W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Spieniacz do Mleka Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 września 2024
Komentarze:  2

Ranking elektrycznych spieniaczy do mleka zawiera topowe sprzęty, które zrobią dla Ciebie gęstą, aksamitną piankę. Mając takie urządzenie, nie musisz wydawać fortuny na ekspres. Niewielkim kosztem uraczysz się pysznym latte macchiato bądź cappuccino. Wystarczy wiedzieć, jaki spieniacz do mleka jest najlepszy. Przeczytaj opinie o wyróżnionych modelach, a prędko się tego dowiesz, kupując raz, a dobrze!

Najlepszy spieniacz do mleka - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking spieniaczy do mleka 2024 - TOP 7

Jura Hot & Cold

Jura Hot & Cold

Ranking spieniaczy do mleka wygrywa Jura Hot & Cold. To profesjonalny spieniacz do mleka z podgrzewaczem. Da Ci dużą swobodę. Przygotujesz zimną, ciepłą lub gorącą piankę. Bez trudu stworzysz kawę mrożoną, flat white, cappuccino bądź latte macchiato. A to tylko proste przykłady! Ten najlepszy spieniacz do mleka dysponuje 650 W mocy. Działa szybko, zatem nie naczekasz się długo.

Co najważniejsze, pianka wychodzi bardzo puszysta i aksamitna. Długo utrzyma się w Twojej filiżance, racząc Twoje kubki smakowe. Śmiem twierdzić, że Jura Hot & Cold spienia mleko lepiej od niejednego kosztownego ekspresu ze spieniaczem. Ponadto to wręcz niezawodne urządzenie. Rzadko się psuje (co dotyczy również jego mieszadełka) i jeszcze elegancko prezentuje się w kuchni.

Jeżeli nie uznajesz kompromisów, oczekując topowego urządzenia do spieniania mleka, postaw na Jura Hot & Cold. W okamgnieniu wyczaruje dla Ciebie gęstą piankę do kawy lub gorące mleko na kakao. Na koniec opinii dodam, że to również stosunkowo cichy spieniacz elektryczny.

Ocena produktu: 9.96/10

Melitta Cremio II 1014-02

Melitta Cremio II 1014-02

Melitta Cremio II 1014-02, czyli bezawaryjny spieniacz do mleka z funkcją podgrzewania. Producent umieścił go na obrotowej podstawie. Odłożysz sprzęt na bazę tak, jak Ci wygodnie. Nieprzywierające dno z ukrytym elementem grzewczym skutecznie zapobiega przypaleniom. Utrzymanie sprzętu w czystości nie stanowi wyzwania, nie stracisz na to czasu i nerwów. Wygodny uchwyt ułatwi Ci przenoszenie.

Pojemność spieniania wynosi tu 150 ml, a podgrzewania 250 ml. To spieniacz raczej dla 1 lub 2 osób, ale również przez to tak zgrabnie i elegancko wygląda. Podświetlone przyciski upraszczają obsługę. Obudowa nie wykazuje tendencji do zbierania armii mikrorysek. Sama pianka wychodzi odpowiednio gęsta. Niektóre testy wykazują tu nawet możliwość skutecznego spieniania śmietany 36%!

Jaki elektryczny spieniacz do mleka zagwarantuje Ci cichą pracę, proste czyszczenie i doskonałą piankę? Na pewno Melitta Cremio II 1014-02. Z tym modelem wizyty w kawiarni nie będą już potrzebne, aby cieszyć się dużą kawą mleczną. Do tego nie zabrakło spieniania na zimno.

Ocena produktu: 9.69/10

Clatronic MS 3326

Clatronic MS 3326

Clatronic MS 3326 to mocny spieniacz do mleka (650 W) o zadziwiającej pojemności. W jednym cyklu pracy wyprodukuje dla Ciebie aż 500 ml idealnie spienionego mleka. Duży wyróżnik w tej kategorii. Od razu zrobisz kilka wielkich kaw mlecznych typu latte macchiato lub caffe latte. Opcja spieniania na zimno przyda się do frappe. Tryb podgrzewania obsłuży z kolei nie tylko mleko, ale i wodę na herbatę.

Wnętrze dzbanka nie ma zbędnych wgłębień, pozostaje gładkie. Do powłoki nic nie przywiera. Efekt? Nie natrudzisz się z czyszczeniem Clatronic MS 3326. Co jeszcze ważniejsze, mleko nie okaże się przypalone. Zachwyci Cię nie tylko swoją gęstością, lecz przede wszystkim delikatnym, słodkim smakiem. Zupełnie jak z renomowanej kawiarni. Szczelna pokrywka ochroni natomiast Twój blat przed chlapaniem mleka.

Ranking spieniaczy do mleka byłby do niczego bez Clatronic MS 3326. To wielofunkcyjny sprzęt do ciepłych kaw, zimnych napojów czy gorącej czekolady, kakao bądź herbaty. Działa szybko, bezawaryjnie i nie za głośno, gdyż jego wirnik nie wywołuje nadmiernych wibracji. Czegóż chcieć więcej?

Ocena produktu: 9.65/10

SilverCrest SMA 500 E1

SilverCrest SMA 500 E1

SilverCrest SMA 500 E1, a więc popularny spieniacz do mleka z Lidla z funkcją podgrzewania. To jeden z moich prywatnych spieniaczy. Docenisz go za solidność i praktyczność. Szybko przygotujesz gorącą lub zimną piankę. To niewielki sprzęt, nie przeszkadza spoczywając na kuchennym blacie. Powłoka zapobiegająca przywieraniu ułatwi Ci czyszczenie, a jednocześnie zachęci do regularnego spieniania mleka.

Ten tani, a dobrej jakości spieniacz do mleka zagwarantuje Ci bezpieczeństwo użytkowania. Odpowiada za to automatyczne wyłączanie i blokada przed uruchomieniem bez mleka. Podstawa z antypoślizgowymi nóżkami zapewnia stabilność. Za pomocą SilverCrest SMA 500 E1 spienisz 150 ml mleka w 3 trybach (delikatna, gęsta i zimna pianka). Podgrzewacz obsługuje z kolei maksymalnie 300 ml.

SilverCrest SMA 500 E1 pokazuje, że najlepsze spieniacze do mleka mogą być niedrogie. Oprócz napisu SilverCrest, który dość szybko się ściera, nie widzę w nim innych wad. To szybki, nie za duży i stalowy spieniacz produkujący bardzo gęstą i smakowitą piankę. W tej cenie hicior!

Ocena produktu: 9.54/10

MPM MKW-03M

MPM MKW-03M

Dobry spieniacz elektryczny, za pomocą którego przyrządzisz zarówno gorącą, jak i zimną piankę do kawy. MPM MKW-03M zaoferuje Ci także opcję podgrzewania mleka z mieszaniem. Podwójne ścianki dzbanka dadzą Ci ochronę przed poparzeniem dłoni (i dłuższe trzymanie ciepła wewnątrz). Obrotowa podstawa gwarantuje wygodę użytkowania, bo dowolnie odstawisz dzbanek.

Do obsługi sprzętu służą dobrze opisane przyciski, więc bez problemu sobie z tym poradzisz. Przelewanie gorącego lub dobrze spienionego mleka także komfortowe. Trudno coś rozlać, dzióbek prawidłowo wyprofilowano. Pojemność osiąga 500 ml dla podgrzewania i 240 ml dla spieniania. Wystarczy do solidnego latte czy innej większej kawy, prawda? Docenisz przy okazji obudowę nie stali nierdzewnej.

MPM MKW-03M to świetna odpowiedź na pytanie, jaki spieniacz perfekcyjnie spienia mleko 2% lub 3,2%. Uzyskasz z nim sztywną piankę, którą długo się podelektujesz. Ten estetycznie wykonany i trwały model z zestawienia stanowi dobrą alternatywę dla drogich ekspresów.

Ocena produktu: 9.4/10

Bialetti MK01

Bialetti MK01

Bialetti MK01 to włoski spieniacz do mleka od marki, która specjalizuje się w różnych sprzętach dla kawoszy. W ekspresowym tempie podgrzeje dla Ciebie do 240 ml mleka lub podgrzeje i od razu spieni do 115 ml. Po pracy sam się wyłączy. Test spieniaczy elektrycznych pokazuje, że urządzenie radzi sobie z różnym mlekiem, nawet 1,5%. Za każdym razie zaserwuje Ci gęstą piankę bez nadmiernego napowietrzenia.

Za szybką pracę odpowiada tu w dużej mierze moc na poziomie 500 W. Dlatego też nie za ogromna pojemność nie stanowi wcale jakiejś wielkiej wady. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uruchomić kilka cykli pod rząd. Wtedy uraczysz każdego gościa pyszną kawą z dobrze spienionym mlekiem. W mojej opinii to jednocześnie jeden z najprostszych w czyszczeniu produktów z tej kategorii.

Interesuje Cię porządny spieniacz do mleka roślinnego lub koziego? W takim razie bez zastanowienia zamów polecany sprzęt Bialetti MK01. To niepozorny, a uniwersalny model na długie lata. Musiał zatem wpaść do mojego rankingu elektrycznych spieniaczy do mleka.

Ocena produktu: 9.37/10

De’Longhi Alicia Latte EMF2.W

De’Longhi Alicia Latte EMF2.W

Biały spieniacz od mleka od marki, która jest legendą na rynku chociażby ekspresów automatycznych. Doskonale zna się na swojej robocie, co pokazuje nawet ten mały i gustowny spieniacz elektryczny w dobrej cenie. Oprócz ciepłej pianki stworzysz też tę zimną, np. do mrożonego latte. Pojemność dla trybu spieniania osiąga 140 ml, a dla wyłącznie podgrzewania mleka 250 ml. Dobre rezultaty w tych wymiarach.

Podczas rutynowego użytkowania De’Longhi Alicia Latte EMF2.W docenisz nieprzywierającą powłokę. Nie zaburzy smaku i tekstury pianki, gdyż nie przypali mleka. Dodając do tego wyjmowaną trzepaczkę, przywrócenie urządzeniu czystości to banalna sprawa. Nie pochłonie za dużo Twojego czasu. Spędzisz go natomiast na piciu esencjonalnej kawy wzbogaconej sztywną chmurką ze spienionego mleka.

Nie dziwię się, że De’Longhi Alicia Latte EMF2.W to jeden z najlepiej ocenianych indukcyjnych spieniaczy elektrycznych. Wykorzystasz go nie tylko do kaw. Zrobisz kakao, gorącą czekoladę, a nawet koktajle mleczne. Nie brakuje tu wysokiej mocy (500 W) i znakomitego wykonania.

Ocena produktu: 9.2/10

Jaki elektryczny spieniacz do mleka wybrać?

Nadal nie wiesz, jaki spieniacz do mleka najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni? W takim razie zapoznaj się ze wskazówkami, które zebrałem. Uwzględniłem wszystkie istotne cechy sprzętu do robienia puszystej, mlecznej pianki.

Podane przeze mnie informacje rozwieją Twoje wątpliwości. Finalnie wybierzesz funkcjonalne i wygodne w użyciu urządzenie, wiedząc, na co zwrócić uwagę.

Moc

Moc ma związek z szybkością pracy. Najczęściej wyższa wartość oznacza szybsze spienianie lub podgrzewanie mleka. Dlatego też istotne, aby to szczególnie pojemniejsze urządzenia dysponowały większą mocą. W każdym razie nie ma tu jakiegoś ogromnego zróżnicowania. Spieniacze zwykle bardzo szybko działają.

Odnosząc się do konkretnych wartości, umowny standard to 500 W mocy, choć 450 W wypada w praktyce bardzo podobnie. Znajdą się także sprzęty osiągające 650 W, co nierzadko idzie w parze z ich pokaźniejszą pojemnością, co brzmi logicznie.

Pojemność

Pojemność dobierz przede wszystkim do własnych oczekiwań. Mały spieniacz wystarczy zapewne jednej osobie lub parze, ale gdy zdarza Ci się pić wielkie kawy mleczne w szerszym gronie, potrzebujesz już pojemniejszego sprzętu (o ile nie chcesz spieniać mleka w kilku turach).

Zwróć przy tym uwagę, że producenci podają często 2 pojemności: dla spieniania i podgrzewania. Ta pierwsza to zakres 100 – 500 ml. Jak widzisz, spory rozstrzał. Podgrzewanie to z kolei 250 – 500 ml. Sprawdź te wartości i oszacuj, czy konkretny model będzie dla Ciebie wystarczająco pojemny.

Czasem warto też dobrze wczytać się w specyfikacje i opisy produktowe. Do czego zmierzam? Okazuje się, że jedni producenci podają pojemność spieniania dla już gotowej pianki, a inni pojemność na mleko do spienienia. W drugim wypadku ostatecznie dostaniesz więcej mililitrów pianki.

Budowa i wykonanie

W większości spieniacze produkuje się ze stali szlachetnej, ponieważ jest trwała i odporna na uszkodzenia. Spotkasz też modele z tworzywa sztucznego. Plastik musi być wtedy kilkuwarstwowy i dobrej jakości. Niemniej polecam Ci bardziej stalowy spieniacz do mleka.

Stal nierdzewna okaże się wytrzymalsza. Do tego skutkuje lepszą izolacją, a często podwójnymi ściankami. Co Ci to da? Chłodniejszą obudowę po zewnętrznej stronie, a więc mniejsze ryzyko przypadkowego oparzenia się. Do tego lepsze trzymanie ciepła wewnątrz. Stalowe obudowy wyglądają też bardziej elegancko.

Co oprócz materiału wykonania? Zwróć uwagę na pokrywkę. Powinna być szczelna i najlepiej przezroczysta, aby kontrolować proces spieniania. Dużą rolę odgrywa uchwyt. Nie może się nadmiernie nagrzewać. Korzystnie, gdy pokrywa go jakiś antypoślizgowy materiał.

Przy okazji rzuć okiem na bazę. Standard stanowi już to, że jest obrotowa. Odłożysz na nią dzbanek spieniający w dowolny sposób. Sprawdź długość kabla zasilającego. Musisz zyskać pewność, że dosięgniesz nim do gniazdka przy blacie kuchennym. Dopasuj przy okazji wymiary, choć spieniacze są ogólnie małe i zgrabne.

Praktyczne testy spieniaczy do mleka wykazują też inne cechy. Trudniej je jednak sprawdzić przed zakupem. Chodzi np. o mieszadełko. W niektórych modelach może się szybko wyrobić lub chociażby spuchnąć. Jeżeli na obudowie są napisy (np. obok przycisków czy dotyczące nazwy producenta) istotne, aby się nie ścierały.

Sporo tu tego, lecz najbardziej skup się na materiale wykonania, pokrywce, bazie i wymiarach. Wtedy istnieje duża szansa, że dokonasz udanego zakupu. No i pamiętaj o moim rankingu spieniaczy do mleka. Wyróżniłem w nim porządne urządzenia, które powinny długo i bezproblemowo Ci posłużyć.

Łatwość czyszczenia

Ściśle wiąże się z budową i wykonaniem. W pierwszej kolejności wyczytaj, czy dany model oferuje powłokę nieprzywierającą. Wtedy nie dojdzie do przypalenia mleka, co oznaczałoby trudniejsze do usunięcia zabrudzenia. Mało tego, sama pianka okaże się smaczniejsza, a to jeszcze ważniejsza sprawa.

Mieszadełko powinno być z kolei łatwo demontowane. Jeszcze lepiej, gdy można je umyć w zmywarce, podobnie jak inne wyjmowane elementy. Oszczędzi to Twój czas i siły. Najlepsze spieniacze do mleka mają zazwyczaj gładkie ścianki wewnętrzne bez zbędnych zakamarków. To również ułatwia dbanie o taki sprzęt.

Tryby pracy i funkcje

Nawet bardzo tanie spieniacze potrafią nie tylko tworzyć gęstą piankę, ale i podgrzewać mleko, jednocześnie mieszając je. To podstawowy z dodatkowych trybów, przydatny do czekolady czy kakao. Wracając do spieniania, najlepiej, aby dało Ci 2 opcje: na gorąco i na zimno. Tę drugą wykorzystasz np. do mrożonych kaw.

W mojej opinii fajnie mieć też do dyspozycji prostą regulację gęstości/objętości pianki. Wtedy dopasujesz ją do rodzaju kawy. Zdarzają się nawet spieniacze z programami automatycznymi do przyrządzania jedzenia dla niemowląt, grzanego wina czy konkretnego typu mleka (np. roślinnego).

Kolejna ciekawa funkcja to samodzielna regulacja temperatury. Wybierzesz, jak mocno podgrzejesz mleko, dostosowując działanie spieniacza do własnych preferencji. Rzadko się jednak pojawia, zresztą tak samo jak automatyczne programy.

Jeżeli chodzi o prostsze, często spotykane funkcje, mowa głównie o następujących: sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu pracy, automatyczne wyłączanie, ochrona przed włączeniem bez zawartości. Te 2 ostatnie znacząco podnoszą bezpieczeństwo użytkowania.

Sterowanie

Wyraźnie widać, że producenci odchodzą od pokrętłem na rzecz przycisków. To zrozumiałe, gdyż mówimy o niewielkich sprzętach na kuchenny blat. Pokrętło mogłoby zaburzyć estetyczny design niewielkiej maszynki do spieniania mleka.

W zależności od modelu potrafi się jednak różnić liczba przycisków oraz sposób opisania ich. Spotkasz modele nawet z jednym, które ma kilka funkcji (np. po przytrzymaniu zmienia tryb pracy). Istotne, aby sterowanie pozostawało intuicyjne, a zwykle tak właśnie jest. W efekcie prędko nauczysz się, co i jak się ustawia.

Ile kosztuje elektryczny spieniacz do mleka?

Ceny dobrych elektrycznych spieniaczy do mleka mieszczą się zwykle w zakresie 150 – 450 zł. Więcej kosztują zazwyczaj pojemniejsze i lepiej wykonane modele. Na kwotę może wpływać także moc, a co za tym idzie, szybkość spieniania mleka na gorąco lub zimno.

Jakiej firmy elektryczny spieniacz do mleka?

Najlepsi producenci spieniaczy do mleka na prąd to: Jura, Melitta, Clatronic, SilverCrest z Lidla, MPM, Bialetti oraz De’Longhi. Produkują odpowiednio mocne, dobrze wykonane spieniacze do mleka. Wiele z tych marek słynie zresztą z urządzeń do parzenia kawy.

Pamiętaj, że regularnie aktualizuję mój ranking spieniaczy do mleka. Wtedy też sprawdzam oferty innych marek, m.in.: Severin, Caso Germany, Transa Electronics, Ariete, Tchibo, Smeg, Amica, Krups, Graef, Adler, Profi Cook, Sencor czy Sage. Póki co wyżej oceniam jednak modele wcześniej wspomnianych producenców.

Podsumowanie

Po takiej dawce wiedzy nie musisz już pytać na forum o najlepszy spieniacz do mleka. Przedstawiłem Ci topowy sprzęt, który zachwyca szybkością działania, prostym sterowaniem, a czasem i ciekawymi funkcjami dodatkowymi.

Jak widzisz, nie trzeba wcale rezygnować z pysznego, spienionego mleka, gdy nie ma się ekspresu do kawy. Elektryczny spieniacz rozwiązuje ten problem i to najczęściej w zamian za niewielką kwotę.

Masz dodatkowe pytanie? A może chcesz podzielić się opinią o spieniaczu do mleka? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Na moim portalu znajdziesz także sprzęt do robienia kawy. A raczej sprzęty, bo jest tego trochę. Mój ulubiony typ to najlepszy ekspres ciśnieniowy do kawy. Prosty, szybki w obsłudze, robiący aromatyczny napar i z wieloma funkcjami.

Dobrze przy okazji wiedzieć, jaki ekspres ciśnieniowy do 3000 zł jest najlepszy. Podana kwota często stanowi najlepszy budżet na automat ciśnieniowy… lecz nie jedyny. Ranking tanich ekspresów do kawy do 2000 zł pokazuje kolejne alternatywy w dobrej cenie.

A najtańsze są ogólnie dobre elektryczne kawiarki. Idealne do małej czarnej, zresztą tak samo jak najlepsze ekspresy przelewowe. One z kolei wyprodukują Ci więcej napoju w jednym cyklu automatycznej pracy.

Kusi Cię zautomatyzowany ekspres, za pomocą którego wypróbujesz wiele smaków? Rzuć wtedy okien na ranking ekspresów kapsułkowych. Nie kosztują na ogół wiele, to jeden z tańszych rodzajów tego sprzętu.

A jeżeli masz zapędy na wymagającego kawosza, poznaj najlepsze profesjonalne ekspresy kolbowe. Czołowe modele zrobią Ci kawę niczym z włoskiej kawiarni! Oczywiście zakładając, że wiesz także, jaką kawę ziarnistą wybrać.

Ewentualnie smaczną kawę mieloną. A jeżeli wolisz sam ją zmielić z ulubionych ziaren, zobacz ranking elektrycznych młynków do mielenia kawy. Pamiętaj również, że nawet dobra kawa rozpuszczalna, czyli jedna z najprostszych opcji, pasuje do dobrze spienionego mleka.

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 4.7]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
2 lat temu

Bardzo ciekawe i przydatne informacje. Właśnie chcę kupić spieniacz do mleka i już wiem „jakiego szukam” 🙂