Ranking kostkarek do lodu 2020

Jaka osobna kostkarka do lodu

Ranking kostkarek do lodu uwzględnia wyłącznie wydajne i niezawodne urządzenia do tworzenia lodowych kostek. Poznasz najlepsze kostkarki na rynku, które skrupulatnie opisałem w zestawieniu.

Ranking kostkarek do lodu to coś dla miłośników drinków lub napojów z lodem. Wygląda więc na to, że taki sprzęt sprawdzi się głównie latem, gdy wysoka temperatura potrafi męczyć.

Kostki lodu to dla wielu z nas obowiązkowy dodatek do drinka czy orzeźwiającego napoju. Na rynku drobnego sprzętu AGD do kuchni obecne są automatyczne kostkarki o wysokiej wydajności. Przydadzą się zarówno w domowych warunkach, jak i w biurze lub na kempingu.

Wybrałem spośród nich tylko te najwydajniejsze i najtrwalsze, czyli po prostu najlepsze. Dzięki temu dobrze wydasz swoje pieniądze i zagwarantujesz sobie oraz swoim gościom krystalicznie czyste kostki do wrzucenia do napoju.

Najlepsze kostkarki do lodu

ZdjęcieModelCenyMocWydajność dziennaPoj. zbiornika na wodęRegulacja rozmiaru kostekWaga
Kostkarka do lodu gorenje imc1200BGorenje IMC1200BMediaExpert
Neonet
Ceneo
120 W12 kg2,2 lTAK9,7 kg
Kostkarka do lodu g3ferrari G20063G3Ferrari G20063MediaExpert
Ceneo
100 W12 kg2,2 lTAK8,3 kg
Kostkarka do lodu unold 48955Unold 48955MediaExpert
EURO

Ceneo
150 W12 kg1,5 lNIE9,8 kg
Kostkarka do lodu caso 03301Caso 03301MediaExpert
EURO

Electro
90 W12 kg3,1 lTAK9,4 kg
Kostkarka do lodu profi cook ewb 1007PROFI COOK EWB 1007Ceneo180 W10-15 kg1,8 lNIE10,85 kg
Kostkarka do lodu unold 48945Unold 48945MediaExpert
EURO

Ceneo
105 W12 kg1,8 lTAK8,9 kg
Kostkarka do lodu profi cook ewb 1079PROFI COOK EWB 1079MediaExpert
Ceneo
150 W10-15 kg1,7 lNIE9,6 kg
Kostkarka do lodu bomann ewb-1027BOMANN EWB 1027MediaExpert
Neonet
Ceneo
150 W10-15 kg2,2 lNIE10,8 kg
Kostkarka do lodu mpm mkd 03MPM MKD-03MediaExpert
EURO

Neonet
150 W8-10 kg1 lNIE8 kg

Polecane kostkarki do lodu – Opinie

Jak już wspominałem na wstępie, rynek omawianej kategorii sprzętowej jest dość wąski. Mimo wszystko wyłonienie najlepszej opcji zakupowej nie jest wcale takie łatwe. Wiele topowych modeli ma bowiem dość podobne parametry czy ceny.

Nie ograniczałem się wyłącznie do najdroższych propozycji. Starałem się również pokazać kilka tańszych możliwości, choć w ścisłej czołówce prym wiodą kosztowniejsze kostkarki, gdyż są po prostu najwydajniejsze. Przejdźmy do konkretów.

Gorenje IMC1200B – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu gorenje imc1200B

Automat do robienia kostek lodu firmy Gorenje, a dokładniej Gorenje IMC1200B, ma bardzo szerokie możliwości i zachwyca swoją sprawnością działania. Jeżeli miałbym go najkrócej opisać, to jest elegancki, stosunkowo kompaktowy, łatwy w obsłudze, no i przede wszystkim wydajny.

Już po dziesięciu minutach pracy tego urządzenia będziemy mieli do dyspozycji dziesięć kostek lodu w rozmiarze S lub L. W ciągu doby kostkarka wytworzy maksymalnie 12 kg lodu, co jest świetnym wynikiem, potwierdzającym wysoką klasę urządzenia. Dużą rolę odgrywa w tym moc znamionowa 120 W.

Odczepiany zbiornik, do którego wlewamy wodę, osiąga pojemność na poziomie 2,2 l, co także jest znakomitym parametrem. Wspomaga go wskaźnik poziomu wody, który daje nam znać, gdy jest jej za mało.

Podobnie działa powiadomienie o zapełnieniu pojemnika, do którego trafia gotowy lód. Diody z tego typu oznaczeniami znajdują się na górze urządzenia, tuż obok przycisku włączenia/wyłączenia. Jeżeli natomiast czujniki nie wykryją wody w zbiorniku, to nie uruchomią procesu jej mrożenia. Praktyczne udogodnienie.

Gorenje twierdzi, że omawiany model nada się idealnie nie tylko do domowego użytku, ale także do biura czy na wyjazdy. Konstrukcja kostkarki waży ok. 10 kg i jest w miarę kompaktowa, więc można temu stwierdzeniu zaufać.

Dokładając do tego proste czyszczenie wnętrza, mamy przed sobą absolutnie jedną z topowych kostkarek do lodu. Wzbogacenie drinków, lemoniady, mrożonej kawy czy herbaty o perfekcyjnie przygotowane kostki lodu będzie łatwe, szybkie i przyjemne.

Zalety +

 • Wysoka wydajność pracy
 • Banalna obsługa urządzenia
 • Odczepiany i pojemny zbiornik na wodę
 • Elegancki i nowoczesny design
 • Szerokie zastosowanie (odpowiednia również do biura, a nawet podczas wyjazdów np. na kemping)

Wady

 • Dostępny kolor tej wolnostojącej kostkarki do lodu to czerń, co nie każdemu może pasować, gdyż spora część osób preferuje drobne AGD w kolorze białym czy srebrnym/INOX
 • Cena może być dla niektórych zaporowa

G3Ferrari G20063 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu g3ferrari G20063

G3Ferrari G20063 w metalicznym kolorze to całkiem niepozorny, ale wydajny sprzęt. Nie wygląda może aż tak elegancko jak niektórzy konkurenci na tym rynku, ale przecież nie o design głównie tu chodzi, prawda? Sporo głównych parametrów jest zresztą bardzo podobnych do nieco droższych propozycji.

Mowa przede wszystkim o wydajności, która prezentuje się niezwykle obiecująco. Moc znamionowa opisywanego urządzenia wynosi 100 W. W praktyce nie zauważymy większej różnicy w porównaniu do modeli, które mają ciut większą moc, ale był to jednak główny czynnik, przez który miejsce nie jest wyższe. Zbiornik na wodę obsłuży 2,2 l, czyli standardowo dla wysokiego segmentu cenowego kostkarek.

Obsługa i czyszczenie tej kostkarki do lodu to łatwizna. Jest też opcja regulacji rozmiaru kostek, a dodatkowy atut stanowi bardzo cicha praca. Sprzęt automatycznie wyłącza się w przypadku braku wody czy zapełnienia pojemnika na lód (maksymalnie 700 g).

Warto zauważyć, że G3Ferrari G20063 to niezwykle kompaktowa i dość lekka kostkarka. Nie zajmie więc zbyt dużo miejsca na blacie kuchennym czy w jakimkolwiek lokalu lub biurze.

Zalety +

 • Wysoka wydajność pracy
 • Banalna obsługa urządzenia
 • Pojemny zbiornik na wodę
 • Elegancki design
 • Szerokie zastosowanie (odpowiednia również do biura, a nawet podczas wyjazdów np. na kemping)

Wady

 • Moc znamionowa mogłaby być nieco wyższa, choć w praktyce nie robi raczej większej różnicy na niekorzyść
 • Cena może być dla niektórych zaporowa

Unold 48955 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu unold 48955

Niemiecka firma Unold chwali się wysoką jakością wśród sprzętu małego AGD do kuchni. Po modelu Unold 48955 rzeczywiście ją widać. Sprzęt wykonano bardzo starannie, choć stylistyka nie jest raczej zbyt piękna. Waga dochodzi prawie do 10 kg, a w zestawie znajdziemy miarkę na wodę czy łopatkę do lodu.

Co jeszcze potrafi Unold 48955? Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to nieco odmienna konstrukcja od zdecydowanej większości domowych kostkarek klasy Premium. Jej kluczowe elementy – pokrywka od pojemnika z kostkami lodu, a także wyświetlacz LCD – znajdują się naprzeciwko użytkownika, a nie na górze. Użyto tu stali nierdzewnej, co jest gwarancją niezawodności.

Wydajność mimo nieco niższej ceny jest całkiem podobna do droższych konkurentów, by nie powiedzieć, że identyczna. Między innymi dzięki mocy wynoszącej aż 150 W w godzinę przygotujemy 60 kostek lodu. Są też najważniejsze zabezpieczenia, cyfrowy timer, a nawet kranik do spuszczania wody.

Zauważyłem jednak dwa minusy. Pierwszym z nich jest pojemność zbiornika na wodę. 1,5 l może robić różnicę w porównaniu z 2,2 l i wymagać częstszego uzupełniania. Nie ma także regulacji wielkości kostek.

Jeżeli jednak te cechy nie są dla Was najważniejsze, to możecie nieco zaoszczędzić i sprawić sobie kostkarkę firmy Unold, bo wciąż jest to bardzo dobry sprzęt o wysokiej wydajności pracy.

Zalety +

 • Wysoka wydajność pracy z mocą na poziomie 150 W
 • Intuicyjna obsługa urządzenia dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD
 • Wysoka jakość wykonania i trwałość konstrukcji
 • Szerokie zastosowanie (odpowiednia również do biura, a nawet podczas wyjazdów np. na kemping)

Wady

 • Dość wysoka cena
 • Zbiornik na wodę powinien być troszkę pojemniejszy
 • Nie ma możliwości regulowania rozmiaru kostek

Caso 03301 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu caso 03301

Caso 03301 wciąż należy do tych droższych kostkarek i pod względem estetyki nie prezentuje się wcale źle. Łączy w sobie trwałość z uniwersalną stylistyką, która nie powinna oszpecać kuchni. Głównym materiałem wykonania jest metal i plastik. Obsługa tego urządzenia jest banalna, a sprawność pracy trzyma przyzwoity poziom.

Moc na papierze szału jednak nie robi. 90 W musi powodować, że po jednym cyklu pracy tego sprzętu uzyskamy nieco mniej kostek lodu niż w przypadku kostkarek z wyższą mocą, a w dziesięć minut mamy ich dziewięć.

Nie bądźmy jednak tacy surowi, bo wciąż są to dobre parametry, które podołają domowym imprezom z chłodnymi napojami. Inaczej sprawa może wyglądać w lokalach gastronomicznych, które cieszą się dużym ruchem i serwują drinki z lodem. Właściciele takich miejsc i tak muszą się zwykle liczyć z dość znaczącym wydatkiem na wydajnie pracującą kostkarkę, która została przystosowana do komercyjnego użytku.

Wracając do Caso 03301, dobre wrażenie robi cichutka praca podczas wytwarzania kostek lodu. Do dyspozycji jest opcja doboru ich gabarytów – małe lub duże. Sprzęt oferuje też wydajny kompresor czy pojemność wynosząca aż 3,1 l. Szkoda, że nie dodano ciut mocy, bo byłby hit. Pomijając drobne mankamenty, to kolejna świetna kostkarka godna polecenia.

Zalety +

 • Zadowalająca wydajność pracy
 • Banalna obsługa urządzenia
 • Bardzo pojemny zbiornik na wodę
 • Elegancki i nowoczesny design

Wady

 • Dość wysoka cena
 • Producent mógł pokusić się o zapewnienie większej mocy temu urządzeniu, choć nie wpływa to tak drastycznie na samą wydajność

PROFI COOK EWB 1007 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu profi cook ewb 1007

Wiele osób szuka kostkarek, które spokojnie nadadzą się zarówno do domu, jak i np. do baru czy na kemping. Takim zadaniom podoła PROFI COOK EWB 1007. Łączy w sobie zadowalającą wydajność tworzenia lodowych sześcianów z opływowym kształtem i nowoczesną stylistyką.

Producent chwali się, że wydajność dzienna osiąga nawet 15 kg, czyli jedną kostkę na minutę. Standardowe 12 kg to żadna przeszkoda, bo moc wynosi aż 180 W.

Trzeba w ogóle przyznać, że jak dotąd sprawność wytwarzania kostek trzyma się na wysokim poziomie i nie chce spaść, a to dobrze, bo wybór najwydajniejszych kostkarek – mimo wąskiego rynku – jest przyzwoity.

Wodę pitną wlewamy do zbiornika o pojemności 1,8 l. Jest też wyświetlacz LCD z timerem, niski poziom generowanego hałasu czy elementy wykonane ze stali nierdzewnej. Brakuje jedynie regulowania gabarytów lodowych sześcianów.

Producent w opisie tego urządzenia chwali się również funkcją ECO Save, która pozornie może trafiać w klientelę, która lubi ekologiczne rozwiązania. Warto jednak to rozwinąć, bo wspomniana funkcjonalność ogranicza się jedynie do automatycznego wyłączenia kostkarki po skończonym cyklu pracy. Jest to przecież standard w tej klasie, więc oceniam tę całą funkcję jako zabieg marketingowy, ponieważ właśnie tym jest dla mnie oprawianie w ramki oczywistego rozwiązania.

Zalety +

 • Wysoka wydajność pracy z mocą na poziomie 180 W
 • Intuicyjna obsługa urządzenia dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD
 • Wysoka jakość wykonania i trwałość konstrukcji
 • Szerokie zastosowanie (odpowiednia również do biura, a nawet podczas wyjazdów np. na kemping)

Wady

 • Cena może być dla niektórych zaporowa
 • Zbiornik na wodę mógłby być troszkę pojemniejszy
 • Nie ma możliwości regulowania rozmiaru kostek

Unold 48945 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu unold 48945

Unold 48945 to zdecydowanie jedno z najlepszych urządzeń do produkcji kostek lodu w cenie do 600 zł. Wydajność jest tu wciąż na podobnym poziomie w porównaniu do poprzedników. Pojemność zbiornika na wodę to 1,8 l, a dodatkowo wybierzemy wielkość kostek. Niczego w zasadzie nie brakuje.

Trzeba również zauważyć, że jest to dość mała kostkarka, która nie zajmie zbyt dużo miejsca w kuchni czy lokalu gastronomicznym. Jej kolorystyka to czerń. Wszelkie pokrywy znajdują się na górze, ale panel sterowania przeszedł na przód.

W tej cenie absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Jakość użytych materiałów i tworzyw jest ciut gorsza niż u ścisłej czołówki, ale mimo wszystko Unold 48945 powinien swoje odsłużyć i wyprodukować dla Was masę kostek lodu do kolorowych i smacznych napojów.

Zalety +

 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Wysoka wydajność
 • Banalna obsługa urządzenia
 • Elegancki i nowoczesny design
 • Szerokie zastosowanie (odpowiednia również do biura, a nawet podczas wyjazdów np. na kemping)
 • Kompaktowe rozmiary

Wady

 • W tej cenie brak

PROFI COOK EWB 1079 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu profi cook ewb 1079

Konkurent dla powyższej propozycji? Proszę bardzo. Jest nim PROFI COOK EWB 1079, czyli druga w rankingu maszyna do robienia kostek lodu tej marki. Oczywiście wciąż nie wymaga ona skomplikowanej instalacji czy zasilania w wodę. Jest wolnostojąca i bardzo wygodna w obsłudze.

Ogólna charakterystyka dość podobna, ale jest tu kilka minusików względem poprzednika. Nie ustawimy wielkości kostek lodu. Ciut w dół poszła też wydajność (pomimo mocy maksymalnej 150 W). Jest to także nieco większa konstrukcja, choć nie przewiduję większych problemów z umiejscowieniem na kuchennym blacie czy stole.

Lepszą opcją z klasyfikacji jest mimo wszystko Unold, choć może traficie akurat na promocję dotyczącą tego modelu i wtedy jego zakup stanie się korzystniejszy.

Zalety +

 • Zadowalająca wydajność
 • Banalna obsługa urządzenia
 • Elegancki design

Wady

 • Gorszy stosunek ceny do jakości, wobec czego ten model w swoim segmencie cenowym musi uznać wyższość urządzenia UNOLD 48945

BOMANN EWB 1027 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu bomann ewb-1027

Kolejna alternatywa w kwocie 500-600 zł. Pod względem designu i konstrukcji BOMANN EWB 1027 raczej się nie wyróżnia. Miłym zaskoczeniem jest pojemny zbiornik na wodę pitną, który osiąga 2,2 l.

Moc 150 W na papierze również wygląda dobrze, ale ogólna wydajność nie wybija się ponad poprzedników. Wciąż jest to podobny pułap. Zabrakło regulacji wielkości lodowych sześcianów wypadających z kostkarki.

Sprzęt nie jest także jakoś nadzwyczajnie kompaktowy. Przyznam jednak, że ogólny stosunek cena/jakość jest bardzo dobry.

Zalety +

 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Zadowalająca wydajność
 • Banalna obsługa urządzenia

Wady

 • W tej cenie brak większych minusów

MPM MKD-03 – Opinia, recenzja

Kostkarka do lodu mpm mkd 03

Ostatnią propozycją w rankingu polecanych kostkarek do lodu jest MPM MKD-03, czyli sprzęt, który dostaniemy już za mniej niż 500 zł. Cena wydaje się więc przystępniejsza, ale jak się pewnie domyślacie – coś za coś.

Widać już wyraźniej gorsze możliwości niż u wszystkich poprzedników. Model ten może wytworzyć dziennie 8-10 kg. W ciągu 6-13 minut pracy uzyskamy 6 kostek lodu.

Jest to już średnie rozwiązanie na imprezy domowe, ale jeśli ich nie urządzacie, a pijecie schłodzone kostkami lodu napoje sami, ewentualnie we dwójkę, to po co wydawać więcej pieniędzy? MPM MKD-03 w takich przypadkach się sprawdzi.

Zalety +

 • Najtańsza kostkarka z zestawienia
 • Bardzo kompaktowe gabaryty
 • Elegancki design
 • Banalna obsługa urządzenia

Wady

 • Niższa wydajność, która może nie podołać imprezom domowym, na których wszyscy goście marzą o zimnym napoju z kosteczkami lodu
 • Brak łopatki do lodu w zestawie

Klasyfikacja najlepszych kostkarek do lodu – wnioski

Kończąc część związaną z rankingiem produktowym, warto wszystko podsumować:

 • Wszystkie kostkarki są wolnostojące i nie wymagają skomplikowanej instalacji czy zasilania w wodę. Są także bardzo proste w obsłudze i czyszczeniu.
 • Większość z nich sprawdzi się zarówno w domu, jak i w małym barze czy innym punkcie gastronomicznym. Lżejsze i mniejsze kostkarki można też bez większego problemu gdzieś ze sobą zabrać, jeżeli wręcz nie możemy żyć bez relaksu w postaci dobrze schłodzonego napoju z wieloma kostkami lodu.
 • Jeżeli chodzi o najważniejszy aspekt, czyli o wydajność pracy, oprócz ostatniej pozycji panuje wyrównany poziom. Nikt za bardzo się nie wybija, ale też nie ustępuje względem reszty.
 • Czy warto więc dopłacać do dwóch pierwszych pozycji? No cóż, można z całą pewnością stwierdzić, że są to urządzenia kompletne. Absolutnie niczego im nie brakuje. Zbiornik na wodę ma dużą pojemność, a sprawność pracy, jak już wiecie, jest wysoka, a do tego da się wybrać rozmiar lodowych kostek. Obie te kostkarki są dość kompaktowe, znakomicie wykonane, odpowiednio trwałe, cicho pracujące czy atrakcyjne wizualnie.
 • Z drugiej strony aż sześć kolejnych propozycji będzie równie sprawnie tworzyć dla Was sześciany lodu. Nie każdy kolejny model ma jednak regulację gabarytów kostek czy pojemność przekraczającą 2 l. Mniemam jednak, że sporo z Was przymknie na to oko i wybierze coś dla siebie właśnie spośród tej grupy.

Najlepsi producenci kostkarek do lodu

Zwracacie szczególną uwagę na markę sprzętu? Czasem jest to dobry trop. W przypadku omawianej kategorii niekoniecznie.

Domowe kostkarki do lodu w cenie poniżej 1000 zł to rynek wąski, ale też z kilkoma producentami. Nie da się jednoznacznie wskazać, który z nich jest najlepszy. Dobrymi opiniami cieszą się modele firmy PROFI COOK czy Unold, ale nie jest to wcale ważniejszy wyznacznik, bo parę innych marek również ma ciekawe urządzenia do zaoferowania.

Jeżeli chodzi natomiast o profesjonalne wyposażenie gastronomiczne, to wśród najwydajniejszych kostkarek do lodu prym wiedzie marka Scotsman.

Jak wybrałem najlepsze
kostkarki do lodu?

Mój ranking oparłem o dokładną analizę najważniejszych cech kostkarek wolnostojących. Ułożyłem własne kryteria, aby według nich dobrać skład zestawienia i miejsca dla wyróżnionych produktów.

Teraz pokrótce opiszę dla Ciebie najistotniejsze priorytety. To jednocześnie zwięzły poradnik o tym, co jest ważne w domowych kostkarkach do lodu. Taka wiedza z pewnością Ci się przyda przed zakupem.

Zacznijmy od kilku zdecydowanie najważniejszych cech, które musisz poznać:

 • Wydajność – odnosi się przede wszystkim do szybkości robienia lodowych kostek. Pewny wpływ ma tu sama moc sprzętu. W każdym razie jedna kostka na minutę to już bardzo wysoka wydajność, którą doceniałem. W tabelce widnieje z kolei parametr o nazwie wydajność dzienna. To swego rodzaju dzienne obciążenie, jakiemu bez problemu podoła kostkarka. Ważna informacja dla osób, które niejednokrotnie robią masę kostek – na przykład w ramach domowej imprezy, grilla itp. 12 kg lodu dziennie to już lepsza wartość, za którą przyznawałem plusy. Zazwyczaj szybkie robienie kostek lodu idzie w parze z wyższą wydajnością dzienną, więc ta cecha jak najbardziej określa klasę kostkarki.
 • Niezawodność – chodzi o bezawaryjną pracę. Zależy od jakości zastosowanej elektroniki, materiału wykonania oraz zabezpieczeń. Starałem się wybierać do rankingu niezawodne kostkarki. Ten sprzęt swoje w końcu kosztuje, więc musi służyć Ci przez wiele lat, unikając awarii i innych problemów.
 • Cena – kostkarki, mimo jednego i pozornie łatwego zadania, nie należą do tanich produktów z segmentu drobnego AGD do kuchni. Patrzyłem więc na ich cenę, ale w porównaniu do oferowanych możliwości. Pragnąłem przedstawić Ci dobry, ale też opłacalny sprzęt do automatycznego robienia kostek lodu.

kostki lodu z kostkarki wrzucone do szklanek z napojami i trunkami

To jednak nie koniec, bo wypada spojrzeć na pozostałe istotne aspekty:

 • Zbiornik na wodę – jego dotyczy kilka cech. Dobrze, gdy jest odłączany, bo wtedy obsługa staje się łatwiejsza. Plus przyznawałem także za pojemność przekraczającą 2 l. To ważne dla osób, które mocno eksploatują swoją kostkarkę, robiąc sporo kostek do drinków i napojów. Kolejny atut stanowi wskaźnik/alarm dźwiękowy, który mówi użytkownikowi, że wody jest za mało. Takie wskaźniki czasem dotyczą też podajnika na lód (informują, że jest zapełniony kostkami lodu).
 • Regulacja wielkości kostek – fajna sprawa, bo dopasujesz rozmiar kostek do napoju bądź trunku. Mniejsze kostki sprawdzą się np. w wysokiej i wąskiej szklance z colą, a większe w szklance do whisky. Dobrze mieć w tym wybór, więc przyznawałem plusy za tę funkcjonalność.
 • Głośność pracy – robiąc sporo lodowych sześcianów, trochę to potrwa, lecz jeśli kostkarka do lodu jest cicha, to nie będzie Cię irytować swoją pracą. Z drugiej strony producenci rzadko podają ten parametr. Najwięcej mówią więc praktyczne testy kostkarek do lodu.
 • Wymiary – skoro mówimy o sprzęcie wolnostojącym, to istotne są jego gabaryty. Nie każdy ma wiele miejsca na kuchennym blacie. Do tego otwory wentylacyjne urządzenia (które znajdują się zazwyczaj po bokach) nie mogą być zablokowane. Im mniejsza kostkarka, tym lepiej, choć przy okazji powinna mieć pojemny zbiornik na wodę oraz podajnik na lód.

Z takim kompletem priorytetów bez problemu ułożyłem wartościowe zestawienie, wybierając najlepsze kostkarki do lodu. Przy każdej aktualizacji tego materiału pamiętam o wszystkich kryteriach wyboru, które Ci przedstawiłem.

Ranking kostkarek do lodu to nie wszystko co dla Ciebie mam. Całość dopełnia kilka dodatkowych poradników, jak i propozycje kolejnych zestawień do przeczytania. Rzuć na nie okiem!

Przed zakupem kostkarki do lodu:

Po zakupie kostkarki do lodu:

Ciekawostka:

Zostań jeszcze ze mną! Przygotowałem dla Ciebie inne zestawienia przydatnego sprzętu do kuchni:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 3   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Bardzo przydatny ranking. Napewno skorzystam przy wyborze, kiedy pojadę do sklepu, co polecam w odróżnieniu do kuriera. Mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia z wysyłkami, dużo prościej jest wybrać się do Media Expert i mieć wymianę/naprawę na miejscu zamiast potem bawić się w odsyłanie. A taki sprzęt używany intensywnie lubi się psuć, zwłaszcza latem(wiem z autopsji).

darko
darko
1 rok temu
Reply to  Andrzej

A jaki model masz?