Kostkarka do lodu – Ranking 2021

Ranking kostkarek do lodu uwzględnia wyłącznie wydajne i niezawodne urządzenia do tworzenia lodowych kostek. Poznasz najlepsze kostkarki na rynku, które skrupulatnie opisałem w zestawieniu.

Jaka osobna kostkarka do lodu

Jaka kostkarka
jest najlepsza? (Ranking)

Najlepsze kostkarki do lodu 2021Najniższe cenyOpinie
1. Gorenje IMC1200BMediaExpert
Neonet
Electro
Przeczytaj opinię
2. TCL ICE R9MediaExpert
EURO

OleOle
Przeczytaj opinię
3. CASO IceMaster Ecostyle 3304MediaExpert
EURO

Electro
Przeczytaj opinię
4. Unold 48955MediaExpert
EURO

OleOle
Przeczytaj opinię
5. PROFI COOK EWB 1007MediaExpert
Ceneo
Przeczytaj opinię
6. Unold 48945EURO
Ceneo
Przeczytaj opinię
7. BOMANN EWB 1027MediaExpert
Neonet
Electro
Przeczytaj opinię

Najlepsze kostkarki do lodu (Opinie)

Rynek maszyn do robienia kostek lodu jest dość wąski. Mimo wszystko wyłonienie najlepszej opcji zakupowej nie jest takie łatwe. Wiele topowych modeli ma bowiem dość podobne parametry czy ceny.

Nie ograniczałem się wyłącznie do najdroższych propozycji. Starałem się również pokazać kilka tańszych możliwości, choć w ścisłej czołówce prym wiodą kosztowniejsze kostkarki, gdyż są po prostu wydajne i świetnie wykonane. Poznaj je bliżej, czytając opinie!

Miejsce 1: Gorenje IMC1200B

Kostkarka do lodu gorenje imc1200B

Kliknij i kup Gorenje IMC1200B

MediaExpert
Neonet
Electro

Automat do robienia kostek lodu firmy Gorenje, a dokładniej Gorenje IMC1200B, ma szerokie możliwości i zachwyca swoją sprawnością działania. Jeżeli miałbym go najkrócej opisać, to jest elegancki, stosunkowo kompaktowy, łatwy w obsłudze, no i przede wszystkim wydajny.

Już po dziesięciu minutach pracy tego urządzenia masz do dyspozycji dziesięć kostek lodu w rozmiarze S lub L. W ciągu doby kostkarka wytworzy maksymalnie 12 kg lodu, co jest świetnym wynikiem, potwierdzającym wysoką klasę urządzenia. Dużą rolę odgrywa w tym moc znamionowa 120 W.

Odczepiany zbiornik, do którego wlejesz wodę, osiąga pojemność na poziomie 2,2 l, co także jest znakomitym parametrem. Wspomaga go wskaźnik poziomu wody, który da Ci znać, gdy jest jej za mało.

Podobnie działa powiadomienie o zapełnieniu pojemnika, do którego trafia gotowy lód. Diody z tego typu oznaczeniami znajdują się na górze urządzenia, tuż obok przycisku włączenia/wyłączenia. Jeżeli natomiast czujniki nie wykryją wody w zbiorniku, to nie uruchomią procesu jej mrożenia. Praktyczne udogodnienie.

Gorenje twierdzi, że omawiany model nada się idealnie nie tylko do domowego użytku, ale także do biura czy na wyjazdy. Konstrukcja kostkarki waży ok. 10 kg i jest w miarę kompaktowa, więc można temu stwierdzeniu zaufać.

Dokładając do tego proste czyszczenie wnętrza, masz przed sobą absolutnie jedną z topowych kostkarek do lodu. Wzbogacenie drinków, lemoniady, mrożonej kawy czy herbaty o perfekcyjnie przygotowane kostki lodu będzie łatwe, szybkie i przyjemne.

Gorenje IMC1200B – specyfikacja:
Moc120 W
Wydajność dobowa12 kg
Pojemność zbiornika na wodę2,2 l
Regulacja rozmiaru kostek loduTak
Waga9,7 kg

 

Miejsce 2: TCL ICE R9

Kostkarka do lodu TCL ICE R9

Kliknij i kup TCL ICE R9

MediaExpert
EURO

OleOle

TCL ICE R9 to nietuzinkowa kostkarka do lodu, która sprawdzi się podczas letnich imprez typu garden party, jak i urodzin, imienin oraz wielu innych okoliczności. Wszędzie tam, gdzie uczestnicy zabawy oczekują drinków i napojów z perfekcyjnie przygotowanymi kostkami lodu. A dlaczego ująłem ten model w moim rankingu kostkarek? Poniższa opinia Ci na to odpowie!

Zacznijmy od tego, co widać na zdjęciu – tak, jest to kostkarka w niestandardowym, bo czerwonym kolorze! Od razu przykuwa tym uwagę, choć w tej serii jest także srebrna i biała wersja kolorystyczna.

Ciekawe rzeczy dzieją się z wydajnością. TCL ICE R9 to raczej tańsza niż droższa kostkarka, lecz na papierze jej wydajność jest wręcz topowa. Metodą zalewową produkuje 9 kostek lodu w 6 – 12 minut. Dobowo produkuje nawet do 15 kg lodu! Producent chwali się więc szerokim zastosowaniem – do domu, ale też barów, restauracji, dyskotek, hoteli, sal bankietowych czy dla firm cateringowych.

Sęk w tym, że te parametry są nieco zawyżone przez producenta. W praktyce wypadają ciut słabiej, lecz i tak w stosunku do ceny ta kostkarka jest po prostu bardzo wydajna. Nie czekasz długo na kostki, a ich jakość zadowala – są twarde, dobrze wykonane i jeszcze w rozmiarze, który wybierzesz, gdyż jest dostępna 2-stopniowa regulacja (kostki S lub L). Twoje kuchenne wyposażenie zyska więc kolejnego pomocnika w wielu zadaniach.

Szczególnie że obsługa jest iście banalna. Wlewasz wodę do zbiornika (pojemność 2,2 l, czyli sporo), jednym kliknięciem uruchamiasz wytwarzanie i czekasz chwilkę na gotowy lód. Panel jest jasno opisany, każdy sobie z nim poradzi.

Są też alarmy dźwiękowe. Kiedy się uruchamiają? Gdy lód jest gotowy, jest go za dużo w szufladzie lub gdy brakuje wody w zbiorniku.

Co do budowy – producent wykorzystał wysokiej jakości plastiki ABS. Z jednej strony urządzenie jest odpowiednio wytrzymałe, a z drugiej dość lekkie jak na kostkarkę (7,8 kg). Sprzyja to przenoszeniu sprzętu.

Podsumowując, jest to kostkarka kompletna: odpowiednio wydajna (choć nie tak bardzo, jak wskazuje producent), trwała, kompaktowa i nie za ciężka, a do tego w atrakcyjnej stylistyce i cenie. Jak najbardziej polecam zakup tego sprzętu do robienia lodu.

TCL ICE R9 – specyfikacja:
Moc112 W
Wydajność dobowa12 – 15 kg
Pojemność zbiornika na wodę2,2 l
Regulacja rozmiaru kostek loduTak
Waga7,8 kg

 

Miejsce 3: CASO IceMaster Ecostyle 3304

kostkarka do lodu CASO IceMaster Ecostyle 3304

Kliknij i kup CASO IceMaster Ecostyle 3304

MediaExpert
EURO

Electro

CASO IceMaster Ecostyle 3304 łączy w sobie trwałość z uniwersalną stylistyką, która nie powinna oszpecać kuchni. Głównym materiałem wykonania jest metal i plastik. Obsługa tego urządzenia jest banalna, a sprawność pracy trzyma przyzwoity poziom.

Moc zdaje egzamin. 150 W skutecznie wspomaga wydajność. Ta dzienna osiąga 12 kg, a więc w godzinę wyprodukujesz aż 0,5 kg lodu. Przeliczając to na kostki wychodzi ich… dużo. Producent obiecuję kopiatą porcję lodu już w 6 – 13 minut (funkcja szybkiej produkcji).

To dobre parametry, które podołają domowym imprezom z chłodnymi napojami w tle. I to przy wielu gościach pragnących szybko dostać schłodzone drinki.

Dobre wrażenie robi cichutka praca podczas wytwarzania kostek lodu. Sprzęt oferuje też wydajny kompresor czy pojemność wynosząca  1,4 l. W tej cenie to świetna kostkarka godna polecenia.

CASO IceMaster Ecostyle 3304 – specyfikacja:
Moc150 W
Wydajność dobowa12 kg
Pojemność zbiornika na wodę1,7 l
Regulacja rozmiaru kostek loduNie
Waga9,4 kg

 

Miejsce 4: Unold 48955

Kostkarka do lodu unold 48955

Kliknij i kup Unold 48955

MediaExpert
EURO

OleOle

Niemiecka firma Unold chwali się wysoką jakością wśród sprzętu małego AGD do kuchni. Po modelu Unold 48955 rzeczywiście ją widać. Sprzęt wykonano bardzo starannie, choć stylistyka nie jest raczej zbyt piękna. Waga dochodzi do prawie 10 kg, a w zestawie znajdziesz miarkę na wodę czy łopatkę do lodu.

Co jeszcze potrafi Unold 48955? Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to nieco odmienna konstrukcja od zdecydowanej większości domowych kostkarek klasy premium. Jej kluczowe elementy – pokrywka od pojemnika z kostkami lodu, a także wyświetlacz LCD – znajdują się naprzeciwko użytkownika, a nie na górze. Użyto tu stali nierdzewnej, co jest gwarancją niezawodności.

Wydajność jest całkiem podobna do wielu konkurentów, by nie powiedzieć, że identyczna. Między innymi dzięki mocy wynoszącej aż 150 W w godzinę przygotujesz 60 kostek lodu. Są też najważniejsze zabezpieczenia, cyfrowy timer, a nawet kranik do spuszczania wody. Szkoda, że nie ma regulacji wielkości kostek. Jedyna rysa na dobrym całokształcie.

Unold 48955 – specyfikacja:
Moc150 W
Wydajność dobowa12 kg
Pojemność zbiornika na wodę1,5 l
Regulacja rozmiaru kostek loduNie
Waga9,8 kg

 

Miejsce 5: PROFI COOK EWB 1007

Kostkarka do lodu profi cook ewb 1007

Kliknij i kup PROFI COOK EWB 1007

MediaExpert
Ceneo

Wiele osób szuka kostkarki, która nada się zarówno do domu, jak i np. do baru czy na kemping. Takim zadaniom podoła PROFI COOK EWB 1007. Łączy w sobie zadowalającą wydajność tworzenia lodowych sześcianów z opływowym kształtem i nowoczesną stylistyką.

Producent chwali się, że wydajność dzienna osiąga nawet 15 kg, czyli jedną kostkę na minutę. Standardowe 12 kg to żadna przeszkoda, bo moc wynosi aż 180 W.

Wodę pitną wlejesz do zbiornika o pojemności 1,8 l. Jest też wyświetlacz LCD z timerem, niski poziom generowanego hałasu czy elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Brakuje jedynie regulowania gabarytów lodowych sześcianów. Szkoda.

Producent w opisie tego urządzenia chwali się funkcją ECO Save, która pozornie może trafiać w klientelę, która lubi ekologiczne rozwiązania. Warto jednak to rozwinąć, bo wspomniana funkcjonalność ogranicza się jedynie do automatycznego wyłączenia kostkarki po skończonym cyklu pracy. Jest to przecież standard w tej klasie, więc oceniam tę funkcję jako zabieg marketingowy, ponieważ właśnie tym jest dla mnie oprawianie w ramki oczywistego rozwiązania.

Ale ogólnie biorąc, PROFI COOK EWB 1007 to świetny sprzęt. Zasłużone miejsce w rankingu kostkarek do lodu. Urządzenie nastawione na wzmożoną eksploatację, a więc trwałe, bardzo dobrze wykonane i wydajne.

PROFI COOK EWB 1007 – specyfikacja:
Moc180 W
Wydajność dobowa10 – 15 kg
Pojemność zbiornika na wodę1,8 l
Regulacja rozmiaru kostek loduNie
Waga10,85 kg

 

Miejsce 6: Unold 48945

Kostkarka do lodu unold 48945

Kliknij i kup Unold 48945

EURO
Ceneo

Unold 48945 to zdecydowanie jedno z lepszych urządzeń do produkcji kostek lodu. Wydajność stoi na wysokim poziomie, dzięki czemu nie czekasz zbyt długo na dodatek do drinków i napojów. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,8 l, a dodatkowo wybierzesz wielkość kostek. Niczego w zasadzie nie brakuje.

Zauważ, że jest to dość mała kostkarka, która nie zajmie zbyt dużo miejsca w kuchni czy lokalu gastronomicznym. Jej kolorystyka to czerń. Wszelkie pokrywy znajdują się na górze, ale panel sterowania przeszedł na przód. Instalacja nie jest skomplikowana, w końcu to sprzęt wolnostojący i łatwy w obsłudze.

Nie mam się w zasadzie do czego przyczepić. Jakość użytych materiałów i tworzyw jest ciut gorsza niż u ścisłej czołówki, ale mimo wszystko Unold 48945 powinien swoje odsłużyć i wyprodukować dla Ciebie masę kostek lodu do kolorowych, smacznych napojów.

Unold 48945 – specyfikacja:
Moc105 W
Wydajność dobowa12 kg
Pojemność zbiornika na wodę1,8 l
Regulacja rozmiaru kostek loduTak
Waga8,9 kg

 

Miejsce 7: BOMANN EWB 1027

Kostkarka do lodu bomann ewb-1027

Kliknij i kup BOMANN EWB 1027

MediaExpert
Neonet
Electro

Kolejna porządna kostkarka, która zbiera wiele pozytywnych opinii. Pod względem designu i konstrukcji BOMANN EWB 1027 raczej się nie wyróżnia. Miłym zaskoczeniem jest pojemny zbiornik na wodę pitną, który osiąga 2,2 l.

Moc 150 W na papierze również wygląda dobrze, ale ogólna wydajność nie wybija się ponad poprzedników. Wciąż jest to podobny pułap. Zabrakło regulacji wielkości lodowych sześcianów wypadających z kostkarki.

Sprzęt nie jest także jakoś nadzwyczajnie kompaktowy. Przyznam jednak, że ogólny stosunek cena/jakość jest dobry.

BOMANN EWB 1027 – specyfikacja:
Moc150 W
Wydajność dobowa10 – 15 kg
Pojemność zbiornika na wodę2,2 l
Regulacja rozmiaru kostek loduNie
Waga10,8 kg

Klasyfikacja najlepszych kostkarek do lodu – Wnioski

Kończąc część związaną z rankingiem produktowym, warto wszystko podsumować:

 • Wszystkie kostkarki są wolnostojące i nie wymagają skomplikowanej instalacji czy zasilania w wodę. Są także bardzo proste w obsłudze i czyszczeniu.
 • Większość z nich sprawdzi się zarówno w domu, jak i w małym barze czy innym punkcie gastronomicznym. Lżejsze i mniejsze kostkarki bez większego problemu gdzieś ze sobą zabierzesz, jeżeli wręcz nie możesz żyć bez relaksu w postaci dobrze schłodzonego napoju z wieloma kostkami lodu.
 • Jeżeli chodzi o najważniejszy aspekt, czyli wydajność pracy, panuje wyrównany poziom. Nikt za bardzo się nie wybija, ale też nie ustępuje względem reszty. W efekcie taki sprzęt miażdży skutecznością pracy foremki czy woreczki na lód. Nie wspominając o wyższym komforcie użytkowania.
 • Większe różnice panują w kwestii stylistyki, jakości wykonania i spasowania elementów, zbiornika na wodę (pojemność, możliwość odłączania) czy opcji regulowania rozmiaru kostek. Mogę więc stwierdzić, że o kolejności miejsc w klasyfikacji decydują bardziej detale. Z drugiej strony niektórzy producenci lubią agresywnie wyceniać swój sprzęt. Stosunek ceny do ogólnych możliwości jest równie istotny.

Jak wybrałem najlepsze kostkarki do lodu?

Mój ranking oparłem na dokładnej analizie najważniejszych cech kostkarek wolnostojących. Ułożyłem własne kryteria, aby według nich dobrać skład zestawienia i miejsca dla wyróżnionych produktów.

Teraz pokrótce opiszę dla Ciebie najistotniejsze priorytety. To jednocześnie zwięzły poradnik o tym, co jest ważne w domowych kostkarkach do lodu. Taka wiedza z pewnością Ci się przyda przed zakupem.


Jeżeli chcesz przeczytać rozszerzoną wersję porad zakupowych oraz ciekawostek o funkcjach kostkarek, to zajrzyj do poradnika: Jak wybrać kostkarkę do lodu? Na co zwrócić uwagę? Poniżej masz z kolei skróconą wersję wszystkich wskazówek zakupowych zebraną pod kątem stworzenia rankingu.


Zacznijmy od kilku zdecydowanie najważniejszych cech, które musisz poznać:

 • Wydajność – odnosi się przede wszystkim do szybkości robienia lodowych kostek. Pewny wpływ ma tu sama moc sprzętu. W każdym razie jedna kostka na minutę to już bardzo wysoka wydajność, którą doceniałem. A o co chodzi z wydajnością dzienną/dobową?. To swego rodzaju dzienne obciążenie, zdolność zamrażania, jakiemu bez problemu podoła kostkarka. Ważna informacja dla osób, które mają większe zapotrzebowanie i niejednokrotnie robią masę kostek – na przykład w ramach domowej imprezy, grilla itp. 12 kg lodu dziennie to już lepsza wartość, za którą przyznawałem plusy. Zazwyczaj szybkie robienie kostek lodu idzie w parze z wyższą wydajnością dzienną, więc ta cecha jak najbardziej określa klasę kostkarki.
 • Niezawodność – chodzi o bezawaryjną pracę. Zależy od jakości zastosowanej elektroniki, materiału wykonania oraz zabezpieczeń. Starałem się wybierać do rankingu niezawodne kostkarki. Ten sprzęt swoje w końcu kosztuje, więc musi służyć Ci przez wiele lat, unikając awarii i innych problemów.
 • Cena – kostkarki, mimo jednego i pozornie łatwego zadania, nie należą do tanich produktów z segmentu drobnego AGD do kuchni. Patrzyłem więc na ich cenę, ale w porównaniu do oferowanych możliwości. Pragnąłem przedstawić Ci dobry, ale też opłacalny sprzęt do automatycznego robienia kostek lodu.

kostki lodu z kostkarki wrzucone do szklanek z napojami i trunkami

To jednak nie koniec, bo wypada spojrzeć na pozostałe istotne aspekty dotyczące kostkarek:

 • Zbiornik na wodę – jego dotyczy kilka cech. Dobrze, gdy jest odłączany, wtedy obsługa i konserwacja stają się łatwiejsze. Plus przyznawałem także za pojemność przekraczającą 2 l. To ważne dla osób, które mocno eksploatują swoją kostkarkę, robiąc sporo kostek do drinków i napojów. Kolejny atut stanowi wskaźnik/alarm dźwiękowy, który mówi użytkownikowi, że wody jest za mało. Takie wskaźniki często dotyczą też podajnika na lód (informują, że jest zapełniony kostkami lodu).
 • Regulacja wielkości kostek – fajna sprawa, dopasujesz rozmiar kostek do napoju bądź trunku. Mniejsze kostki sprawdzą się np. w wysokiej i wąskiej szklance z colą, a większe w szklance do whisky. Dobrze mieć w tym wybór, więc przyznawałem plusy za tę funkcjonalność.
 • Głośność pracy – robiąc sporo lodowych sześcianów, trochę to potrwa, lecz jeśli kostkarka do lodu jest cicha, to nie będzie Cię irytować swoją pracą. Z drugiej strony producenci rzadko podają ten parametr. Najwięcej mówią więc praktyczne testy kostkarek do lodu.
 • Wymiary – skoro mówimy o sprzęcie wolnostojącym, to istotne są jego gabaryty. Nie każdy ma wiele miejsca na kuchennym blacie. Do tego otwory wentylacyjne urządzenia (które znajdują się zazwyczaj po bokach) nie mogą być zablokowane. Im mniejsza kostkarka, tym lepiej, choć przy okazji powinna mieć pojemny zbiornik na wodę oraz podajnik na lód.
 • Stylistyka – ocena tej cechy jest bardzo subiektywna, ale nie ukrywajmy: niektóre kostkarki wyglądają atrakcyjniej od innych. Zwykle nie biorę tego za ważniejszy priorytet. Sęk w tym, że kostkarki często cały czas drzemią na kuchennych blatach, są wyeksponowane w kuchni. A wtedy zawsze lepiej, gdy sprzęt wygląda nowocześnie lub pasuje swoją stylistyką czy kolorystyką do aranżacji kuchennej przestrzeni. Jeżeli jednak chowasz i raz na jakiś czas używasz maszyny do robienia lodu, to nie przykładaj większej wagi do jej wyglądu zewnętrznego.

Z takim kompletem priorytetów bez problemu ułożyłem wartościowe zestawienie, wybierając najlepsze kostkarki do lodu. Przy każdej aktualizacji tego materiału pamiętam o wszystkich kryteriach wyboru, które Ci przedstawiłem.

Najlepsi producenci kostkarek do lodu

Zwracasz szczególną uwagę na markę sprzętu? Czasem jest to dobry trop. W przypadku omawianej kategorii niekoniecznie.

Domowe kostkarki do lodu to rynek wąski, ale też z kilkoma wiodącymi producentami. Nie da się jednoznacznie wskazać, który z nich jest najlepszy. Dobrymi opiniami cieszą się modele Gorenje, CASO Germany, PROFI COOK czy Unold, ale nie jest to wcale ważniejszy wyznacznik, bo parę innych marek również ma ciekawe urządzenia do zaoferowania.

Jeżeli chodzi natomiast o profesjonalne wyposażenie gastronomiczne, to wśród najwydajniejszych kostkarek do lodu prym wiedzie marka Scotsman.

Podsumowanie

Po takiej lekturze znasz już wiele polecanych kostkarek. Z takim sprzętem szybko przygotujesz estetyczne kostki lodu dla siebie i gości, nie martwiąc się przy tym o skomplikowaną obsługę czy nieoczekiwane awarie sprzętu.

Ranking kostkarek do lodu to nie wszystko co dla Ciebie przygotowałem. Całość dopełnia kilka dodatkowych poradników, jak i propozycje kolejnych zestawień do przeczytania. Rzuć na nie okiem!

Przed zakupem kostkarki do lodu:

Po zakupie kostkarki do lodu:

Ciekawostka:

Zostań jeszcze ze mną! Przygotowałem dla Ciebie inne zestawienia przydatnego sprzętu do kuchni:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 4   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
1 rok temu

Bardzo przydatny ranking. Napewno skorzystam przy wyborze, kiedy pojadę do sklepu, co polecam w odróżnieniu do kuriera. Mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia z wysyłkami, dużo prościej jest wybrać się do Media Expert i mieć wymianę/naprawę na miejscu zamiast potem bawić się w odsyłanie. A taki sprzęt używany intensywnie lubi się psuć, zwłaszcza latem(wiem z autopsji).

darko
1 rok temu
Reply to  Andrzej

A jaki model masz?