwi automatycznie zatrzymują się przy 90 stopniach.

  To szczególnie ważne, kiedy w pobliżu znajdują się meble albo inne urządzenia. Otwierając lodówkę, masz pewność, że niczego nie uszkodzisz ani nie zarysujesz.

  Lodówki Haier French Door

  Urządzenia z tej serii (np. HB17FPAAA) zapewniają niebywałą pojemność, XXL, do przechowywania żywności. To także łatwiejszy dostęp i większa wygoda użytkowania. Najbardziej doceniam najszersze modele, co zresztą potwierdza aktualnie ranking lodówek French Door.

  Lodówki Haier French Door dostaniesz jednak w kilku różnych szerokościach:

  1. 70 cm (o nich była już mowa w artykule).
  2. 83 cm.
  3. 100 cm.

  W górnej części mają chłodziarkę z podwójnym otwieraniem, z kolei na dole znajduje się zamrażalnik podzielony na dwie szerokie i głębokie szuflady. Taka konstrukcja zapobiega przedostawaniu się do środka cieplejszego powietrza, co przekłada się na zwiększoną oszczędność.

  Wewnątrz lodówki zastosowano specjalny podział na strefy. Wszystko po to, aby wkładane produkty na dłużej zachowały swoją świeżość, smak i ładny wygląd.

  Sprawdź, do czego przeznaczono poszczególne części:

  1. Dry Zonemiejsce do przechowywania mięsa, ryb i nabiału. Wilgotność w tej komorze jest stała i utrzymuje się na poziomie niższym niż 45 procent. Wszystkie produkty na dłużej zachowają swój smak i aromat.
  2. Humidity Zonetutaj przechowasz owoce i warzywa. Wilgotność w komorze wynosi 90 procent, więc to idealne miejsce dla tego rodzaju produktów. W szufladzie producent zapewnił obieg świeżego powietrza. Z tego względu warzywa oraz owoce nie tylko pozostaną świeże na dłużej, ale też zachowają wszystkie wartości odżywcze. Nie staną się też zbyt szybko suche.
  3. Uniwersalna pięciofunkcyjna komorato Ty decydujesz, co schowasz w tym miejscu. Niezależnie od rodzaju produktu samodzielnie dostosujesz do niego temperaturę.

  Lodówki Haier Multidoor

  To w pełni nowoczesne urządzenia wyróżniające się niebanalnym stylem i ciekawymi technologiami. Oryginalnym rozwiązaniem, na jakie zdecydował się producent, jest pięciodrzwiowe otwieranie, czym może się pochwalić HFF-750CGBJ. Haier zrobił to nie bez powodu. Oznacza bowiem lepsze chłodzenia żywności.

  Każda ze stref gwarantuje odpowiednie warunki przechowywania, niezależnie od rodzaju produktu. Zarówno warzywa, jak i owoce, nabiał lub mięso pozostają na długo świeże i zachowują cenne wartości odżywcze.

  Jedna z szuflad, a dokładniej ta o nazwie Direct Access, to komora o zmiennej temperaturze. W każdej chwili stanie się dla Ciebie chłodziarką lub zamrażarką. Wystarczy, że wyregulujesz temperaturę w zakresie od -20 do 5 stopni Celsjusza, a urządzenie spełni Twoje potrzeby.

  Cała seria lodówek Haier Multidoor wyróżnia się świetnymi parametrami, pojemnością oraz topowym wykonaniem. Te urządzenia również często goszczą w moim zestawieniu, a konkretniej w rankingu czterodrzwiowych lodówek Multidoor.

  Lodówki Haier do zabudowy

  Haier oferuje także urządzenia do zabudowy. Co prawda nie ma ich za wiele, bo póki co tylko jeden model, HAIER HBB 177 TNF, ale warto o nim wspomnieć, chociażby ze względu na technologie.

  Należy do nich m.in. Fresher Techs, która zapobiega obsychaniu i zamrażaniu żywności. Wszystkie produkty, które umieścisz w lodówce, dłużej zachowują swoją świeżość, soczystość i smak. Nie marnujesz jedzenia, tylko cieszysz się nim dłużej.

  Haier zastosował także nowoczesne rozwiązanie w postaci technologicznej szuflady My Zone. Komora umożliwia regulację temperatury w zakresie od -3 do 3 stopni Celsjusza, dostosowując ją do rodzaju żywności.

  Decydując się na zakup modelu do zabudowy, dodatkowo otrzymujesz wydłużoną gwarancję na kompresor inwerterowy. To nie 10 lat jak w przypadku innych marek, a 15. Producent w ten sposób potwierdza trwałość swoich urządzeń.

  Mimo wszystko akurat w tej kategorii widzę duże pole do poprawy. Na razie w materiale: ranking lodówek do zabudowy z No Frost panują inni producenci. Kto jednak wie, co w przyszłości wymyśli Haier? Z pewnością nie odpuści łatwo tego typu chłodziarko-zamrażarek.

  Jakie technologie oferują lodówki Haier?

  Lodówki Haier to nowoczesne urządzenia, dlatego nie mogło zabraknąć w nich specjalnych technologii. Ciekawi Cię, czym zaskakuje marka oprócz standardowego oświetlenia LED albo opcji No Frost?

  Poniżej opisałem najciekawsze rozwiązania stosowane przez producenta. Niektórych z nich nie znajdziesz w klasycznych chłodziarkach.

  Anti-Bacterial Technology

  Lodówki Haier wyposażone w tę technologię oferują czystszy przepływ powietrza. Wszystko po to, by zapewnić Ci zdrowszą żywność o niebywałym aromacie i smaku. Anti-Bacterial Technology znajdziesz między innymi w modelu HCW7819EHMP.

  Urządzenie w swoim działaniu wykorzystuje światło ultrafioletowe. Jest niezbędne do ochrony przed namnażaniem się szkodliwych bakterii i wirusów wewnątrz lodówki.

  Technologia Anti-Bacterial dba o jak najlepszy smak przechowywanych produktów spożywczych, ale nie tylko. Pomaga utrzymać higieniczne warunki wewnątrz chłodziarki. To z kolei oznacza, że sprzyja zdrowiu Twojemu oraz Twojej rodziny.

  ABT Pro

  To wyjątkowa technologia, bo jedyna na rynku. Znajdziesz ją np. w Haier HTF-610DSN7. Skutecznie usuwa wszystkie bakterie nie tylko w chłodziarce, ale też w zamrażarce i to w ponad 99 procentach.

  Lodówki wyposażone w tak innowacyjne rozwiązanie zapobiegają powstawaniu pleśni, eliminują nieprzyjemne zapachy, zapewniając czystość i higieniczność przechowywanej żywności.

  W trakcie pracy układu chłodniczego technologia ABT Pro rozkłada wszystkie bakterie i grzyby, a także pozostałe cząsteczki na dwutlenek węgla i wodę. W lodówce nie tworzą się żadne zanieczyszczenia, dlatego produkty cały czas są przechowywane w sterylnych warunkach.

  Proaktywna temperatura

  Lodówki Haier to nowoczesne urządzenia spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów. Niektóre sprzęty działają, wykorzystując sztuczną inteligencję, jak np. Multidoor FD 83 Series 7.

  Brzmi ciekawie, ale co to oznacza? Urządzenie umożliwia podłączenie do Wi-Fi. Potrzebujesz jedynie specjalnej aplikacji hOn, którą wystarczy zainstalować na swoim smartfonie.

  OK, ale jak to wszystko ma się do tej proaktywnej temperatury? Tę funkcję najczęściej docenisz, wracając z zakupami do domu. Lodówka na podstawie Twoich przyzwyczajeń, lokalizacji sklepów, do których najczęściej chodzisz, a nawet za pomocą warunków atmosferycznych automatycznie dopasuje temperaturę chłodzenia i zamrażania.

  Ty oprócz włożenia żywności do środka nie musisz nic robić. Sprzęt połowę pracy wykona za Ciebie. Brzmi kusząco, prawda?

  Fresher Techs

  Zakładam, że masz podobne oczekiwania do moich względem przechowywania żywności i zależy Ci na spożywaniu świeżych produktów. Chyba nikt nie lubi zjadać nieświeżej szynki albo zeschniętego sera.

  To między innymi z tego względu marka Haier zdecydowała się na zastosowanie technologii Fresher Techs w swoich chłodziarkach (np. w HCR7918EIMB). Zapewnia dłuższe przechowywanie jedzenia z zachowaniem naturalnego smaku i aromatu.

  Lodówka gwarantuje dobre warunki nie tylko dla warzyw i owoców, ale również mięsa, ryb i produktów mrożonych.

  Humidity Zone

  Lodówki Haier to jedne z najchętniej wybieranych sprzętów tej marki. Zaskakują pojemnością, technologiami i niecodziennymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest specjalna szuflada do przechowywania żywności.

  Pewnie uznasz, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież każdy model taką oferuje. Otóż nie, bo w tym wypadku to komora zapewniająca wysoki poziom wilgotności. Utrzymuje świeżość produktów dwa razy dłużej niż tradycyjne lodówki.

  Szufladę wyposażono również w membranę z włókien roślinnych. To z kolei zapobiega skraplaniu się wody.

  W komorze nadal krąży zimne powietrze, dbając, aby wszystkie produkty zachowały cenne wartości i składniki odżywcze. Przykładem chłodziarki z technologią Humidity Zone jest HAIER HTF-456DM6.

  My Zone

  Kolejne ciekawe rozwiązanie zastosowane przez producenta. Lodówki z tą technologią oferują specjalną szufladę do przechowywania żywności z opcją samodzielnego ustawiania temperatury.

  To Ty decydujesz, co schowasz do środka, a dodatkowo samodzielnie dostosujesz parametry do przechowywanej żywności. Wszystko zrobisz za jednym dotknięciem, a więc bez straty czasu i zbędnego wysiłku.

  Na dłużej zachowasz świeżość i ładny wygląd owoców, warzyw, nabiału oraz innych produktów z krótkim terminem przydatności.

  Jak prezentuje się model Haier z technologią My Zone? Sprawdź na przykładzie HTW7720ENMB.

  Fresher Shield

  To jedna z opcji przeznaczonych dla mrożonych produktów. Fresher Shield to nic innego jak osłona zmniejszająca ryzyko przedostawania się powietrza na zewnątrz w trakcie automatycznego rozmrażania sprzętu. Taką opcję gwarantuje np. model HTF-610DM7.

  Unikasz wahań temperatury i zapewniasz jak najlepsze warunki dla przechowywanej żywności. Dzięki temu produkty na dłużej zachowują swoją świeżość.

  Ta technologia oznacza również coś więcej. To przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej, a więc i mniejsze rachunki za prąd.

  Switch Zone

  Switch Zone zapewnia swobodne przełączanie między strefą chłodzenia a zamrażania w tej samej przestrzeni urządzenia. Wszelkich zmian temperatury dokonasz za pomocą cyfrowego wyświetlacza umieszczonego na drzwiach.

  Ustawienia dowolnie zmienisz w zakresie od -18 do 5 stopni Celsjusza. To Ty decydujesz, jaka opcja jest Ci aktualnie potrzebna, zamrażanie czy chłodzenie. W ten sposób łatwo dopasujesz warunki do rodzaju przechowywanej żywności.

  Dry Zone

  Dry Zone to idealna szuflada dla ryb, mięsa, nabiału oraz kilku innych produktów delikatesowych. W komorze zastosowano stały poziom wilgotności (poniżej 45 procent), co stwarza idealne warunki do przechowywania żywności.

  Twój ulubiony ser, jabłka, banany oraz sałata na dłużej pozostaną świeże i zachowają swój naturalny wygląd.

  Absolute Ice i podajnik wody

  Często lodówki Haier mają wbudowaną kostkarkę do lodu oraz dyspenser wody, jak np. HSR3918FIPB. Takie sprzęty zawierają dodatkowo własny system chłodzenia, który jest niezależny od części chłodzącej i zamrażarki.

  Powoduje to, że znajdujące się wewnątrz zimne powietrze nie ma nieprzyjemnych zapachów wydobywających się np. z przechowywanych ryb lub innych produktów o charakterystycznym aromacie. Zyskujesz więc krystaliczną wodę oraz bezwonny lód, który nie zmieni smaku wypijanych napojów.

  Jakie parametry mają lodówki Haier?

  Wybór lodówki z dobrymi parametrami to gwarancja zakupu na długie lata. Co oferuje Haier? Jest tu kilka ciekawych kwestii do omówienia.

  Pojemność

  Haier produkuje lodówki o przeróżnej pojemności. W sklepach znajdziesz zarówno tradycyjne modele, same chłodziarki, lodówki 3-drzwiowe, jak i większe: Side By Side, Multidoor czy French Door. Do każdego z urządzeń włożysz mniej lub więcej żywności, w inny sposób również ją porozkładasz.

  Przygotowałem krótkie zestawienie najpopularniejszych lodówek Haier oraz przeanalizowałem ich pojemności.

  Zobacz, które urządzenie sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi, a jakie będzie lepszym wyborem dla mniejszej liczby domowników.

  1. Lodówki jednodrzwiowe (chłodziarki) – przykładem jest H2R465SF. W tym wypadku producent zastosował wyłącznie chłodziarkę, której pojemność wynosi 463 l. Jeśli nie zależy Ci na mrożeniu żywności, to ten model spokojnie zaspokoi potrzeby dwóch lub nawet trzech osób.
  2. Standardowa chłodziarko-zamrażarka – tutaj najczęściej spotkasz się z pojemnością wynoszącą od 300 do ponad 450 l, zależnie od szerokości (60 lub 70 cm). Na przykład w chłodziarce HAIER A3FE742CMJ zmieścisz 312 l, a w zamrażarce 151 l. To opcja przeznaczona dla sporych rodzin.
  3. French Door – czyli chłodziarko-zamrażarki z drzwiami francuskimi. Oferują pojemność od 400 do 700 l. To dobry wybór dla dużych rodzin lub osób lubiących gromadzić zapasy na kilka dni. Przykładem lodówki typu French Door jest HAIER HB18FGSAAA z pojemnością chłodzenia 358 l i zamrażania 181 l.
  4. Side by Side – te modele zaskakują swoimi parametrami. Zmieścisz w nich od 500 do 550 l żywności, więc to model spełniający potrzeby wieloosobowej rodziny. Chłodziarka zapewnia 337 l pojemności, a zamrażarka 178 l.
  5. Multidoor – to niebywała seria przeznaczona dla wymagających użytkowników. Takie lodówki gwarantują przechowywanie masy produktów spożywczych. Łącznie z mrożonkami urządzenia pomieszczą prawie 800 l żywności, tak jak np. HAIER HB26FSNAAA. W tym wypadku chłodziarka zapewnia pojemność wynoszącą 464 l, a zamrażarka 266 l! Dla mnie to imponujący wynik.

  Energooszczędność

  Opinie wielu użytkowników wskazują na niskie zużycie energii lodówek Haier. Urządzenia nie pobierają za dużo prądu, więc nie generują też większych rachunków. Rzecz jasna wiele zależy od ich pojemności.

  Przejdźmy do konkretów i sprawdźmy, jak to wszystko wygląda na przykładzie największej i najbardziej pojemnej (bo przecież ten parametr ma również duże znaczenie) lodówki Haier, czyli HB25FSSAAA.

  Okazuje się, że w ciągu doby zużywa 1,2 kW, co oznacza, że przy normalnym użytkowaniu ten gigant przez rok pobierze ok. 438 kWh. To by się mniej więcej zgadzało z informacjami podanymi przez producenta. Według etykiety roczne zużycie energii dla HB25FSSAAA wynosi 435 kWh. To nieco ponad 300 zł na rok.

  Z kolei w przypadku HAIER HB18FGSAAA roczne zużycie prądu to 318 kWh, co w przeliczeniu daje 244,86 zł.

  Te wyniki dotyczą oczywiście wybranych modeli, ale szybkie obliczenia wykonasz również dla innych lodówek Haier. Wystarczy, że wybierzesz jakiś sprzęt i pomnożysz wartość w kWh przez stawkę za prąd. Uzyskany wynik poinformuje Cię o zużyciu energii przez lodówkę. Dowiesz się również, jak urządzenie wpłynie na Twoje rachunki za energię.

  Głośność pracy

  Poziom generowanego hałasu to kolejna ważna kwestia, kiedy zastanawiasz się nad wyborem nowej lodówki. Haier zadbał o wygodę swoich użytkowników, oferując im najlepszej jakości sprzęty wyróżniające się cichą pracą.

  Na przykład HAIER HB18FGSAAA generuje 37 dB. Mniej więcej taka sama wartość dotyczy pozostałych chłodziarko-zamrażarek tej marki. Nieco ciszej pracuje HAIER HTF-456DN6. W tym przypadku wartość wynosi zaledwie 35 dB. Aktualnie trudno zejść jeszcze niżej.

  Wygodę oraz cichą pracę urządzeń zapewnia wysokiej jakości sprężarka inwerterowa. To także doskonałe rozwiązanie gwarantujące wysoką wydajność sprzętów.

  Wiedząc, jaki hałas generują lodówki Haier, szybko zauważysz, że będą dobrym wyborem nawet do otwartych przestrzeni. Ich praca nie da Ci się we znaki późnym wieczorem czy podczas snu. Działają cicho i dyskretnie, a przecież o taki komfort wszystkim chodzi.

  Technologia No Frost

  To standard w wyposażeniu lodówek Haier. Pełen No Frost znajdziesz zarówno w Side by Side, np. HSR3918FIPB, jak i nowocześniejszych modelach typu French Door (choćby HB18FGSAAA).

  Automatyczne rozmrażanie w każdym przypadku dotyczy nie tylko części chłodzącej, ale również zamrażarki. Nie tracisz więc czasu na ręczne rozmrażanie, bo wszystko odbywa się bez Twojej pomocy.

  W lodówkach Haier następuje wymiana powietrza wraz z osuszaniem z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności. Dzięki temu we wnętrzu komory nie osadza się szron. Przechowywana żywność ma zapewnione jak najlepsze warunki.

  Pamiętaj, że brak konieczności ręcznego rozmrażania oznacza, że nie musisz ponownie zamrażać lodówki. Nie ponosisz więc żadnych strat energetycznych ani nie płacisz większych rachunków za prąd.

  Wyposażenie lodówek Haier

  Tutaj Haier również nie zawodzi, chociaż wiele zależy od pojemności i wymiarów konkretnego modelu.

  Jakie wyposażenie swoich chłodziarek oferuje producent?

  Spójrz!

  1. Szuflada z regulacją wilgotnościidealne miejsce do przechowywania warzyw i owoców. Komora zapewnia dłuższą świeżość, naturalny smak i aromat żywności. Do schowanych w ten sposób produktów nie przedostają się również inne zapachy, jak np. te z ryb albo kiszonej kapusty. Szufladę z regulacją wilgotności znajdziesz między innymi w HAIER HCR5919EHMB.
  2. Komora My Zone – inaczej komora zero. To przestrzeń, w której samodzielnie dostosujesz temperaturę do rodzaju przechowywanej żywności. Można powiedzieć, że to coś pomiędzy chłodziarką a zamrażarką. Ciekawa opcja dla żywności z krótkim terminem ważności, ale nie tylko. Nadaje się do przechowywania ryb, owoców morza, mięsa i nabiału. W komorę My Zone wyposażono HFW7819EWMP.
  3. Podświetlenie tylnej ściany – zastosowanie światła LED gwarantuje lepszą widoczność produktów i to niezależnie od przechowywanych ilości. Takim udogodnieniem może pochwalić się HAIER A3FE742CGWJ.
  4. Szuflada do schładzania napojów – osobna strefa, gdzie dowolnie obniżysz temperaturę nawet do -10 stopni Celsjusza. To ciekawe rozwiązanie ma HAIER A3FE742CMJ. Komora umożliwia schłodzenie butelek z napojami, ale też niektórych produktów spożywczych bezpośrednio przed ich podaniem na stół.
  5. Kostkarka lodu – oferuje ją chociażby HSR3918FIPB. Chcąc schłodzić napój albo napić się mrożonej kawy, nie musisz zamrażać wody w woreczkach. Sporo lodówek Haier ma wbudowaną automatyczną kostkarkę. W mojej opinii to doskonały dodatek.
  6. Pokrywy ze szkła hartowanego – zastosowano je w niektórych szufladach zamrażarek, np. w A3FE742CGBJ. To nic innego jak dodatkowe miejsce do przechowywania niewielkich produktów, np. lodów.

  Kontrola i sterowanie funkcjami

  Niektóre lodówki Haier zapewniają nowoczesny panel sterowania umieszczony na drzwiach. Jego obsługa nie sprawia kłopotu, jest trochę podobna do smartfona.

  Wystarczy kilka dotknięć palcem, a samodzielnie wyregulujesz temperaturę w chłodziarce. Wszystkie ustawienia zmienisz w dowolnym momencie i to bez konieczności otwierania drzwi.

  Panel sterowania powoduje, że lodówka nie traci temperatury, a tym samym nie generuje większego poboru energii, aby schłodzić powietrze wewnątrz komory. To ciekawa i oszczędna opcja, którą producent umieścił między innymi w HAIER A3FE632CSJ.

  Ile kosztuje lodówka Haier?

  Lodówki marki Haier kosztują przeciętnie 2500 – 3500 zł. Niemniej trafiają się również ciut tańsze sprzęty, za ok. 2200 – 2300 zł. Im bardziej nowoczesne modele, tym droższe się okazują. W ofercie producenta znajdziesz też większe, luksusowe lodówki za ponad 10 000 zł.

  Ceny są zróżnicowane i zależą od konkretnego urządzenia, jego technologii oraz parametrów.

  Wróćmy do najtańszego modelu, a więc do budżetu na poziomie 2200 – 2300 zł. W tej cenie, często oznaczonej jako promocyjna, znajdziesz np. sprzęt HAIER HBB 177 TNF. To klasyczne połączenie chłodziarki z zamrażarką, więc moim zdaniem całkiem przyzwoita cena. Lodówka wyróżnia się cichą pracą, wygodnym przechowywaniem oraz sporą pojemnością.

  Do droższych zdecydowanie należą szersze modele, np. HTF-456DN6. Oferują większą pojemność, ciekawsze technologie oraz wygodniejsze przechowywanie żywności. Za takie lodówki musisz zapłacić zwykle minimum 3500 zł.

  To spora kwota, ale rekompensuje ją wysoka energooszczędność, 15 lat gwarancji na kompresor czy niebywale cicha praca (jedynie 35 dB).

  Do jednej z najdroższych lodówek oferowanych przez Haier należy HB26FSSAAA. Kosztuje ok. 10000 zł. Jej wyposażenie i technologie spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

  Oferuje aż 750 litrów pojemności. Oprócz tego zapewnia intuicyjną zmianę ustawień, wygodny dostęp do chłodziarki, tylne podświetlenie oraz nowoczesny design i eleganckie wykończenie wnętrza.

  Gdzie są produkowane lodówki Haier?

  Lodówki Haier pochodzą z Chin. Niemniej w przeciwieństwie do innych sprzętów produkowanych w tym kraju chłodziarki wyróżniają się niebywałą jakością i trwałością. Poza tym nie zapominaj, że wielu innych popularnych producentów właśnie stamtąd sprowadza swoje urządzenia.

  Haier swój udział ma też w Polsce. Odpowiada za sprzedaż sprzętów, jak również za reklamę i marketing w naszym kraju oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej. Siedzibę firmy w Polsce utworzono w 2012 roku, również ze względu na świetną lokalizację do ekspansji produktów na rynek europejski.

  Warto zaznaczyć, że producent stworzył u nas sieć serwisową. To duże udogodnienie szczególnie w przypadku awarii sprzętów. Nie czekasz, aż potrzebna część dojdzie z Chin, bo serwis bezpośrednio wysyła ją z naszego kraju.

  Interesuje Cię też urządzenie pralnicze? Zobacz pralki Haier – opinie o nich, technologie, parametry itp.

  Oceń publikację
  [Głosy: 36 Średnia: 3.9]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments