W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Cichy Odkurzacz Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  6

Cichy odkurzacz zapewni Tobie oraz reszcie domowników spokój. Ale musi też być mocny! Właśnie takie urządzenia spotkasz w moim rankingu. Zestawienie jest niezależne i aktualizowane.

Najcichsze odkurzacze - Ranking, opinie

Cichy i mocny odkurzacz to rzadkość, ale dobrze szukając, da się znaleźć urządzenia łączące skuteczność odkurzania z mało hałaśliwą pracą.

Teraz nie musisz samodzielnie wyszukiwać i porównywać takich urządzeń. Zrobiłem to za Ciebie! Dzięki temu szybko i trafnie postawisz na jeden z najcichszych odkurzaczy 2023!

Najcichsze odkurzacze 2023 – Ranking TOP 7

PURON PR10 to najcichszy odkurzacz na rynku. Łączy wysoką siłę ssania z hałasem wynoszącym zaledwie 50 dB. I dotyczy on maksymalnej mocy, jaką możesz ustawić! W efekcie pracujący robot nie przestraszy zwierzaka, a nawet nie obudzi śpiącego dziecka. Do dyspozycji masz 3 poziomy mocy. Wszystkie wydajne, a ten najniższy praktycznie bezgłośny.

To super cichy odkurzacz automatyczny i bezprzewodowy. Nic nie robisz, a on sam odkurza podłogi twarde i dywany. Czyni to dokładnie. Dzięki inteligentnej nawigacji laserowej niczego nie omija. Ma nawet funkcję mycia podłóg, to cichy i wielofunkcyjny odkurzacz wysokiej jakości. Oszczędzisz z nim nie tylko swój zmysł słuchu, ale też czas oraz siły!

Ocena produktu: 9.97/10

Super cichy odkurzacz przewodowy (57 dB). Nawet gdy jego głośność będzie dla Ciebie za wysoka, zmniejszysz ją wraz z siłą ssania (to cichy odkurzacz z regulacją mocy). Co więcej, sprzęt może sam to robić – po wjechaniu na dywan podkręca moc, a na podłogach odkurza za to jeszcze ciszej. W ogóle nie zastanawiasz się, jak go wyregulować.

Ten polecany cichy odkurzacz ma długi kabel, duże koła, która nie rysują posadzki, a także bogate wyposażenie. To wszystko oznacza komfort użytkowania i szerokie zastosowanie. Zbierzesz nim sierść z dywanu, okruszki z parkietu, jak i ściągniesz pajęczyny spod sufitu. Wydajny silnik zadba o to, aby te czynności nie zabrały za dużo Twojego czasu.

Ocena produktu: 9.74/10

Dobrze oceniany cichy odkurzacz z energooszczędnym silnikiem. Nie musi pobierać dużo energii, aby skutecznie likwidować śmieci z podłóg i dywanów. Dzięki temu nie stracisz ani pieniędzy na zwiększone rachunki, ani sił i czasu na zbyt długie odkurzanie. To komfortowy oraz energooszczędny odkurzacz o cichej pracy, co zachęca do zakupu.

Kolejny atut stanowi aż 4,5-litrowy worek. Trudniej go zapchać i rzadziej go zastępujesz nowym workiem. Jego specjalna budowa skrywa filtry, których nie musisz wymieniać! Kolejna oszczędność pieniędzy. Co więcej, system filtracji wyłapuje 99,98% kurzu i alergenów. W efekcie to cichy odkurzacz dla alergików lub dla świeżo upieczonych rodziców.

Ocena produktu: 9.62/10

Ten mało hałaśliwy odkurzacz został świetnie wyposażony. Zapewni Ci masę końcówek. Szybko odkurzysz nim nie tylko podłogi czy wykładziny, ale też wiele innych obiektów czy miejsc. To cichy odkurzacz o dużej mocy z kilkoma różnymi dyszami. Dopasujesz je do rodzaju posadzki, prędko przywracając czystość wykładzinie bądź parkietowi.

Urządzenie skutecznie filtruje powietrze wysokowydajnym systemem. Mówimy bowiem o cichym odkurzaczu z z filtrem antyalergicznym HEPA. Do tego na korpusie zauważysz duży wyświetlacz LED. Pokazuje aktualne ustawienia, urozmaicając ogólną stylistykę. Ze względu na te atuty uznałem, że Sencor SVC 9300BK zasługuje na miejsce w rankingu cichych odkurzaczy.

Ocena produktu: 9.55/10

Nowoczesny odkurzacz, który sam reguluje siłę ssania. Jak? Wykrywa rodzaj podłoża. Zwiększa moc na bardziej wymagającej powierzchni, np. dywanie, a obniża po wjechaniu na podłogę twardą. Skutecznie odkurzysz z nim każdą powierzchnię. Zastosowanie zwiększają mniejsze szczotki z zestawu. Dobre do różnych zakamarków bądź zbierania kurzu z mebli.

Wygłuszająca obudowa i inne materiały wytłumiające gwarantują ciche odkurzanie. Nie obudzisz śpiącego dziecka w pokoju obok lub nie zdenerwujesz innych domowników. Dzięki temu odkurzasz o różnych porach dnia. W dodatku to cichy odkurzacz przyjazny dla środowiska. W większości wykonano go z materiałów pochodzących z recyklingu.

Ocena produktu: 9.48/10

Cichy i mocny odkurzacz z turboszczotką. Ten dodatek zapewnia bardzo efektywne sprzątanie zwierzęcej sierści oraz grubszych dywanów. Swoje dokłada nowoczesny silnik. Oferuje 700 W mocy, dzięki czemu prędko wysprzątasz swoje domostwo. Pomagają w tym dodatkowe końcówki, np. do szybkiego usunięcia pajęczyn bądź zgarnięcia kurzu z mebli.

Koła powlekane miękkim tworzywem nie zniszczą Twoich podłóg. Regulację mocy ssania (a więc i głośności pracy) znajdziesz z kolei już na rączce. Efekt? Nie musisz się schylać do korpusu, aby momentalnie zmienić siłę zasysania zabrudzeń. Proste i wygodne rozwiązanie, które cechuje topowe odkurzacze o niewielkiej głośności pracy.

Ocena produktu: 9.3/10

Tani, mały i cichy odkurzacz. Bezproblemowy zarówno w kwestii wygody odkurzania, jak i łatwości przechowywania. Waży tylko 5,3 kg. Korzystna, bo niska waga, co potwierdza porównanie cichych odkurzaczy. Ten dobrej klasy model ma także zabezpieczenia, które chronią meble oraz podłogi przed uszkodzeniami. Nie zauważysz rys na posadzce po sprzątaniu.

Temu niezawodnemu i cichemu odkurzaczowi nie brakuje mocy (700 W). Nie jeździsz niezliczonej ilości razy po tym samym obszarze, aby wciągnąć kurz, okruszki jedzenia, włosy czy sierść. Odkurzanie jest więc nie tylko ciche, ale i skuteczne. Doceniłem tę cechę, układając grono najlepszych-najcichszych urządzeń do sprzątania domostwa.

Ocena produktu: 9.22/10

Najlepsze i najcichsze odkurzacze – Ranking 2023

Odkurzacz PURON PR10

robot sprzątający PURON PR10

Ranking cichych odkurzaczy bez modelu PURON PR10 byłby bezwartościowy. Owszem, jest to sprzęt automatyczny i to nie taki tani, ale generuje zaledwie 50 dB! I nie mówię o najniższym trybie pracy, o nie. Chodzi o ten maksymalny. Na tym zalety się nie kończą, a dopiero zaczynają, więc przejdźmy do konkretów.


Maksymalna głośność odkurzania: ok. 50 dB


Sprawdź ceny PURON PR10

wdomu24
(zapłać o 150 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPR10)


I bardzo cichy, i bardzo mocny odkurzacz bez worka

Test PURON PR10 zadziwił mnie stosunkiem generowanego hałasu do wydajności. Ma 3 tryby, zapewniając na nich kolejno: 1800, 2100, 2500 Pa ciśnienia roboczego. To bardzo dużo jak na ten typ odkurzacza. Co więcej, nawet najniższy tryb (ekstremalnie cichutki!) oferuje solidną siłę ssącą.

Jak to wypada w praktyce?

Podłogi twarde, np. kafelki, płytki (i fugi między nimi), parkiet, panele, linoleum, laminat prędko stają się czyste. Cichy robot momentalnie wciąga kłęby kurzu, okruszki i inne nieczystości. Do tego lampą UV zabija drobnoustroje, w tym alergeny.

PURON PR10 odkurza dywan pod stołem i między krzesłami

Dywany również nie są przeszkodą dla PR10. Ba, testowałem go na grubszym dywanie z masą kociej sierści i także podołał. Szybko wciągał kudły, nie musiał jeździć wiele razy po tym samym obszarze. No i nie wystraszył głośnością pracy mojego kota 🙂

PURON PR10 i ciekawski kot obok niego

Osiągnięty poziom hałasu to istny fenomen. 50 dB jak na tak skuteczny sprzęt odkurzający to nic. A to nie wszystko: hałas jest jednolity, bardzo stłumiony. Potęguje to ulgę dla zmysłu słuchu.

Inteligentna nawigacja

Wiele osób wzbrania się przed zakupem robota, twierdząc, że będzie jeździł jak głupek. Niektóre modele rzeczywiście dają w tym ciała. Ale nie PURON PR10.

Ten niehałaśliwy odkurzacz 50 dB korzysta z inteligentnego systemu nawigacji laserowej. Skanuje otoczenie, momentalnie tworzy w aplikacji mapę i rozsądnie przemierza zaplanowane trasy.

Dostajesz też kontrolę nad jego pracą. W aplikacji (na stworzonej mapie) zaznaczysz wirtualne ściany, zakazane strefy bądź strefy do odkurzania.

PURON PR10 odkurza dywan pokryty kocią sierścią 3

Co więcej, urządzenie nie obija mebli, sprawnie omija przeszkody, ma masę czujników i samo wraca do stacji. Dzięki laserowej nawigacji może także pracować przy słabszym oświetleniu. Podczas testu świetnie spisywało się w gęsto umeblowanym pokoju.

Funkcja mycia podłogi

PR10 nie tylko odkurza na sucho. Potrafi także mopować posadzkę (jednak bez jednoczesnego odkurzania). Ma sprytny sposób poruszania się, dzięki czemu usuwa z podłogi bardziej uporczywe plamy.

Cichy odkurzacz z funkcją mycia to w wielu przypadkach wybawienie od biegania z wiadrem wypełnionym wodą.

Testowałem go na zabrudzonym tarasie i ponownie spisał się znakomicie. Oszczędzisz czas i siły nie tylko na odkurzaniu, ale i na myciu podłóg różnego typu.

PURON PR10 test mopowania - mycie tarasu 10

PURON PR10 to najlepszy-najcichszy odkurzacz, który zadziwia mocą oraz wielofunkcyjnością. Dysponuje wysoką siłą ssania, nie irytując nikogo generowanym hałasem. Odkurza samodzielnie, a precyzyjnie, niczego nie omijając. W dodatku umyje posadzkę, gdy tego zechcesz, i ma nieograniczony zasięg pracy.

Wiem, nie jest to tani ultra cichy odkurzacz, ale z drugiej strony… najcichsze odkurzacze tradycyjne także swoje kosztują. Może lepiej dołożyć i nie szarpać za sobą masywnego odkurzacza na kablu?

Odkurzacz Electrolux Pure D8 PD82-8DB Silence

cichy odkurzacz Electrolux Pure D8 PD82-8DB Silence

Electrolux Pure D8 PD82-8DB Silence to niemal bezgłośny odkurzacz workowy. Producent zastosował tu liczne systemy i materiały wytłumiające. Odgłos pracującego sprzętu nikogo nie będzie drażnił. Znalazło się też kilka innych innowacji. Omówię je dla Ciebie w poniższej opinii.


Maksymalna głośność odkurzania: 57 dB


Sprawdź ceny Electrolux Pure D8 PD82-8DB Silence

MediaExpert
EURO
OleOle


Cisza przede wszystkim

Generowany hałas osiąga zaledwie 57 dB. Zasługa licznych udoskonaleń konstrukcyjnych: 4 poziomy dźwiękochłonne, system redukujący wibracje i hałas silnika, podwójna pokrywa z przodu, pianka redukująca szum, a także reflektor dźwięku. Bez oszczędzania na mocy sprzęt pracuje cichutko.

W efekcie nie obudzisz śpiącego dziecka w pokoju obok. Nie przeszkodzisz innemu domownikowi w czytaniu książki, oglądaniu telewizji czy słuchaniu muzyki bez słuchawek.

Możesz nawet odkurzać w środku nocy, nie bojąc się, że sprzęt stanie się zbyt hałaśliwy. To najwyższa kultura pracy wśród workowych odkurzaczy przewodowych.

Inteligentna regulacja mocy

Wkurza Cię częste schylanie się do korpusu odkurzacza, aby zmienić poziom mocy?

Electrolux Pure D8 PD82-8DB Silence rozwiązuje ten problem na 2 sposoby:

 1. Rączka nad teleskopową rurą ma prostą regulację siły ssania. W okamgnieniu zmienisz intensywność wciągania śmieci, kurzu, okruszków jedzenia czy innych drobin. Zrobisz to “w locie”.
 2. Prawdziwym fenomenem jest to, że odkurzacz… samodzielnie reguluje moc ssania! W automatyczny sposób wykrywa rodzaj podłoża. Dobiera siłę ssącą np. do parkietu lub grubszych dywanów. Nic nie musisz robić, aby idealnie dostosować potencjał sprzętu do sprzątanej powierzchni. Wygoda, ale i oszczędność energii elektrycznej, prawda?

Komfort odkurzania

Waga odkurzacza, jak na tyle osłon tłumiących hałas, nie jest wielka (ok. 7 kg). To w mojej ocenie bardzo poręczny i cichy odkurzacz godny polecenia.

Duże i bezpieczne dla podłogi koła sprawiają, że korpus sprzętu płynnie porusza się po powierzchni. Nie musisz mocno go szarpać, aby jechał tam, gdzie chcesz. To nie ten typ sprzętu odkurzającego, z którym trzeba się męczyć i mocować. Electroluxowi nie brakuje zwrotności.

Manewrowanie ssawką podłogową również zadowala. Ma niski profil, bez problemu wjedziesz nią pod wiele mebli. Jest dostosowana do każdej powierzchni (przełącznik podłoga twarda/wykładzina). W zestawie otrzymujesz też specjalną ssawkę do parkietu oraz mniejsze szczotki do czyszczenia różnych obiektów.

Za szybkie i wygodne odkurzanie odpowiada zresztą sama siła ssąca. 500 W mocy znamionowej nie mówią wszystkiego. Przepływ powietrza jest mocny, zapewnia wysoką wydajność. Nie musisz dłużej odkurzać tego samego miejsca, aby wciągnąć piasek, kamyczki czy gęste kłęby kurzu oraz sierści. Nie stracisz na to czasu.

Przy przechodzeniu między pomieszczeniami docenisz duży uchwyt (wysuwany z korpusu). Zresztą… nie zawsze będzie trzeba przepinać odkurzacz do innego gniazdka. Jego kabel ma aż 9 metrów długości! Kompletuje to długą listę zalet Electroluxa Pure D8 PD82-8DB Silence. Gorąco polecam Ci ten cichy sprzęt odkurzający do domu.

Odkurzacz Tefal Silence Force Allergy+ TW7487

cichy i dobry odkurzacz TEFAL Silence Force Allergy+ TW7487

Tefal Silence Force Allergy+ TW7487 to bardzo cichy odkurzacz klasy premium. Wyróżnia się unikalnymi rozwiązaniami, które przypadną Ci do gustu. Wszystkie z nich poznasz, czytając poniższą opinię.


Maksymalna głośność odkurzania: 58 dB


Sprawdź ceny Tefal Silence Force Allergy+ TW7487

MediaExpert
MediaMarkt
Electro


Silnik nowej generacji

Moc znamionowa tego odkurzacza wynosi 400 W. Wiele osób od razu się skrzywi, twierdząc, że to mało.

Ale tylko na papierze!

W praktyce Tefal Silence Force Allergy+ TW7487 nie ma żadnych problemów z wydajnym odkurzaniem. Szybko wciąga brud, kurz, okruszki, żwirek, piasek, nitki, włosy, sierść i inne paprochy. To cichy odkurzacz o dużej sile ssania.

Zasługa m.in. silnika EffiTech. Sprzęt jest jednocześnie skuteczny i energooszczędny. Zaoszczędzisz kasę na rachunkach za prąd, nie rezygnując z efektywnego sprzątania swojego domostwa.

Szczególnie że na wyposażeniu znajdziesz dodatkowe końcówki: szczelinówkę, szczotkę do kanap, 2 turboszczotki do różnych zadań, a nawet podłużną ssawkę do parkietu. Wyposażenie zwiększa zastosowanie sprzętu. Użyjesz go do odkurzania wielu miejsc, zakamarków i obiektów.

A główna szczotka jest z kolei 2-pozycyjna i nadaje się do każdej powierzchni.

Tefal z wszystkimi końcówkami pozostaje ultra cichy. Generuje zaledwie 58 dB. Producent oprócz nowoczesnego silnika zastosował wygłuszającą obudowę. Odkurzanie nie zakłóci nikomu oglądania telewizji, rozmowy przez telefon, nauki czy innych czynności.

Worki nowej generacji

Odkurzacz Tefal Silence Force Allergy+ TW7487 korzysta z worków Hygiene+. Co w nich wyjątkowego? Przede wszystkim są bardzo pojemne. Mieszczą aż 4,5 l nieczystości, więc rzadziej je wymieniasz lub opróżniasz (wykonano je z materiału).

A filtrów… w ogóle nie zmieniasz na nowe! Worki Hygiene+ same w sobie zapewniają filtrację, chroniąc filtry przed zużyciem.

I nie są wcale drogie jak na swoje właściwości. Szczególnie gdy poszukasz ich na Allegro (4 sztuki da się kupić za mniej niż 30 zł). Są też tanie zamienniki, choć one nie ochronią już tak dobrze filtrów.

W każdym razie ogólne koszty eksploatacyjne nie są wysokie, co potwierdził test cichych odkurzaczy.

Kolejną zaletą jest zachowanie higieny przy kontakcie z workami. Oferują samozamykającą się klapkę. Nie pobrudzisz sobie rąk i nie boisz się o wdychanie kurzu, roztoczy czy innych drobnoustrojów. Duży plus dla alergików.

Sprzęt sprzątający tej klasy spodoba się wielu osobom. Wszystkim, którzy lubią ciszę i spokój, ale i alergikom, posiadaczom zwierząt czy ludziom dbającym o swoje wartościowe podłogi. Teraz widzisz, dlaczego Tefal zajmuje wysoką lokatę w rankingu cichych odkurzaczy.

Odkurzacz Sencor SVC 9300BK

mocny i cichy odkurzacz Sencor SVC 9300BK

Sencor SVC 9300BK, czyli mocny i cichy odkurzacz z filtrem HEPA 13. Szybko uzyskasz z nim czystość w swoim domostwie. Przy okazji pozbędziesz się szkodliwych drobnoustrojów. Poniższa opinia zdradzi Ci więcej zalet tego modelu.


Maksymalna głośność odkurzania: 59 dB


Sprawdź ceny Sencor SVC 9300BK

MediaExpert
OleOle

Electro


Nowoczesna konstrukcja

Sencor SVC 9300BK już na pierwszy rzut oka wygląda jak wydajny i cichy odkurzacz klasy premium. Kupując go, skorzystasz z elektronicznej regulacji siły ssania z poziomu rączki. Bez schylania się do korpusu szybko zmienisz moc. Wybrany pułap ukazuje się na sporym wyświetlaczu LED.

Wskaźnik napełnienia worka również korzysta z technologii LED. A jeżeli o worku mowa: jest syntetyczny i zapewni Ci aż 4 l pojemności. Sporo przestrzeni na wychwytywane śmieci i cząsteczki kurzu.

Sprawne filtrowanie powietrza gwarantuje z kolei filtr HEPA 13. Skutecznie oczyszcza wydmuchiwane powietrze. Sprzęt jest przyjazny dla alergików, nie wywoła u nich dyskomfortu.

600 W mocy znamionowej napędzają całą jednostkę. Tym wydajnym odkurzaczem szybko posprzątasz mocno zaśmiecone dywany. Nie straszne mu kłęby sierści czy większe i twardsze nieczystości, np. żwirek, kamyczki itp.

Bogate wyposażenie

Ciche odkurzacze o nieco wyższych cenach powinny zapewniać bogate wyposażenie. Sencor SVC 9300BK doskonale spełnia to założenie!

Zacznijmy od czegoś prostego, a mianowicie szczelinówki.

Jest bardzo długa, a do tego elastyczna. Jeszcze łatwiej zbierzesz nią pajęczyny spod sufitu. Dostaniesz się w wiele zakamarków i trudno dostępnych miejsc, np. w wąskie szczeliny między meblami. Oprócz niej w zestawie znajdziesz także drugą dyszę szczelinową (krótką i sztywną).

Jeżeli chodzi o główną głowicę, ma uniwersalny typ (do dywanów i podłóg). Mimo to w zestawie są aż 2 dodatkowe nasadki.

Jedna nadaje się do najdelikatniejszych podłóg (np. dębowych). Ma miękkie włosie, przez co nie zostawi najmniejszych śladów na posadzce. Druga ma w sobie szczotkę, aby jeszcze lepiej czyścić ekstremalnie zaśmiecone dywany.

Z przydatnych akcesoriów została niewielka okrągła dysza ze szczotką oraz mini turboszczotka. Tę pierwszą wykorzystasz np. do zgarnięcia kurzu z półek, regału, stołu kuchennego. Druga posłuży Ci do odświeżenia tapicerowanych mebli lub wnętrza samochodu.

Bardzo szerokie zastosowanie przy wręcz niesłyszalnej pracy i wysokiej mocy. Czegóż chcieć więcej?

Odkurzacz Electrolux Pure D8 PD82-4MG Silence

cichy odkurzacz Electrolux Pure D8 PD82-4MG Silence

Electrolux Pure D8 PD82-4MG Silence to super cichy odkurzacz dobrej jakości, którego brzmienie z pewnością nie będzie irytować bębenków w Twoich uszach… ani uszach innych osób z domowego otoczenia. Przejdźmy do największych atutów tego modelu!


Maksymalna głośność odkurzania: 57 dB


Sprawdź ceny Electrolux Pure D8 PD82-4MG Silence

EURO
OleOle


Ciche odkurzanie bez kompromisów

Niski poziom emitowanego hałasu nie odbija się tu negatywnie na mocy ssącej. Sprzęt pozostaje wydajny. Nie męczysz się z czasochłonnym odkurzaniem, nawet na większym metrażu. Wszelkie zabrudzenia prędko znikają pod głowicą odkurzającą.

Moc znamionowa, jak to często bywa z najcichszymi odkurzaczami Electrolux, osiąga 500 W. W praktyce dużo ta wartość i tak nie mówi. W każdym razie skuteczność odkurzania podłóg twardych, a przede wszystkim dywanów z pewnością Cię zadowoli.

Swoje robi dobrze zaprojektowana ssawka OneGo Power Clean. Szybko osiągniesz czystość podłóg w swoim domostwie.

Zabrudzenia trafiają do 3,5-litrowego worka syntetycznego S-Bag (są 2 sztuki w zestawie). Swoją drogą, również nowy typ worków pozytywnie wpływa na siłę ssącą. Chodzi o sytuacje, gdy znajduje się w nim już sporo kurzu i śmieci. Nie uświadczysz wtedy drastycznego spadku wydajności (w porównaniu do papierowych worków).

Zautomatyzowane odkurzanie

W porównaniu do jeszcze droższych modeli tej firmy nie ma regulowania siły ssącej w rączce… ale jest za to inny bajer!

Chodzi o automatyczną regulację. Bez Twojej ingerencji sprzęt dopasowuje poziom mocy do powierzchni. Przykładowo: obniży ją na mniej wymagającej powierzchni (np. gres, linoleum, panele) lub zwiększy na trudniejszym obszarze (np. włochatym dywanie).

Nie przerywasz odkurzania, nie schylasz się, a więc nie tracisz czasu i sił. Twoje plecy Ci za to podziękują. Ten cichy i skuteczny odkurzacz za Ciebie steruje swoją mocą.

Odkurzacz Amica Sharq VM7011

mocny i cichy odkurzacz workowy przewodowy Amica Sharq VM7011

Amica Sharq VM7011 to odkurzacz cichy i mocny. Generuje zaledwie 61 decybeli. Taka głośność nie zakłóci rozmowy i nie będzie wkurzać domowników czy sąsiadów (jeżeli najdzie Cię ochota na poranne lub wieczorne odkurzanie). Moja subiektywna opinia o tym odkurzaczu pokaże Ci więcej jego cech, które warto poznać przed zakupem.


Maksymalna głośność odkurzania: 61 dB


Sprawdź ceny Amica Sharq VM7011

MediaExpert
EURO

OleOle


Imponujące wyposażenie

Amica Sharq VM7011 to przewodowy odkurzacz workowy o niewielkim poziomie głośności. Zaskakuje jednak dodatkowymi końcówkami do sprzątania.

Oprócz standardowej ssawko-szczotki, szczelinówki, ssawki do tapicerki i ssawki do książek ma 2 główne głowice:

 • Szczotka do parkietu – szeroka, podłużna i w dodatku z syntetycznym włosiem. Idealna do odkurzania płytek, kafelków, kamienia, a przede wszystkim delikatniejszych podłóg drewnianych. Nie boisz się, że je porysujesz.
 • Turboszczotka – skrywa w sobie obrotowy wałek czyszczący wykładziny i dywany. Nadaje się do zbierania z nich kłębów sierści, włosów oraz innych zabrudzeń. Znacząco przyspiesza odkurzanie miękkich powierzchni. Z drugiej strony troszkę zwiększa głośność sprzątania przez odmienny przepływ powietrza. Na szczęście nadal nie jest to wielki szum.

Tak bogate wyposażenie to duży plus. Szczególnie że odkurzaczowi nie brakuje mocy ssącej (700 W mocy znamionowej). Wykorzystuje potencjał dodatkowych nasadek zasysających. Z tym sprzętem nie stracisz zbyt wiele czasu i sił na utrzymywanie porządku.

Nowoczesne funkcje

Z wcześniejszej części recenzji wynika, że Amica Sharq VM7011 to praktyczny odkurzacz.

Nie brakuje mu także funkcjonalności:

 1. Na korpusie znalazł się duży wyświetlacz LED. Pokazuje aktualny poziom siły ssącej i zalecenia co do czyszczonych powierzchni oraz obiektów. Bez zbędnych zagadek szybko dostosujesz moc np. do podłóg twardych, dywanów, mebli (sofa, kanapa, wersalka itp.), a nawet zasłon.
 2. Tuż nad teleskopową rurą znajduje się rączka z prostym systemem regulacji. Co Ci daje? Sterowanie odkurzaczem bez schylania się. Momentalnie go wyłączysz lub zmienisz poziom intensywności odkurzania. Zapewni Ci to też szybką reakcję, np. gdy odkurzacz zacznie wciągać coś, czego nie powinien (firankę, frędzle, zabawkę dziecka, monetę itp.).
 3. Nie brakuje prostszych, lecz nadal potrzebnych funkcji. Obecne sygnalizacje dotyczą braku worka lub nadmiernego zapełnienia go. Cichość pracy potęguje miękki start: odkurzacz zaczyna pracę na najniższym poziomie, po chwili zwiększając ją. Nikogo nie przerazi zbyt donośny dźwięk od razu po włączeniu sprzętu.

Dodając do tego długi przewód zasilający (7 metrów), miękkie koła (nie rysują podłóg), filtr HEPA 13 (skuteczne usuwanie roztoczy, pyłków i kurzu z powietrza), masz przed sobą świetną opcję zakupową z rankingu najcichszych odkurzaczy.

Odkurzacz Gorenje VCEA21GPLW

cichy i niedrogi odkurzacz workowy Gorenje VCEA21GPLW

Gorenje VCEA21GPLW to najtańszy-najcichszy odkurzacz. Nie jest może niesłyszalny, lecz i tak wyraźnie cichszy od średniej dla modeli workowych z kablem. Przekonuje dobrym stosunkiem ceny do wydajności i emitowanego hałasu, choć ma jeszcze kilka innych atutów. Przedstawię Ci je w poniższej recenzji.


Maksymalna głośność odkurzania: 64 dB


Sprawdź ceny Gorenje VCEA21GPLW

Ceneo


Regulacja mocy, a więc hałasu

64 dB to stosunkowo niski poziom głośności jak na tradycyjny odkurzacz workowy. Nie będzie Cię drażnił czy zakłócał spokoju reszty domowników. Szczególnie że pokrętło na korpusie daje szeroki zakres regulacji mocy. A im niższa moc, tym mniejszy hałas. Łatwo dostosujesz ją do swoich potrzeb.

Gorenje VCEA21GPLW korzysta z mocy znamionowej na poziomie 700 W. Dzięki niej wytwarza 188 W siły ssania. Pozwala Ci to szybko i sprawnie zgarniać śmieci z podłóg oraz wykładzin.

Zabrudzenia trafiają do 3-litrowego worka (jest ławy i higieniczny w wymianie, ma również wskaźnik zapełnienia).

Ochrona dla mebli i podłogi

Gorenje VCEA21GPLW zapewnia kilka cech, które spodobają się osobom dbającym o swoje meble i posadzkę.

Korpus odkurzacza ma gumowany zderzak. Amortyzuje kontakt z meblami, chroniąc je przed przypadkowym uszkodzeniem. Każdemu z nas zdarza się czasem tak pociągnąć odkurzacz na kablu, że przypadkowo wjedzie w jakiś obiekt. Tutaj producent zabezpieczył użytkownika przed takimi sytuacjami.

A to nie wszystko!

Ten lekki i cichy sprzęt odkurzający ma duże koła, aby móc płynnie się poruszać. Co najważniejsze, koła również są gumowe. Nie zostawią żadnych śladów na delikatniejszej powierzchni. Nie ma mowy o zarysowaniu podłoża.

Druga sprawa, że ten niehałaśliwy odkurzacz jest przy okazji lekki. 5,3 kg to niewiele jak na odkurzacz workowy tej klasy. Dzięki temu ryzyko powstawania rys dodatkowo spada. Zyskuje na tym przechodzenie z odkurzaczem między pokojami. Niższa waga zabierze Ci mniej sił podczas przenoszenia sprzętu.

Kiedy odkurzacz jest cichy? Ile decybeli?

Wiele osób, być może również Ty, przed zakupem odkurzacza pragnie ustalić, ile powinien mieć decybeli.

Odczucia względem natężenia hałasu zawsze są subiektywne. Mimo to na podstawie liczby decybeli dość dokładnie ustalisz, czy dany sprzęt będzie w Twojej ocenie cichy, a przynajmniej niehałaśliwy.

Aby to osiągnąć, na początku poznaj proste przykłady i odpowiadający im hałas:

Poziomy decybeli i głośności a odpowiadające im sytuacje (przykłady) - Infografika

Tyle wystarczy, aby mniej więcej odnieść głośność odkurzania do własnej tolerancji hałasu.

Ogólne wnioski są następujące:

 • Powyżej 70 dB masz do czynienia z dość głośnym odkurzaczem, a powyżej 80 dB z bardzo hałaśliwym.
 • Generowany hałas na poziomie ok. 65 dB większość osób uzna za jak najbardziej znośny.
 • 60 dB sprawia, że odkurzacz staje się w zdecydowanej większości opinii bardzo cichy.
 • Poniżej 60 dB masz do czynienia z super cichym sprzętem odkurzającym. Najcichsze odkurzacze workowe osiągają 57 – 58 dB. Roboty odkurzające potrafią zejść nawet poniżej 55 dB! To niemal bezgłośna praca.

Wszystkie powyższe wartości powinny dotyczyć najwyższego poziomu siły ssącej.

Jak wiesz, każdy odkurzacz ma jakąś regulację mocy. Kosztem wydajności zawsze dodatkowo zredukujesz głośność odkurzania. W mojej klasyfikacji zobaczysz jednak wyłącznie cichutkie sprzęty i to w oparciu na maksymalnej mocy!

Na końcu spójrzmy wspólnie, kto w szczególności powinien zainwestować w jak najmniej hałaśliwy odkurzacz:

 • Przede wszystkim młodzi rodzice. Bobasy dużo śpią, a obudzenie dziecka pracą odkurzacza dołoży Ci obowiązek uspokojenia malucha.
 • Osoby, które w swoim domu mieszkają z seniorem. Starsi ludzie najczęściej wymagają przede wszystkim ciszy i spokoju.
 • Posiadacze zwierząt, które boją się głośnych sprzętów domowych. Zdecydowana większość zwierzaków nie przepada za odkurzaczami. Cichy model nie będzie ich tak stresował.
 • Osoby, które często odkurzają, bo np. mają pupila zrzucającego masę sierści. Częściej zdarza się wtedy odkurzać późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Dodatkowo bardzo głośny sprzęt zniechęci Cię do używania go, przez co później do wysprzątania będzie jeszcze więcej zabrudzeń.
 • Każdy, kto odkurza o mniej standardowych porach (bardzo wcześnie rano, późnym wieczorem lub w nocy). Nie ma co wkurzać reszty domowników lub sąsiadów.
 • Osoby żyjące z kimś pracującym na nocne zmiany. Wtedy prędzej czy później zdarzy się, że odkurzanie będzie mogło zakłócić sen domownikowi odsypiającemu nocną zmianę.
 • Osoby żyjące z kimś pracującym zdalnie. Ta forma pracy staje się coraz powszechniejsza. Sam jestem dobrym przykładem, a hałasujący wokół mnie odkurzacz mocno by mnie wkurzył.
 • Osoby żyjące z kimś w małym mieszkaniu. Im mniejsze lokum, tym hałas bardziej dochodzi do wszystkich pomieszczeń.
 • Osoby mające w domu otwarte pomieszczenia, np. kuchnię połączoną z salonem. Gdy jeden domownik ogląda telewizję, a drugi odkurza coś rozsypanego w kuchni, to mniej hałaśliwy odkurzacz nikomu nie będzie przeszkadzał w relaksie.

Podsumowanie

Teraz wiesz już wszystko o dobrych i cichych odkurzaczach! Znasz najlepsze sprzęty, wiesz, ile powinny generować hałasu, aby Cię nie wkurzać, i znasz wskazówki, kiedy warto kupić taki model. Nie musisz o to wszystko pytać na forum czy grupach.

Jeżeli pragniesz podzielić się własną opinią lub masz do mnie dodatkowe pytanie, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Preferujesz konkretny typ odkurzacza? Na portalu znajdziesz więcej zestawień. W ogólnym rozrachunku najcichszym rodzajem są roboty sprzątające. Do tego odkurzają za Ciebie, co jest unikalną cechą.

Wyraźnie głośniejsze, ale jednak z kilkoma trybami siły ssania, są odkurzacze pionowe. Używając ich, da się znaleźć kompromis między nie za dużym hałasem a skutecznością zbierania śmieci.

Oba powyższe typy sprzętu należą do odkurzaczy bezprzewodowych. Co więcej, sporo z nich to jednocześnie odkurzacze z funkcją mycia. Wykonywanie kilku zadań jednocześnie zachęca do zakupu.

Klasyczne rozwiązanie stanowią z kolei mocne odkurzacze workowe z kablem. Niektóre, jak już wiesz, są bardzo ciche.

Również przewodowe odkurzacze bezworkowe mogą Cię zainteresować. Cicha praca nie jest ich główną domeną, ale niektóre modele wyprzedzają inne w tym parametrze.

Oceń publikację
[Głosy: 6 Średnia: 4.8]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Splinter
10 miesięcy temu

Dzień dobry.Jaka moc ssąca jest optymalna do małego mieszkania w bloku. Bez dzieci ale z kotem 😉

Jagoda
11 miesięcy temu

Dzień dobry, jeśli mam wybór pomiędzy electrolux z pozycji nr 2 i tefal z pozycji nr 3 który by Pan wybrał?

Jagoda
11 miesięcy temu

Dziękuje za odpowiedz, czy ma Pan na stronie porównanie odkurzaczy piorących/wodnych? Czy istnieje jakakolwiek przesłanka do zakupu takie odkurzacza?