Pralka ładowana od góry Ranking 2021 + Opinie

Mój dokładny i niezależny ranking z opiniami szybko odpowiednie Ci na pytanie: jaka pralka ładowana od góry jest najlepsza? Sprawdziłem dziesiątki modeli, aby wybrać te najopłacalniejsze! Nie zabrakło urządzeń z silnikiem inwerterowym.

Pralka ładowana od góry - ranking, opinie, jaką wybrać

Nie musisz już czytać innych artykułów, zestawień czy pytać na forum – w tym miejscu znajdziesz wszystko, aby dobrze wydać swoje pieniądze, kupując niezawodną pralkę ładowaną od góry.

Jaka pralka ładowana
od góry? (Ranking)

Najlepsze pralki ładowane od góry 2021Najniższe
ceny
Opinie
1. Electrolux EW7T3372SPEURO
OleOle
Przeczytaj opinię
2. Whirlpool TDLRS 7222BS EU-NMediaExpert
MediaMarkt

Neonet
Przeczytaj opinię
3. Electrolux EW6T4262IPEURO
OleOle

Neonet
Przeczytaj opinię
4. Electrolux EW7T3272SPMediaExpert
EURO

OleOle
Przeczytaj opinię
5. Candy VitaSmart CVST G382DM-SMediaExpert
Electro
Przeczytaj opinię
6. Whirlpool TDLR 70211MediaMarkt
Neonet
Przeczytaj opinię
7. Electrolux EW6T4261PMediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
8. Electrolux EW6T5061PMediaExpert
Electro

Przeczytaj opinię
9. Electrolux EW6T4061PMediaMarkt
Neonet
Przeczytaj opinię
10. Candy Smart CST GP370DMediaExpert
Electro
Przeczytaj opinię

Najlepsze pralki ładowane od góry (Opinie)

Opinie o pralkach z wsadem od góry szybko Ci powiedzą, dlaczego wybrałem akurat te modele.

Poznasz ich główne cechy oraz zalety przemawiające za zakupem. Dzięki temu jeszcze lepiej dobierzesz nowy sprzęt pod swój budżet i wymagania.

Miejsce 1: Electrolux EW7T3372SP

pralka ładowana od góry Electrolux EW7T3372SP

Kliknij i kup Electrolux EW7T3372SP

EURO
OleOle

Electrolux EW7T3372SP to nowoczesna pralka z górnym załadunkiem, którą producent naszpikował przydatnymi technologiami. Główne parametry również nie zawodzą – 7 kg ładowności, A+++, klasa wirowania B. Za jednym razem wypierzesz górę ciuchów, nie martwiąc się o nadmierny pobór prądu.

Ten polecany sprzęt piorący działa w oparciu o trwały i cichy podczas normalnego prania silnik inwerterowy. Oznacza dłuższą żywotność urządzenia, lepszą energooszczędność oraz kulturę pracy. Nie stracisz w przyszłości pieniędzy na kosztowne naprawy. No i nie irytujesz się nadmiernym hałasem przez większość cyklu pracy urządzenia.

Przechodząc do technologii prania, SteamCare wpuszcza do bębna parę pod koniec cyklu, aby wygładzić Twoje odzienie. Nie stoisz później tyle przy desce do prasowania. SensiCare analizuje z kolei załadunek, aby skrócić każdy cykl, oszczędzając energię, wodę i Twój czas.

Przy używaniu płynu zmiękczającego pojawia się kolejny atut – program SoftPlus równomiernie rozprowadza detergent. Efekt? Twoje ubrania dłużej będą miękkie i pachnące.

Sprzęt dba o delikatne materiały. Ma specjalny program do jedwabiu, a także parowy do kaszmiru. Oprócz tego skorzystasz z wielu bardziej standardowych opcji (np. denim, antyalergiczny, szybki na 14 minut czy dla grubszej odzieży zewnętrznej).

Miejsce 2: Whirlpool TDLRS 7222BS EU-N

dobra i cicha pralka ładowana od góry Whirlpool TDLRS 7222BS EU-N

Kliknij i kup Whirlpool TDLRS 7222BS EU-N

MediaExpert
MediaMarkt

Neonet

Kto powiedział, że pralki ładowane od góry muszą zawsze być białe? Z pewnością nie firma Whirlpool, która regularnie wypuszcza modele w mniej standardowym kolorze. Whirlpool TDLRS 7222BS EU-N jest srebrny, co znacznie urozmaica jego wygląd zewnętrzny. To jednak mały szczegół w porównaniu do kolejnych cech.

Whirlpool TDLRS 7222BS EU-N to najprawdopodobniej najcichsza pralka ładowana od góry. Podczas normalnego prania generuje 49 dB, a w fazie wirowania zaledwie 72 dB, czym prześciga dużo droższe urządzenia. Zasługa silnika inwerterowego z bezpośrednim napędem oraz świetnej izolacji.

Duży plus, ponieważ wąskie pralki są często kupowane do małych mieszkań. W tym przypadku sprzęt pracuje cichutko, nie będzie denerwował domowników.

Przy 7 kg ładowności urządzenie wypada wyjątkowo ekonomicznie. Zużywa mało prądu i wody, pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach. Pomaga w tym flagowa technologia 6-ty Zmysł. Czujniki dokładnie ważą wsad, dobierając do niego parametry prania. Finalnie jest ono szybsze, tańsze, a wciąż precyzyjne w usuwaniu zabrudzeń.

Z programów wybierzesz np. odzież delikatną, sportową, wełnę czy 30-minutowy cykl. Zabrakło funkcji parowych, ale biorąc pod uwagę resztę cech, są to same zalety – i to mocne. Zakup tej pralki to teraz świetny interes.

Miejsce 3: Electrolux EW6T4262IP

pralka ładowana od góry Electrolux EW6T4262IP

Kliknij i kup Electrolux EW6T4262IP

EURO
OleOle
Neonet

W pralce Electrolux EW6T4262IP świetnie wypada automatyka wagowa, czyli ważenie ciuchów umieszczonych w bębnie. Po co ten mechanizm? Aby zoptymalizować długość cyklu, a więc też ilość wody oraz czerpanej energii elektrycznej.

To nie tylko oszczędność prądu oraz czasu, ale i większe bezpieczeństwo tkanin. Zbyt długie pranie niekorzystnie wpływa na strukturę włókien, szczególnie delikatnych tkanin.

Co do programów prania… na bogato! Wymienię chociażby programy: antyalergiczny, wełna, specjalny do jedwabiu, denim, odzież zewnętrzna, odzież sportowa, ubranka dziecięce czy bardzo szybki cykl trwający zaledwie 14 minut. Jak na moje oko lista prezentuje się bardzo praktycznie.

Pralka pracuje cicho podczas normalnej fazy prania i nie ciągnie zbyt dużo prądu. Jedynie z ładownością mogło być lepiej, gdyż osiąga 6, a nie 7 kg. Pamiętaj jednak, że urządzenia ma nowoczesny i długowieczny silnik inwerterowy, a nie kosztuje wcale fortuny. Również stąd wysokie miejsce w moim rankingu oraz rekomendacja zakupowa.

Miejsce 4: Electrolux EW7T3272SP

pralka ładowana od góry Electrolux EW7T3272SP

Kliknij i kup Electrolux EW7T3272SP

MediaExpert
EURO

OleOle

Nie ma silnika inwerterowego, ale za to wiele zalet, które to rekompensują. Do dyspozycji dostajesz system parowy. Usuwa zagniecenia, wygładza różne tkaniny i zapewnia świeżość odzieniu.

Prasowanie pójdzie Ci więc o wiele sprawniej. Wyjściowy fason Twoich ubrań nie będzie miał mnóstwa pofalowań i pomarszczeń. Niektóre części garderoby pewnie od razu schowasz do szafy.

Mimo wysokiej energooszczędności producent nie zapomniał o systemie SensiCare. Waży załadunek i dobiera czas prania, co dodatkowo polepsza ekonomiczną pracę urządzenia. Zaoszczędzisz na jej eksploatacji, unikając wysokich kosztów korzystania z pralki.

Co do bębna – sam się pozycjonuje, więc nic nie zaburzy pracy urządzenia. Pokrywa i drzwiczki otwierają się lekko i przyjemnie. Nie musisz się z nimi mocować.

Długość cyklu prania ustawisz według własnego harmonogramu – zakończy się o wybranej godzinie za pomocą funkcji TimeManager. Lepiej dopasujesz obowiązek domowy w postaci prania do przebiegu swojego dnia.

Jak widzisz, sporo udogodnień, które ułatwiają obsługę urządzenia, a lista programów jest długa i zadowalająca. Oprócz tych podstawowych dedykowane opcje dotyczą np. jedwabiu, kaszmiru, odzieży zewnętrznej czy ubranek dziecięcych (a jest też cykl antyalergiczny).

Miejsce 5: Candy VitaSmart CVST G382DM-S

pralka ładowana od góry Candy VitaSmart CVST G382DM-S

Kliknij i kup Candy VitaSmart CVST G382DM-S

MediaExpert
Electro

Candy VitaSmart CVST G382DM-S to dobra pralka ładowana od góry o wielu zaletach. Pewnym fenomenem jest ładowność na poziomie 8 kg. Większe i solidnie namoczone ciuchy nie stanowią tu problemu, zmieścisz ich więcej. Duży plus, jeżeli jest u Ciebie sporo domowników, a więc i ubrań do wyprania.

Łącznie dostajesz aż 15 programów prania, a ich obsługa jest łatwa dzięki czytelnemu wyświetlaczowi z dotykowym panelem. Tak samo banalne jest otwieranie dostępu do bębna, aby szybko wyjąć wypraną odzież.

Co więcej, zaskakuje klasa wirowania B (1200 obrotów na minutę). Odzienie będzie suchsze, choć może być przy tym bardziej wymiętolone.

Pod względem ekonomii pracy również jest dobrze – klasa A+++ i stosunkowo niewielki pobór energii przy takiej ładowności. Nie wpłynie to znacząco na Twoje rachunki, nawet przy praniu co drugi dzień.

Szkoda jedynie, że zabrakło silnika inwerterowego (przez co sprzęt pracuje dość donośnie), ale nie można mieć wszystkiego za te pieniądze. I tak jest na bogato w przypadku tej pralki, która okazała się świetną propozycją zakupową.

Miejsce 6: Whirlpool TDLR 70211

pralka ładowana od góry Candy VitaSmart CVST G382DM-S

Kliknij i kup Whirlpool TDLR 70211

MediaMarkt
Neonet

Whirlpool TDLR 70211 to polecana pralka z górnym załadunkiem, która ma już solidny staż na rynku. Mimo tego wciąż przoduje w niektórych parametrach. Przy 7 kg ładowności zużywa stosunkowo mało wody. O niski pobór prądu dba z kolei klasa A+++.

Obie te cechy wspomaga technologia 6-ty Zmysł. Inteligentne czujniki za Ciebie ustalają idealny czas prania, oszczędzając energię i wodę. A po wszystkim z łatwością rozładujesz bęben, gdyż odpowiednio się do tego ustawia.

Programy raczej mocno podstawowe, aczkolwiek są szybkie cykle, gdy masz mniej ciuchów do wyprania. Funkcja FreshCare zapewnia z kolei świeżość pranym materiałom poprzez delikatne wirowanie po zakończonym cyklu.

Pamiętając o atrakcyjnej cenie, takie możliwości zadowalają. Jedna z najbardziej opłacalnych pralek ładowanych od góry.

Miejsce 7: Electrolux EW6T4261P

polecana pralka ładowana od góry Electrolux EW6T4261P

Kliknij i kup Electrolux EW6T4261P

MediaExpert
EURO
OleOle

Electrolux EW6T4261P to jedna z wielu pralek z górnym wsadem pochodzących z serii PrefectCare 600. Wyróżnia się tym, że ma jeszcze większy wyświetlacz. Jej panel sterowania od razu dostarcza większej ilości informacji, pozostając łatwym w obsłudze.

W porównaniu do podobnych cenowo modeli sprzęt zapewnia 1200 obrotów na minutę. Pranie wyjęte z bębna nie będzie nadmiernie mokre, zaoszczędzisz czas na suszeniu.

Urządzenie oferuje automatykę wagową: analizuje wsad, aby dobrać do niego idealny czas prania. To większa dbałość nie tylko o wysokość rachunków, ale i stan odzieży. Kolejną technologię stanowi równomierne rozprowadzanie płynu zmiękczającego (przed ostatnim płukaniem). Pozytywnie wpływa na miękkość tkanin.

Z programami, jak to bywa w Electroluxach, na bogato. Bez problemu dopasujesz specyfikę cyklu do rodzaju pranej odzieży. W tej cenie Electrolux EW6T4261P stanowi bardzo opłacalny wybór.

Miejsca 8 i 9: Electrolux EW6T5061P i Electrolux EW6T4061P

pralka ładowana od góry Electrolux EW6T5061P

Kliknij i kup Electrolux EW6T5061P

MediaExpert
Electro

Kliknij i kup Electrolux EW6T4061P

MediaMarkt
Neonet

Electrolux EW6T5061P i EW6T4061P to niemal identyczne pralki. Różni je wyłącznie panel z wyświetlaczem, choć obie są finalnie proste w obsłudze. A co ten sprzęt oferuje? Stosunkowo ciche, szybkie i skuteczne pranie zabrudzonych ciuchów.

SensiCare to system, który znacząco ułatwi Ci obsługę: sprzęt na podstawie załadunku dobiera czas cyklu oraz potrzebną ilość wody i energii, w efekcie oszczędzając je.

Długość prania skrócisz zresztą w każdej chwili jednym przyciskiem (kosztem większego poboru energii). O ile? Nawet do 50 procent! Przydatna opcja, jeżeli pragniesz znacząco przyspieszyć finisz cyklu prania, bo masz ciekawsze rzeczy do roboty.

Nie zawodzą programy: antyalergiczny, do wełny, delikatnych tkanin, denimu, odzieży sportowej bądź wierzchniej, ubranek dziecięcych. Są też szybkie cykle, więc wszystko się tu zgadza, szczególnie w tak atrakcyjnej cenie.

Miejsce 10: Candy Smart CST GP370D

pralka ładowana od góry Candy Smart CST GP370D

Kliknij i kup Candy Smart CST GP370D

MediaExpert
Electro

Za zakupem Candy Smart CST GP370D już na wstępie przemawia ładowność 7 kg połączona z bardzo przystępną ceną.

Ta polecana pralka ładowana od góry pierze również niezwykle szybko, dbając o to, aby każda plama zniknęła z Twojej odzieży. Czujniki wagowe oszczędzają wodę, energię i czas, dokładnie wiedząc, jak długi powinien być cykl prania w stosunku do załadunku.

Candy postawiło w tym sprzęcie na wiele szybkich programów (nawet 14-minutowy), choć i inne opcje do konkretnych materiałów nie powinny Cię rozczarować.

Dobra pralka ładowana od góry w dobrej cenie, która okaże się udanym zakupem na długie lata.

Jak wybrałem najlepsze pralki ładowane od góry?

Na co zwróciłem największą uwagę, układając ranking pralek otwieranych od góry? Co jest w nich najważniejsze i za co warto dopłacić?

Oto lista najważniejszych priorytetów:

  • Silnik inwerterowy – silnik to najważniejszy element budowy pralki. Te inwerterowe, czyli bez szczotek, znacząco przewyższają standardowe układy. Są trwalsze, a każdemu zależy, aby zakupiona pralka wytrzymała jak najdłużej. Druga sprawa, że silniki inwerterowe zużywają mniej prądu i generują mniejszy hałas, więc korzyści jest sporo. Dlatego też faworyzowałem pralki ładowane od góry z silnikiem inwerterowym.

Zalety silnika inwerterowego w pralce ładowanej od góry - Infografika

  • Energooszczędność – po części dotyczy rodzaju silnika, ale też klasy energetycznej, jak i tego, ile wody zużywa pralka. Starałem się wybrać urządzenia nowoczesne, które jak najbardziej dbają o ekonomię. Zużycie energii przez pralkę nie powinno być zbyt duże, szczególnie że prąd w naszym kraju niestety drożeje. Zwracałem przy okazji uwagę na różne funkcje i programy, które sprzyjają ekonomicznemu praniu. Najlepsze pralki ładowane od góry niejednokrotnie mają dodatkowe udogodnienia na tym gruncie.
  • Hałas – czyli kultura pracy, kolejna cecha ściśle związana z silnikiem, ale też napędem (lepiej wypada ten bezpośredni zamiast paskowego). Najważniejszy jest poziom głośności przy normalnym praniu, bo trwa ono dłużej od wirowania. Nadałem temu parametrowi pewien priorytet, choć nie wszyscy trzymają swoją pralkę blisko miejsc bardziej relaksacyjnych. Z drugiej strony topy dobierane są głównie do ciasnych łazienek, a więc i metraż całego lokum nie musi być ogromny. W takiej sytuacji to, czy pralka ładowana od góry jest odpowiednio cicha, ma jeszcze większe znaczenie. Jeżeli jednak wybierzesz bardziej hałaśliwy model, to przemyśl, gdzie go postawić. Być może masz opcję co do miejsca, np. postawienie pralki w łazience lub kuchni.
  • Ładowność – istotna cecha dla większych rodzin. W przypadku pralek otwieranych od góry nie masz wielkiego wyboru – zazwyczaj albo 7 kg, albo 6 kg, a bardzo rzadko 8 kg. Plusik przypisywałem tym pojemniejszym, mając na względzie też to, że ładowność jest mniejsza w przypadku bardziej wyszukanych programów. Piorąc dużo ubrań, ten 1 kg różnicy może mieć znaczenie.
  • Funkcje – doceniałem lepszą funkcjonalność, ale tylko patrząc na udogodnienia, których jestem pewien. Funkcje pralek muszą być praktyczne. O czym mowa? O automatyce wagowej, która analizuje wsad i dobiera parametry prania. Atrybutem nowoczesnych topów jest odświeżanie parowe, ułatwiające wnikanie detergentu w ubrania i pomagające zwalczyć zagniecenia na odzieży. Wśród funkcji i technologii nie powinno brakować czegoś, co czuwa nad dozowaniem lub optymalnym rozpuszczaniem środków piorących. Mimo tego warto wiedzieć, ile wlać płynu do prania.

Najprzydatniejsze funkcje pralek ładowanych od góry - Infografika

  • Programy prania – dobierz je tak, aby pasowały pod to, co nosisz, a więc i pierzesz. Oczywista rada, ale wychodziłem tu z założenia, że lepiej więcej niż mniej. Doceniałem pralki, których lista programów prania była długa. To nie wszystko. Dużego plusa przypisywałem za porządny program do prania codziennego. Chodzi o cykl poniżej godziny, który poradzi sobie z zabrudzeniami i obsłuży jak największy wsad.
  • Konstrukcja – trudno ją ocenić przed zakupem. Często długie testy są w stanie dobrze zaopiniować ogólną jakość wykonania i niezawodność pralki ładowanej od góry. Na szczęście topy to zazwyczaj pralki z wymiennymi łożyskami, więc ich części da się stosunkowo łatwo wymienić. Idąc dalej, czasem kłopotliwa jest pokrywa/klapa. Musi chodzić lekko, wygodnie się otwierać (np. na przycisk), ale też nie spadać. Dostęp do bębna powinien być komfortowy. Dobrze, gdy bęben sam się pozycjonuje, aczkolwiek wypoziomowanie urządzenia jest zawsze obowiązkowym krokiem przy montażu pralki. Topy mają zwykle dwie regulowane nóżki. Podwyższałem notę danej pralki, gdy wykazywała jakieś dodatkowe udogodnienia. Chociażby wyjmowany dozownik detergentu (łatwiejsza konserwacja i napełnianie). No i całość nie powinna nadmiernie wibrować, szczególnie gdy sprzęt jest w wąskiej wnęce – znaczenie ma więc waga pralki.

Zalety konstrukcyjne w pralkach ładowanych od góry - Infografika

  • Sterowanie – pralka ładowana od góry powinna być praktyczna. Nawigacja po dostępnych opcjach nie może zabierać Ci zbyt dużo czasu i nerwów. Jasno opisane przyciski, funkcjonalne pokrętło, czytelny wyświetlacz (często połączony z dotykowym panelem) – za takie cechy podwyższałem notę danej pralki z górnym załadunkiem. Bajerem jest z kolei zdalne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej i smartfona. Sprawa wygląda jednak tak, że niektórzy to lubią, a inni w ogóle. Mówimy w końcu o sprzęcie do prania, a nie multimedialnym centrum rozrywki.

I to tyle! Teraz znasz moje priorytety przy tworzeniu klasyfikacji i wiesz, na co zwrócić uwagę, kupując dobrą pralkę ładowaną od góry.

Jakiej firmy pralka ładowana od góry?

Którzy producenci pralek ładowanych od góry są najlepsi? Infografika

Moja opinia jest taka, że lepiej w tym przypadku przeanalizować konkretne modele i dobrać coś pod swój budżet i wymagania. Przywiązanie do producenta nie powinno być zbyt duże.

Mimo wszystko pewne wnioski wyciągnąłem. Najlepiej wygląda oferta firmy Electrolux. Ich pralki ładowane od góry często są nowoczesne i jest ich multum. W rankingu kilka z nich umieściłem, choć zauważ, że najtańsze z pewnością nie są, ale za jakość w końcu się płaci, prawda? Dobrze, że jest tu duży gracz, który regularnie wprowadza nowe serie urządzeń piorących.

Bardziej budżetowe pralki otwierane od góry to z kolei takie marki, jak np. Whirlpool, Candy oraz Indesit. Nie mają może niesamowicie nowoczesnych silników, ale z drugiej strony są dobrymi propozycjami dla osób z mniejszym budżetem.

Pomijając to, jak dużą ofertę ma dany producent, bezkompromisowo do sprawy podchodzi AEG, oferując zaawansowany technologicznie sprzęt. Zresztą należy do tej samej grupy co Electrolux.

Pralki z górnym wsadem – Podsumowanie

Dzięki tabelce z rankingiem pralek ładowanych od góry jesteś w stanie szybko przeklikać najlepsze modele i któryś zamówić. Czytając opinie, od razu dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o konkretnym sprzęcie. A z wyjaśnieniem moich wyborów wiesz już, na co zwrócić uwagę.

Nic więcej Ci nie trzeba, aby rozsądnie wydać swoje pieniądze na nową pralkę do małej łazienki.

Jeżeli jednak masz miejsce na standardowy model, to przeczytaj dla pewności pojedynek pralka ładowana od przodu czy od góry. Przedstawiłem zalety i wady obu rodzajów urządzeń do prania.

Potem wystarczy już tylko wiedzieć, jak dbać o pralkę, aby zawsze była w dobrym stanie i poprawnie działała.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy lub na moją grupę na Facebooku. Zestawienie będę oczywiście regularnie aktualizował.

Zobacz też inne rankingi:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 5   Average: 4.6/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
2 miesięcy temu

Też się cieszę że jet ktoś taki jak Pan, wszystko dokładnie przeczytałam, a teraz idę szukać 😊

Katarzyna
5 miesięcy temu

nareszcie porządny opis potrzebny przy zakupie pralki, Jasno, klarownie i “dosadnie” w prostych słowach.