W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Płyta gazowo-indukcyjna Ranking 2024 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Płyta gazowo-indukcyjna to niszowe, ale ciekawe rozwiązanie. Zapewni Ci nowoczesne funkcje, szybkie gotowanie i łatwe czyszczenie. Taki sprzęt nie należy jednak do najtańszych. Aby dobrze wybrać, przejrzyj mój aktualizowany ranking kuchenek gazowo-indukcyjnych. Poznasz subiektywne opinie i dodatkowe porady. Nie zabrakło tu nawet płyt 2w1 na 5 lub 6 palników!

Najlepsza płyta gazowo-indukcyjna - ranking, opinie, jaką wybrać?

Ranking płyt gazowo-indukcyjnych 2024 - TOP 7

Electrolux KDI951723K

Ranking płyt gazowo-indukcyjnych wygrywa Electrolux KDI951723K. To najlepsza płyta 2w1 o szerokości 90 cm. Dostaniesz 3 pola indukcyjne oraz 2 palniki gazowe. Zwróć uwagę na lewą stronę. Zawiera 2 pola możliwe do połączenia w jedną długą strefę. Co Ci to da? Szybko i skutecznie ugotujesz potrawę w większym naczyniu, np. brytfannie lub na nakładce grillowej.

Ta płyta kombinowana wyróżnia się znakomitym wykonaniem. Szklana powierzchnia nie zbiera maniakalnie rys. Na palnikach gazowych znajdują się żeliwne ruszty. Zagwarantują Twoim garnkom i patelniom stabilność. Sterowanie to banał, a nie zabrakło przy tym timera. Po upływie wyznaczonego czasu wyłączy dane pole. Ten sprzęt zaoferuje Ci wydajną i bezproblemową pracę.

Jeżeli szukasz szerokiej kuchenki gazowo-indukcyjnej z łączeniem pól, wybierz Electrolux KDI951723K. Bardzo unowocześniony oraz elegancki model od producenta, który wie, jak robić topowe płyty kuchenne.

Ocena produktu: 9.89/10

Teka JZC 96324 ABC BK

Teka JZC 96324 ABC BK to płyta indukcyjna i gazowa w jednym na 6 palników. 2 z nich to te gazowe z 9-stopniową regulacją płomienia. Prędko opanujesz precyzyjny nastaw, aby uzyskać jak najlepsze efekty kulinarne. Obsługa strefy indukcyjnej również nie sprawi Ci trudności. Wykorzystasz do tego dotykowe suwaki, a dodatkowo funkcję booster, która oszczędza czas.

Ta polecana płyta indukcyjna plus gazowa 90 cm zbiera pozytywne opinie użytkowników. Świetnie się prezentuje i nie wymaga czasochłonnego czyszczenia. Część gazowa ma wspólną kratkę z żeliwa. Sprzęt zagwarantuje Ci przy tym bezpieczeństwo użytkowania. Chodzi głównie o zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu. Nie będzie się ulatniał, kiedy dojdzie do przypadkowego zalania palnika.

Często gotujesz w wielu naczyniach jednocześnie? Zależy Ci na 6 obszarach do pichcenia, które łączą w sobie działanie indukcyjne oraz to klasyczne na gaz? Postaw zatem na Teka JZC 96324 ABC BK, a nie rozczarujesz się!

Ocena produktu: 9.76/10

Electrolux KDI641723K

Electrolux KDI641723K, czyli rewelacyjna płyta indukcyjna z 2 palnikami gazowymi. Jej szerokość osiąga 60 cm. Mówimy więc o standardowym modelu. Nie zabrakło jednak funkcji Bridge. Polega na połączeniu 2 pól indukcyjnych w większą strefę. Umieścisz na niej dłuższe naczynie, które bez problemu zostanie wykryte i obsłużone solidną dawką energii.

Zarówno część gazowa, jak i indukcyjna ma szeroki zakres regulacji. Dostosujesz intensywność grzania do konkretnego zadania oraz produktów spożywczych. Palniki na gaz generują pionowy płomień, przez co nie spędzisz już tak dużo czas na staniu nad garnkami. Żeliwne ruszty nie są wielkie, ale i tak stabilnie utrzymają cięższe naczynia. Do tego łatwo wszystko wyczyścisz.

Ranking płyt gazowo-indukcyjnych musiał uwzględnić Electrolux KDI641723K. Stanowi rozsądny wybór, gdy interesuje Cię kombinowana płyta 2w1 o szerokości 60 cm. Uprzyjemni Ci proces gotowania żywności.

Ocena produktu: 9.62/10

Brandt BPI6414BM

Brandt BPI6414BM mocno wyróżnia się spośród najlepszych płyt indukcyjno-gazowych. Zresztą ten francuski producent lubi podążać własną ścieżką. Spójrz na układ palników oraz obszaru z panelem sterowania. Nietypowo, prawda? 2 palniki gazowe umieszczono na górze, te indukcyjne na dole, a manipulatory z prawej strony. Wiele osób uznaje ten schemat za najbardziej praktyczny.

Finalnie łatwo wyregulujesz moc grzania, jak i komfortowo postawisz naczynia na żeliwnych rusztach bądź indukcyjnych polach. Gdy tego zechcesz, podkręcisz wydajność funkcją booster. Realizując wymagające przepisy kulinarne, zapewne przyda Ci się obecny tu timer. Jednocześnie nie zawiedzie Cię wykonanie. Szklana powierzchnia sporo przetrwa, a po gotowaniu łatwo ją oczyścisz.

Jeśli pasuje Ci układ palników i pól w tej płycie 2w1, nie zastanawiaj się i ją zamów. Masz przed sobą unikat na tym i tak bardzo niszowym rynku. Najistotniejsze, że to przy tym efektywna, mało awaryjna płyta.

Ocena produktu: 9.52/10

Teka JZC 64322 ABC BK

Solidna kuchenka indukcyjno-gazowa do zabudowy. Wyposażona w 2 tradycyjne palniki oraz 2 pola indukcyjne. Uprości Ci przygotowanie wielu posiłków. Szerokość wynosząca 60 cm dopasuje się do kuchennych mebli. Pomoże w tym bezramkowe wykończenie urządzenia, które świadczy o nietuzinkowym designie. Wszystko to przełamuje klasyczny szlif znajdujący się w przedniej części płyty.

Ta płyta kombinowana 2w1 wykrywająca naczynia cechuje się łatwą obsługą. Teka JZC 64322 ABC BK wykonano z hartowanego szkła, co zapewnia odporność na uszkodzenia oraz zarysowania. Na przyjemne gotowanie wpływa precyzyjna kontrola mocy palnika ExactFlame. Masz do wyboru 9 poziomów. Część indukcyjną obsłużysz sliderem, mogąc od razu wybrać dany stopień.

Teka JZC 64322 ABC BK to jedna z najtańszych-najlepszych opcji na płytę gazowo-indukcyjną 60 cm. Nie dostrzegłem w niej mankamentów. Stabilnie pracuje, nie psuje się i dobrze wygląda w nowoczesnych kuchniach.

Ocena produktu: 9.46/10

Kernau KIGH 6422 CI B

Odporna na uszkodzenia płyta indukcyjna i gazowa w jednym. Urządzenie z funkcją Booster znakomicie sprawdzi się, jeśli zależy Ci na szybkim gotowaniu. Kernau KIGH 6422 CI B do swojego działania wykorzystuje 2 źródła energii. Każde z nich zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Nie przejmuj się, kiedy w domu zabraknie prądu. Swój posiłek przyrządzisz też na 2 palnikach gazowych.

To często polecana płyta indukcyjno-gazowa z automatycznymi zapalarkami. Solidnie ją wykonano. Żeliwne ruszty zachwycą Cię swoją stabilnością. Moc części indukcyjnej ustawisz prostymi sensorami plus i minus. Palniki gazowe pochodzą z kolei od marki SABAF, co świadczy o ich długiej żywotności. Z funkcji nie brakuje boostera, timera oraz wskaźnika ciepła resztkowego.

Ranking płyt gazowo-indukcyjnych byłby do bani bez Kernau KIGH 6422 CI B. To wręcz niezawodny sprzęt polskiej marki, któremu nie brakuje również wysokiej funkcjonalności. Pewniak z zestawienia, który warto nabyć.

Ocena produktu: 9.32/10

Gorenje GCI691BSC

Gorenje GCI691BSC to jak na tę kategorię przystępna cenowo płyta dwuczęściowa. Za pomocą funkcji booster zwiększa moc grzejną podczas gotowania, przyspieszając przyrządzanie posiłku. W porównaniu do tradycyjnych modeli jest szybsza aż o 50 procent. Dodatkowo zaoferuje Ci minutnik, który ustawisz do 99 minut. Po tym czasie kuchenka automatycznie zakończy swoją pracę.

Tę wygodną w użyciu płytę indukcyjno-gazową wyróżnia nie tylko wbudowany timer, ale również funkcja ChildLock. To blokada szczególnie polecana dla rodziców. Ciekawe świata maluchy niczego nie zmajstrują. Ponadto przekonuje mnie elegancki design ze szlifowanymi krawędziami. Ruszty części gazowej rzecz jasna żeliwne, co wyróżnia najlepsze płyty kombinowane 2w1.

Porządnie wykonana gazowo-elektryczna płyta 60 cm to Twój cel zakupowy? W takim razie pomyśl o nabyciu Gorenje GCI691BSC. Nie ma wygórowanej ceny, a z drugiej strony producent na niczym szczególnie nie oszczędzał.

Ocena produktu: 9.22/10

Jaką płytę gazowo-indukcyjną wybrać?

Jaka powinna być dobra płyta indukcyjno-gazowa? Sporo zależy od Twoich oczekiwań, jednak istnieją pewne wskazówki, którymi warto się kierować podczas zakupu.

Przygotowałem dla Ciebie listę porad. Znajdziesz na niej ważne kwestie, które musisz wziąć pod uwagę, decydując się na wybór takiej niecodziennej płyty.

Jestem pewien, że moje informacje pomogą dokonać Ci rozsądnego wyboru!

Liczba pól grzewczych i rozmiar płyty

Liczba pól i gabaryty urządzenia, a konkretniej szerokość, ściśle się ze sobą wiążą. Do wyboru masz płyty 2w1 na 60 lub 90 cm. Te pierwsze oferują 4 obszary do gotowania. Szersze egzemplarze zapewnią Ci już 5, a nawet 6 pól grzewczych!

Ostateczny wybór zależy od Ciebie. Przemyśl, jak często gotujesz w kilku naczyniach jednocześnie. Zaplanuj także umiejscowienie płyty, zyskując pewność co do jej maksymalnej szerokości.

Wiedz przy tym, że prawie zawsze (i to niezależnie od szerokości sprzętu) masz 2 palniki gazowe. W zależności od modelu i jego wymiarów zmienia się zatem tylko liczba stref indukcyjnych.

Układ pól

To również cecha dobierana indywidualnie. Przede wszystkim zastanów się, po której stronie wolisz mieć palniki gazowe. Rzecz jasna jeżeli w ogóle ma to dla Ciebie jakieś znaczenie. Zdarzają się też bardziej niszowe układy. Wtedy pola indukcyjne są na dole, a te gazowe na górze.

Sterowanie

Jeżeli chodzi o część gazową, raczej nie ma tu większych różnic. Do ustawiania płomienia posłużą Ci poręczne pokrętła. Skala najczęściej zawiera 6 – 9 stopni.

Większe różnice dotyczą strefy z polami indukcyjnymi. Tutaj powszechne są slidery, czyli dotykowe suwaki, aczkolwiek pojawiają się też przyciski plus i minus. Który sposób regulacji wypada bardziej komfortowo? Trudno jednoznacznie ocenić, ale osobiście wolę slidery.

Jakość wykonania

Najważniejsze, aby ruszty były żeliwne i stabilne. Przypatrując się szklanej powierzchni, często wypada podobnie. Dlaczego? Ponieważ szkło hartowane do takich płyt dostarcza zazwyczaj kilku producentów. Dlatego też przypatrz się przede wszystkim rusztom do części gazowej.

Mój ranking płyt gazowo-indykcyjnych zawiera modele z solidnymi rusztami. Nie musisz się zatem obawiać, że większy garnek z zupą przypadkowo zleci lub zsunie się z palnika.

Najważniejsze funkcje

W zdecydowanej większości dotyczą działania indukcyjnego. Daje bowiem większe pole manewru co do ciekawszych udogodnień. Strefa gazowa powinna jedynie oferować automatyczne zapalarki, ale to już przecież od dawna standard.

Prześledźmy zatem funkcje najlepszych płyt gazowo-indukcyjnych, które pewnie okażą się dla Ciebie przydatne:

  • Booster – dodatkowo podkręca moc danego pola. Co za tym idzie, ekspresowo zagotujesz wodę w garnku.
  • Timer – odlicza czas do końca obróbki, który wcześniej ustalisz. Wiele polecanych płyt indukcyjno-gazowych po upływie tego czasu wyłącza dane pole.
  • Automatyczne wykrywanie naczyń – pole indukcyjne dostosowuje się do rozmiarów garnka, nie wymagając przy tym aktywacji. Przyspiesza i ułatwia to obsługę.
  • Łączenie pól – z 2 pól indukcyjnych zrobisz wspólną strefę. Z powodzeniem ugotujesz wtedy potrawę w podłużnym naczyniu, chociażby w brytfannie. Ta funkcja zwiększa więc zastosowanie.
  • Pauza – zastopujesz obróbkę termiczną, po czym wznowisz ją bez kasacji ustawień.
  • Wskaźnik ciepła resztkowego – poinformuje Cię o stopniu nagrzania powierzchni. W efekcie zawsze wiesz, kiedy można już bezpiecznie wyczyścić płytę.
  • Blokada rodzicielska – to po prostu blokada panelu sterowania. Sensory nie zareagują wtedy na dotyk. Dobre rozwiązanie, gdy dzieciaki lubią bawić się płytą lub gdy chcesz umyć jej powierzchnię.
  • Czujnik kipienia – wyłącza płytę w przypadku wykipienia.
  • Specjalne tryby pracy – działają na konkretnej temperaturze, służąc do różnych zadań (np. roztapiania czy gotowania na wolnym ogniu).

Zabezpieczenie przed wypływem gazu

Test płyt indukcyjno-gazowych często pokazuje, żeby zwrócić uwagę na tę kwestię. Zadbaj, aby wybrany przez Ciebie model wyposażony był w zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu. Kiedy dojdzie do zalania palnika, sprzęt automatycznie odetnie źródła zasilania, ochraniając Cię przed wybuchem i pożarem.

Płyta gazowo-indukcyjna - Czy warto?

W wielu sytuacjach warto nabyć dobrą płytę gazowo-indukcyjną. Niesie za sobą szerokie zastosowanie. Nad indukcją nie opalisz np. cebuli, bo nie wytwarza płomienia. Płyta 2w1 załatwia ten problem. Wykorzystasz najróżniejsze techniki kulinarne, nie rezygnując z szybkiego gotowania indukcyjnego.

Oprócz tego w przypadku awarii prądu nadal możesz coś upichcić na gazie. Z kolei część indukcyjna da Ci ciekawe funkcje, np. booster, timer, łączenie pól bądź pauzę. Najlepsze płyty kombinowane rzeczywiście skutecznie łączą klasykę z nowoczesnością.

A co z wadami? Siłą rzeczy takie urządzenia kosztują swoje. Musisz także zakupić ferromagnetyczne garnki na indukcję, które nie będą używane na gazie. Inaczej utraciłyby swoje właściwości, nie nadając się już na indukcyjne pole. Te cechy da się jednak zrozumieć. To bardziej następstwa tej konstrukcji niż jakieś wielkie minusy.

Ile kosztuje płyta gazowo-indukcyjna?

Ceny płyt gazowo-indukcyjnych 60 cm to zwykle 2200 – 3200 zł. Płyty kombinowane 2w1 na 90 cm szerokości kosztują zazwyczaj 3500 – 4000 zł. Jak widzisz, modele z tej kategorii mają wyższą średnią cen od zwykłych indukcji (nie wspominając o płytach gazowych).

Jakiej firmy płyta gazowo-indukcyjna?

Najlepsi producenci płyt gazowo-indukcyjnych to przede wszystkim Electrolux i Teka. Obie te marki mają w swojej ofercie płyty 2w1 60 oraz 90 cm. Wyróżnia je solidne wykonanie i wysoka funkcjonalność. Oprócz nich warto też spojrzeć na oferty firm Brandt, Gorenje oraz Kernau. Ta ostatnia marka pochodzi z naszego kraju.

Podsumowanie

Po takiej dawce wiedzy wiesz już, jaką płytę kombinowaną wybrać. Nie musisz o to pytać na forum czy blogach.

Najlepsze płyty indukcyjno-gazowe to ogromny komfort. Wybierasz pomiędzy 2 najpopularniejszymi sposobami pichcenia: na gazie i bezpłomiennym. Skorzystasz z najnowocześniejszych funkcji i nie przejmujesz się czasochłonnym czyszczeniem.

Wystarczy jedynie, że na części elektrycznej postawisz dobre garnki na indukcję. Rzecz jasna przyda Ci się także najlepsza patelnia na płytę indukcyjną. Prędko i precyzyjnie przygotujesz naleśniki, jajka sadzone, steki czy inne potrawy.

Indukcje z palnikami gazowymi stają się coraz popularniejsze, choć nadal produkuje je niewiele firm. Mimo to znalazłem dla Ciebie zróżnicowane urządzenia różnych marek. Nic więcej nie potrzebujesz, aby kupić raz, a dobrze!

Masz własną opinię o kuchence gazowo-indukcyjnej? Chcesz o coś dopytać? Skorzystaj zatem z sekcji komentarzy.

Na PROrankingach znajdziesz przeróżne zestawienia płyt grzewczych do zabudowy i nie tylko. Warto je przejrzeć, gdy nadal rozważasz, jaki typ wybrać. Wtedy spójrz na najlepsze płyty indukcyjne 60 cm. Standardowe gabaryty, wiele funkcji i minimalistyczny wygląd – za to je lubię!

Potrzebujesz większej powierzchni do gotowania? Zwróć uwagę na szerokie indukcje 80 cm. Oferują większą liczbę pól, a więc i więcej miejsca na naczynia. To samo dotyczy płyt gazowych 5-palnikowych.

A może chcesz zaoszczędzić przestrzeń na blacie? W takim wypadku wybawieniem okaże się mała płyta indukcyjna dwupalnikowa. Dobre rozwiązanie dla singli lub par, a także ogólnie: do małych kuchni.

Na portalu nie brakuje oczywiście rankingu płyt gazowych do zabudowy. Te tradycyjne urządzenia nadal są często wybierane. Wiele osób woli jednak eleganckie i szklane płyty gazowe. Jeszcze dalej idą płyty gazowe bez płomieni, które z wyglądu przypominają indukcje.

Wolisz od razu kupić połączenie płyty grzewczej z piekarnikiem? Mam dla Ciebie 2 opcje: kuchnie indukcyjne wolnostojące oraz kuchenki gazowo-elektryczne 50 i 60 cm.

A jeśli urządzenie do pieczenia ma być dobrane osobno, to także służę pomocą. Przygotowałem ranking piekarników elektrycznych do zabudowy. Osobno omówiłem rodzaj, który wyjątkowo dba o soczystość potraw, czyli najlepsze piekarniki parowe.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.8]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments