W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak wybrać bieżnię elektryczną?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  22

Jaką bieżnię wybrać, żeby być zadowolonym z zakupu? Na co zwrócić uwagę, a na co się nie nabrać? Stworzyłem dokładny poradnik zakupowy, który odpowie Ci na te pytania!

poradnik zakupowy jak wybrać bieżnię elektryczną

Spis treści:

  Bardzo ważnym czynnikiem jest wytrzymałość i bezawaryjność bieżni na prąd, a tę cechę cholernie trudno wyczytać z tabelki ze specyfikacją.

  Jest jednak masa atrybutów, które wpływają na niezawodność, a także inne aspekty zakupowe. Przewodnik krok po kroku przeprowadzi Cię przez najistotniejsza zagadnienia dotyczące wyboru bieżni elektrycznej.

  Ile trzeba wydać na bieżnię elektryczną?

  • Jeżeli biegasz 2 – 3 w tygodniu po 20 – 40 minut, to spokojnie na początek wybierz coś do ok. 2500 zł. Unikaj przy tym oczywiście najtańszych tworów. Minimalną granicą jest dla mnie 1500 – 2000  zł.
  • Jeżeli biegasz 4 razy w tygodniu lub więcej, to czas na większą inwestycją. Trzeba wtedy celować w bieżnie półkomercyjne, czyli rozpoczynające się od ok. 3500 – 4000 zł. Dotyczy to także zwolenników dłuższych maratonów na bieżni (powyżej godziny).

  Nie zawsze w poradnikach odnoszę się ściśle do cen, ale w przypadku bieżni do domu ma to sens. Wraz z ceną w górę idzie jakość silnika, elektroniki, a także sporo innych parametrów oraz niuansów. Potwierdza to zresztą ranking bieżni elektrycznych.

  Ranking bieżni domowych – zwycięzca

  Horizon Fitness Paragon X

  Silnik bieżni elektrycznej – Jak go sprawdzić?

  To jeden z podstawowych elementów każdej bieżni treningowej zasilanej prądem. W Internecie krąży sporo bzdur wokół kluczowego parametru silnika, czyli mocy. Nie pomaga fakt, że producenci bieżni elektrycznych mydlą nam oczy niektórymi parametrami.

  Moc i niezawodność silnika bieżni

  Jak poznać, czy silnik bieżni jest niezawodny i warty inwestycji? Trudna sprawa. Po pierwsze trzeba rozkręcić urządzenie, a po drugie znaleźć osobę, która zna się na jej elektronice i silniku. Nie jest to raczej możliwe przed zakupem…

  W moim przewodniku na temat tego, jak wybrać bieżnię do domu, wskazuję Ci jednak sporo smaczków, które dość skutecznie nakierują Cię na wybór odpowiedniej bieżni. Nie nabierzesz się na tanie zagrywki i marketingową papkę.

  Zacznijmy od tego, że producenci podają tutaj dwie wartości:

  • Ta wyższa dotyczy mocy maksymalnej, którą tłumaczę jako skokową/w danym momencie. Sprzęt jest w stanie ją osiągnąć (przynajmniej w teorii i przy korzystnych okolicznościach), ale nie utrzyma jej na stałe. Powiem zresztą wprost – moc maksymalna/skokowa nie ma żadnego znaczenia.
  • Największą rolę odgrywa bowiem moc stała, nazywana również znamionową, trwałą lub ciągłą. W innych poradnikach przeczytasz powielany mit, że taka moc poniżej pułapu 2 KM nadaje się do truchtu, marszu, chodu… Bez problemu wybierzesz jednak bieżnię z mocą 1,5 KM i o prędkości maksymalnej np. 18 km/h. Maksymalne obciążenie też nie jest przy tym tragiczne.

  Jak już pisałem, ekstremalnie trudno ocenić trwałość silnika. Nie sprawdzisz tego elementu w domowych warunkach. Nie masz nigdy pewności, czy producent nie przekłamał w osiągach zastosowanego układu. W sklepie sportowym możesz jedynie załączyć wyższą prędkość, poczekać kilka minut i sprawdzić, czy miejsce, pod którym znajduje się główna jednostka, jest nagrzane.

  Producenci czasem używają „podkręcaczy”, żeby na papierze wykręcić jak najwyższą moc stałą. W praktyce, długotrwałe bieganie w szybkim tempie gwałtownie zmniejszy żywotność trenażera, aż w końcu odmówi on posłuszeństwa i powędruje na gwarancję.

  Uważaj szczególnie na tanie modele (np. poniżej 2000 zł), które oferują 3 – 3,5 KM mocy stałej. Zazwyczaj są za bardzo wyżyłowane i nie odznaczają się bezawaryjnością.

  Innym tropem jest gwarancja na silnik. Jeśli dana firma zapewnia 5 czy nawet 10 lat gwarancji na ten element, to jest to godne zaufania, prawda?

  Głównie w ten sposób sprawdzisz jakość silnika przed zakupem bieżni.

  Szukasz sprzętu treningowego do domu? Kupuj w zaufanych sklepach!

  Zamieszanie z jednostką mocy

  Większość firm określa ten parametr w koniach mechanicznych (KM), co raczej nie stanowi dla nikogo zagadki. Niektóre dane techniczne zaciągane są chyba prosto z krajów anglosaskich, bo tylko tak wyjaśnić mogę używanie skrótu HP, czyli horsepower.

  Sęk w tym, że przelicznik tych jednostek to nie jest 1:1. 1 KM to tyle samo co 0,983 HP. Zawsze dokładnie zwracaj uwagę na jednostkę, bo w grę wchodzą również kilowaty, a 1 kW = 1,36 KM. Wygląda więc to tak: kW>HP>KM.

  Jeżeli różne sklepy internetowe zaciągają tę samą wartość, ale pod innymi jednostkami, to zapytaj z kolei samego producenta, jak jest w rzeczywistości. Różnica pomiędzy KM a HP nie powinna raczej zaprzątać nikomu głowy, ale pomyłki z kilowatami stanowią większą dysproporcję. I w ogóle warto dowiedzieć się, ile prądu zużywa bieżnia elektryczna.

  Podsumowując, wypada wybrać bieżnię z mocnym silnikiem, ale nie uzależniałbym ostatecznej decyzji wyłącznie od tego parametru. Potencjał centralnego układu wpływa w pewnym stopniu na sporo innych atrybutów, ale i tak każdy z nich polecam sprawdzić z osobna. Wszystko wzajemnie się uzupełnia. Przejdźmy więc do kolejnych akapitów poradnika, jak wybrać bieżnię elektryczną.

  Przeczytaj też: Bieżnia elektryczna czy magnetyczna – Która jest lepsza?

  Zakres prędkości, czyli tempo biegania na bieżni

  Regulacja prędkości w przypadku właściwie każdej bieżni na prąd jest wystarczająco szczegółowa. Ustawiasz ją zwykle co 0,1 km/h przyciskiem na uchwycie bocznym.

  Równe i popularniejsze wartości znajdują się zazwyczaj na konsoli, tuż pod wyświetlaczem, ewentualnie wokół niego. Stanowi to swego rodzaju szybkie wybieranie.

  Istotny wydaje się być całkowity zakres, choć tylko pozornie. Często najmniejszym pułapem jest 1 – 12 km/h, a największym 1 – 22 km/h. No cóż, ja najczęściej ustawiam sobie maksymalnie 9 – 10 km/h.

  Pokuszę się więc o stwierdzenie, że ten atrybut nie wymaga większej uwagi, bo trenażery, nawet stosunkowo tanie, oferują często 16 – 18 km/h na najwyższym poziomie prędkości.

  Nie ma co się napalać na jakieś kosmiczne wartości. Nie ma reguły, że im wyższa prędkość maksymalna, tym lepszej klasy sprzęt. Korzystniej spojrzeć na to z drugiej strony: dlaczego dany model osiąga co najwyżej 10 bądź 12 km/h? Wtedy może to z kolei świadczyć o gorszej elektronice.

  A po zakupie nie zapomnij odwiedzić poradnika o tym, jak prawidłowo biegać na bieżni elektrycznej. Nawet na najdroższym trenażerze trzeba pamiętać o kilku zasadach.

  Pas biegowy – Jaka długość? Co jest w nim ważne?

  To w mojej ocenie, obok silnika, najważniejsza cecha każdej bieżni elektrycznej.

  Ogólna zasada jest prosta: im dłuższy i szerszy pas biegowy, tym lepiej. W posiadanym budżecie i miejscu na rozłożony sprzęt szukaj więc jak największego pasa. Trening stanie się bezpieczniejszy i wygodniejszy.

  Podam tu także swój przykład. Mam 186 cm wzrostu i dla mnie granicą długości pasa jest 130 cm. Na krótszym źle mi się biega; za bardzo obawiam się, że zaraz spadnę z bieżni. Szerokość najlepiej, gdy przekracza 45 cm.

  Pas biegowy w ruchu bieżnia elektryczna

  Minimum pod każdy wzrost są według mnie wymiary: 120 cm długości, 40 cm szerokości. Jeżeli jesteś drobniejszą osobą, to może Ci to wystarczyć.

  Bieżnie najwyższej klasy czasem osiągają z kolei aż 150 cm długości i 55 cm szerokości. Taki sprzęt sporo jednak kosztuje.

  Przeczytaj też: Orbitrek czy bieżnia?

  Amortyzacja w bieżni

  Kolejny krok do odpowiedzi na pytanie, jak wybrać bieżnię do domu. Sporo teorii głosi, że miękka amortyzacja przydaje się przede wszystkim podczas spokojnego biegania. Ja polecam jednak jak najtwardsze zawieszenie. W żadnym przypadku nie będzie przecież tak kłopotliwe jak asfaltowa ścieżka dla biegaczy. Nie narazisz się wtedy na kontuzje.

  Za amortyzacje odpowiadają poszczególne systemy, choć nie są one w rzeczywistości bardziej rozbudowane. Elastomery, gumowe amortyzatory – mechanizmy dość proste.

  Wysoka twardość, stabilność, redukcja drgań – tak to powinno wyglądać w przypadku solidnej bieżni.

  Nachylenie pasa bieżni

  Nie cierpię nawet chodzić pod górkę, a co dopiero zasuwać biegiem. Tak, wiem, ćwiczę w ten sposób dość intensywnie, efektywnie rzeźbiąc mięśnie łydek oraz pośladków, o mięśniu czworogłowym nie wspominając. W każdym razie, o stopniu nachylenia warto się czegoś dowiedzieć przed zakupem bieżni.

  Regulowanie nachylenia w bieżni

  Podstawową kwestią jest to, w jaki sposób regulujesz wartość nachylenia. Budżetowe bieżnie oferują manualny sposób. Odbywa się to za pomocą pokrętła, choć nawet system wyrównania nierówności podłogi zmienia niejako omawiany parametr.

  Dużo lepszym rozwiązaniem jest automat. Dzięki sterowaniu elektronicznemu, np. za pomocą przycisków na uchwytach, szybko i bez schodzenia z taśmy dostosujesz kąt nachylenia, żeby zwiększyć lub zmniejszyć poziom trudności treningu cardio. Sam zakres możliwy do ustawienia też jest dużo szerszy w porównaniu do poprzedniego sposobu.

  Nachylenie wyraża się w procentach (choć czasem też w stopniach [°]). Biegacze tęskniący za górskimi szlakami mogą sobie wybrać w niektórych modelach wartość przekraczającą nawet 20%. Pamiętaj jednak, że jeden procent nie odpowiada zawsze jednemu poziomowi, który da się wybrać. Przykładowo, brana pod lupę bieżnia oferuje 15% nachylenia, ale regulowane w ośmiu stopniach.

  Czy warto zwiększać nachylenie bieżni?

  Jeżeli lubisz się katować fizycznie, to proszę bardzo – w nowoczesnych trenażerach znajdziesz zazwyczaj szerokie pole manewru, oparte na symulowaniu podbiegania. Nawet marsz pod górkę potrafi niesamowicie podnieść efektywność ćwiczeń. Zawsze jest to pewne urozmaicenie spędzanego na bieżni czasu lub kolejne wyzwanie.

  Dla zachęty dodam, że podbiegi, opisując to nieco kolokwialnie, przesuwają do góry granicę partii mięśni, które rzeźbisz na trenażerze. Oznacza to tyle, że dużo szybciej zrzucisz oponkę z brzucha, a chyba nikt z nas nie lubi nadmiaru tłuszczu w tym miejscu, prawda? Tyłek też zyska. Stanie się dużo zgrabniejszy. Wspominałem o tym przy okazji artykułu: Czy bieżnia odchudza brzuch?

  Stojące obok siebie bieżnie elektryczne i inny sprzęt treningowy

  Maksymalna nośność trenażera

  Na ten parametr uwagę powinny zwrócić przede wszystkim osoby otyłe lub napakowane.

  Jednym z mitów jest to, że tylko moc silnika determinuje nośność. Owszem, ma duży wpływ, ale liczy się też sama konstrukcja. Najmocniejsze modele (np. z silnikami 3,5 KM) potrafią zachować trwałość pod ciężarem 180 kg. Poniżej tej wartości panuje już coraz to większe zróżnicowanie.

  Podejrzewam, że dla większości jest to mało istotny parametr, ale i tak najbardziej polecam wartość rozpoczynającą się od 110 – 120 kg.

  Pomiary dokonywane podczas treningu cardio

  Jak przystało na elektryczny i funkcjonalny sprzęt, bieżnia musi zapewniać kilka podstawowych pomiarów. Ich wyniki są na bieżąco wyświetlane na ekranie, który znajduje się na konsoli.

  Kluczowy jest chociażby przebyty dystans, spędzony na pasie biegowym czas, liczba wykonanych kroków, aktualna prędkość czy liczba spalonych kalorii.

  Fajną opcją jest komputer treningowy, w którym zapisujesz wzrost, wiek, wagę i płeć. Tworzysz w ten sposób swój profil. Dzięki temu obliczysz tkankę tłuszczową i współczynnik BMI – podobnie jak na analitycznej wadze łazienkowej.

  Niezwykle istotny jest pomiar tętna. Szczególnie osoby, których serduszko nie jest w pełni zdrowe powinny mocno przypatrywać się pulsowi podczas wysiłku fizycznego.

  Najprostszą opcją są czujniki/sensory dotykowe na uchwytach. Nie zawsze działają jednak precyzyjnie. Przebija je nadajnik HR pod postacią pasa telemetrycznego. Odbiornik znajduje się w samej bieżni. Tańsze modele nie oferują zwykle tej funkcjonalności, a w najlepszym wypadku pas trzeba zakupić osobno. Taki dodatek ma również swoje zastosowanie w programach, które są możliwe do ustawienia.

  Programy biegowe, które oferuje bieżnia

  Rzadko z nich korzystam (a jak już, to najczęściej z interwałów). Zdecydowanie wolę zacząć od spokojnego truchtu, potem przejść w stan szybszego biegania, a na końcu zakończyć znów truchtem lub marszem. To wszystko przy wybranej przeze mnie prędkości docelowej. I z uwzględnieniem aktualnego stanu kondycyjnego.

  Każdy nowoczesny model oferuje jednak programy treningowe. Możesz je stworzyć samodzielnie (programy użytkownika/manualne), ale też skorzystać z już gotowych (programy predefiniowane/zdefiniowane). Ich plus jest taki, że wybranie któregoś niejako zmusza Cię i motywuje do sprostania narzuconej prędkości oraz dystansowi.

  Jeżeli chodzi o moje zdanie, to polecam sprzęt z kilkoma programami użytkownika do zapisania. Jeżeli jednak nie wiesz totalnie, jak dopasować rytm biegowy do swoich możliwości, to najlepiej skonsultuj to z trenerem personalnym lub doświadczonym biegaczem. W Internecie jest zresztą masa rozpisek/harmonogramów tygodniowych, które można dobrać do swojego doświadczenia, wagi itd.

  Do czego przydaje się natomiast wspomniany we wcześniejszym punkcie pomiar pulsu? Niektóre programy są zoptymalizowane właśnie pod tętno. Wystarczy ustawić odpowiedni zakres, a prędkość sama będzie się dostosowywać. Gdy serce zaczyna bić zbyt szybko i przekracza górną granicę, taśma zwalnia. Jeżeli się obijasz i tętno nie jest za bardzo podwyższone, pas biegowy przyspiesza, zmuszając Cię do rzetelniejszego treningu cardio.

  Konsola, panel sterowania, wyświetlacz i funkcje dodatkowe bieżni

  Przy wybieraniu dla siebie bieżni do domowego biegania nie można pominąć jej cech zewnętrznych. Zanim przejdziemy do gabarytów, przypatrzmy się z osobna drobniejszym elementom.

  Konsola z ekranem i przyciskami

  Konsola – jest to element, na którym dokonujesz wszelkich ustawień, choć czasem i na uchwytach znajdują się przyciski od najważniejszych rzeczy (np. zmiana prędkości, start/stop).

  Ekran jest zwykle dość mały (przekątna na ok. 5 cali) i podświetlany na niebiesko. Oczywiście, profesjonalne bieżnie klubowe zapewniają czasem i 19-calowe wyświetlacze LCD wysokiej jakości. W tańszym sprzęcie domowym nie wchodzi to jednak w grę.

  Producenci zazwyczaj zapewniają pewne urozmaicenia, jak np. wirtualne okrążenie na 400 m lub przelatujące po bokach ściany. Takie motywy szybko się jednak nudzą.

  Panel sterowania, ekran i konsola bieżni elektrycznej

  Wokół ekranu znajdziesz natomiast przyciski odpowiadające podstawowym funkcjom i programom. Obowiązkowo powinny być tam przyciski do szybkiego wyboru konkretnej prędkości i ewentualnie do wyboru nachylenia, jeżeli jest ono regulowane elektronicznie. Do tego start/stop.

  Dolna część to przede wszystkim czerwony hamulec bezpieczeństwa. W zasadzie jest to dość prosty kluczyk. Łączy się cienkim sznureczkiem z klipsem, który zapinasz na sportowej odzieży. Wypięcie go powoduje momentalne zatrzymanie pasa biegowego.

  Głośniki i hamulec bezpieczeństwa w bieżni elektrycznej

  Miejsce na postawienie picia i urządzenia mobilnego

  Po bokach powinny znaleźć się otwory na bidon. Pod ekranem producenci często zamieszczają podpórkę/uchwyt na urządzenie mobilne.

  Otwór na bidon w bieżni elektrycznej

  Funkcje specjalne bieżni elektrycznej

  Dodatkowe funkcjonalności nieco rozbudowują panel sterowania. Wspomnę chociażby o funkcji nawiewu z dedykowanym pod to przyciskiem. Sprawia ulgę podczas dłuższego biegania, w czasie którego oblewasz się potem.

  Nawet tańsze urządzenia domowe do biegania zapewniają wbudowane głośniki i port USB do podłączenia nośnika z plikami muzycznymi MP3. Stają się więc swego rodzaju odtwarzaczami muzycznymi.

  Pytanie tylko, po co właściwie ten bajer? Jesteś przecież w domu, a większość z nas zapewne posiada lepszy sprzęt grający audio, który zapewni brzmienie wyższej jakości. Osobiście polecam zresztą coś, co prezentuje ranking słuchawek do biegania.

  Odpowiednie umiejscowienie bieżni, czyli wymiary, waga i transport

  Trenażery tego typu są dość ciężkie i zajmują sporo miejsca. Niestety, tak to wygląda, a plus w postaci długiego i szerokiego pasa biegowego dodatkowo utrudnia ergonomiczne ulokowanie bieżni.

  Dobór wymiarów bieżni do pomieszczenia

  Jak sobie z tym poradzić? Sprawdź całkowite wymiary urządzenia po rozłożeniu i zaplanuj, gdzie ma konkretnie stać. Lepiej nie robić tego na oko lub intuicyjnie, gdyż można się nieźle przejechać. Metr w dłoń, szybka matematyka i wszystko stanie się jasne.

  Nie zapomnij o gniazdku elektrycznym (musi być uziemione), ponieważ powinno być dość blisko wybranego dla bieżni miejsca. Kabel z tego urządzenia wychodzi zazwyczaj z przodu, w zasadzie prawie zawsze. Trenażera nie powinno natomiast podłączać się do przedłużacza.

  Składana konstrukcja i kółka transportowe

  Co do samego transportu, bieżnie elektryczne są składane. Konstrukcja umożliwia podniesienie podstawy z taśmą i przyciągnięcie jej do konsoli. Znajduje się wtedy pomiędzy uchwytami i jest jednocześnie zablokowana w tej pozycji.

  Rozłożenie jest odpowiednio amortyzowane, więc podstawa nie spadnie niczym młot na dno basenu, choć polecam subtelne podtrzymywanie opadającego pasa.

  W zmianie miejsca, w którym spoczywa trenażer, zawsze pomogą kółka transportowe. Spotykasz je głównie w przypadku dość kosztownych konstrukcji, ale i kilka tańszych propozycji zostało wyposażonych w to udogodnienie. Bieżnie potrafią ważyć nawet powyżej 80 kg, więc taki element się przydaje.

  Pod względem elementów konstrukcyjnych bieżnie raczej nie różnią się od siebie diametralnie. Konsola, boczne uchwyty, pas biegowy na rolkach – to zdecydowanie najważniejsze części tego sprzętu.

  Kilka słów o bieżniach elektrycznych z Allegro

  W tym akapicie nie chodzi mi o samą sposobność kupowania na tym popularnym portalu aukcyjnym, a o zadziwiająco tanie modele od nieznanych firm. Niestety, są one bardzo popularne, gdyż przyciągają dobrymi parametrami (tylko na papierze) i kuszą stosunkowo niską ceną.

  Ze specyfikacji wynikają prawdziwe cuda. Moc stała 3 KM, wystarczająca prędkość i nośność maksymalna, programy treningowe, szeroki kąt nachylenia, funkcje dodatkowe, gadżety do ćwiczeń w zestawie itp. Pozornie urządzenia te spełniają większość założeń z mojego poradnika, jak wybrać bieżnię.

  Nie warto się jednak na nie napalać. Dlaczegóż to?

  • Trzymając się danych technicznych, pasy biegowe są króciutkie, gdyż mają często po 115 cm długości.
  • Nie bądźmy zresztą naiwni. Produkowanie bieżni na masową skalę wymaga doświadczenia i odpowiedniego zaplecza (prototypy, linia produkcyjna, olbrzymi nakład finansowy), a w tym przypadku nie jesteśmy w stanie nawet odszukać strony producenta. Wynika to z faktu, że bieżnie „no name” są sprowadzane z Chin. Wymyśla się im długie nazwy z angielskimi słówkami, tworzy opisy z papką marketingową i zdjęciami pięknych lekkoatletów.

  Prawda jest brutalna.

  • Pomijając krótki pas, amortyzacja i zawieszenie są okropnej jakości.
  • Największym mankamentem okaże się jednak żywotność silnika. Przy takich parametrach i cenie rzędu 1300 zł nie licz nawet, że ten chiński twór wytrzyma kilka lat. Komponenty zastosowanego napędu nie mogą się nawet zbliżyć do tych z markowych bieżni elektrycznych. Cała jednostka jest wyżyłowana w celu mydlenia oczu dobrą specyfikacją.
  • Przed poważniejszą awarią, która zapewne nastąpi stosunkowo szybko, silnik będzie się nagrzewał i bardzo hałasował. Bałbym się coś takiego podłączyć u siebie w domu. Zawodzi więc jedna z podstaw, a konkretniej niezawodność i bezawaryjna praca.
  • Taśma biegowa w chińskich wynalazkach nie porusza się często płynnie, a momentami bardziej przeskakuje. Jest to zauważalne głównie na wyższych prędkościach i znacząco utrudnia korzystanie ze sprzętu.

  Nawet osobom, które biegają sobie spokojnie raz na tydzień, nie polecam trenażerów tego typu. Jak chcesz zamówić bieżnię z allegro, to szukaj markowych produktów. A przy małym budżecie przeanalizuj w ogóle, czy warto kupić bieżnię elektryczną.

  Ten akapit potwierdza zresztą tezę, że nawet niewymagająca osoba, która rzadko biega, powinna przeznaczyć na zakup bieżni ponad 2000 zł. No, cholernie mi przykro, bo pewnie niektórzy liczą na coś tańszego, ale wolę być szczery niż popularny. Nie chcę, żebyście zainwestowali w model, który zaraz się rozleci.

  Podsumowanie

  Jaką bieżnię wybrać? Przede wszystkim z wysoką, ale nie za bardzo wyżyłowaną mocą stałą silnika, z jak największym, dobrze amortyzowanym pasem biegowym i odpowiednią nośnością oraz prędkością maksymalną.

  Dobrze także spojrzeć na producenta danej bieżni elektrycznej: czy jest to znana marka specjalizująca się w tym sprzęcie, czy może zupełnie nieznana? To sporo mówi o klasie sprzętu, bo nie tak łatwo produkować te urządzenia na większą skalę.

  Nowoczesne bieżnie mają także sporo bajerów, np. masę programów treningowych, wymyślne wyświetlacze, głośniki, nadmuch itp. Są to pewne smaczki, ale nie powinny stać najwyższej na liście zakupowych priorytetów. Pamiętaj o tym, aby nie przepłacić.

  Oceń publikację
  [Głosy: 11 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  22 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Łukasz
  1 rok temu

  Cześć Łukasz. Jaki model byś polecił do biegania 3-4 razy w tygodniu po 10km i czasami dystans 20-25 km. Kwota do wydania do ok. 5000tyś zł. ??? Z góry dzięki.

  Monika
  2 lat temu

  Część a co sądzisz o bieżni Zipro Bieżnia treningowa Jogger do biegu tak naprawdę 2max 3 razy w tygodniu max pewnie po 5moze 7 km . Liczy się dla mnie możliwość złożenia jej i schowania pod łóżko wszelkie bajery nie są mi zbyt potrzebne bo biegając oglądam serial bądź słucham muzyki a na zegarku mierze też wszelkie parametry. Pozdrawiam

  Krzysztof
  3 lat temu

  Jeszcze raz ja:-). Rozpatruje juz tylko 2 bieznie. Spokey Movena i Hertz freerun 5. Jakie róznice przeważają ? Czekam niecierpliwie na odpowiedz i zamawiam:-) Juz nie będę zawracał głowy .Obiecuję:-)

  Krzysiek
  3 lat temu

  Powiedz proszę czy bieżnia hertz platinium wifi jest godna polecenia. 2 osoby biegają po 3-4 razy w tygodniu po ok 7 km. Waga max 80 kg wzrost 182

  Krzysiek
  3 lat temu

  Właśnie chodziło mi o te bajery. Pytanie czy jakościowo to dobra bieżnia . Widziałem ranking ale nie było podobnej w tej cenie.

  Marcin
  3 lat temu

  Witam fachowców, szukam bieżni do 4500zl z dobrym niezawodnym silnikiem. Szukałem w wielu sklepach, znalazłem coś takiego, czy warte uwagi? Czy silnik nie oszukany mocą? Bieżnia elektryczna XT900 Gymtek
  Proszę o poradę.

  Aga
  3 lat temu

  Urbogym V520S czy reebok Gt30? Chodzi głównie o wagę do 120 kg. Bieznia głównie to spokojnego truchtu. Początki.. co polecasz? Ranking widziałam;)

  Last edited 3 lat temu by Aga
  Anka
  3 lat temu

  Witam-może Pan coś doradzić-szukam bieżni , która będzie dość mocno używana-4osoby-wszystkie powyżej 176 i max 100kg, tak w cenie ok 4000.Zastanawiałam się nad hms be4502 ew, insportline?

  Katarzyna
  3 lat temu

  Dzień dobry:-) chciałabym zakupić niezbyt drogą (do 3 tys.) bieżnię do marszu. Wiem już, że powinnam wybrać bieżnię magnetyczną, ale którą????? Bardzo proszę o wskazówkę. Mam 160 cm wzrostu.

  Karol
  3 lat temu

  Witam, możesz się wypowiedzieć na temat tego sprzętu : Bieżnia York Fitness T451G. bieganie w domu 4-5 w tygodniu

  Anna
  3 lat temu

  Cześć.. jeszcze ta przykuła moją uwagę.. Lavister model 2020 pas 130×41.. Z góry dzięki za podpowiedzi i opinie..

  Anna
  3 lat temu

  Cześć! Wnikliwie przeczytałam artykuły nt wyboru biezni i różnych aspektach wyboru…. niestety jestem b.wysoka – 182cm… i automatycznie, jak zwykle, mam gorzej i drożej….. szukam jakiejś bieżni z dobrymi wymiarami pasa, która nie będzie jednak kosztowac 3-4tysiące.. nie chcę biegać wyczynowo.. tylko poprostu się ruszać codziennie….

  Chciałam zapytać czy możesz powiedzieć coś o tej bieżni: całkiem tania.. wymiar pasa 130x42cm…
  T700 York- bedzie ok, czy to będzie jakieś dziadostwo…?

  POZDRAWIAM i dzięki za świetne artykuły! 🙂

  qdfgdfg
  3 lat temu

  Proszę o polecenie jak najtańszej biezni do marszu 🙂