Odkurzacze Bezprzewodowe Ranking 2021

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Mój ranking szybko i skutecznie Ci na to odpowie! Jest niezależny, aktualizowany, oparty na wielu realnych testach. Drugiego takiego nie znajdziesz w sieci. Przeczytaj i wybierz swój nowy odkurzacz akumulatorowy!

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy - ranking, opinie, jaki wybrać?

1. Moneual MBOT 950

Roboto sprzątający Moneual MBOT 950


Kliknij i kup Moneual MBOT 950

MediaExpert
Electro


Dlaczego warto kupić Moneual MBOT 950?


Moneual MBOT 950 to mocny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia podłóg. Wyręczy Cię i z odkurzania, i z mopowania, dzięki czemu nie stracisz czasu, nerwów oraz sił na uciążliwe obowiązki domowe. Do tego ten sprzęt ma pewną unikalną cechę, której inne odkurzacze akumulatorowe mogą pozazdrościć. I właśnie od niej rozpocznę moją opinię o tym sprzęcie sprzątającym. Lecimy!

Darmowa wymiana akumulatora

Kupując MBOT-a 950, otrzymujesz kartę VIP. Oprócz zniżki na części (szczotki, filtry itp.) uzyskujesz darmowy przegląd po roku i – uwaga – darmową wymianę akumulatora po 2 latach!

Moneual MBOT 950 i dołączana do niego karta VIP

Bolączką wielu odkurzaczy bezprzewodowych jest przeciętna żywotność ogniwa. Dostając nowe od razu po okresie gwarancyjnym, zaoszczędzisz w przyszłości sporo pieniędzy. Również dzięki temu uznaję MBOT-a 950 za jednego z najbardziej niezawodnych odkurzaczy bez kabla.

Uniwersalność w sprzątaniu domu lub mieszkania

Ten polecany sprzęt odkurzający zapewnia maksymalnie 2600 Pa ciśnienia roboczego. To bardzo wysoka siła ssąca jak na jego rodzaj (dopowiem, że na trybie średnim moc także imponuje). Za wyłuskiwanie śmieci odpowiada natomiast szeroka szczotka z włosiem.

Efekt? Bezproblemowe zasysanie zabrudzeń z różnych powierzchni!

Podłogi twarde (parkiet, panele, gres, laminat, kafelki, płytki itp.) to dla tego sprzętu małe piwo. Sprawdzałem go także na dość grubym dywanie pełnym kłębów kociej sierści – wypadł znakomicie. Szybko zgarnął kudły zwierzaka do swojego pojemnego zbiornika na nieczystości.

kot przy robocie sprzątającym Moneual MBOT 950

Moneual MBOT 950 to hybrydowy odkurzacz bezprzewodowy. W trybie mopowania jednocześnie odkurza i myje posadzkę. Jak na swój typ porządnie odświeża podłogę, z pewnością nadaje się do rutynowego mycia. Dzięki temu znowu zaoszczędzisz czas oraz siły, tym razem na mopowaniu.

Moneual MBOT 950 podczas mopowania tarasu 3

Co więcej, podczas mycia podłogi nadal korzysta z głównego zbiornika na śmieci. Jest on wyjmowany od góry, a to spory komfort.

Dzięki tym cechom użyjesz sprzętu na każdej powierzchni, dostając znakomite efekty sprzątania. Bez wysiłku szybko ujrzysz czystość w swoim domostwie. Czegóż chcieć więcej?

Laserowe nawigowanie, rozbudowana aplikacja i pływający zderzak

Moneual MBOT 950 skanuje swoje otoczenie laserowo i aż 5500 razy na minutę. Dzięki temu dostanie się w każdy zakamarek, każdą wnękę, do której jest w stanie wjechać. Niczego nie ominie, zgarniając kurz, włosy czy okruszki z trudno dostępnych miejsc.

Postępy jego pracy widzisz w przejrzystej aplikacji mobilnej. Nie miałem żadnych problemów z jej obsługą, a połączenie ze smartfonem było bezproblemowe. W apce wyznaczysz wirtualne ściany bądź ustalisz strefy odkurzania (lub strefy zakazane, do których sprzęt ma nie wjeżdżać).

Moneual MBOT 950 mapa czyszczenia strefowego

Szybko i wygodnie dostosujesz trasę odkurzania do specyfiki pomieszczenia. Dzięki temu urządzenie w najkrótszym możliwym czasie dokładnie wysprząta Twoje cztery kąty.

Ten inteligentny odkurzacz bezprzewodowy nie ma problemów z obijaniem mebli. Jego pływający zderzak redukuje do minimum kontakt z obiektami. Nie boisz się, że coś uszkodzi. Nie spotkałem do tej pory delikatniejszego dla mebli odkurzacza automatycznego.

Teraz już wiesz, dlaczego uznałem ten model za najlepszy odkurzacz bezprzewodowy, a także najlepszy robot sprzątający. Jest wydajny, uniwersalny, precyzyjnie porusza się po różnych pomieszczeniach i powierzchniach. Nie boisz się do tego o żywotność akumulatora, po 2 latach dostaniesz nowiutką sztukę.

Pamiętaj, że mój test Moneual MBOT 950 zdradzi Ci o tym sprzęcie jeszcze więcej!

Moneual MBOT 950 – główne dane techniczne

Maksymalny czas pracy120 minut
Czas ładowania180 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,4 l
Generowany hałas55 dB
Funkcja mycia podłógTak

2. Dyson V11 Absolute Extra Pro

Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute Extra Pro


Kliknij i kup Dyson V11 Absolute Extra Pro

MediaMarkt
EURO
MediaExpert


Dlaczego warto kupić Dyson V11 Absolute Extra Pro?


Dyson V11 Absolute Extra Pro to lekki ręczny odkurzacz bezprzewodowy o potężnej sile ssącej. Dzięki innowacyjnym szczotkom dopasowuje się do każdej powierzchni, szybko zasysając kłęby kurzu, sierści, okruszki i inne paprochy. Ma nawet dodatkowy akumulator w zestawie! Poniższa recenzja jeszcze bliżej przedstawi Ci ten model.

2 akumulatory = 2 razy dłuższy czas odkurzania!

Osoby wyszukujące “odkurzacz bezprzewodowy ranking” często pragną nabyć sprzęt z wymiennym akumulatorem. Dlaczego? Bo to przyszłościowy zakup. Gdy bateria zakończy swój żywot, samodzielnie i bezproblemowo ją wymienisz.

Dyson w tym modelu na tym jednak nie poprzestał: od razu w zestawie dostajesz 2 akumulatory! Dzięki temu maksymalny czas pracy dochodzi nawet do 120 minut odkurzania. Wysprzątasz dzięki temu ogromny metraż. Szczególnie że nawet najniższy tryb ekonomiczny nie zawodzi pod względem efektywności wciągania zabrudzeń (spokojnie wystarczy na podłogi twarde).

Jest jeszcze coś: praca na przycisk. Ta cecha stanowi zaletę pod względem energooszczędności. Siłą rzeczy oszczędzasz stan naładowania, mając pełną kontrolę nad tym, kiedy sprzęt odkurza. I nie tracisz czasu na wyłączanie go, np. przechodząc z sypialni do salonu.

2 elektroszczotki = dopasowanie pod odkurzaną powierzchnię

Dyson V11 korzysta z 2 elektroszczotek, które dostajesz w zestawie:

 • Ta w formie miękkiego wałka (Soft Roller) perfekcyjna odkurza podłogi twarde. Gładko po nich sunie, momentalnie zgarniając nieczystości. Jednocześnie jest bardzo delikatna, nadaje się np. do dębowej podłogi. Tego typu sprzęt ani samym wałkiem, ani głowicą nie uszkodzi Twojej podłogi.
 • Druga (High Torque) ma nylonowe włosie i włókna węglowe. To najlepsza szczotka do dywanów i wykładzin, jaką do tej pory spotkałem. Precyzyjnie wyłuskuje z nich małe cząsteczki, nie wspominając o większych śmieciach.

Wyjątkowo mocny silnik cyfrowy napędza obie szczotki tak, że wykonują aż 60 obrotów na sekundę! To gwarancja szybkiego odkurzania. Nie musisz kilka razy jeździć po tym samym obszarze, aby dokładnie go oczyścić. Oszczędzasz czas i siły.

W zestawie znajdziesz też dodatkowe akcesoria, np. szczelinówkę, mini elektroszczotkę czy kilka innych dodatków do odkurzania różnych obiektów i miejsc. Zgarniesz pajęczyny spod sufitu, odkurzysz zakurzone meble tapicerowane czy wysprzątasz wnętrze samochodu. Pełna swoboda.

Higieniczne opróżnianie zbiornika na śmieci

Zbiornik na nieczystości tego bezworkowego odkurzacza osiąga aż 0,76 l pojemności. Dzięki temu odkurzając masę zwierzęcej sierści, nie musisz go tak często opróżniać. To wręcz rekordowy wynik pod tym względem. Nie tracisz więc nerwów na tę mało przyjemną czynność.

A jak już do niej dojdzie, to zaskoczy Cię łatwe opróżnianie. Pojemnik jest dość długi, ale nie za szeroki. Otwierasz go na przycisk, a właściwie suwak przy korpusie. Efekt? Minimalne ryzyko wzbijania kurzu i alergenów w powietrze. Zachowujesz przy tym pełną higienę – bez brudzenia sobie rąk czy wdychania kurzu. Jeżeli cierpisz na alergię, od razu to docenisz.

Spodoba Ci się także jakość wydmuchiwanego powietrza z odkurzacza. To w końcu model cyklonowy. I to jaki! Korzysta z aż 14 cyklonów, które dokładnie oddzielają drobnoustroje i zanieczyszczenia od powietrza. No i nie zatykają filtra. System filtracji jest 6-warstwowy i wyłapuje najdrobniejsze cząsteczki bakterii.

Nic dziwnego, że klasyfikacja odkurzaczy bezprzewodowych nie miałaby sensu bez tego modelu. Dodatkowo uznałem Dysona V11 za najlepszy odkurzacz pionowy.

Dyson V11 Absolute Extra Pro – główne dane techniczne

Maksymalny czas pracyDo 60 minut + drugi akumulator (kolejne 60 minut)
Czas ładowania270 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,76 l
Generowany hałas84 dB
Waga2,97 kg
Funkcja mycia podłógNie

3. Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01

Odkurzacz pionowy Philips XC8149/01


Kliknij i kup Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01

EURO
MediaMarkt


Dlaczego warto kupić Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01?


Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 to wydajny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopowania. Za jego wyborem przemawia głównie świetny stosunek czasu pracy do wydajności. W dalszej części opinii przedstawię Ci najważniejsze zalety tego sprzętu. Szczególnie że bardzo dobrze go znam.

Wydajny tryb Turbo o rekordowym czasie pracy

Osoby wyszukujące hasło “odkurzacz bezprzewodowy opinie” często widzą narzekania na krótki czas pracy. Temu urządzeniu takie opinie nie grożą. Na bardzo wydajnym trybie Turbo odkurza przez 28 minut!

Najlepsze jest to, że wcale nie potrzebujesz zawsze załączać Turbo. Na najniższym trybie (czas pracy wynosi na nim aż 80 minut!) szybko i skutecznie odkurzysz podłogi twarde.

Philips XC8147/01 panel sterowania z wyświetlaczem i regulacją mocy

Podczas testu Philipsa SpeedPro Max Aqua XC8149/01 rzadko kiedy musiałem na dywanach używać trybu średniego. Ten najwyższy przydał mi się wyłącznie do grubego dywanu z masą sierści. Wniosek? Ten sprzęt odkurzający to idealny wybór pod wielki metraż, nawet powyżej 100 m2.

Philips XC8147/01 test odkurzania kociej sierści z dywanu 6

To pierwszy odkurzacz bezprzewodowy, przy którym w ogóle nie patrzyłem na stan akumulatora. Zawsze zdążałem wysprzątać całe moje lokum. Czasu zazwyczaj starczało też na taras (i to dość spory). To wszystko bez kombinacji z wymianą akumulatora (zresztą w tym modelu zajmuje się tym jedynie serwis).

Skuteczne czyszczenie dywanów

Wspominałem Ci już o wysokiej sile ssącej. Daje radę nawet na trybie ekonomicznym. Siłą tego dobrego odkurzacza akumulatorowego jest także jego elektroszczotka.

Oprócz szczotki z włosiem ma na spodzie nasadki 2 pionowe pasma włosia (po bokach) oraz sporo gumowych listew. Dodatkowo penetrują dywany (szczególnie te grubsze), jeszcze dokładniej zgarniając z nich śmieci i najmniejsze okruszki.

Philips XC8147/01 nasadka odkurzająca widok od spodu

Finalnie odkurzenie zakurzonego, pokrytego sierścią dywanu pójdzie Ci dużo szybciej. Przebija to skuteczność każdego odkurzacza przewodowego, jaki znam.

Pełna swoboda przy braku plączącego się kabla, długi czas pracy i wyborna skuteczność odkurzania. Dobre połączenie, prawda? A to jeszcze nie wszystko!

Jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi

Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 to sprzęt odkurzająco-myjący. Odpowiada za to specjalna nasadka Aqua. Zmywa podłogę mikrofibrą i wciąga śmieci ssawką podłogową.

Philips XC8147/01 test mycia płytek w kuchni

Skuteczność mycia wystarczy do rutynowego odświeżania posadzki. Testowałem tę funkcję głównie na płytkach na tarasie, jak i chropowatych kafelkach w kuchni. Szybko usuwałem nawet nieco bardziej uporczywe plamy.

Dzięki temu udogodnieniu uznaję ten odkurzacz bezprzewodowy 3w1 za wielofunkcyjny. Szczególnie że w zestawie znajdziesz także zestaw samochodowy. W efekcie użyjesz jednego sprzętu do czyszczenia wielu różnych obiektów i miejsc.

Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 – główne dane techniczne

Maksymalny czas pracyDo 80 minut
Czas ładowania300 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,6 l
Generowany hałas84 dB
Waga2,7 kg
Funkcja myciaTak

4. PURON PR10

robot sprzątający PURON PR10


Kliknij i kup PURON PR10

wdomu24
(zapłać o 150 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPR10)


Dlaczego warto kupić PURON PR10?


PURON PR10 to mały, wyjątkowo cichy odkurzacz bezprzewodowy. Niewiele miałem sprzętów odkurzających, które tak pozytywnie zaskoczyły mnie podczas testów. Co konkretnie mi się spodobało? O tym w poniższej opinii!

Skuteczne i ciche odkurzanie

Wiele osób uważa, że odkurzacz nie może być jednocześnie cichy i wydajny. PURON PR10 temu przeczy. W trybie Turbo osiąga ok. 50 dB, co jest rewelacyjnym wynikiem. Podczas testu od razu zauważyłem olbrzymią różnicę w porównaniu z innymi modelami. Sprzęt nie będzie Cię irytował głośnością pracy. Ba, jest aktualnie najcichszym odkurzaczem.

Za to zachwyci Cię skutecznością. Oferuje siłę ssącą na poziomie 2500 Pa. Co więcej, producent jest fair i podaje wartości na 2 niższych trybach… i one też zdumiewają! Aż 2100 Pa na trybie średnim i 1800 Pa na trybie… cichym, chociaż – jak wspominałem – i Turbo za bardzo nie hałasuje.

PURON PR10 odkurza dywan pokryty kocią sierścią

Test PURON PR10 dokładne pokazuje, że ten robot nie ma najmniejszych problemów z podłogami twardymi oraz dywanami. Szybko zgarnia najmniejsze okruszki, jak i gęste kłęby kurzu i brudu. Radzi sobie także z dywanem pokrytym grubą warstwą kociej sierści. Bez wysiłku uzyskasz czystość w swoim domostwie. Piękna wizja, prawda?

Rozsądne planowanie tras

PURON PR10 to odkurzacz bezprzewodowy z inteligentnym systemem nawigacji. Tworzy mapy w czasie rzeczywistym i zapisuje je w aplikacji. Zrobisz osobne mapy nawet dla 3 kondygnacji. Zarządzanie nimi jest banalne, szybko je opanujesz. Tak samo jak wyznaczanie stref odkurzania lub zakazanych dla robota.

PR10 bardzo rozsądnie przemierzał wszystkie testowe trasy. Radził sobie, odkurzając wokół stołu i krzeseł. Świetnie sobie poradził w gęsto umeblowanym otoczeniu. Niczego nie uszkodził, niczego ważnego nie ominął.

PURON PR10 odkurza dywan w pokoju

Zaimponowała mi także szybkość odkurzania. Planowanie tras oparte na tak nowoczesnym skanowaniu laserowym zachwyca. Dzięki temu sprzęt prędko robi swoje i sam wraca do stacji ładującej. Nie zanotowałem także jakichkolwiek problemów z aplikacją czy zrywaniem połączenia, co jest dodatkowym plusem (i wcale nie taką oczywistością wśród tego typu urządzeń sprzątających).

Mop i lampa UV

Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam wszechstronne odkurzacze bez kabla. A PURON taki jest. Potrafi skutecznie myć podłogę.

Porusza się wtedy w inny sposób, a konkretniej “na jodełkę”. Po ruchach w przód na moment cofa się do miejsca, w którym przed chwilą był. Dzięki temu w jednym cyklu mycia podłogi czyści każdy fragment trasy 2 razy.

PURON PR10 test mopowania - mycie tarasu 2

Szkoda jedynie, że nie korzysta wtedy z siły ssącej, a więc tylko mopuje (i zamiata bocznymi szczotkami). Taka cena za jedną z najskuteczniej działających funkcji mycia. To już nie tylko głaskanie podłoża, a konkretne zmywanie bardziej upierdliwych plam.

A o co chodzi z lampą UV? Znajduje się pod spodem (nieco nad szczotką centralną) i emituje światło UV-C. Po co? Aby zabijać drobnoustroje, w tym alergeny i bakterie chorobotwórcze. To dość unikalna cecha na tym rynku.

Jak widzisz, najlepsze odkurzacze bezprzewodowe potrafią łączyć ciche i skuteczne odkurzanie z wielozadaniowością. A do tego nie wymagają Twojego udziału! Trudno więc nie docenić takiego sprzętu jak PURON PR10. Mnie bardzo się spodobał i poleciłem go już masie osób. Wszystkie są z niego zadowolone. Ty również będziesz.

PURON PR10 – główne dane techniczne

Maksymalny czas pracy120 minut
Czas ładowania300 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,6 l
Generowany hałas50 dB
Funkcja mycia podłógTak

5. Dyson V10 Absolute

odkurzacz pionowy dyson cyclone v10 absolute


Kliknij i kup Dyson V10 Absolute

MediaExpert
EURO
Neonet


Dlaczego warto kupić Dyson V10 Absolute?


Dyson V10 Absolute, czyli kolejna dobra odpowiedź na to, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać. Nadaje się do każdej powierzchni, ma bogate wyposażenie, a przede wszystkim znakomite osiągi. Przeczytaj recenzję tego modelu, aby upewnić się, czy to sprzęt dla Ciebie!

Efektywne odkurzanie

Dyson V10 Absolute osiąga maksymalnie 151 watów powietrznych (nie mylić z normalnymi watami!). To cholernie dużo jak na odkurzacz akumulatorowy. Jego konstrukcja ustawia cały przepływ powietrza w jednej linii.

Dzięki tym 2 cechom moc ssąca nawet na najniższym trybie imponuje. Skutecznie wciąga piasek, żwirek czy jeszcze większe i twardsze zabrudzenia. Na średnim trybie V10 prześciga odkurzacze tradycyjne. Radzi sobie z grubszymi i bardziej zaśmieconymi dywanami.

Na plus 2 elektroszczotki. Jedna znakomicie nadaje się do podłóg twardych (ma formę miękkiego wałka), a druga świetnie penetruje dywany (nylonowym włosiem), nadając się też do innych powierzchni. Masz wybór, a przede wszystkim pewność, że obie końcówki spełnią swoje zadanie. Nie stracisz wiele czasu i sił na utrzymywaniu porządku w swoim domostwie, mając tak wydajny sprzęt.

Wszechstronne wyposażenie

O 2 głównych elektroszczotkach już wiesz, ale to dopiero początek zestawu Dysona V10.

Szczelinówką odkurzysz wąskie zakamarki i zbierzesz pajęczyny spod sufitu. Małą elektroszczotką oczyścisz fotele w samochodzie lub meble w domu (np. kanapę, sofę). Końcówką kombi (wąska ssawka z wysuwanym włosiem) zgarniesz kurz z półek czy regału na książki (ja używam jej także do czyszczenia klawiatury). Jest też niewielka, podłużna szczotka z miękkim włosiem do czyszczenia delikatnych obiektów.

Jak widzisz, dostajesz pełną gamę rozwiązań do skutecznego odkurzania. Co więcej, przekształcenie sprzętu w odkurzacz ręczny jest szybkie i komfortowe. Dopasujesz ten odkurzacz i do gruntownego sprzątania, i do poprawek na szybko.

Wygodny w obsłudze zbiornik na śmieci

Pojemnik na zabrudzenia odkurzacza Dyson V10 Absolute ma aż 0,76 l pojemności. Odkurzając mocno zaśmiecony obszar, nie musisz ciągle z obawą spoglądać, czy trzeba już przerzucić zebrane śmieci do kosza. Oszczędzisz czas na opróżnianiu zbiornika.

Alergicy będą zadowoleni z konstrukcji tego elementu. Pojemnik jest długi i wąski, a mechanizm otwierania sprzyja higienicznemu wysypywaniu kurzu oraz śmieci.

Z drugiej strony nawet gęstsze kłęby sierści, włosów i kurzu nie blokują się w pojemniku. Wszystko szybko i wiernie z niego wypada, gdy tego zechcesz. Nie musisz się martwić o wzbijanie pyłków i alergenów w powietrze.

Dyson V10 Absolute – głównie dane techniczne

Maksymalny czas pracyDo 60 minut
Czas ładowania210 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,76 l
Generowany hałas83 dB
Waga2,68 kg
Funkcja myciaNie

6. iRobot Roomba i7+

robot sprzątający iRobot Roomba i7+


Kliknij i kup iRobot Roomba i7+

MediaExpert
EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić iRobot Roomba i7+?


iRobot Roomba i7+ to najlepszy odkurzacz bezprzewodowy do odkurzania zwierzęcej sierści. Do tego zrobi to bez Twojego udziału, bo to sprzęt samojeżdżący. W mojej subiektywnej i niezależnej opinii pokażę Ci, co przemawia za jego zakupem. Przejdźmy więc do konkretów!

Ideał dla posiadaczy zwierząt

Mechanizm odkurzający składa się z 2 szczotek. Jedna z nich obraca się przeciwbieżnie, a obie nie mają włosia (są gumowe). Co z tego wynika? Po pierwsze, świetnie zgarniają zabrudzenia z różnych powierzchni. Po drugie, nie nawijają się na nie włosy i sierść. Nie musisz po odkurzaniu długo oczyszczać takich szczotek.

Druga sprawa, że w trakcie sprzątania nie utracą swojej skuteczności. Nie będą w końcu pokryte warstwą sierści i włosów, a co najwyżej pojedynczą nitką.

Posiadaczom zwierząt, jak i alergikom spodoba się stacja Clean Base. Robot wypróżnia się do niej po zapełnieniu zbiornika na śmieci. Stacja ma w sobie uszczelniony worek. Mieści aż do 30 zawartości zbiornika! Nie stracisz czasu na częste i własnoręczne opróżnianie go. Do tego zachowasz pełną higienę, nie musząc wdychać pyłków, roztoczy, alergenów i innych zarazków. Dobre czy dobre? 🙂

Dodając do tego 2 filtry (w tym jeden wysokowydajny), nie mam wątpliwości co do tego, że to fenomenalny odkurzacz bez kabla do odkurzania sierści.

Precyzyjne mapowanie przestrzeni

Co do systemu nawigacji: osobiście jestem fanem laserowego skanowania. Roomba i7+ działa co prawda w oparciu o kamerkę, ale i tak precyzyjnie skanuje otoczenie. W inteligentny sposób uczy się struktury w Twoim domostwie. Dzięki temu nie gubi się, wyznacza przemyślane trasy i porusza się w zorganizowany sposób.

Duży plus stanowi zapisywanie do 10 planów pięter. Kolejny atut to Dirt Direct: robot sam wykrywa większe skupiska brudu. Następnie podjeżdża do nich, zgarnia śmieci i wraca na swoją trasę. Testowałem to rozwiązanie – rzeczywiście jest skuteczne oraz przydatne.

Cała gama czujników chroni i robota, i Twoje meble oraz mniejsze obiekty. Dzięki nawigowaniu kamerką robot nie ma wieżyczki z laserem. Efekt? Wjedzie pod wiele niższych mebli, aby wysprzątać podłoże w tak trudno dostępnych miejscach.

Aplikacja, z której chce się korzystać

Aplikacja do odkurzaczy bezprzewodowych iRobot w pewnym momencie przeszła ewolucję. A właściwie rewolucję. Doszło wiele nowych funkcji, np. precyzyjne wyznaczanie stref sprzątania. i7+ korzysta nawet z asystentów głosowych! Tak, może więc słuchać Twoich komend.

Pewne rzeczy pozostały jednak bez zmian… i bardzo dobrze! Chodzi o znakomity interfejs graficzny aplikacji. Jest banalna w obsłudze, zawsze szybko odnajdziesz w niej pożądane opcje, funkcje czy statystyki. Inni producenci pod tym względem powinni brać przykład z iRobota.

iRobot Roomba i7+ – główne dane techniczne

Maksymalny czas działania75 minut
Czas ładowania120 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,4 l
Generowany hałas65 dB
Funkcja mycia podłógNie

7. PURON PU20

polecany odkurzacz pionowy PURON PU20


Kliknij i kup PURON PU20

wdomu24
(zapłać o 130 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPU20)


Dlaczego warto kupić PURON PU20?


Ręczny odkurzacz bezprzewodowy PURON PU20 jest przede wszystkim leciutki, a więc wygodny w obsłudze. Mimo atrakcyjnej ceny zaskoczył mnie swoją wszechstronnością. Ma także pewne udogodnienie odnośnie szczotek (bo ma 2 w zestawie). Zaraz dokładnie wyjaśnię Ci, dlaczego warto zwrócić na niego uwagę.

Wygodne manewrowanie

Trudno znaleźć lżejszy odkurzacz akumulatorowy od PURON PU20. Dzięki temu nie stracisz zbyt wielu sił na odkurzanie domu. Korpus leciutki, uchwyt ergonomiczny, a głowica odkurzająca zwrotna – świetne połączenie!

Odkurzanie idzie szybko i stosunkowo przyjemnie. W dostrzeganiu kurzu, śmieci czy resztek jedzenia na posadzce pomagają dodatkowo diody LED. Jeszcze prędzej zlokalizujesz nieczystości, aby sprawnie je wciągać odkurzaczem.

PURON PU20 odkurza parkiet i okolice sofy

Sprzęt jest tak smukły, że podczas testu PURON PU20 nie miałem problemu z wjeżdżaniem nim pod niskie meble.

Zastosowanie zwiększają dodatkowe końcówki. Oprócz ssawki szczelinowej dostajesz szczotkę do tapicerki i płaską ssawkę z wysuwanym włosiem. Odkurzysz wiele różnych miejsc i obiektów, nie wydając kasy na osobne urządzenia.

2 szczotki główne do różnych zadań

PURON PU20 nie jest demonem wydajności. Przynajmniej patrząc na porównanie odkurzaczy bezprzewodowych. Nic dziwnego, w końcu kosztuje dużo mniej od topowych graczy.

Mimo tego sprawdził się podczas odkurzania zwierzęcej sierści z dywanu. Oferuje maksymalnie 25000 Pa, to bardzo dużo. Na trybie średnim zapewnia 14000 Pa i odkurzanie przez 20 minut. Rotując trybami, zdążysz wysprzątać do 60 – 70 m2. Jeżeli masz same podłogi twarde, np. gładkie linoleum, płytki, gres, kafelki, parkiet, to nawet i większy metraż.

Kot perski obok odkurzacza PURON PU20

Zaletą są 2 szczotki główne. Ta w postaci miękkiego wałka została znakomicie zaprojektowana pod płaskie i twarde powierzchnie. Druga, która ma pasma włosia, porządnie wyłuskuje nieczystości z wykładzin (i też nada się na parkiet czy panele). Wymiana szczotki jest z kolei szybka.

Gruba szczotka? Brak problemów z zaplątaną sierścią i włosami!

Nie wiem, czy ta cecha wyszła przypadkowo, czy była zamierzeniem inżynierów, ale bardzo mnie zaskoczyła. Obie szczotki są bowiem dość masywne.

PURON PU20 2 szczotki z zestawu: wałek i z włosiem

Jakie z tego korzyści dla Ciebie?

 • Po pierwsze, obejmują większy obszar. Odkurzanie idzie szybciej niż mniejszymi szczotkami.
 • Po drugie, nie zauważyłem, aby szczotka z włosiem po odkurzaniu sierści była ekstremalnie okudlona. Miała jedno nieco większe pasmo na samym środku i to tyle. Nie męczysz się tak z mało higienicznych czyszczeniem szczotki (jak ma to miejsce w wielu innych odkurzaczach tego typu).

Widać, że producent postawił przede wszystkim na wygodę użytkowania. Na szczęście nie zapomniał o zapewnieniu solidnej wydajności. Dodając do tego atrakcyjną cenę, PURON musiał się znaleźć w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.

PURON PU20 – główne dane techniczne

Maksymalny czas działaniaDo 45 minut
Czas ładowania120 – 180 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,55 l
Generowany hałas75 dB
Waga2,5 kg
Funkcja myciaNie

8. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro


Kliknij i kup Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

MediaExpert
EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro?


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, czyli ogromny hit sprzedażowy. Ale nie przez wysoką popularność trafił do mojego zestawienia. To wszechstronny i niedrogi sprzęt, który wyręczy Cię od kilku obowiązków domowych. Bez schylania i męczenia się szybko uzyskasz czystość w swoim domku. A teraz sprawdź, za co wyróżniłem ten nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy 2w1!

Kompleksowa pomoc domowa

Ten dobry odkurzacz bezprzewodowy odkurza i na sucho, i na mokro. Dostajesz wybór: uruchomisz zarówno tryb hybrydowy (odkurzanie + mycie podłogi), jak i samo odkurzanie lub mopowanie.

Najważniejsze, że Xiaomi w tych zadaniach wypada wybornie. Zmywając posadzkę, poradzi sobie z niejedną dawno zaschniętą plamą.

Odkurzając, korzysta z mocy ssącej osiągającej nawet 2100 Pa. To sporo jak na tę cenę i jak na ten typ sprzętu odkurzającego bez kabla.

Po bezproblemowym wjechaniu na Twój dywan (duże koła) usunie z niego kurz, roztocza, ale i większe zabrudzenia (kłęby sierści, śmieci różnego rodzaju). To wszystko bez Twojej większej ingerencji. Odpoczywasz, a odkurzacz robi swoje.

Inteligentne nawigowanie po domu

Jak przystało na samodzielny odkurzacz dobrej jakości, Xiaomi nie obije Twoich mebli. Świetnie omija przeszkody na trasie, ma z nimi minimalny kontakt. Nie zablokuje się także w gęściej umeblowanym pokoju. To zasługa laserowej nawigacji. Co więcej, możesz całkowicie wyłączyć światło, sprzęt nadal będzie prawidłowo pracował.

Cykle odkurzania nie są ani zbyt długie i marnujące stan akumulatora, ani zbyt krótkie i niedokładne. Gdzie sprzęt może wjechać, tam wjedzie. Żaden zakątek nie zostanie przegapiony. Uzyskujesz pewność co do bezwysiłkowego, ale i precyzyjnego odkurzania.

Szukasz odkurzacza bezprzewodowego do kilkupiętrowego domu? Żaden problem! Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (po jednej z aktualizacji oprogramowania) zapisuje w aplikacji do 5 różnych map! Nawet mając olbrzymie gospodarstwo domowe, wystarczy Ci miejsca na tworzenie map z różnymi strefami (odkurzania, zakazanymi itp.).

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro – główne dane techniczne

Maksymalny czas działania110 – 150 minut
Czas ładowania180 minut
Pojemność zbiornika na śmieci0,6 l
Generowany hałas58 dB
Funkcja mycia podłógTak

Dlaczego warto wybrać
odkurzacz bezprzewodowy?

Jestem wielkim fanem odkurzaczy bezprzewodowych… choć nie zawsze tak było.

Kilka lat temu ich rynek wyglądał dużo słabiej. Wydajność, czas pracy, wyposażenie, żywotność akumulatora – te cechy wypadały mizernie.

Na szczęście sytuacja się zmieniła.

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe poczyniły ogromne postępy. W tym punkcie, na własnym przykładzie, wyjaśnię Ci, dlaczego warto wybrać właśnie ten typ sprzętu odkurzającego.

Oto zalety, które mnie przekonały:

Zalety najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych z rankingu - Infografika

 • Nieograniczony zasięg pracy i większa wygoda – a więc mobilność i swoboda dzięki temu, że odkurzacz nie ma kabla. Nie przejmujesz się rozmieszczeniem gniazdek sieciowych. Przenoszenie ze sobą odkurzacza staje się wygodne. W okamgnieniu przejdziesz między pokojami, jak i przeniesiesz się na taras czy do garażu, aby odkurzyć swoją brykę. Nie musisz za sobą szarpać ciężkiego odkurzacza z giętką rurą i kablem. Nic nie krępuje Twoich ruchów. To ogromny komfort. Uciążliwy obowiązek w postaci odkurzania staje się dużo znośniejszy i szybszy.
 • Wysoka skuteczność odkurzania – tak, nie boję się stwierdzić, że wiele polecanych odkurzaczy bezprzewodowych jest skuteczniejszych niż te tradycyjne. Do tego nie zawsze musisz załączać tryb Turbo, aby osiągnąć świetne efekty odkurzania. Zasługą nie jest wyłącznie coraz wyższa wydajność, ale też elektroszczotka. Tradycyjne modele jej nie mają. Ten element posiada własny napęd, przez co szczotka szybciej się obraca. W efekcie lepiej odkurzy szczególnie dywany.
 • Szczotka lub wałek zamiast ssawki – wiąże się z powyższym punktem. W głowicy odkurzającej spoczywa zwykle albo szczotka z włosiem, albo miękki wałek (ewentualnie gumowa szczotka). Wszystkie te rozwiązania są lepsze od zwykłej ssawki. Skuteczniej zbierają kurz, okruszki i inne śmieci. Różnicę widać szczególnie na dywanach pokrytych zwierzęcą sierścią. Kolejna cecha, dzięki której nie stracisz tylu sił i czasu na odkurzanie.
 • Większe bezpieczeństwo dla podłoża – każdy odkurzacz ma kółka. Sęk w tym, że te przewodowe tradycyjne mają je większe i pod ciężkim korpusem, a nie tylko nasadką zasysającą. Ryzyko rysowania podłogi wzrasta. Modele bez kabla mają jedynie małe (i najczęściej powlekane) koła pod głowicą sprzątającą. Dużo subtelniej obchodzą się z parkietem, panelami czy innymi powierzchniami. To ważne, bo zapewne nie chcesz mieć nieestetycznych rys na swojej wartościowej podłodze, prawda?
 • Szersze zastosowanie – stojące odkurzacze bezprzewodowe oferują zwykle bogate wyposażenia. Dzięki temu zgarniesz nie tylko pajęczyny spod sufitu, ale i skutecznie odkurzysz półki, stół kuchenny, samochód, tapicerowane meble czy biurko oraz klawiaturę. A to tylko proste przykłady. Możliwość łatwej zmiany sprzętu w odkurzacz ręczny da Ci wiele korzyści. Do tego coraz częściej pojawia się funkcja mycia podłóg. Nie zastąpi może najlepszego mopa parowego, ale nada się do rutynowego odświeżania posadzki.
 • Odkurzanie bez wysiłku – dotyczy samojeżdżących odkurzaczy bezprzewodowych. One również znalazły się w moim rankingu. Nie musisz być nawet w domu, aby sprzęt wykonał robotę za Ciebie. Wystarczy zdalnie uruchomić go przez aplikację mobilną bądź ustawić wcześniej harmonogram odkurzania. I to tyle. Zapominasz o traceniu sił i nerwów na odkurzanie, przynajmniej jeżeli chodzi o podłogi.
 • Wydajne filtrowanie powietrza – nie spoczywa tu wyłącznie na filtrach przeciwalergicznych. Modele stojące są najczęściej cyklonowe. Znakomicie oczyszczają wydmuchiwane powietrze. Nie wypuszczają, a zatrzymują w zbiorniku i na filtrach wiele zarazków oraz alergenów. To plus dla alergików czy świeżo upieczonych rodziców.
 • Łatwe przechowywanie – szczególnie robotów, które są małe i mają jeszcze mniejsze stacje dokujące. A modele stojące praktycznie zawsze dają możliwość przechowywania na ścianie (za pomocą zgrabnego uchwytu ściennego). Wtedy także szybkie chwycenie za odkurzacz, np. gdy Ci się coś rozsypało, staje się prostsze.

Ale nie wszystko jest takie pięknie.

Nie jest tak, że jestem bezgranicznie zakochany w odkurzaczach bezprzewodowych. Dostrzegam u nich pewne mankamenty, jednakże… większość da się jakoś obejść.

Przyjrzyjmy się teraz temu:

Na co uważać podczas zakupu odkurzacza bezprzewodowego bez kabla? Infografika

 1. O ile nie ogranicza Cię zasięg kabla, tak robi to stan naładowania akumulatora. W moim zestawieniu zaproponowałem Ci jednak modele o świetnym stosunku wydajności do czasu pracy. Są to także odkurzacze bezprzewodowe z regulacją mocy ssącej. Rotując poziomami, wysprzątasz pokaźny metraż – szczególnie gdy masz przewagę podłóg twardych (wtedy zazwyczaj wystarczy Ci niższy tryb siły ssania).
 2. Nie opuszczając kwestii akumulatora, kiedyś zakończy on swój żywot. Moje testy odkurzaczy bezprzewodowych analizują żywotność akumulatora, sposób i koszt jego wymiany (o ile producent to podaje…). Przyznaję plusy za długowieczność tego elementu i możliwość samodzielnej wymiany. Wiele polecanych w tym materiale modeli uznaję za najmniej awaryjne odkurzacze bezprzewodowe.
 3. Szczotki z włosiem świetnie wyłapują kłęby kurzu, sierść, włosy, nitki i inne paprochy. Sęk w tym, że sporo na nich zostaje. Wtedy wypada oczyścić szczotkę. Starałem się uwzględnić sprzęt niemający z tym problemów, np. przez większe szczotki, a nawet brak włosia na nich. Wiele modeli zapewnia też czyścik z ostrzem w zestawie, który ułatwia konserwację szczotki.
 4. Zbiorniki na śmieci nie zawsze są ekstremalnie pojemne. Ważne więc, aby były higienicznie opróżniane. Druga sprawa, że mając zwrotny, nie za ciężki odkurzacz, zachęci Cię on do częstszego sprzątania. A wtedy zabrudzeń będzie mniej.

Tworząc mój ranking odkurzaczy bezprzewodowych, postawiłem sobie za cel, aby wyróżniony sprzęt potęgował wymienione plusy i jak najbardziej omijał mankamenty.

Udało się, choć nie ukrywam – topowe modele swoje kosztują. Niestety, ale trudno wymagać tak wielu atutów, kupując jakiś tani sprzęt z Biedronki czy Lidla. Nie wspominając o używanych odkurzaczach na OLX bądź Allegro. Lepiej zaufać takim markom, jak np. Dyson, Philips, Moneual, PURON, iRobot czy Xiaomi. Kupisz raz, a dobrze, uzyskując ze swojego wyboru satysfakcję.

Pamiętaj, że ten materiał regularnie aktualizuję. Ciągle przeprowadzam kolejne testy sprzętu odkurzającego. Jeżeli moja praca Ci się podoba, to udostępnij to zestawienie w internecie i nie zapomnij zaglądać na PROrankingi.

A jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, z to z chęcią pomogę w sekcji komentarzy 🙂


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 5   Average: 4.8/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments