W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

LG 32LM6300 – Opinia, test, recenzja

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  2

LG 32LM6300 to całkiem nowoczesny, ale przy tym mały i stosunkowo tani telewizor do mniejszych pomieszczeń. Na swoim 32-calowym ekranie jest w stanie przetwarzać szczegółowy obraz Full HD. I wcale nie nadaje się wyłącznie do zwykłej telewizji, bo ma platformę Smart TV – zresztą nie byle jaką. Chcesz się o nim więcej dowiedzieć? Zapraszam zatem do mojej recenzji telewizora LG 32LM6300.

Telewizor LG 32LM6300 test, recenzja, opinia

Spis treści:

    Kilku znaczących producentów wciąż regularnie wypuszcza dobre 32-calowe telewizory. I wcale nie szczędzi w nich nowoczesnych rozwiązań. Potwierdza to LG 32LM6300, który nie jest tylko prostym telewizorkiem Full HD dla mało wymagających. W poniższej opinii krok po kroku przedstawię Ci cechy tego sprzętu. Dzięki temu dowiesz się, czy warto go kupić.

    LG 32LM6300 – Najlepsze ceny

    Ranking telewizorów 32 cale – zwycięzca

    Samsung QE32LS03B

    LG 32LM6300 – Jakość obrazu

    Podstawowe parametry LG 32LM6300 nie zaskakują. Generuje obraz Full HD (1920 x 1080 px) w proporcjach 16:9. Działa w oparciu o prostą matrycę LCD LED typu IPS. Nie zaskakuje więc głębią czerni, której często bliżej do szarości. Ale z drugiej strony przy mroczniejszych scenach dobrze widać detale. Tańsze modele VA mają często z tym problem.

    Kolory są wystarczająco intensywne i żywe jak na niski segment cenowy. Nie ma sensu wdawać się w bardziej techniczne testy, bo wiadomo, że wykażą pewne odchylenia. Ale przy Full HD nie trzeba pokrycia reżyserskiej palety barw. Jedyną technologią, która jest w stanie tu poprawiać odwzorowanie barw, jest Dynamic Color Enhancer.

    Resolution Upscaler poprawia natomiast ostrość i szczegółowość obrazu z innych źródeł niż telewizja naziemna, satelitarna czy kablowa. Chodzi więc o odtwarzanie czegoś z usług internetowych lub urządzeń zewnętrznych (przez port USB).

    Zapewne ciekawi Cię kwestia HDR. Producent zarzuca tu przecież piękne marketingowe hasła: HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), HDR Effect, Active HDR. Niestety, ale nic z nich nie wynika. Jasność jest zbyt niska, aby efekt HDR robił różnicę. Nie ujrzysz dużo jaśniejszych scen pełnych detali i olśniewających kolorów. To tylko wabik na klientów, przynajmniej w tym przypadku.

    LG 32LM6300 słabo sprawdza się w grach, bo czasem nie wyrabia przy szybszych ruchach kamery. Odświeżanie wynosi 60 Hz i nie ma tu efektywniejszego trybu pod gry czy upłynniacza ruchu. Oglądanie sportu też może skutkować lekkim smużeniem.

    LG 32LM6300 to typowy telewizor dla mniej wymagających, którzy oprócz telewizji naziemnej czy kablowej czasem chcą coś obejrzeć na YouTube czy Netflixie.

    Obraz w tej cenie nie razi jakimiś wielkimi mankamentami, ale też sporo mu brakuje do zaspokojenia wrażeń kinomanów.

    Większa wersja z tej serii: LG 43LM3600

    LG 32LM6300 – Funkcjonalność

    LG 32LM6300 daje dostęp do platformy Smart TV i działa w oparciu o LG webOS. To spory atut w tej cenie, bo szybko dostaniesz się do wielu usług VOD, a także skorzystasz z opcjonalnych aplikacji (LG Content Store). Całość działa płynnie, nie trzeba obawiać się męczących lagów. Nie jest to nawet zasługa 4-rdzeniowego procesora, a bardziej dobrej optymalizacji webOS.

    Jest nawet namiastka sztucznej inteligencji – LG ThinQ AI – choć nie zapewnia tylu udogodnień co w większych i droższych telewizorach LG. Aby korzystać z efektywnego sterowania głosowego, trzeba zakupić pilota Magic, a kosztuje przecież kilka stów. Z drugiej strony część osób pewnie skorzysta, więc zawsze to jakiś plus, że telewizor współpracuje z lepszym pilotem Smart.

    Skoro jest Smart TV z kilkoma ciekawymi opcjami, to nie zabrakło modułów łączności bezprzewodowej. Wi-Fi, DLNA, a także Bluetooth – sporo opcji na bezprzewodową współpracę tego telewizora z innymi urządzeniami, np. w celu przesyłania obrazu.

    Port USB zapewnia z kolei odtwarzanie i nagrywanie cyfrowych treści. LG 32LM6300 radzi sobie z najważniejszymi kodekami i formatami plików. Funkcje telewizyjne też dają radę, a EPG (przewodnik po programach) działa szybko i dostarcza najważniejszych informacji o danej transmisji.

    O ile w przypadku opinii o jakości obrazu miałem pewne zastrzeżenia, tak funkcjonalność wypada znakomicie. Dochodzi do poziomu wielu droższych modeli.

    LG 32LM6300 – Złącza

    Jakie złącza zapewnia LG 32LM6300? 3 HDMI, 2 USB, cyfrowe wyjście optyczne, Ethernet, wejście komponentowe, a także złącze CI dla dekoderów płatnej telewizji. Standardowy zestaw dla tej klasy telewizora. Podłączysz jakiś odtwarzacz czy urządzenie audio.

    Nie zabrakło najważniejszych dekoderów: DVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy. Bez problemów wyszukasz stacje telewizyjne i będziesz gotowy na nowe standardy telewizji naziemnej.

    LG 32LM6300 – Design

    Wiem, że tanie 32-calowe telewizory nie muszą być piękne i wyglądać ultra nowocześnie oraz minimalistycznie, ale… LG 32LM6300 wygląda przestarzale. Ma dość grube ramki wokół ekranu, obudowę o głębokości przekraczającej 8 cm i mało efektowne nóżki boczne za podstawę. Za ozdobę pokoju nie będzie robił, ale trudno oczekiwać tutaj fajerwerków. To wciąż niedrogi i mały Smart TV.

    Czy warto kupić telewizor LG 32LM6300?

    Tak, jeżeli szukasz nie za drogiego, ale funkcjonalnego telewizora z ekranem na 32 cale. LG 32LM6300 w kategorii takich telewizorów wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości, choć nie można też od niego wymagać niesamowitego obrazu. To propozycja dla osób mniej wymagających, ale lubiących funkcje sieciowe w telewizorze.

    Zobacz, gdzie najtaniej kupisz ten telewizor:

    Ocena dla LG 32LM6300:

    Ocena 4 prorankingi

    LG 32LM6300 – Dane techniczne

    Specyfikacja LG 32LM6300 przyda się, jeżeli jesteś zdecydowany na zakup. Przedstawia sporo szczegółowych parametrów tego modelu. Rzuć na nią okiem:

    • Przekątna: 32 cale / 80 cm
    • Rozdzielczość generowanego obrazu: Full HD (1920×1080 px)
    • Matryca: IPS
    • HDR: tak, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma)
    • Funkcje obrazu: Dynamic Color Enhancer, Resolution Upscaler, HDR Effect, Active HDR
    • Częstotliwość odświeżania (natywna): 60 Hz
    • System Smart TV: LG webOS, a do tego funkcje sieciowe LG Content Store, Music Player, LG ThinQ AI
    • HDMI: 3
    • USB: 2
    • Ethernet: Tak
    • Montaż na ścianie: Tak, VESA 200×200 mm
    • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi, DLNA, Bluetooth
    • Głośniki: 2 x 5 W
    • Roczne zużycie prądu: 50 kWh
    • Wymiary z podstawą (sz. x wys. x gł.): 73,6 x 46,4 x 18 cm
    • Wymiary bez podstawy (sz. x wys. x gł.): 73,6 x 43,7 x 8,4 cm
    • Kod EAN: 8806098382866
    • Akcesoria w zestawie: pilot, 2 baterie AAA do pilota, podstawa, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna

    Zobacz też:

    Sprawdź zestawienia TV:

    Oceń publikację
    [Głosy: 3 Średnia: 4.3]

    Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

    Subscribe
    Powiadom o
    2 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Arkadiusz
    2 lat temu

    Dzień dobry,

    Czy jest możliwość zastosowania w tym telewizorze uchwytu ściennego regulowanego (odstawnego od ściany)?

    Eweloma
    2 lat temu

    Czy jest możliwość przyciemniania/ pojaśniania ekranu (oszczędzanie energii)?