W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Kiedy wlewać płyn do płukania?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Kiedy jest odpowiedni moment na wlanie płynu do płukania? Najszybciej dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł. Dzięki temu nie zaszkodzisz pralce i nie zmarnujesz płynu do płukania.

Kiedy wlewać do pralki płyn do płukania

Spis treści:

  Stosowanie płynu do płukania

  Po płyn do płukania sięgaj podczas każdego prania. Zmiękczy tkaniny i zapewni im lepszy zapach.

  Wiedz, że stosowanie tego detergentu zależy od sposobu prania i rodzaju pralki.

  Prześledźmy wspólnie wszystkie możliwości.

  Wlewanie płynu do płukania do pralki automatycznej

  W przypadku pralki automatycznej płyn wlej do szufladki, do komory oznaczonej symbolem kwiatka. Dokładne przykłady ze zdjęciami poglądowymi podałem w artykule o tym, gdzie wlewać płyn do prania i płukania.

  Zrób to bezpośrednio po załadowaniu bębna brudnymi ubraniami. Dobrym sposobem jest wykorzystanie do tego nakrętki od butelki, która pełni rolę miarki.

  Możesz też umieścić środek w bębnie, za pomocą specjalnego dozownika. Wlej do niego detergent, zamknij i włóż do pralki.

  Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zmniejsz o połowę porcję płynu. Niektórzy uważają, że dodanie płynu bezpośrednio do bębna wpływa na intensywniejszy zapach ubrań.

  Stosowanie płynu do płukania w pralce półautomatycznej

  W pralce półautomatycznej w dużej mierze to Ty decydujesz, kiedy wlewać płyn do płukania. Wiedz jednak, że zasada jest zawsze taka sama. Najpierw używasz detergentu głównego, czyli proszku lub płynu do prania, a dopiero później przechodzisz do zmiękczania tkanin.

  Płyn do płukania dodaj w ostatnim etapie całego procesu prania. Dozując go podczas końcowego cyklu płukania, przestrzegaj wskazówek producenta umieszczonych na opakowaniu.

  Dodawanie płynu do płukania podczas prania ręcznego

  W przypadku bardzo delikatnych tkanin czasami wymagane jest pranie ręczne. Nie polega to na wykorzystaniu specjalnego programu w pralce automatycznej, tylko na użyciu wanny lub miski oraz letniej wody.

  Nie musisz rezygnować wtedy ze stosowania płynu do płukania. Musisz go za to dodać w odpowiednim momencie.

  Kiedy wypierzesz ubrania w proszku, kilkukrotnie przepłucz je w czystej wodzie. Potem możesz użyć płynu zmiękczającego.

  Do miski z chłodną wodą dodaj miarkę detergentu i wymieszaj. Włóż ubrania i zostaw na około 10 minut. Po tym czasie wyciśnij z nich wodę i rozwieś do wyschnięcia.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Czy trzeba dolewać płyn do płukania w trakcie prania?

  W odpowiednim momencie pralka automatycznie pobiera właściwy detergent i po wymieszaniu z wodą rozprowadza go we wnętrzu bębna.

  Detergent wlej do przegródki szuflady przed wyborem programu i uruchomieniem urządzenia. Nie ma potrzeby uzupełniania płynu w trakcie pracy pralki. Wlana przez Ciebie ilość z pewnością wystarczy na cały cykl.


  Zobacz zestawienia sprzętów do prania i suszenia:


  Czy płyn do płukania można dodać w innym etapie prania?

  Co zrobić, jeśli zapomnisz o wlaniu płynu do płukania przed rozpoczęciem prania? Czy możesz dolać go w trakcie pracy urządzenia?

  Wszystko zależy od tego, kiedy sobie przypomnisz, że w szufladce nie ma płynu.

  Jeśli pralka dopiero co zaczęła swoją pracę lub jest w trakcie prania, ale jeszcze nie przeszła do płukania ubrań, możesz dodać środek zmiękczający. Uważaj, aby nie robić tego regularnie, bo w pewnym stopniu zakłóca to prawidłową pracę urządzenia.

  Sytuacja wygląda inaczej, kiedy o brakującym płynie przypomnisz sobie dopiero w momencie wyjęcia ubrań z pralki. Szybko się zorientujesz, gdyż będą szorstkie i bez zapachu.

  Jedynym wyjściem jest ponowne włożenie odzieży do bębna i nastawienie pralki na samo płukanie. Zanim zaprogramujesz sprzęt, wlej środek zmiękczający do przegródki.

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 20 Średnia: 4.2]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments