W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jajowar Opinie, Ranking 2024 | Jaki najlepszy?

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Dobre urządzenie do gotowania jajek to prosty sposób na uzyskanie takiej formy tego przysmaku, jaką lubisz. Zyskasz pełną kontrolę nad obróbką jaj. Aby dobrze wybrać, przejrzyj niezależny i aktualizowany ranking jajowarów z opiniami. Znajdziesz w nim mocne i dobrze wykonane modele o różnej pojemności.

Najlepszy jajowar - Opinie, ranking, jaki kupić?

Ranking jajowarów 2024 - TOP 9

SilverCrest SED 400 A1

Ranking jajowarów zwycięża SilverCrest SED 400 A1 z Lidla. To najlepszy jajowar. Szybko przygotujesz takie jajka, jakie najbardziej lubisz. Zapomnisz o staniu nad garnkiem z zegarkiem w ręku i łatwo wyczarujesz smaczne śniadanie. Do naczynia włożysz jednorazowo 7 jajek, co daje posiłek dla kilku osób. Wkładkę do gotowania, miarkę i pokrywkę umyjesz w zmywarce.

To jeden z częściej wybieranych przyrządów do gotowania jajek. Decyduje o tym między innymi sposób wykonania. Do produkcji użyto stali nierdzewnej umożliwiającej długą eksploatację. Naczynie cechuje także elektroniczne ustawienie czasu gotowania. W ten sposób łatwo przygotujesz jajko na miękko, półmiękko lub twardo. Ten niezawodny sprzęt z Lidla wyróżnia się też niską ceną.

Pragniesz wydać jak najmniej, ale wybrać jak najlepiej? SilverCrest SED 400 A1 jest dla Ciebie! Przejawia topowy stosunek ceny do jakości. W dodatku to pojemny jajowar na 7 jaj. Nie brakuje mu mocy (400 W), przez co działa ekspresowo!

Ocena produktu: 9.88/10

Caso Germany ED10

Wysokiej jakości urządzenie do gotowania jajek. Pomieści aż 8 sztuk, a każde z nich będzie smakowało idealnie. Czas przyrządzania posiłku wyregulujesz za pomocą ergonomicznego i łatwego w obsłudze pokrętła. Ale to nie wszystko! Dla jeszcze większej wygody maszyna zawiera specjalną skalę, na której oznaczono stopień twardości jajek. Bez problemu przygotujesz je na twardo, miękko lub nawet półmiękko.

To dobrze oceniany jajowar, także z racji funkcjonalności. Wykorzystasz go do innych produktów spożywczych. Dzięki dodatkowym półkom przyrządzisz smaczny obiad lub lekką kolację. Podstawki przydadzą się do gotowania potraw na parze. Umieszczając na nich rybę, warzywa lub kurczaka, stworzysz nie tylko smakowity, ale też zdrowy posiłek.

Gdy pragniesz kupić jak najpojemniejszy jajowar wielofunkcyjny, Caso Germany ED10 stanowi dobry wybór. Siłą rzeczy jest jednak dość drogi. Pamiętaj jednak o dodatkowych podstawkach, które zwiększają zastosowanie.

Ocena produktu: 9.7/10

WMF Stelio (415070011)

Wiedz, że to dobrej jakości urządzenie do gotowania jajek na miękko, średnio i twardo. O przygotowaniu posiłku ten model powiadomi Cię za pomocą sygnału dźwiękowego, po czym automatycznie się wyłączy. Obsługa jajowaru nie sprawi Ci problemu, jest niemalże intuicyjna. Wszystko za sprawą regulacji stopnia gotowania. Za jej pomocą przygotujesz jajka o właściwej konsystencji.

Oprócz tego maszynę wyróżnia specjalny nakłuwacz. Za jego sprawą szybko ocenisz poziom twardości jajka i przygotujesz takie śniadanie, jakie lubisz najbardziej. Dodam, że praca z urządzeniem jest nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna. A to dlatego, że producent zadbał o specjalny system chroniący przed przegrzaniem oraz podświetlane wyłączniki.

Dobrze wykonany jajowar z automatycznym wyłącznikiem – jeśli szukasz właśnie takiego produktu, WMF Stelio nie zawiedzie Cię. Jeden z najsolidniejszych modeli, któremu nie brakuje zresztą wydajności (moc 350 W i pojemność na 7 jajek).

Ocena produktu: 9.64/10

Clatronic EK 3321

Ranking jajowarów prezentuje kolejny godny polecenia sprzęt. To model na prąd, który pomoże Ci w przygotowaniu szybkiego śniadania lub przekąski. Wystarczy, że włożysz do niego od 1 do 7 jajek, a w krótkim czasie otrzymasz bazowy składnik do swojego posiłku. Maszyna oferuje regulację twardości, dlatego zawsze otrzymasz preferowaną konsystencję jajek.

Do dyspozycji masz opcję na miękko, półmiękko lub twardo. To bardzo mocny (400 W), wręcz bezawaryjny jajowar. Obudowę wykonano ze stali nierdzewnej, co gwarantuje odporność na zarysowania i inne urazy. Oprócz tego sprzęt wyróżnia zdejmowana nakładka na jajka. Duży plus zwiększający wygodę w trakcie gotowania. Kupujesz sprzęt i cieszysz się jego przydatnością.

Nie chcąc wydawać fortuny, ale nabyć porządny jajowar, z którego nie wycieka woda, Clatronic EK 3321 przypadnie Ci do gustu. Niewiele waży, lecz zastosowano w nim stalową obudowę. Pewniak za rozsądne pieniądze.

Ocena produktu: 9.58/10

Sencor SEG 720BS

Elektryczny przyrząd do gotowania jajek z timerem. Znajdziesz w nim sygnał dźwiękowy informujący o gotowości posiłku. Wkładasz do środka składniki i czekasz, aż otrzymasz żądaną konsystencję. Ugotowane jajka sprawdzą się na śniadanie, ale użyjesz ich również do sałatki, którą zabierzesz np. do pracy. Ten model to dobry wybór, jeśli uwielbiasz rozlewające się żółtko.

Test jajowarów wykazał, że ciężko spotkać na rynku inne urządzenie, które oferuje tak szybkie czyszczenie. Sencor SEG 720BS zawdzięcza to ergonomicznej konstrukcji z wyjmowanym zasobnikiem. Demontaż poszczególnych części jest dziecinnie prosty, a Ty w ten sposób ze środka pozbędziesz się wszystkich zanieczyszczeń. Duża zachęta do częstego gotowania jajek.

Metalowa pokrywa, spora pojemność (7 jajek) i moc (380 W) to Twoje oczekiwania? Super, Sencor SEG 720BS jak najbardziej się sprawdzi! To kompaktowe urządzenie w przystępnej cenie świetnie spełnia swoje zadanie.

Ocena produktu: 9.49/10

Eldom EM101C

Polecany jajowar na 7 jaj o mocy 380 W. Wyróżnia go designerska obudowa. Ten minimalistyczny sprzęt będzie pasował do nowocześnie wystrojonej kuchni. Za pomocą przezroczystej pokrywki oraz miarki skontrolujesz stan jajek. W ekspresowym tempie przygotujesz je na twardo, miękko lub średnio. Sygnalizacja akustyczna powiadomi Cię o zakończeniu procesu.

Zarówno czyszczenie, obsługa, jak i przechowywanie nie sprawią Ci trudności. To pojemny, ale i tak niewielki jajowar do kuchni. Nie posiada zbędnych udziwnień, przez co mało może się w nim zepsuć. Płytę grzewczą wykonano ze stali nierdzewnej, a włącznik jest podświetlany. Trudno się tu do czegokolwiek przyczepić. Cena również zachęca do wyboru.

Zamiast płatków czy owsianki wolisz na śniadanie jajka? To kolejny ciekawy sprzęt dla Ciebie! Szczególnie gdy zależy Ci na szybkim, precyzyjnym procesie gotowania jaj, a urządzenie pasuje do Twojej kuchni.

Ocena produktu: 9.37/10

Steba EK 4

Steba EK 4, a zatem polecany jajowar na 3 jajka. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo o model o tej pojemności. Urządzenie sprawdzi się u singli bądź par, zajmując bardzo mało miejsca (na blacie kuchennych, jak i w szafce podczas przechowywania). Co ciekawe, moc osiąga 350 W, czyli tyle, ile w wielu jajowarach na 6 bądź 7 jaj. Skutkuje szybką pracą, nie narażając Cię na nerwy i głód.

Zwróć uwagę, że na wyposażenie trafił kubek na wodę. Posłuży Ci do odmierzenia takiej ilości, aby dobrać konsystencję jaj do oczekiwań. Płytka grzewcza nie przywiera, a obudowa nie odkształci się po dłuższym okresie eksploatacji. To wyjątkowo solidny i dopracowany jajowar dla wymagających. Świadczy o tym także jego cena, lecz jak najbardziej warto.

Rozglądając się za jajowarem na 3 jajka, musisz wziąć pod uwagę model Steba EK 4. Dodam jeszcze, że producent nie zapomniał o lampce kontrolnej oraz sygnale dźwiękowym. To sprzęt kompletny i na długie lata.

Ocena produktu: 9.21/10

Adler AD 4459

Automatyczna maszyna do gotowania jajek o mocy 450 W. Dzięki niej zyskasz perfekcyjną konsystencję żółtka i to bez potrzeby stania przy garnku. Zapomnij o ciągłym spoglądaniu na zegarek. Urządzenie automatycznie powiadomi Cię o ugotowanym jajku. Zrobi to za pomocą specjalnego dźwięku, który bez problemu usłyszysz nawet z drugiego pomieszczenia.

To model z miarką i igłą do jaj. Efekt? Zmniejsza ryzyko pękania skorupki podczas gotowania. Użyj nakłuwaka, jeśli zależy Ci na ładnym i estetycznym podaniu śniadania. Szybko wówczas zauważysz, że brzydkie skorupki przestały być problemem. Pomimo niewielkich wymiarów urządzenie pomieści nawet 7 jajek. Pozwoli Ci przygotować posiłek dla całej rodziny.

Być może jeszcze nie wiesz do końca, czy jajowar jest dla Ciebie. Wtedy proponuję Ci właśnie Adler AD 4459. Ma dobre parametry i śmiesznie niską cenę. Znakomity jajowar na początek przygody z tym sprzętem.

Ocena produktu: 9.11/10

WMF KITCHENminis (1 jajko)

Prosty w obsłudze, a do tego wytrzymały sprzęt do gotowania jajek. Zaoszczędzisz czas, ale też sprawisz, że otrzymasz idealną konsystencję żółtka. Niewielkie wymiary sprawiają, że urządzenie nie zajmuje dużo miejsca. Łatwo je przechowasz w kuchennej szafce lub nawet szufladzie. Ten sprzęt zasłużył sobie, żeby znaleźć się w moim rankingu maszyn do gotowania jajek.

Nadal nie wiesz, jaki jajowar sprawdzi się dla singla? Wypróbuj WMF KITCHENminis, a na pewno nie pożałujesz. Przygotujesz w nim jajko dla siebie, a dodatkowo zrobisz to błyskawicznie. Urządzenie nie potrzebuje ciągłej kontroli, a o gotowym posiłku poinformuje Cię za pomocą sygnalizatora dźwiękowego. Dodatkowo jajowar wykonano z bezpiecznych i solidnych materiałów.

Jeżeli interesuje Cię mini jajowar na 1 jajko, trudno znaleźć lepszą opcję. Użycie tritanu czy szczotkowanej stali nierdzewnej Cromargan 18/10 to niebywała rzadkość. Ponadto mówimy o energooszczędnym (56 W) modelu na jajka w różnym rozmiarze (S – XL).

Ocena produktu: 9.01/10

Jaki jajowar kupić?

Ranking jajowarów to tylko jedna z wielu wskazówek ułatwiających wybór dobrej jakości sprzętu. Zdaję sobie sprawę, że podjęcie ostatecznej decyzji nie zawsze jest proste. Pewnie masz też wątpliwości, które urządzenie sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Przygotowałem listę kilku wskazówek. Omówiłem kwestie, jakich nie powinno się pomijać, dokonując zakupu porządnego jajowaru.

Moc

Dostępne w sklepach urządzenia do gotowania jajek oferują różną moc. Jeśli zależy Ci na jak najkrótszym procesie gotowania, zwróć szczególnie swoją uwagę na ten parametr. Im wyższy, tym i jajka szybciej będą gotowe do spożycia.

Jednocześnie pamiętaj, że moc wzrasta wraz z pojemnością maszyny. Z tego względu na rynku znajdziesz różnej wielkości jajowary, których moc wynosi ok. 200 W, ale też i 500 W.

Najczęściej polecane jajowary to te o parametrze ok. 300 – 400 W. Decydując się na taki sprzęt, nie tylko szybciej ugotujesz jajka, ale też przyrządzisz ich więcej jednocześnie. Jeżeli jednak szukasz jajowaru na 1 jajko, moc poniżej 100 W będzie jak najbardziej w porządku.

Ilość gotowanych jajek

Producenci oferują jajowary, w których umieścisz 1, 3 a nawet 9 jajek. Wielkość maszyny zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb, ale też liczby domowników.

Weź to pod uwagę, ponieważ logiczne jest, że im więcej osób mieszka w domu (i często spożywa jajka), tym pojemność jajowaru powinna być większa.

Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że na co dzień nie zawsze zasiadasz z całą rodziną do wspólnego śniadania. Wtedy też większe urządzenie się nie sprawdzi. Ale bywają dni, kiedy jest całkowicie inaczej albo potrzebujesz jajek np. do sałatki.

Wówczas przyda się sprzęt, który pomieści ok. 7 sztuk. Ugotujesz w nim nie tylko dużą porcję, ale też 1 lub 2 jajka. Taką opcję umożliwia tylko dobry jajowar o większej pojemności.

Dodatkowo przed zakupem sprawdź, jaki rozmiar jajek pomieści maszyna. Niektóre modele nie radzą sobie z tymi większymi.

Czas i regulacja gotowania

Czas gotowania wiąże się bezpośrednio z mocą. Im niższa, tym więcej czasu potrzebujesz na przyrządzenie jajek. A to już nie gwarantuje dużej funkcjonalności maszyny oraz jej wydajności.

Wygodne rozwiązania to wbudowany minutnik oraz możliwość regulacji stopnia twardości. Wiedz, że w te opcje wyposażony jest zawsze najlepszy jajowar. Dzięki nim przygotujesz jajko tak, jak najbardziej lubisz, czyli na miękko, półmiękko lub na twardo.

Co więcej, nie obawiasz się o zły efekt, ponieważ zawsze otrzymasz idealną konsystencję. Urządzenie z minutnikiem i regulacją twardości to doskonałe rozwiązanie dla miłośników jajka na miękko.

Podziałka

Raz jesteś zwolennikiem rozlanego żółtka, a w innym przypadku potrzebujesz mocno ściętego jajka, żeby zrobić np. pastę? Doskonale wiem, że tradycyjne gotowanie nie zawsze jest skuteczne i często nie zapewnia pożądanych rezultatów.

W takim wypadku dobrym wyborem będzie jajowar z podziałką. W ten sposób łatwo zapamiętasz, ile wody potrzebujesz do jajek na miękko, a ile do tych gotowanych na twardo. Dodatkowo wiedz, że zastosowana podziałka często ułatwia obsługę urządzenia, a to już jest zachętą do częstszego gotowania.

Wykonanie jajowaru

Nigdy nie pomijaj tej kwestii. Zwróć uwagę, jak wygląda konstrukcja maszyny, ale też z jakich materiałów ją wykonano.

Misa ze stali szlachetnej, pokrywa z wysokiej jakości plastiku lub metalu, ale i niektóre elementy wykonane z solidnych tworzyw sztucznych. To czynniki, dzięki którym użytkowanie jajowaru stanie się komfortowe i bezpieczne.

Stal nierdzewna stanowi ochronę przed korozją i urazami mechanicznymi. Nie sprawia też problemów w trakcie czyszczenia (choć może łapać mikroryski). Celowo umieściłem w moim rankingu jajowary wykonane z jej dodatkiem, bo wiem, że takie sprzęty zapewnią Ci długą i bezawaryjną eksploatację.

Ważna jest również wygoda podczas pracy z urządzeniem, co z resztą sam bardzo doceniam. Dlatego przedstawiłem Ci sprzęty wyposażone w specjalną podziałkę oraz nakłuwak do jajek.

Dzięki tym akcesoriom dokładnie wiesz, ile dolać wody, żeby idealnie ugotować jajka. Bez problemu też nakłujesz skorupki, czym unikniesz problemu z ich pękaniem oraz mało estetycznym wyglądem.

Inne cechy jajowaru

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę i o czym nie zapomniałem w swoim zestawieniu? Funkcjonalność jajowaru, schowek na kabel oraz długość przewodu.

Oprócz standardowego przeznaczenia sprzęt często wykorzystasz też do gotowania na parze. Przygotujesz w nim lekkie i smaczne ryby, warzywa lub kurczaka. Żeby nie przenosić ciągle urządzenia z miejsca na miejsce lub podłączać go do przedłużacza, zadbaj o właściwą długość kabla. Oceń, jaka będzie dla Ciebie najlepsza.

Mój ranking jajowarów zawiera nie tylko sprawdzone i polecane modele, ale przede wszystkim bezpieczne. Dlatego zawsze wybieraj maszyny wyposażone w termostat. W ten sposób po wyparowaniu wody sprzęt automatycznie się wyłączy, a Ty unikniesz nieszczęścia. Po zakończonym procesie gotowania usłyszysz również charakterystyczny dźwięk.

Jajowary zawsze działają tak samo, ale różnią się często pewnymi kwestiami. Dlatego przed zakupem sprawdź wszystkie opinie i zapoznaj się z testami, a unikniesz wyrzucania pieniędzy w błoto.

Jajowar - Ceny

Przeprowadzając porównanie jajowarów, na pewno bierzesz pod uwagę cenę poszczególnych modeli. Często sam tak robię, ale wiedz, że nie zawsze ta kwestia jest najważniejsza.

Nie orientujesz się, jaką kwotę trzeba zapłacić za pojemną maszynę, która w krótkim czasie przyrządzi idealne jajka? W pewnym sensie sporo zależy również od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Podstawowy sprzęt kupisz już za niecałe 50 zł. Często dostaniesz go z podziałką oraz specjalną igłą do nakłuwania skorupek. Pamiętaj, że decydując się na zakup w takim przedziale cenowym, nie zawsze otrzymasz wysoką moc lub pojemność. Nie wspominając o lepszej jakości wykonania.

Bardziej komfortowe rozwiązania oferują jajowary za ok. 100 zł. To mało wygórowana kwota, ale zapewnia solidniejsze detale. Już samo wykonanie jest o wiele lepsze, bo w takim budżecie dostaniesz stalowy jajowar z praktycznymi udogodnieniami.

Oprócz dzbanka z podziałką i igły do nakłuwania zyskasz łatwe czyszczenie, często też schowek na kabel lub szersze zastosowanie jajowaru. Droższe urządzenia wykorzystasz do gotowania na parze, a po przygotowaniu posiłku wiele elementów bezpiecznie umyjesz w zmywarce.

Niekiedy producenci oferują również maszyny kosztujące ok. 200 zł lub i nieco więcej. To jajowary wykonane z bardzo mocnych tworzyw, nadające się do intensywnej eksploatacji. Pojemność w takim wypadku również Cię zaskoczy, bo pozwala na przygotowanie posiłku dla całej rodziny.

Wśród najdroższych jajowarów znajdziesz i takie z nowoczesnym designem pasującym do wielu wnętrz. Często wyposaża się je ponadto w podświetlane wyłączniki lub inne dodatki.

Jakiej firmy jajowar?

Jaki jest najlepszy producent jajowarów? Trudno wskazać konkretną markę, więc wolę podać Ci kilka wiodących. To konkretniej: SilverCrest z Lidla, WMF, Steba oraz Caso Germany. Wszyscy Ci producenci tworzą nowoczesne, mocne i świetnie wykonane jajowary (do tego często bardzo pojemne). Najtaniej wychodzi zwykle sprzęt SilverCrest.

Oprócz powyższych zwróć uwagę na oferty: Clatronic, Adler, Eldom i Sencor. Wyróżnia je dobry stosunek ceny do jakości. Jak widzisz, istnieje tu spore zróżnicowanie. Warto więc sugerować się przede wszystkim moim rankingiem jajowarów niż samym logo producenta na urządzeniu.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki jajowar wybrać, aby wreszcie zrobić takie jajka, jakie najbardziej Ci smakują. Nie musisz pytać o ten sprzęt na forum czy grupach. Jeżeli jednak masz własną opinię lub dodatkowe pytanie, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Często jesz także ryż? Wtedy zobacz ranking ryżowarów. To pomocne, a często nawet wielozadaniowe urządzenia kuchenne. Służą głównie do zdrowych, lekkostrawnych dań, zresztą tak samo jak najlepsze parowary. Parowe gotowanie zatrzymuje w posiłkach wiele witamin.

Dużą wielozadaniowością odznaczają się urządzenia, które prezentuje ranking kombiwarów. Podobnie jest zresztą ze sprzętami typu wolnowar oraz szybkowar. Wszystkie te zadania potrafi w sobie zamknąć najlepszy multicooker, czyli wielofunkcyjne urządzenie do gotowania oraz innych technik kulinarnych.

Jak widzisz, znajdzie się wielu elektrycznych pomocników w kuchni. A są przecież jeszcze maszyny do różnych przekąsek, chociażby najlepsze frytkownice beztłuszczowe.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments