Ranking zamrażarek 2022 – Jaką kupić?

Ranking zamrażarek pokaże Ci jedynie najlepsze urządzenia do mrożenia produktów spożywczych, które są teraz dostępne na rynku. Dzięki temu dowiesz się, jaka zamrażarka będzie optymalna w Twoim budżecie. W zestawieniu znajdziesz zarówno niezawodne modele szufladowe, jak i skrzyniowe.

Zamrażarka - ranking, opinie, jaką wybrać?

Ranking zamrażarek szufladowych 2022 – TOP 5

Miejsce 1

Samsung RZ32M753EB1

Wysoka, jednodrzwiowa zamrażarka szufladowa z No Frost. Aż 323 l pojemności użytkowej dadzą Ci swobodę w przechowywaniu zakupów spożywczych czy sezonowych warzyw i owoców. Wszystko zmieścisz, nie musząc upychać zamrażarki po brzegi. O stabilną temperaturę dba zaawansowany system nadmuchu zimnego powietrza. Nieważne, gdzie umieścisz żywność – na każdym poziomie panuje równomierny chłód.

Tylna ścianka jest metalowa, świetnie izoluje i zatrzymuje zimno. To wszystko sprawia, że mrożonki bardzo długo zachowają optymalną świeżość. Nie stracisz swojego jedzenia przez zbyt słabe mrożenie. Pragniesz załadować do zamrażarki większą ilość pożywienia? Skorzystasz wtedy z intensywnego mrożenia, które momentalnie obniża temperaturę, aby jedzenie zachowało witaminy i inne wartości odżywcze.

To idealna zamrażarka szufladowa do kuchni. Nie chodzi tylko o to, że zużywa mało prądu jak na swoją pojemność (263 kWh rocznie). Jest także bardzo cicha. Generuje zaledwie 36 dB, więc praktycznie jej nie usłyszysz. Co jeszcze? Wąska kostkarka wbudowana w drzwi, niemęczące wzroku oświetlenie wewnętrzne LED, niezawodny kompresor inwerterowy, a nawet zdalna obsługa oraz diagnostyka za pomocą aplikacji mobilnej.

Czy można chcieć czegoś więcej? Chyba nie. Dlatego też Samsung RZ32M753EB1 to w mojej ocenie najlepsza zamrażarka szufladowa.

Miejsce 2

Bosch GSN51AWDV

Energooszczędna zamrażarka szufladowa z klasą D (dawniej A+++). Już ta pierwsza cecha czyni z niej iście unikalny okaz! Zakładając, że będzie u Ciebie pracować non stop, utrzymanie jej wyniesie ok. 120 zł na rok, a pewnie i mniej (przez taryfę nocną).

Bosch GSN51AWDV wyróżnia się nie tylko klasą energetyczną. Ma inne wymiary niż większość konkurentów. Jest niższa (161 cm), ale za to szersza (70 cm) i głębsza (78 cm). W efekcie niższe osoby wygodniej sięgają w jej głąb po jakiś produkt.

Takie gabaryty odbijają się przy okazji na pojemności: 290 l przestrzeni rozbite na 6 poziomów. Wystarczająco dużo, aby zmieścić mnóstwo mrożonek różnego typu. Również tych bardzo ciężkich, gdyż wydajność dobowa osiąga imponujące 22 kg. Nie musisz się zastanawiać, czy sprzęt poradzi sobie z efektywnym mrożeniem przy znacznym wypełnieniu jego wnętrza.

Zamrażarka pracuje cicho, a chłodzi szybko i równomiernie. Nie tracisz czasu, sił i nerwów na ręczne odszranianie, bo szronu nie ma (system No Frost). Nie zabrakło nawet zdejmowanej kostkarki mieszczącej 20 kostek. Zdecydowanie jedna z najnowocześniejszych zamrażarek z szufladami.

Miejsce 3

Gorenje FN4172CW

Wolnostojąca zamrażarka szufladowa, którą jednak łatwo zabudować. Dlaczego tak uważam? Przez jej gabaryty. O ile jest dość wysoka jak na tę kategorię (170 l), tak wąska (55 cm) i płytka (55,7 cm). Zachowując zalecane odstępy, być może wciśniesz ją w jakąś wnękę, oszczędzając miejsce w kuchni.

Myślisz teraz, że musi to być mało pojemny sprzęt mrożący żywność? Nic z tych rzeczy! Mieści prawie 200 l. Do zamrażarki włożysz masę mniejszych mrożonek, jak i te nieco większe. Dzięki systemowi No Frost nie osiądzie na nich szron, a Ty nie przejmujesz się rozmrażaniem sprzętu. Masz z głowy również wyższe rachunki za prąd, bo to energooszczędna zamrażarka z szufladami.

Nie ma tu wielu funkcji i bajerów, a nawet oświetlenia wnętrza, lecz to atrakcyjny cenowo i niezawodny model. Sprężarka pracuje stabilnie i cicho. Nie obawiasz się skoków temperatury, Twoja żywność zachowuje smak oraz konsystencję. Dodatkowe wyposażenie stanowi z kolei tacka na lód. Dobre i to, zyskujesz łatwy dostęp do gotowych kostek lodu.

Miejsce 4

MPM MPM-278-ZF-11

Mimo całkiem atrakcyjnej ceny nie zabrakło w tej zamrażarce systemu No Frost. Nie użerasz się z ręcznym rozmrażaniem, przeznaczysz czas na coś przyjemniejszego. Dla fanów napojów lub drinków z lodem producent przygotował foremkę na lodowe sześciany.

Kolejnym ważnym atutem jest pojemność użytkowa na poziomie 278 l. A wnętrze w mojej ocenie zostało bardzo dobrze przemyślane. Z niczym się nie męczysz. Dostajesz sporo przestrzeni na mrożonki i wygodne w obsłudze szuflady, półki oraz kieszenie na drzwiach.

Panel sterowania jest dobrze opisany, a w dodatku dotykowy. Znajdziesz na nim funkcję szybkiego mrożenia. Dzięki niej większe zakupy umieszczone w zamrażarce momentalnie zostaną zamrożone. Nie wpłyną negatywnie na jedzenie w bliskim otoczeniu. Dopasowanie do kuchni ułatwia zmiana kierunku otwierania drzwi.

Porównanie zamrażarek szufladowych bez wątpienia wskazuje na to, że MPM MPM-278-ZF-11 jest w swojej cenie hitem. Kolejna skuteczna odpowiedź na pytanie, jaką zamrażarkę szufladową kupić.

Miejsce 5

Indesit UI6 1 S.1

Nie każdy potrzebuje olbrzymiej (a konkretniej: bardzo wysokiej) zamrażarki szufladowej. Indesit UI6 1 S.1 mierzy 167 cm, co wielu osobom będzie pasować. Tego typu sprzęt nie zabierze ogromu miejsca w kuchni (a do tego bardzo dobrze się prezentuje). Za ulokowaniem w tym pomieszczeniu przemawia także cicha praca (jedynie 40 dB).

Co ciekawe, ta dobra i tania zamrażarka szufladowa pojemnością i tak wyraźnie przekracza 200 l. Zużywa przy tym stosunkowo mało prądu, choć klasą energetyczną jest F (po zmianach etykiet energetycznych nie jest to wcale taki zły wynik). Do zakupu przekonuje atrakcyjna cena połączona z równomiernym chłodzeniem.

Gdzie tkwi haczyk? Niestety, zabrakło systemu No Frost, co skutkuje ręcznym rozmrażaniem. Mimo to postanowiłem uwzględnić ten model w moim rankingu, bo jest wart uwagi. Rozmrażania nie wykonujesz przecież często, a urządzenie ma wiele zalet.

Ranking zamrażarek skrzyniowych 2022 – TOP 5

Miejsce 1

Gorenje FH401CW

Najlepsza, bo bardzo pojemna, a wcale nie kosmicznie droga zamrażarka skrzyniowa. Zapewni Ci aż 384 l na mrożonki. To wystarczająco dużo, aby zmieścić potężne kawałki mięsa. Mniejsze produkty także wygodnie ulokujesz we wnętrzu tej polecanej zamrażarki. Służą do tego 2 dość głębokie kosze metalowe.

Klasa energetyczna to F, ale nie wiąże się z jakimiś ogromnymi opłatami. W najgorszym przypadku, gdy sprzęt pracuje cały czas przez cały rok, zużyje prądu za ok. 200 zł. Przy taryfie nocnej jeszcze mniej, a gdy mrozisz mniejszą ilość artykułów, uruchomisz tryb energooszczędny.

Kolejna duża zaleta to wytrzymałość na minusowe temperatury. Ta zamrażarka ma technologię FreezeProtect -15°C. Tak, radzi sobie nawet przy -15°C! Dzięki temu ulokujesz ją np. w piwnicy czy garażu. Może stać na dość dużym mrozie i nic się jej nie stanie.

Miejsce 2

Candy CCHM 400/N

Potężna, świetnie wykonana zamrażarka skrzyniowa. Nie tylko jej pojemność na poziomie 371 l świadczy o tym, że wsadzisz do niej ciężkie oraz duże produkty. Sprzęt wyróżnia się wydajnością mrożenia. Dobowo zamrozi do 25 kg żywności, co jest fenomenalnym wynikiem. Nie straszna jej np. dziczyzna.

Mimo tak szerokich możliwości, to cicha zamrażarka skrzyniowa. Generuje 40 dB, czyli niewiele. Nie musisz unikać jej jak ognia, nie wkurzy Cię hałasem. Tak samo jak obsługą klapy. Ma solidne zawiasy, dzięki którym nie trzaska pokrywą.

Klasa efektywności energetycznej to F, czyli standard dla większości najlepszych zamrażarek skrzyniowych. A gdy pragniesz coś bardzo szybko zamrozić, aby nie utraciło ani procenta świeżości, wykorzystasz funkcję szybkiego mrożenia. Przydatne udogodnienie.

Miejsce 3

Electrolux LCB3LF31W0

Electrolux LCB3LF31W0 to cicha, wydajna i pojemna zamrażarka skrzyniowa. Mieści 308 l i radzi sobie z mrożeniem nawet 21 kg żywności na dobę.

Efekt? Umieścisz w niej wielkie kawałki mięcha czy cięższe warzywa sezonowe. Sprzęt sprawnie je zamrozi, utrzymując optymalną świeżość przez długi czas. Czuwa nad tym solidny kompresor eliminujący skoki temperatury. Co więcej, producent daje na tę część 5-letnią gwarancję.

Jak z rozmrażaniem? Odbywa się dużo rzadziej dzięki systemowi LowFrost. W komorze powstaje zdecydowanie mniej lodu niż w zamrażarkach bez żadnego wspomagacza tego typu. Usuwanie szronu nie będzie więc dla Ciebie zbyt kłopotliwe.

Jakość wykonania również górnolotna: perfekcyjne spasowanie, a więc i izolacja, oświetlenie LED czy stabilne koszyki na mniejsze produkty. W tej cenie ta zamrażarka skrzyniowa to bardzo kusząca opcja zakupowa.

Miejsce 4

Electrolux LCB3LF26W0

Nowoczesna zamrażarka w kształcie skrzyni o pojemności na poziomie 254 l. Za jej zakupem przemawia przede wszystkim technologia LowFrost. Ogranicza powstawanie lodu w komorze, przez co nie przejmujesz się zbyt częstym rozmrażaniem. Nie jest to może zamrażarka skrzyniowa No Frost, ale dobre i to.

Nowoczesny kompresor inwerterowy dba z kolei o równomierne mrożenie i cichą pracę. Twoja żywność dłużej zachowa zdatność do spożycia. Dobowa wydajność zamrażania potwierdza klasę użytych podzespołów, gdyż osiąga 21 kg/24 h. To wysoka wartość jak na tę pojemność; do zamrażarki wsadzisz sporo ciężkich produktów spożywczych.

Kolejny plus za wydajne oświetlenie LED. Generuje jasne światło, bez problemu odszukasz daną mrożonkę. Przy okazji jest trwalsze i bardziej energooszczędne od standardowych żarówek. Ogólnie biorąc, udana konstrukcja za rozsądne pieniądze.

Miejsce 5

Amica FS201.3C

Dobra i tania zamrażarka skrzyniowa. Mimo atrakcyjnej ceny pozytywnie zaskakuje. Dobowo mrozi do 15 kg żywności. Robi to równomiernie i szybko redukuje skoki temperatury. W kwestii skuteczności mrożenia nie widzę różnic w porównaniu do droższych zamrażarek skrzyniowych.

Pamiętaj jednak, że ten model nie jest już tak ogromny. Mieści 194 l. Dobra opcja zakupowa, gdy pragniesz mrozić np. pierogi, sezonowe warzywa i owoce, lecz nie w jakiejś przesadnej ilości.

Dzięki temu urządzenie nie zajmuje jednak wielkiej przestrzeni: szerokość nie przekracza 90 cm, a głębokość to tylko 55,7 cm. Stosunkowo łatwo ulokować gdzieś ten sprzęt. Atut stanowi również cicha praca oraz rozsądny pobór energii elektrycznej.

Jaką zamrażarkę wybrać?

Nie jest to ani ranking popularności, ani zestawienie zrobione na kolanie.

Poświęciłem wiele czasu (i wciąż poświęcam przy kolejnych aktualizacjach), aby pokazać Ci niezawodne zamrażarki.

Kierowałem się wieloma parametrami i cechami tego sprzętu. Wszystkie z nich szczegółowo opisałem w poradniku o tym, jak wybrać zamrażarkę i na co zwrócić uwagę. Jeżeli jednak nie masz czasu na długą lekturę, to zostań tutaj, też sporo się dowiesz (a najlepiej przeczytaj oba materiały, wtedy staniesz się ekspertem od zakupu zamrażarki!).

Poniżej lista kryteriów wyboru, które pomogły mi ułożyć klasyfikację zamrażarek.

Zacznę od kilku podstaw mających największe znaczenie:

Ranking zamrażarek - jakie cechy mają najlepsze zamrażarki? Infografika

 • Pojemność użytkowna (netto) – łatwy sposób na porównanie zamrażarek pod kątem dostępnej przestrzeni. Wiadomo, tę cechę zawsze trzeba dobrać pod swoje potrzeby. Przyznawałem plusy za większą pojemność przy podobnych wymiarach. W modelach szufladowych patrzyłem także na układ półek i szuflad (np. czy niektóre są wyjmowane, ile miejsca dają itp.), jakość prowadnic (np. czy są teleskopowe), a w ladach na dodatkowe miejsca na mniejsze mrożonki (np. druciane kosze do zawieszenia). I pamiętaj, że nawet przy dużej pojemności wypada wiedzieć, jak układać produkty w zamrażarce. Inaczej mogą się zepsuć i to nie z winy zamrażarki.
 • Energooszczędnośćdobra zamrażarka to ekonomicznie pracująca zamrażarka. Niestety, trudno tu o najwyższe klasy energetyczne, choć… często różnice między nimi nie są warte dopłaty. Dokładnie analizowałem takie przypadki, obliczając, jak przekłada się to na opłaty za energię. Przy okazji dowiedz się, ile prądu zużywa zamrażarka i jak to wpływa na rachunki. Pamiętaj, że nie ma już zamrażarek A+++, gdyż zmieniły się klasy oraz etykiety energetyczne. Odpowiednikiem starego A+++ w zamrażarkach jest najczęściej klasa D.
 • Niezawodność – o ile 2 poprzednie cechy są stosunkowo łatwe w ocenie przed zakupem, tak niezawodność już nie. Tylko długie testy zamrażarek pokazują, która najdłużej wytrzyma, nie ulegając po drodze awariom. Termostat, kompresor, skraplacz, parownik, grzałka, wentylatory – wszystkie te części muszą być trwałe. I ranking pokazuje tylko pewne sprzęty, bez wadliwych konstrukcji. Dzięki temu nikt nie będzie się zastanawiał, dlaczego zamrażarka nie mrozi. Będzie mrozić i to bardzo skutecznie, o czym mówi kolejny priorytet.
 • Skuteczność mrożenia – dobra zamrażarka walczy z wahaniami temperatur, gwarantując szybkie i równomierne mrożenie. Nie straszne jej częste dokładanie czegoś do zamrożonych już produktów. Doceniałem specjalne obiegi zimnego powietrza, czujniki, inwerterowe kompresory oraz autorskie rozwiązania wydłużające świeżość żywności. Oczywiście podstawą jest to, aby wiedzieć, jaka powinna być temperatura w zamrażarce. Ale oprócz tego nad resztą powinno już czuwać samo urządzenie, dbając o zachowanie wartości odżywczych i właściwej konsystencji mrożonego pożywienia. Chłód ma szybko dotrzeć do każdego zakamarka i tak właśnie jest w sprzęcie z rankingu.
 • No Frostnie skrobiesz, nie rozmrażasz, nie przejmujesz się lodem wewnątrz zamrażarki. System bezszronowy to świetna sprawa w każdym urządzeniu chłodzącym, a tym bardziej mrożącym. Gwarantuje suche powietrze, więc szron nie ma z czego powstać. Przyznawałem za to dużego plusa.

wysokiej klasy zamrażarka z wieloma półkami, szufladami i dobrą izolacjąfot. Samsung

Następne w kolejności były cechy nieco mniej ważne, lecz warte odnotowania:

 • Dobowa zdolność zamrażania – wiąże się z ogólną efektywnością mrożenia. Określa łączną wagę mrożonych produktów spożywczych. Ma znaczenie, gdy zamierzasz zamrozić dziczyznę, ciężkie warzywa sezonowe czy cokolwiek innego, co prawie maksymalnie wypełni sprzęt lub sporo waży. Ponad standard wybija się wartość przekraczająca 20 kg na dobę. Przyznawałem za nią plusy.
 • Głośność pracy – zazwyczaj nie ma z tym problemów, zamrażarki nie są zbyt głośne. Nie zaszkodziło jednak rzucić okiem, prawda? Największe plusy dostawały urządzenia generujące 40 dB lub mniej.
 • Alternatywy dla No Frost – czyli technologie, które nie eliminują szronu do zera, ale odprowadzają wilgotne powietrze, by gromadziło się mniej lodu w komorze. W efekcie rozmrażanie ręczne Cię nie ominie, ale z drugiej strony będzie dużo rzadsze, co stanowi plus. Przykłady takich technologii: StopFrost i SmartFrost (zamrażarki Liebherr), LowFrost (zamrażarki Electrolux), Frost Out (zamrażarki Whirlpool). Dodam, że mowa głównie o ladach, ponieważ najczęściej nie potrafią zaoferować pełnego NoFrost (w porównaniu do zamrażarek szufladowych).
 • Przyspieszone mrożenie – pomocna funkcja. Po jej włączeniu zamrażarka wykorzystuje rezerwy zimna. W efekcie momentalnie zbija temperaturę, aby jak najszybciej zamrozić umieszczone w niej artykuły spożywcze. Przydaje się, gdy za jednym razem wkładasz więcej produktów, np. po wielkich zakupach w supermarkecie. Albo gdy chcesz zamrozić coś bardziej wrażliwego na temperaturę pokojową, np. lody czy jogurt domowej roboty. Nie stracą wtedy swojej konsystencji. Dobre zamrażarki często oferują szybkie mrożenie, które uznaję za przydatne udogodnienie.
 • Przechowywanie w razie awarii – życzę Ci, aby ten parametr nigdy nie miał dla Ciebie znaczenia, ale… różnie bywa. Awarie prądu czasem się zdarzają, np. przez letnie burze. I co wtedy z mrożonkami? Okazuje się, że nic złego – nawet przez kilka dni! Przypisywałem małe plusiki za długie utrzymywanie niskiej temperatury w razie awarii (np. powyżej 20 – 24 godzin).
 • Alarmy – chociażby niedomkniętych drzwi/klapy, za wysokiej temperatury czy nagłego wzrostu temperatury. Standard, który powinien być w każdej dobrej zamrażarce do domu lub lokalu gastronomicznego.
 • Otwieranie klapy/drzwi – istotne szczególnie w najlepszych zamrażarkach skrzyniowych. Atut stanowi równoważna pokrywa, której nie trzeba trzymać. Samo otwieranie powinno być lekkie, czemu sprzyja eliminowanie podciśnienia we wnętrzu. Patrzyłem na te cechy, aby nikt nie wyklinał na trudno otwieraną zamrażarkę.
 • Substancja antybakteryjna – chociażby w uszczelce, aby walczyć z drobnoustrojami. Pamiętaj bowiem, że na wielu bakteriach niskie temperatury wcale nie robią wrażenia (albo wprowadzają je wyłącznie w stan hibernacji).
 • Sterowanie – mechaniczne lub elektroniczne. Ważne, aby było wygodne, intuicyjne, a wszelkie przyciski, pokrętła czy informacje na wyświetlaczu jasno opisane. Producenci idą też w stronę dotykowych paneli, które muszą być oprócz tego odpowiednio czułe i bezawaryjne.
 • Wewnętrzne oświetlenie – nie powinno męczyć Twojego wzroku, a jednocześnie dobrze oświetlać trzymane w zamrażarce produkty. Prym wiodą diody LED.
 • Praca w niskich temperaturach – wiele osób zadaje pytanie, czy zamrażarka może stać na mrozie, chcąc umieścić ją w nieogrzewanym pomieszczeniu (np. garażu). Otóż… zwykle niestety nie może. Ale są wyjątki! Znalazłem dla Ciebie kilka modeli, które pracują nawet przy -15°C, co ułatwi Ci sprawę.
 • Design – mowa o stylistyce i kolorystyce. To już bardziej indywidualna sprawa. Większe znaczenie ma w przypadku polecanych zamrażarek szufladowych, ponieważ bardziej wpływają na odbiór kuchennej aranżacji i jej estetyki (o ile są w kuchni). Niektóre z zamrażarek szufladowych są bardzo eleganckie, oferują stylistykę Inox lub grafitowej stali. Zależało mi na tym, aby dać Ci pewien wybór, nie zapominając przy tym o ważniejszych aspektach, które omówiłem.
 • Specjalna powłoka na obudowie – aspekt mocno związany z designem. Chodzi o powłokę typu TouchFree, która niweluje ślady po odciskach palców. Ma znaczenie w najlepszych (a szczególnie najładniejszych) zamrażarkach szufladowych. Przypisywałem za to malutki plusik. Przypisz większy, gdy po Twoim domostwie latają dzieciaki. To właśnie kochane bąbelki najczęściej zostawiają odciski swoich łapek na wszelakim sprzęcie AGD, prawda?
 • Aplikacja mobilna – współpraca z dedykowaną aplikacją mobilną nie jest może niezbędną funkcją zamrażarki, ale… niesie za sobą pewne unikalne opcje. Oprócz zdalnej kontroli nad sprzętem ciekawie wypada prosta diagnostyka. Jeżeli z zamrażarką stanie się coś dziwnego, to aplikacja powiadomi Cię, o co chodzi.

Wszystko to zestawiałem z ceną. Wbrew pozorom – za zamrażarkę można łatwo przepłacić, a tego nie chcesz, prawda? Mnie zależało, aby te kosztowniejsze modele rzeczywiście były warte większej inwestycji… a te tańsze były po prostu dobre.

kostkarka do lodu i mniejsze półki na drzwiach polecanej zamrażarkifot. Samsung

A na co zwracałem mniejszą uwagę przy tworzeniu rankingu?

 • W ogóle nie patrzyłem na popularność czy wyniki sprzedażowe, bo to mało miarodajne. Czytałem jednak opinie o zamrażarkach, oczywiście takie poparte zakupem. Wiele osób patrzy na taki sprzęt z zupełnie innej perspektywy, np. mrożąc specyficzny rodzaj produktów, a czasem mieszając ich bardzo wiele.
 • Małe znaczenie ma klasa zamrażarki (opisywana gwiazdkami). Dlaczego? Ponieważ nie ma tu w zasadzie różnic. Odpowiednia klasa zamrażarki pozwala mrozić w -18°C, co praktycznie w każdym sprzedawanym aktualnie sprzęcie jest spełniane.
 • Zupełnie nieistotna jest strefa klimatyczna zamrażarki. Trudno, aby dostępne w sklepach modele nie nadawały się do temperatur panujących w naszych domostwach.

Jak widzisz, w moim rankingu zamrażarek nie ma żadnego przypadku. Dzięki temu masz pewność, że widzisz efekt wielogodzinnej pracy opartej na bogatym zestawie najważniejszych parametrów i cech, nie omijającej także wartościowych opinii.

Zamrażarka – Ceny

Ile wydać na dobrą zamrażarkę? To zależy głównie od jej rodzaju, pojemności, klasy energetycznej czy obecności No Frost. Największe znaczenie mają więc Twoje wymagania co do sprzętu.

Mimo to pokusiłem się o pewną analizę.

Rzuć na nią okiem:

 • Zamrażarki szufladowe są zdecydowanie droższe od skrzyniowych. Te topowe (No Frost, energooszczędność, pojemność powyżej 250 – 300 l) czasem przekraczają nawet 3000 zł. Nieco mniej pojemny model, często też głośniejszy o kilka decybeli, dasz radę jednak zakupić do 2000 zł, nie rezygnując np. z No Frost. Bez tego systemu wydasz już do 1500 zł.
 • Ceny zamrażarek skrzyniowych są mocno skorelowane z ich pojemnością. Modele na 350 – 500 l czasem dochodzą do 2000 zł, choć zwykle takiego olbrzyma kupisz już do 1700 zł. Sprzęt pojemny na 200 – 300 l wiąże się z dużo mniejszym wydatkiem, chociażby do 1000 – 1200 zł. Pamiętaj przy tym, że w zamrażarkach skrzyniowych bardzo trudno o No Frost, co także zmniejsza cenę.

Jak widzisz, zamrażarka wolnostojąca może być i bardzo tania, i cholernie droga. To zróżnicowana cenowo kategoria. Dlatego też tak ważne, aby dokonać rozsądnego wyboru.

Ustal swój budżet i dopasuj do niego któryś z polecanych przeze mnie modeli. To najłatwiejsza droga do udanego zakupu.

Podsumowanie

Dobra zamrażarka sprawdzi się zarówno w domu, sklepie, jak i lokalu gastronomicznym. Stworzyłem dla Ciebie obszerny ranking z opiniami, aby wybór padł na niezawodny sprzęt do mrożenia. To gwarancja dobrze wydanej kasy i udanego zakupu na długie lata. Teraz już nie musisz pytać na forum o zakup zamrażarki czy czytać innych materiałów.

Skoro już wiesz, jaką zamrażarkę kupić, to zobacz także inne zestawienia na moim portalu. Być może rozglądasz się także za nową lodówką wolnostojącą.

Oczywiście służę indywidualną pomocą w sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 15 Średnia: 4.9]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
1 rok temu

Wszystko fajnie opisane ale brakuje mi jednej kategorii. Podblatowe do zabudowy. Jest Pan coś w stanie polecić, zarekomendować? Obecnie poszukuje właśnie takiego czegoś aby w kuchni zamontować front pasujący do kuchni. Pozdrawiam.