W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak długo pracuje nowa lodówka po włączeniu?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czy nowiutka lodówka pracuje dłuższej po włączeniu? Jeśli tak, to przez jaki czas powinna chłodzić? Dzięki tej wiedzy zyskasz spokój, że z Twoją lodówką wszystko jest, jak należy. Odpowiednią wiedzę uzyskasz, czytając poniższy artykuł.

Jak długo pracuje nowa lodówka po włączeniu?

Spis treści:

  Dlaczego nowa lodówka długo pracuje?

  Każda nowa lodówka ma szereg wymagań, które trzeba spełnić przed pierwszym użyciem. Przede wszystkim sprzęt musi odstać kilka godzin, potem trzeba pozbyć się z niego zapachu.

  Kiedy wreszcie można go włączyć do prądu, wcale nie oznacza to, że lodówka będzie gotowa do działania.

  Zanim włożysz do niej artykuły spożywcze, odczekaj, aż lodówka przestanie pracować. Po pierwszym uruchomieniu i ustawieniu wybranej temperatury sprzęt musi schłodzić komorę chłodziarki i zamrażarki. Cały system powinien prawidłowo zacząć działać, aby obniżać temperaturę wewnątrz lodówki.

  Kiedy komora będzie odpowiednio przygotowana, dopiero wtedy umieść w niej produkty. W przeciwnym razie część z artykułów spożywczych może się zepsuć lub rozmrozić, czekając na właściwą temperaturę. Dlaczego? Bo cały proces trochę trwa. Lepiej więc znajdź inne miejsce do przechowywania żywności na czas pierwszego uruchamiania lodówki.

  Ranking lodówek wolnostojących – zwycięzca

  Samsung Bespoke RB38C7B6AB1

  Ile trzeba czekać, aż nowa lodówka się wyłączy?

  Jak długo pracuje nowa lodówka po włączeniu? Trudno podać konkretną odpowiedź, ponieważ sprzęt sprzętowi nierówny. Każda chłodziarka ma własny czas schłodzenia komory po pierwszym uruchomieniu.

  Czasem jest to kilka godzin (od 4 do 8), w niektórych przypadkach trwa to 12 godzin, a najbardziej toporne modele mogą schładzać się nawet cały dzień.

  Zanim wnętrze osiągnie wybraną przez Ciebie temperaturę, szczególnie jeśli jest ona bardzo niska, może minąć nawet do dwóch dni! Wszystko zależy od jakości urządzenia, bo istnieje różnica między lepszymi lodówkami a tymi bardzo budżetowymi.

  Czas pierwszego schładzania się lodówki zwykle jest podany w dołączonej instrukcji.

  Jeśli nie możesz znaleźć takiej informacji, uzbrój się w cierpliwość. Lodówka w końcu się wyłączy, raczej po kilku niż kilkunastu godzinach, dlatego nie ma powodu do obaw, że sprzęt jest uszkodzony.

  Pamiętaj też, żeby po pierwszym uruchomieniu zamknąć szczelnie drzwi i ich nie otwierać, dopóki lodówka nie skończy pracować.

  Większość producentów zaleca odczekanie ok. 6 godzin przed włożeniem do lodówki artykułów spożywczych. W tym czasie nie tylko komora chłodziarki zdąży się schłodzić do odpowiedniej temperatury. Również zapach fabryczny, który może unosić się w lodówce, zdąży się ulotnić.

  Przeczytaj też: Czy lodówki No Frost pracują cały czas?

  Zobacz zestawienia sprzętów do chłodzenia i mrożenia:

  Oceń publikację
  [Głosy: 22 Średnia: 4.4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments