W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Odkurzacze Bezprzewodowe Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 lipca 2024
Komentarze:  2

Marzy Ci się odkurzanie bez plączącego się kabla lub w ogóle bez żadnego wkładu sił? Odpowiedź stanowi najlepszy odkurzacz bezprzewodowy na akumulator. Aby postawić na solidny sprzęt, zobacz mój niezależny ranking odkurzaczy bezprzewodowych!

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych 2024 - TOP 11

Dyson V15 Detect Absolute

Najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy z elektroszczotką, który osobiście sprawdzałem. Każdy test, nawet odkurzania sierści zwierząt z dywanu, wypadł celująco… i to na trybie Eco! A wystarcza on na ok. 60 minut sprzątania. Również dzięki temu ten mocny sprzęt to w mojej opinii najlepszy odkurzacz bezprzewodowy na rynku.

Do tego naszpikowany nowinkami technologicznymi. Zlicza zgarniane cząsteczki pyłków, kurzu czy bakterii, pokazując dane na wyświetlaczu. Jego szczotka do dywanów sama się czyści, nie stracisz na to czasu i nerwów. Laser elektroszczotki podłogowej rozświetli posadzkę, pokazując Ci drobny kurz. W dodatku odkurzaczem łatwo się manewruje. Prawdziwy lider rankingu!

Ten top odkurzacz bez kabla nie waży zbyt dużo. Gwarantuje dynamiczne odkurzanie, a wjedziesz nim pod wiele niskich obiektów. Rzecz jasna Dyson V15 działa też w trybie typowo ręcznym. Za pomocą dodatkowych końcówek zgarniesz kurz i brud z mebli (również tapicerowanych), legowiska psa czy z wnętrza samochodu.

Ocena produktu: 9.85/10
Roborock S8

Rewelacyjny odkurzacz akumulatorowy, dzięki któremu obowiązek odkurzania spadnie z Twoich barków. Sprzęt bardzo wydajnie zasysa zabrudzenia (6000 Pa), a system podwójnych szczotek zgarnia więcej zabrudzeń. Duża siła ssania i topowy mechanizm odkurzający to nie wszystko. Laserowa nawigacja sprawia, że urządzenie się nie gubi, nie spada ze schodów i nie obija mebli.

Co więcej, to jeden z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia. Soniczny mop dociska ściereczkę do podłoża 3000 razy… każdej minuty! Hybrydowy tryb pracy (odkurzanie + mycie) to czołówka, gdyż urządzenie rozpoznaje dywany. Co wtedy robi? Podnosi nasadkę mopującą, aby nie nawilżać wykładziny. Nic nie musisz robić, a Twoje podłogi staną się nieskazitelnie czyste.

Ten samojezdny odkurzacz bezprzewodowy zachwyci Cię funkcjami w aplikacji. Potrafi zresztą samodzielnie zaznaczyć na mapce progi, dywany, meble i inne przeszkody. Sprawdza się jako akumulatorowy odkurzacz do sierści, który gdzie wjedzie, stamtąd się wydostanie. Do wyboru masz 5 poziomów mocy ssania, jak i regulację dozowania wody podczas mopowania.

Ocena produktu: 9.72/10
Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Bardzo mocny odkurzacz bezprzewodowy z wymienną baterią. Bezproblemowo wciąga kudły sierści z dywanów, nie mówiąc o lżejszych zabrudzeniach. Radzi sobie na grubszych wykładzinach, przy ścianach, w narożnikach i w wielu innych zakamarkach czy powierzchniach. Philips AquaTrio 9000 stanowi ścisłą czołówkę pod względem wydajności pracy.

Jak przystało na polecany odkurzacz bezprzewodowy, zapewni Ci dość unikalną cechę. Chodzi o aktywne mycie. Nasadka AquaSpin z 2 obracającymi się szczotkami ściera przywarty brud na mokro. Mało tego, ten wielozadaniowy odkurzacz na akumulator z dużą siłą ssania ma 2 zbiorniki na wodę: czystą i brudną. Nie rozmażesz tłustszych plam, a szybko się ich pozbędziesz.

To przy okazji domowy odkurzacz bezprzewodowy z podświetleniem (choć jest ono obecne w głowicy tylko do odkurzania). Dużo szybciej zlokalizujesz i zlikwidujesz skupiska kurzu oraz śmieci. Zachwyciło mnie także wyposażenie. Bez trudu odkurzysz dywan, ale i ściągniesz pajęczyny bądź odświeżysz obicia mebli. Po wszystkim odłożysz sprzęt do stojącej stacji dokującej.

Ocena produktu: 9.61/10
Dyson V11 Absolute

Wysokowydajny odkurzacz akumulatorowy do podłóg drewnianych, płytek czy wykładzin. Z takim sprzętem w mgnieniu oka wysprzątasz swoje domostwo, nie zostawiając ani jednego okruszka. I nie musisz wcale załączać maksymalnego poziomu mocy. Już na tych niższych V11 okazuje się cyklonicznym odkurzaczem bez kabla do dywanów bądź zbierania sierści czworonogów.

Chcąc odświeżyć zakurzone meble lub wnętrze samochodu, odepniesz rurę. Urządzenie staje się wtedy akumulatorowym odkurzaczem ręcznym. I pozostaje tak samo mocne! Wykorzystasz zatem dodatkowe końcówki odkurzające, a jest ich sporo. Ranking odkurzaczy bezprzewodowych bez V11 byłby do niczego, bo to wciąż jeden z lepszych modeli Dyson.

Ocena produktu: 9.53/10
Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Godny polecenia odkurzacz bezprzewodowy z mopem ze znakomitą nasadką Aqua Plus. Reguluje kanałami powietrznymi wydajność i zwiększa nacisk na posadzkę. Jeszcze szybciej usuniesz śmieci i jednocześnie zmyjesz plamy. Sprzęt jest wyjątkowo mocny. W zestawie znajdziesz wiele dodatkowych końcówek, w tym zestaw samochodowy.

Siłą tego urządzenia jest także długi czas pracy: maksymalnie nawet 80 minut, a na trybie Turbo zadziwiające 28 minut. Praktyczny odkurzacz bezprzewodowy do dużych domów i mieszkań, prawda? Do tego nie straszna mu sierść zwierząt, prędko ją wciąga, co udowodnił mój test. Ekspresowo zebrałem kłęby z pokaźnego dywanu, nie tracąc na to zbyt wielu sił.

Ocena produktu: 9.4/10
PURON PR10

Odkurzacz bezprzewodowy, który skutecznie łączy wysoką moc z cichą pracą (tylko 50 dB). Z jednej strony PURON PR10 szybko (i samodzielnie) odkurza mocno zaśmiecone miejsca, a z drugiej nikogo nie wkurza głośnością. W moich testach odkurzaczy akumulatorowych spokojnie poradził sobie z sierścią zwierząt. Do tego ma intuicyjną aplikację mobilną, którą polubiłem.

To również solidny odkurzacz akumulatorowy z mopem. Gdy zechcesz, umyje posadzkę. Zapewnia nawet lampę UV. Po co? Aby zabijać drobnoustroje, w tym alergeny. Po jego przejeździe podłoga staje się w pełni sterylna. A że rozsądnie planuje każdą trasę, sam się nie zgubi. Nic nie musisz robić, aby uzyskać czystość w domu lub mieszkaniu. Przyjemna wizja, prawda?

Ocena produktu: 9.32/10
Samsung Jet 90 Complete Extra VS20R9076T7

Polecany odkurzacz bezprzewodowy z filtrem HEPA. Prędko zasysa nie tylko drobiny kurzu, ale i sierść bądź większe śmieci. Pomagają w tym wysoka siła ssąca oraz aerodynamiczna konstrukcja. Głowica sprzętu płynnie skręca, gdzie chcesz. Nie siłujesz się z tym trwałym odkurzaczem bez kabla, a szybko zbierasz zabrudzenia z posadzki.

Ciekawy element budowy stanowi teleskopowa rura. Bardzo rzadko się pojawia w modelach na akumulator. Oferuje 4-stopniowy zakres regulacji wysokości. Dopasujesz ten parametr do własnego wzrostu, jeszcze wygodniej zgarniając zabrudzenia z podłóg twardych. I dywanów! Ten model znakomicie się sprawdza przy trudniejszych zadaniach.

Ocena produktu: 9.26/10
Roborock Q7 Max+

Mocny odkurzacz bezprzewodowy do 2000 zł, który warto wybrać. Dlaczego? Ponieważ wykona robotę za Ciebie, również opróżniając swój zbiornik w stacji (do worka 2,5 l). Ten samobieżny sprzęt doskonale planuje i przemierza trasy. Wciąga przy tym wszystko, czego nie chcesz widzieć na swoich podłogach. Zalicza się do tego także sierść zwierzaków. Jednocześnie wykrywa i omija np. kapcie, kable itp.

To wielofunkcyjny odkurzacz akumulatorowy z mopem. Ma duży zbiornik na wodę, nadając się na większe powierzchnie. Za jednym razem odkurzy je i przetrze na mokro bez ryzyka awarii. Może pracować nawet pod Twoją nieobecność (zdalne sterowanie + funkcja harmonogramu sprzątania). Zasłużone miejsce w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.

Ocena produktu: 9.1/10
iRobot Roomba i7+

Porządny odkurzacz bezprzewodowy, który szybko zbiera sierść zwierzaków. Ma 2 jednocześnie działające szczotki (przeciwbieżne). Bez problemu wyłuskują z dywanów głęboko osadzone zabrudzenia. Co więcej, szczotki nie mają włosia. Z jednej strony nadal znakomicie zgarniają wszelkie paprochy, a z drugiej nie są kłopotliwe w oczyszczaniu.

Kupując ten wysokiej jakości sprzęt, nie przejmujesz się ani własnoręcznym odkurzaniem, ani częstym opróżnianiem zbiornika. Tę drugą czynność urządzenie wykonuje samo. Zasługa stacji opróżniającej mieszczącej 12 l nieczystości. Duża wygoda i bezwysiłkowe odkurzanie. Po zapełnieniu zbiornika odkurzacz wjedzie do stacji i pozbędzie się nieczystości.

Ocena produktu: 9.04/10
PURON PU30

Bardzo lekki odkurzacz bezprzewodowy. Jego głowica wiernie skręci, gdzie chcesz, nie zmarnujesz swoich sił. Szybkość odkurzania poprawiają diody LED. Rozświetlają posadzkę, więc prędko dostrzeżesz kurz i zabrudzenia do zgarnięcia. Ogólna wydajność wypada bardzo korzystnie w stosunku do atrakcyjnej ceny. W moich testach sprzęt podołał np. zbieraniu sierści z dywanu.

I wcale nie potrzebowałem do tego najwyższego poziomu mocy ssania. Nie musiałem się także za bardzo schylać. To dobry odkurzacz bezprzewodowy z łamaną rurą. Uchroni Cię przed bólem pleców po sprzątaniu. W dodatku nie pracuje zbyt głośno, ma znakomite wyposażenie oraz wymienny akumulator (kupisz go zresztą również w wersji z 2 bateriami).

Ocena produktu: 8.9/10
Xiaomi Robot Vacuum S10+

Jeden z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych, który sam odkurza. I to bardzo dokładnie za sprawą ciśnienia na poziomie 4000 Pa. Z Twoich podłóg i wykładzin znikną nawet drobniejsze zabrudzenia. Każda trasa jest rozsądnie zaplanowana, sprzęt nie marnuje czasu i energii. Trudno się dziwić, korzysta z laserowej nawigacji LiDAR. Precyzyjnie sprząta nawet po ciemku.

To przy okazji polecany odkurzacz akumulatorowy z mopowaniem. Dobry do rutynowego odświeżania posadzki, więc masz kolejny obowiązek domowy z głowy. Wyróżnia się w tym aspekcie obracającymi się dyskami, a nie zwykłą nasadką. W efekcie wykazuje lepsze właściwości szorujące. Podoba mi się przy tym jego funkcjonalna aplikacja mobilna z wieloma ustawieniami.

Ocena produktu: 8.8/10

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe - Ranking 2024

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute

Jaki powinien być najlepszy odkurzacz bezprzewodowy? Jak najmocniejszy, nowoczesny, wygodny w obsłudze, trwały, długo pracujący i na każdą powierzchnię. Wszystkie te warunki idealnie spełnia rewelacyjny Dyson V15. To profesjonalny odkurzacz bez kabla z dużą mocą ssania oraz wieloma nowoczesnymi funkcjami.Najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy do dywanów, podłóg i sierści

Pozycja lidera w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych nie wzięła się znikąd. Wystarczył mi tryb Eco, abym ekspresowo zgarnął śmieci oraz mnóstwo sierści z dywanu (i to nie takiego cienkiego). Potwierdził to test odkurzacza Dyson V15 Detect Absolute. Udokumentowałem w nim nieprawdopodobne osiągi sprzętu.

Ten skuteczny odkurzacz akumulatorowy wysokiej jakości tym bardziej sprawdził się na dywanie bez spoczywającej na nim sierści czy na podłogach twardych (panele, parkiet, kafelki, płytki).

A że Eco gwarantuje ok. 60 minut odkurzania, perfekcyjnie wysprzątasz pokaźny metraż. To mocno ssący odkurzacz bez kabla na duże powierzchnie.

Na trybie Boost moc ssania dobija do szalonych 240 AW (waty powietrzne, nie myl ich ze zwykłymi). W przypadku głowic podłogowych rzadko musiałem załączać chociażby średni poziom siły ssania. Nie znam wydajniejszego odkurzacza bezprzewodowego do domu, bo takiego po prostu nie ma.

W efekcie ekspresowo odkurzysz nim wszystko, co wymaga odświeżenia. Nie stracisz czasu i sił na wielokrotne jeżdżenie głowicą po tym samym obszarze.

Dyson przekonuje również wielozadaniowością. W zestawie znajdziesz mnóstwo akcesoriów (np. mini elektroszczotkę stożkową do tapicerki meblowej czy materacy).

Prędko usuniesz nimi nieczystości z blatu, stołu, regału (oraz samych książek), komody, obić mebli, legowiska psa, klawiatury, kratek wentylacyjnych bądź wnętrza samochodu. Zastosowanie tego mocnego odkurzacza bez kabla zachwyca!

W dodatku urządzenie nie jest ekstremalnie głośne. Na Eco bardzo cicho pracuje na tle konkurencyjnych produktów.

Komfort w trakcie odkurzania, jak i po nim

To nie jest najlżejszy odkurzacz bezprzewodowy, ale waży adekwatnie do możliwości (i tak mniej od wielu innych modeli). Bardzo płynnie skręca pod wpływem ruchów nadgarstka.

Nie zmęczysz się nadmiernie, użytkując go. Wszelkie akcesoria odkurzające łatwo zamontujesz za sprawą mechanizmu przyciskowego.

A po odkurzaniu? Dlaczego twierdzę, że ten sprzęt coś jeszcze ułatwia?

Pierwszym powodem jest pojemny zbiornik na śmieci otwierany bezkontaktowo. Nie otwierasz własnoręcznie pokrywy, zrobisz to suwakiem. Zmniejsza to ryzyko wzbijania kurzu w powietrze czy brudzenia sobie rąk.

Jeszcze bardziej spodobała mi się pewna zaleta elektroszczotki do dywanów. Otóż… sama się czyści! Nie ma większych szans, że na jej wałku z włosiem zauważysz pasma sierści czy włosów. Elementy wewnątrz na bieżąco je zbierają. Nie użerasz się z tym własnoręcznie.

Mimo że to mocny i funkcjonalny odkurzacz bezprzewodowy nowej generacji, pozostał także niesamowicie praktyczny. Zawsze to doceniam we wszelakich urządzeniach, a jestem wymagający podczas testów.

Najnowocześniejszy odkurzacz bezprzewodowy

Wisienką na torcie są użyteczne i rzadko (lub w ogóle w innych sprzętach) spotykane funkcje. Elektroszczotka do podłóg nie ma diod LED, a za to zielony laser. Podświetla nim posadzkę tak, że zauważysz najdrobniejsze śmieci i skupiska kurzu.

Przyspiesza to sprzątanie, znów nie zmarnujesz czasu. Laser działa dużo lepiej niż zwykłe diody LED spotykane u konkurencji.

Furorę robi cyfrowy wyświetlacz. Pokaże Ci wybrany tryb, czas do rozładowania akumulatora (co do sekundy), a także… pomiar cząsteczek kurzu. I to z podziałem na 4 grupy (pod względem wielkości zbieranych mikrocząsteczek).

Daje to niejako dowód skuteczności odkurzania. No i satysfakcję, bo wiesz, ile setek tysięcy czy milionów alergenów udało Ci się zlikwidować.

Te funkcje to jeszcze nie wszystko!

Wiesz już, że Dyson V15 automatycznie czyści jedną z elektroszczotek. Samodzielnie robi coś jeszcze: reguluje siłę ssania. Pomaga mu w tym specjalny czujnik. Ta technologia ma największy wpływ na tryb Auto.

Przykładowo: odkurzacz wykrywa więcej brudu, więc podkręca moc. To samo, gdy wjedziesz nim z podłogi na dywan. Dodam, że reakcje są momentalne. Bardzo mi się to spodobało.

Biorąc pod uwagę imponującą moc ssącą, świetne wykonanie, wygodną obsługę i liczne funkcje, V15 to w mojej opinii (i nie tylko mojej) najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Zasługuje na uznanie, a w dodatku ma żywotny akumulator (do tego wymienny) i nie pracuje zbyt głośno. Ideał wśród topowych odkurzaczy bez kabla!

Odkurzacz bezprzewodowy Roborock S8

Odkurzacz bezprzewodowy Roborock S8

Ten inteligentny odkurzacz akumulatorowy z dużą mocą idealnie spełnia założenia swojego typu. Odkurza skutecznie, szybko, odpowiednio długo i oferuje sporo udogodnień. Jeżeli celujesz w model bezprzewodowy, który sam sprząta, koniecznie przeczytaj recenzję, którą przygotowałem!Odkurzacz bezprzewodowy na każdą powierzchnię

Roborock S8 to okrągły odkurzacz bez kabla o dużej sile ssącej. Zgarnia z posadzki nie tylko większe okruchy, ale i drobiny kurzu czy pyłki. Na dywanach nie ma problemu z ekspresowym wciąganiem sierści i włosów. Ani brak stałego źródła energii, ani samojezdna praca nie przekreślają tu wysokiej skuteczności.

Również dlatego, że potęguje ją nie jedna, a 2 gumowe szczotki. To największa z różnic w porównaniu do poprzedniej serii. Zupełnie nie obawiasz się tego, że po przejeździe S8 trzeba będzie coś poprawiać. Brud znika w okamgnieniu, nawet z grubszych wykładzin. Potwierdzają to liczne testy oraz opinie użytkowników.

Roborock S8 korzysta z dużych kół. Bez trudu pokonuje przeróżne progi (do 2 cm, choć w praktyce czasem i wyższe) oraz wjeżdża na dywany (również typu shaggy) czy wycieraczki. To zwrotny odkurzacz bezprzewodowy z regulacją mocy w 5 poziomach, który bezproblemowo przemierza swoje trasy.

Z taką maszyną zaoszczędzisz masę czasu. I to nie tylko przez to, że wydajnie oraz samodzielnie odkurza. Zauważ, że szczotki są gumowe. Odpadnie Ci obowiązek czasochłonnego oczyszczania ich. Nie plączą się na nich włosy i kłęby sierści.

Bardzo doceniam tę cechę, testując najlepsze odkurzacze bezprzewodowe do domu. Zapewnia higienę oraz oszczędność czasu czy nerwów. A że to akumulatorowy odkurzacz z wyjmowanym pojemnikiem 400 ml, opróżnianie go także przebiega sprawnie.

Nowoczesna funkcja mopowania

Roborock S8 zapewni Ci hybrydowy tryb pracy, czyli jednoczesne odkurzanie i mopowanie. Niby nic nadzwyczajnego, prawda? W końcu sporo podobnych modeli gwarantuje to samo.

Racja, ale wgłębiając się w działanie tej funkcji… S8 nie daje reszcie szans.

Dlaczego?

Przede wszystkim jest wyjątkowo skuteczny. To nie tylko subtelne przecieranie na mokro. Sprzęt wykorzystuje drgania soniczne, aby dociskać nasadkę do podłoża. I robi to… 3000 razy każdej minuty. Przyda Ci się do zmycia plam po błocie czy rozlanym i zaschniętym napoju. Zbiornik na wodę wystarczy na umycie nawet 200 m2.

Powiesz jednak, że to w końcu robot, więc mopowanie nie sprawdzi się w pomieszczeniu z podłogą i dywanem. Otóż sprawdzi się! Jakim cudem? Za sprawą ultradźwięków.

Sprawa jest prosta: po pierwszym przejeździe S8 dokładnie wie, gdzie masz dywany. Wykrywa je wspomnianymi ultradźwiękami. Co robi później, gdy np. chcesz, aby mopował podłogę, ale nie zostawiał wilgoci na wykładzinie? Automatycznie podnosi na niej nasadkę!

Znakomite, bardzo nowoczesne rozwiązanie do pomieszczeń z dywanami. Rzadko który odkurzacz bezprzewodowy do pracy na sucho i mokro gwarantuje taką funkcję.

Sprzęt odkurzający na większy metraż

Skoro to ranking odkurzaczy akumulatorowych, to dużą uwagę zwracam na… akumulator. Ten z modelu S8 dysponuje 5200 mAh pojemności. Nie uległ zmianie w stosunku do S7, ale wcale nie musiał. To nadal pojemne ogniwo. W efekcie producent obiecuje do 3 godzin pracy po pełnym naładowaniu.

Według moich obserwacji najlepiej oceniane modele Roborock należą przy okazji do żywotnych odkurzaczy bez kabla. Dosyć, że rzadko ulegają awariom, to ich ogniwa wytrzymują wiele lat bezawaryjnej pracy.

Dodając do tego masę czujników (sprzęt nie obija mebli i nie spada ze schodów), pojemny zbiornik na śmieci i laserową nawigację z rysowaniem map w aplikacji (również w 3D!), to ideał do większych domostw.

Nie wiedząc, jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić, aby się nie namęczyć, zwróć uwagę na S8 od Roborock.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Odkurzacz bezprzewodowy Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Nowoczesny odkurzacz na akumulator, który działa cyklonowo, wywołując wirowy ruch powietrza. Nie tym jednak najbardziej się wyróżnia. Należy do elitarnego grona modeli z aktywnym myciem. Dokładnie wypucuje Twoje podłogi, gromadząc brudną wodę w oddzielnym zbiorniku. Do tego jak najbardziej świetnie odkurza, co sam sprawdziłem podczas testu.Aktywne mycie, czyli dla mnie hit!

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe nie służą już wyłącznie do zbierania suchych zabrudzeń. Philips AquaTrio 9000 przeniósł wielofunkcyjność w tej kategorii na zupełnie nowy poziom. Zaoferuje Ci bowiem aktywne mycie. Opiera się na specjalnej nasadce AquaSpin ze szczotkami PowerBrush. Ich wydajność sięga 4500 obrotów… każdej minuty!

Aktywne, a nie pasywne mycie ogromnie zwiększa efektywność. Ekspresowo usuniesz dawno zaschnięte plamy i mocno przywarty brud różnego typu. Tryb mopa działa do 25 minut, w ciągu których gruntownie umyjesz swoje podłogi twarde. Test Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 pokaże Ci pełnię możliwości.

Nie martwisz się przy tym efektem rozmazywania nieczystości. Ten polecany odkurzacz bezprzewodowy wciąga brudną wodę do zbiornika 400 ml, a czystą czerpie z drugiego, o pojemności 450 ml. W mojej ocenie urządzenie nie zostawia ani za dużo, ani za mało cieczy na posadzce. Tym samym niweluje ryzyko smug.

W aspekcie mycia spodoba Ci się jeszcze coś. Chodzi o funkcję samoczyszczenia. Jak to wygląda w praktyce? Odkładasz AquaTrio do stojącej bazy, klikasz przycisk, a następnie sprzęt przez 4 minuty przepłukuje obie szczotki. Podstawa zawiera nawet miejsce, aby mogły sobie spokojnie wyschnąć.

Odkurzaj jeszcze szybciej!

Podłogi twarde (parkiet, panele, gres, laminat, kafelki, płytki itp.) to dla tego sprzętu małe piwo. Sprawdza się także na grubszych dywanach pełnych kłębów sierści. Szybko zgarnia kudły zwierzaka do swojego pojemnego zbiornika na nieczystości. Wreszcie nie spędzisz nad tym tyle czasu.

Niezawodny odkurzacz akumulatorowy do parkietu, paneli czy dywanów pełną gębą! Dodam, że w tym punkcie opisuję elektroszczotkę tylko do odkurzania. Siłą rzeczy ta do mycia także sporo wciągnie. W obu przypadkach siła ssania zachwyca, przyspieszając domowe obowiązki.

Przypatrz się zresztą bliżej głowicy do dywanów. Oferuje podświetlenie LED (w moim odczuciu lepsze od wielu konkurentów). Bardzo dokładnie pokaże Ci najmniejsze drobiny, których wypada się pozbyć. Nasadka ma niski profil, spokojnie wjedziesz pod większość mebli. To wcale nie takie oczywiste w tej kategorii.

Niestety, niskoprofilowość wiąże się w zasadzie z jedyną nieco większą wadą tego modelu. Wałek szczotki ma niewielką średnicę, a twarde włosie. Efekt? Pewna tendencja do plątania się włosów bądź sierści. Da się jednak z tym żyć. Prędko oczyścisz szczotkę chociażby za pomocą nożyczek.

Do posadzki i nie tylko

Mówimy o porządnym odkurzaczu na akumulator z końcówkami i trybem ręcznym. Zawiera szczelinówkę i małą elektroszczotkę. Opcjonalnie możesz też nabyć elastyczny wąż przedłużający oraz szczotkę 2w1 (z wysuwanym włosiem).

Tego typu dodatki przydają mi się do odkurzania przeróżnych obiektów: klawiatury, fotela komputerowego, bagażnika samochodu, regału i książek na nim, klocków LEGO czy innych bibelotów bądź mebli. Mocno rozszerzysz zastosowanie tego wydajnego odkurzacza bez kabla.

I tutaj znów nie zabrakło czegoś bardziej unikalnego. Szukasz bezprzewodowego odkurzacza z uchwytem ściennym? A co powiesz na wolnostojącą stację dokującą? Nie robisz dziur w ścianie, nadal mając sprzęt zawsze pod ręką.

Wspominałem Ci już zresztą o tym ciekawym akcesorium. Oprócz samoczyszczenia sprawdza się po prostu do przechowywania urządzenia (jak i wielu jego akcesoriów). Przy tak szerokich możliwościach Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 pozostaje prostym w obsłudze odkurzaczem bez kabla. Sterowanie czy montaż części nie sprawią Ci trudności.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Extra Pro

Dyson V11 Absolute to lekki odkurzacz bezprzewodowy o potężnej sile ssącej (do 185 AW). Dzięki innowacyjnym szczotkom dopasowuje się do każdej powierzchni, szybko zasysając kłęby kurzu, sierści, okruszki i inne paprochy. Poniższa opinia jeszcze bliżej przedstawi Ci ten model.Długo pracujący odkurzacz bezprzewodowy

Osoby przeszukujące ranking odkurzaczy bezprzewodowych często pragną nabyć sprzęt z wymiennym akumulatorem. Dlaczego? Bo to przyszłościowy zakup. Gdy bateria zakończy swój żywot, samodzielnie i bezproblemowo ją wymienisz.

To jednak nie wszystkie zalety. Kupując zapasowe ogniwo, maksymalny czas pracy dochodzi nawet do 120 minut odkurzania. Wysprzątasz dzięki temu ogromny metraż.

Szczególnie że nawet najniższy tryb ekonomiczny nie zawodzi pod względem efektywności wciągania zabrudzeń (spokojnie wystarczy na podłogi twarde i niektóre wykładziny). Nie bez powodu najlepiej oceniane odkurzacze bezprzewodowe często pochodzą właśnie od Dyson.

Jest jeszcze coś: praca na przycisk. Ta cecha stanowi zaletę pod względem energooszczędności. Siłą rzeczy oszczędzisz stan naładowania, mając pełną kontrolę nad tym, kiedy sprzęt odkurza. I nie stracisz czasu na wyłączanie go, np. przechodząc z sypialni do salonu.

Odkurzacz bezprzewodowy z 2 elektroszczotkami

Dyson V11 korzysta z 2 głównych elektroszczotek, które dostaniesz od razu w zestawie.

Poznaj ich specyfikę:

  • Ta w formie miękkiego wałka (Soft Roller) perfekcyjna odkurza podłogi twarde. Gładko po nich sunie, momentalnie zgarniając nieczystości. Jednocześnie jest bardzo delikatna, nadaje się np. do dębowej podłogi. Tego typu sprzęt ani samym wałkiem, ani głowicą nie uszkodzi Twojej podłogi.
  • Druga (High Torque) ma nylonowe włosie i włókna węglowe. To rewelacyjna szczotka do dywanów i wykładzin. Precyzyjnie wyłuskuje z nich małe cząsteczki, nie wspominając o większych śmieciach.

Wyjątkowo mocny silnik cyfrowy napędza obie szczotki tak, że wykonują aż 60 obrotów na sekundę! To gwarancja szybkiego odkurzania. Nie musisz kilka razy jeździć po tym samym obszarze, aby dokładnie go oczyścić. Oszczędzisz czas i siły.

W zestawie znajdziesz też dodatkowe akcesoria, np. szczelinówkę, mini elektroszczotkę czy kilka innych dodatków do odkurzania różnych obiektów i miejsc. Zgarniesz pajęczyny spod sufitu, odkurzysz zakurzone meble tapicerowane czy wysprzątasz wnętrze samochodu. Pełna swoboda.

Higieniczne opróżnianie zbiornika na śmieci

Zbiornik na nieczystości tego efektywnego odkurzacza bezprzewodowego do mieszkania lub domu osiąga aż 0,76 l pojemności. Odkurzając masę zwierzęcej sierści, nie musisz go tak często opróżniać. To wręcz rekordowy wynik pod tym względem. Nie stracisz nerwów na tę mało przyjemną czynność.

A jak już do niej dojdzie, to zaskoczy Cię łatwe opróżnianie. Pojemnik jest dość długi, ale nie za szeroki. Otworzysz go na przycisk, a właściwie suwak przy korpusie.

Efekt? Minimalne ryzyko wzbijania kurzu i alergenów w powietrze. Zachowasz przy tym pełną higienę – bez brudzenia sobie rąk czy wdychania kurzu. Jeżeli cierpisz na alergię, od razu to docenisz.

Spodoba Ci się także jakość wydmuchiwanego powietrza. To w końcu cyklonowy odkurzacz na baterię. I to jaki! Korzysta z aż 14 cyklonów, które dokładnie oddzielają drobnoustroje i zanieczyszczenia od powietrza. No i nie zatykają filtra. System filtracji jest 6-warstwowy i wyłapuje najdrobniejsze cząsteczki bakterii.

Nic dziwnego, że klasyfikacja odkurzaczy bezprzewodowych nie miałaby sensu bez tego modelu. Wciąż zyskuje pozytywne opinie, będąc jednym z najmocniejszych odkurzaczy bez kabla z wydajnym systemem filtrowania.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Polecany odkurzacz Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Odkurzacz akumulatorowy 3w1 ze świetnie działającą funkcją mopowania. Jego udoskonalona nasadka Aqua Plus prędko usuwa zaschnięte plamy. Wydajność odkurzania także topowa, a czas pracy zachwyca. Poznaj bliżej zalety tego urządzenia bezprzewodowego w mojej opinii.Odkurzająco-myjący odkurzacz akumulatorowy

Ogólnie biorąc, Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01 nie różni się diametralnie od poprzedniej generacji… oprócz nowej nasadki Aqua Plus. Jeszcze sprawniej zmywa plamy z paneli, terakoty, linoleum, gresu czy płytek.

Ma innowacyjne kanały powietrza regulujące wydajność. Zależnie od kierunku przejazdów strumień powietrza jest silniejszy tam, gdzie to ważne.

A skuteczność mopowania? Bardzo wysoka, ściereczka z mikrofibry (znajdziesz 2 w zestawie) zapewnia niezłą skuteczność szorowania uporczywych zabrudzeń. Jednocześnie nie rysuje delikatnych parkietów czy paneli.

W moich testach bez trudu usunąłem wiele większych zabrudzeń, również z chropowatych czy mniej równych powierzchni.

Szukając mopującego odkurzacza bezprzewodowego, musisz zwrócić uwagę na ten sprzęt. Nie brakuje mu mocy, a nowa nasadka zachwyca skutecznością.

Odkurzacz bez kabla na duży metraż

Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01 spodoba się każdemu, kto zwykle odkurza lub mopuje spory metraż, wynoszący nawet 125 m2.

Dlaczego? Przez długi czas akumulatorowej pracy. Dochodzi do 80 minut na trybie Eco, który spokojnie wystarcza na podłogi twarde i mniej zaśmiecone dywany.

Średni tryb, który jest już bardzo wydajny, zapewnia 35 minut. A Turbo? To aż 28 minut przy ogromnej sile ssącej dobrej do zgarniania sierści czy włosów z dywanów.

To pierwszy odkurzacz bezprzewodowy, przy którym w ogóle nie patrzyłem na stan akumulatora. Zawsze zdążałem wysprzątać całe moje lokum. Czasu zazwyczaj starczało też na taras (i to dość spory).

Z takim urządzeniem nie musisz co chwilę zerkać na poziom naładowania (a wyświetla się on procentowo nad panelem sterowania, to również fajna cecha).

Odkurzacz bezprzewodowy do włosów i sierści

Elektroszczotka tego dobrze wyważonego odkurzacza na akumulator ma dodatkowe listwy i pasma włosia od spodu. Jeszcze lepiej zbiera mocno wdeptane włosy czy kłęby sierści. Już na 2 poziomie mocy szybko się ich pozbywa.

Swoje dokłada wydajność cyfrowego silnika. To po prostu jeden z najwydajniejszych odkurzaczy bezprzewodowych do domu. Nie spędzisz dużo czasu na sprzątaniu, nie musisz jeździć po tym samym miejscu kilka razy, aby je precyzyjnie oczyścić.

W dodatku z łatwością wjedziesz pod różne meble, np. kanapę.

Wszystkie te zalety (jak i wiele innych) wykazał mój obszerny test Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01, do którego Cię zapraszam. Czytając i oglądając go, upewnisz się, czy warto wybrać ten dobrze oceniany odkurzacz bezprzewodowy do wykładzin, grubych dywanów bądź podłóg twardych.

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PR10

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PR10

PURON PR10 to mały, wyjątkowo cichy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopowania. Niewiele miałem sprzętów odkurzających, które tak pozytywnie zaskoczyły mnie podczas testów. Co konkretnie mi się spodobało? O tym w poniższej opinii!Wydajny i cichy odkurzacz bezprzewodowy

Wiele osób uważa, że odkurzacz nie może być jednocześnie cichy i wydajny. PURON PR10 przeczy temu mitowi. W trybie Turbo osiąga ok. 50 dB, co jest rewelacyjnym wynikiem.

Podczas testu od razu zauważyłem olbrzymią różnicę w porównaniu z innymi modelami. Sprzęt nie będzie Cię irytował głośnością pracy.

Za to zachwyci Cię skutecznością! Oferuje siłę ssącą na poziomie 2500 Pa. Ta wartość sprawia, że mówimy o kompaktowym odkurzaczu bezprzewodowym o dużej mocy.

Co więcej, producent jest fair i podaje wartości na 2 niższych trybach… i one też zdumiewają! Aż 2100 Pa na trybie średnim oraz 1800 Pa na trybie… cichym, chociaż – jak wspominałem – i Turbo za bardzo nie hałasuje.

Test PURON PR10 dokładne pokazuje, że ten robot nie ma najmniejszych problemów z podłogami twardymi oraz dywanami. Szybko zgarnia najmniejsze okruszki, jak i gęste kłęby kurzu oraz brudu. Radzi sobie także z dywanem pokrytym grubą warstwą kociej sierści.

Bez wysiłku uzyskasz czystość w swoim domostwie. O to chodzi, prawda?

Samojeżdżący odkurzacz bezprzewodowy

PURON PR10 to dobrej jakości odkurzacz bezprzewodowy z inteligentnym systemem nawigacji. Tworzy mapy w czasie rzeczywistym i zapisuje je w aplikacji. Zrobisz osobne mapy nawet dla 3 kondygnacji. Finalnie sprzęt nadaje się do kilkupiętrowego domu, a nie tylko małego mieszkania w bloku.

Zarządzanie mapami jest banalne, szybko je opanujesz. Tak samo jak wyznaczanie stref odkurzania lub zakazanych dla robota.

PR10 bardzo rozsądnie przemierzał wszystkie testowe trasy. Radził sobie, odkurzając wokół stołu i krzeseł. Świetnie odnalazł się w gęsto umeblowanym otoczeniu. Niczego nie uszkodził, niczego ważnego nie ominął.

Zaimponowała mi także szybkość odkurzania. Planowanie tras oparte na tak nowoczesnym skanowaniu laserowym zachwyca. Dzięki temu sprzęt prędko robi swoje i sam wraca do stacji ładującej.

Nie zanotowałem także jakichkolwiek problemów z aplikacją czy zrywaniem połączenia, co jest dodatkowym plusem (i wcale nie taką oczywistością wśród tego typu urządzeń sprzątających bez kabla).

Odkurzacz bezprzewodowy z mopem i lampą UV

Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam wszechstronne odkurzacze bez kabla. A PURON taki jest. Potrafi skutecznie myć podłogi.

Porusza się wtedy w inny sposób, a konkretniej „na jodełkę”. Po ruchach w przód na moment cofa się do miejsca, w którym przed chwilą był. Dzięki temu w jednym cyklu mycia podłogi czyści każdy fragment trasy 2 razy.

Szkoda jedynie, że nie korzysta w tym trybie z siły ssącej, a więc tylko mopuje (i zamiata bocznymi szczotkami). Taka cena za jedną z najskuteczniej działających funkcji mycia. To już nie tylko głaskanie podłoża, a konkretne zmywanie bardziej upierdliwych plam.

A o co chodzi z lampą UV? Znajduje się pod spodem (nieco nad szczotką centralną) i emituje światło UV-C. Po co? Aby zabijać drobnoustroje, w tym alergeny. To dość unikalna cecha na tym rynku.

Jak widzisz, najlepsze odkurzacze bezprzewodowe potrafią łączyć ciche i skuteczne odkurzanie z wielozadaniowością. A do tego nie wymagają Twojego udziału!

Trudno więc nie docenić takiego sprzętu jak PURON PR10. Mnie bardzo się spodobał i poleciłem go już masie osób (jak i sam kupiłem komuś na prezent). Wszystkie są z niego zadowolone. Ty również będziesz.

Odkurzacz bezprzewodowy Samsung Jet 90 Complete Extra VS20R9076T7

Odkurzacz bezprzewodowy Samsung Jet 90 Complete Extra VS20R9076T7

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Może wydajny, bogato wyposażony, nie za ciężki i z regulowaną mocą, a nawet długością rury? Te założenia spełnia mocno wypasiony VS20R9076T7 od marki Samsung. Podoła każdemu zadaniu związanemu z odkurzaniem. Do tego ma od razu 2 akumulatory, pracując do 120 minut!Skuteczny odkurzacz bezprzewodowy do dywanów

Samsung Jet 90 Complete Extra VS20R9076T7, czyli akumulatorowy odkurzacz o dużej sile ssania. Daje radę nawet na trybie ekonomicznym. Atutem tego dobrego odkurzacza bez kabla i worka jest także jego elektroszczotka. Dogłębnie sprząta dywany oraz wykładziny. Wygarnia z nich rozsypaną ziemię, okruchy jedzenia, włosy czy sierść.

Nie dziwię się opiniom, które głoszą, że to porządny odkurzacz bezprzewodowy dla posiadaczy zwierząt. Testy potwierdzają, że nic sobie nie robi z ogromu kudłów, prędko je wciągając.

Finalnie odkurzenie zakurzonego, pokrytego sierścią dywanu pójdzie Ci dużo szybciej. Przebija to skuteczność każdego odkurzacza przewodowego, jaki znam. I nie musisz wcale załączać najmocniejszego (a zarazem najgłośniejszego) trybu. Również te niższe są bardzo uniwersalne.

Swoje dokłada fakt, że to multicyklonowy odkurzacz bezprzewodowy dla alergików. 5-warstwowy system filtracji HEPA wraz z 27 cyklonami oddziela zanieczyszczenia od powietrza. Nie wypuścisz roztoczy z powrotem do pomieszczenia.

Użyteczne akcesoria w zestawie

Niezależny ranking odkurzaczy bezprzewodowych ma dużo powodów, aby zawierać ten model. Jednym z nich jest to, co znajdziesz w zestawie. To bogato wyposażony odkurzacz bezprzewodowy z 2 akumulatorami. Dadzą Ci łącznie nawet 120 minut ciągłego sprzątania! Coś na wielki metraż, mam rację?

Skoro o baterii mowa: wykazuje wysoką żywotność. Po 5 latach użytkowania powinna znacząco przebijać 50% swojej sprawności. Nie wydasz zbyt szybko kasy na kolejne ogniwo, zresztą i tak masz od razu 2 na wyposażeniu.

Podwójną korzyść niosą także główne szczotki. Jedna lepiej się sprawdza na dywanach, a drugą przystosowano do podłóg twardych wszelakiego typu (matowych, połyskliwych, drewnianych, chropowatych).

To również odkurzacz bez kabla z funkcją odkurzacza ręcznego. Przydadzą Ci się wtedy szczotki do kurzu bądź mała elektroszczotka. Wyczyścisz blat, meble, fotele w samochodzie i sporo innych rzeczy. Wszystko bez przejmowania się zasięgiem pracy.

Teleskopowa rura

Cały czas dziwi mnie fakt, że regulacja wysokości rury to tak rzadka cecha wśród modeli na akumulator. Nie rozumiem tego do końca. Samsung chyba też, gdyż zawarł ten dodatek w swojej nowej generacji odkurzaczy bezprzewodowych.

Zastosowanie tego elementu to prosta sprawa: dopasujesz całkowitą wysokość odkurzacza do swojego wzrostu. Po co? Aby mniej się schylać i ogólnie bardziej komfortowo odkurzać chatę. Praktyczna cecha wyróżniająca, którą z pewnością wykorzystasz.

Odkurzacz bezprzewodowy Roborock Q7 Max+

Odkurzacz bezprzewodowy Roborock Q7 Max+

Roborock Q7 Max+, czyli dobry odkurzacz bezprzewodowy z mapowaniem pomieszczeń. Ten niewielki sprzęt nadaje się do każdej powierzchni, inteligentnie się porusza, a przede wszystkim ma znakomite osiągi. Do tego w zestawie znajdziesz innowacyjną stację. Przeczytaj recenzję tego modelu, aby upewnić się, czy to sprzęt dla Ciebie!Bardzo mocny odkurzacz bezprzewodowy

Roborock Q7 Max+, czyli jeden z najwydajniejszych odkurzaczy bez kabla, który sprząta w autonomiczny sposób. Oferuje ciśnienie na poziomie 4200 Pa. Generuje mocny ciąg powietrza. Potrafi zebrać nawet garść monet, a co dopiero lżejsze nieczystości.

Skutecznie wciąga piasek, żwirek, włosy czy jeszcze większe i twardsze zabrudzenia. Nic sobie nie robi z bujniejszych dywanów. Nie stracisz czasu i sił na utrzymywaniu porządku w swoim domostwie, mając tak wydajny i automatyczny sprzęt.

Cieszy fakt, że przy wysokiej wydajności nie zawodzi czas pracy akumulatora. Osiąga maksymalnie 3 godziny (najwyższy tryb to z kolei aż godzina sprzątania). Robot potrafi sam wrócić do bazy, aby się podładować. Ograniczy do minimum Twój udział w sprzątaniu, a o to chodzi w tego typu sprzęcie.

Inteligentna nawigacja i stacja

Roborock Q7 Max+ skanuje otoczenie nowoczesnym laserem LiDAR PreciSense. Już po pierwszym przejeździe dokładnie zna układ mebli i wszelkie zakamarki. Gdy napotka na swojej drodze kable czy kapcie (bądź coś gorszego, np. kupkę zwierzaka), to ominie je.

Oczywistość stanowi fakt, że ten nieduży odkurzacz bezprzewodowy nie szkodzi meblom. Nie obija nóg krzeseł, stołów czy szaf. Nie rysuje delikatniejszych posadzek. Wykrywa spadki, więc się nie zniszczy. Trudno w ogóle, aby jakkolwiek się zablokował.

W aplikacji bez trudu odnajdziesz opcję tworzeniu map dla różnych pięter. To robot do dużego domu. Danemu pomieszczeniu (lub zaznaczonemu obszarowi) ustawisz różne parametry, np. zakazaną strefę czy strefę bez mopowania (a nawet poziom dozowania wody, gdy załączysz funkcję mycia).

Do zakupu przekonuje również stacja do autoopróżniania. Wyjmowany od góry pojemnik na śmieci i tak jest pojemny (470 ml), lecz stacja wyręczy Cię od częstego wysypywania z niego parochów. Skrywa w sobie 2,5-litrowy worek na nie. Zwiększa higienę podczas obsługi i nie marnuje Twojego czasu.

Odkurza i myje jednocześnie

Bezprzewodowy odkurzacz i mop w jednym to dla wielu osób skarb. Nie szczędziłem takich sprzętów dla mojego rankingu. Roborock Q7 Max+ to kolejna propozycja, dzięki której zaoszczędzisz jeszcze więcej czasu.

Jako że mówimy o automatycznym sprzęcie, zachęca do rutynowego mopowania. Wiadomo, to w większej mierze przecieranie na mokro niż gruntowne mycie z szorowaniem, ale dobre i to. W końcu nie myjesz posadzki manualnie, a jedynie patrzysz (lub też nie), jak robi to urządzenie.

Istotne, że pojemnik na wodę mieści 350 ml, a to sporo jak na robot. Sprzęt sprawdzi się na większym metrażu. Obawiasz się, że wody będzie za mało lub za dużo? Ustawisz jeden z aż 30 poziomów nawilżania ściereczki! Duża cecha wyróżniająca. W aplikacji możesz nawet zróżnicować dozowanie względem konkretnych pomieszczeń.

Odkurzacz bezprzewodowy iRobot Roomba i7+

Odkurzacz bezprzewodowy iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ to według wielu osób najlepszy odkurzacz bezprzewodowy do odkurzania zwierzęcej sierści. Do tego zrobi to bez Twojego udziału, bo to sprzęt samojeżdżący. W mojej subiektywnej i niezależnej opinii pokażę Ci, co przemawia za jego zakupem. Przejdźmy więc do konkretów!Odkurzacz bezprzewodowy dla posiadaczy zwierząt

iRobot Roomba i7+ to niewielki odkurzacz bezprzewodowy z gumowymi szczotkami. Co z tego wynika? Po pierwsze, świetnie zgarniają zabrudzenia z różnych powierzchni. Po drugie, nie nawijają się na nie włosy i sierść. Nie musisz po odkurzaniu długo oczyszczać szczotek.

Dodatkowo w trakcie sprzątania nie utracą swojej skuteczności. Nie będą w końcu pokryte warstwą sierści i włosów, a co najwyżej pojedynczą nitką.

Posiadaczom zwierząt, jak i alergikom spodoba się Clean Base. Sprawia, że i7+ to akumulatorowy odkurzacz ze stacją opróżniającą. Robot wypróżnia się do niej po zapełnieniu zbiornika na śmieci. Stacja ma w sobie uszczelniony worek. Mieści aż do 30 zawartości zbiornika!

Nie stracisz czasu na częste i własnoręczne opróżnianie go. Do tego zachowasz pełną higienę, nie musząc wdychać pyłków, roztoczy, alergenów i innych zarazków.

Dodając do tego 2 filtry (w tym jeden wysokowydajny), nie mam wątpliwości co do tego, że to fenomenalny odkurzacz bez kabla do odkurzania sierści.

Precyzyjne mapowanie przestrzeni

Co do systemu nawigacji: osobiście jestem fanem laserowego skanowania. Roomba i7+ działa co prawda w oparciu na kamerce, ale i tak precyzyjnie skanuje otoczenie.

W inteligentny sposób nauczy się struktury w Twoim domostwie. Dzięki temu nie gubi się, wyznacza przemyślane trasy i porusza się w zorganizowany sposób.

Duży plus stanowi zapisywanie do 10 planów pięter. Kolejny atut to Dirt Direct: robot sam wykrywa większe skupiska brudu. Następnie podjeżdża do nich, zgarnia śmieci i wraca na swoją trasę. Testowałem to rozwiązanie – rzeczywiście jest skuteczne oraz przydatne.

Cała gama czujników ochroni i odkurzacz bezprzewodowy, i Twoje meble oraz mniejsze obiekty. Dzięki nawigowaniu kamerką robot nie ma wieżyczki z laserem. Efekt? Wjedzie pod wiele niższych mebli, aby wysprzątać podłoże w tak trudno dostępnych miejscach.

Odkurzacz na akumulator z aplikacją

Aplikacja do odkurzaczy bezprzewodowych iRobot w pewnym momencie przeszła ewolucję. A właściwie rewolucję. Doszło wiele nowych funkcji, np. precyzyjne wyznaczanie stref sprzątania. i7+ korzysta nawet z asystentów głosowych! Tak, może więc słuchać Twoich komend.

Pewne rzeczy pozostały jednak bez zmian… i bardzo dobrze! Chodzi o znakomity interfejs graficzny aplikacji. Jest banalna w obsłudze, zawsze szybko odnajdziesz w niej pożądane opcje, funkcje czy statystyki. Inni producenci pod tym względem powinni brać przykład z marki iRobot.

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PU30

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PU30

Odkurzacz bezprzewodowy z turboszczotką PURON PU30 jest przede wszystkim leciutki, a więc wygodny w obsłudze. Mimo atrakcyjnej ceny zaskoczył mnie swoją wszechstronnością. Ma także pewne udogodnienie związane z większym komfortem użytkowania. Zaraz dokładnie wyjaśnię Ci, dlaczego warto zwrócić na niego uwagę.Wygodne manewrowanie lekkim odkurzaczem

Trudno znaleźć lżejszy odkurzacz akumulatorowy od PURON PU30. Dzięki temu nie stracisz zbyt wielu sił na odkurzanie domu. Korpus leciutki, uchwyt ergonomiczny, a głowica odkurzająca zwrotna – świetne połączenie! Całość waży zaledwie 2,2 kg.

Odkurzanie idzie szybko i stosunkowo przyjemnie. W dostrzeganiu kurzu, śmieci czy resztek jedzenia na posadzce pomagają dodatkowo diody LED. Jeszcze prędzej zlokalizujesz nieczystości, aby sprawnie je wciągać odkurzaczem.

Pozytywnie zaskoczyła mnie skuteczność odkurzania listew przypodłogowych i ogólnie przy ścianach oraz meblach. Wiedz, że nie każdy odkurzacz na baterię radzi sobie z tym tak dobrze.

Sprzęt jest tak smukły, że podczas testu PURON PU30 nie miałem problemu z wjeżdżaniem nim pod niskie meble. Zresztą… pomaga w tym łamana rura. A w zasadzie moduł zginania, który możesz do niej doczepić.

Unikalna cecha, bo wcale nie musisz go przytwierdzać do reszty. Siłą rzeczy stanowi swego rodzaju regulację wysokości. Również dlatego (i pamiętając o niewielkiej wadze) oceniam ten sprzęt jako wygodny w obsłudze odkurzacz bezprzewodowy dla seniora.

Zastosowanie zwiększają dodatkowe końcówki. Oprócz ssawki szczelinowej dostajesz sporo różnych szczotek czy dysz. Odkurzysz wiele miejsc i obiektów, nie wydając kasy na osobne urządzenia.

2 szczotki główne do różnych zadań

PURON PU30 nie jest absolutnym liderem wydajności. Przynajmniej patrząc na porównanie odkurzaczy bezprzewodowych. Nic dziwnego, w końcu kosztuje dużo mniej od topowych graczy.

Mimo to sprawdził się podczas odkurzania zwierzęcej sierści z dywanu. Ekspresowo wciągał kudły pozostawione przez kota perskiego. Sprzęt oferuje maksymalnie 28000 Pa, to bardzo dużo. Na trybie średnim zapewnia 15000 Pa i odkurzanie przez 22 minuty.

Rotując trybami, zdążysz precyzyjnie wysprzątać nawet powyżej 60 – 70 m2. Jeżeli masz same podłogi twarde, np. gładkie linoleum, płytki, gres, kafelki, parkiet, to może i jeszcze większy metraż.

Zaletę stanowią 2 szczotki główne. Ta w postaci miękkiego wałka została znakomicie zaprojektowana pod płaskie i twarde powierzchnie. Nie szkodzi im, a prędko zbiera śmieci. Druga, która ma pasma włosia, porządnie wyłuskuje nieczystości z wykładzin (i też nada się na parkiet czy panele).

Nasadka mopująca

Mimo atrakcyjnej ceny, zwłaszcza względem wyposażenia i wydajności, producent dorzucił funkcję mopowania. Opiera się na doczepianej nasadce. Nic nie ujmuje ze skuteczności odkurzania, dokładając możliwość przecierania podłóg na mokro.

Nie wypada to tak dobrze jak w przypadku zupełnie osobnych nasadek, ale może Ci się przydać. Szczególnie gdy dość często odświeżasz swoje podłogi, nie pozwalając, aby mocno się zabrudziły.

Widać, że producent postawił przede wszystkim na wygodę użytkowania. Na szczęście nie zapomniał o zapewnieniu solidnej wydajności. Dodając do tego atrakcyjną cenę, PURON PU30 musiał się znaleźć w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Robot Vacuum S10+

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Robot Vacuum S10+

Xiaomi Robot Vacuum S10+, czyli kolejny hit sprzedażowy tego producenta. Ale nie przez wysoką popularność trafił do mojego zestawienia. To wszechstronny i niedrogi sprzęt, wyręczy Cię od kilku obowiązków domowych. Bez schylania i męczenia się szybko uzyskasz czystość w swoim domku. A teraz sprawdź, za co wyróżniłem ten nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy 2w1!Kompleksowa pomoc domowa

Ten dobry odkurzacz bezprzewodowy odkurza i na sucho, i na mokro. Xiaomi Robot Vacuum S10+ w obu tych zadaniach wypada wybornie. Zmywając posadzkę, poradzi sobie z niejedną dawno zaschniętą plamą. Odznacza się nie płaską nasadką, a 2 obracającymi się dyskami z tkaniną.

Odkurzając, korzysta z mocy ssącej osiągającej nawet 4000 Pa. To zadziwiająco sporo jak na tę cenę i jak na ten typ sprzętu odkurzającego bez kabla.

Po bezproblemowym wjechaniu na Twój dywan (duże koła) usunie z niego kurz, roztocza, ale i większe zabrudzenia (kłęby sierści, śmieci różnego rodzaju). To wszystko bez Twojej większej ingerencji. Wreszcie odpoczniesz, a ten akumulatorowy odkurzacz do paneli i wykładzin zrobi swoje.

Inteligentne nawigowanie po domu

Jak przystało na samodzielny odkurzacz dobrej jakości, Xiaomi nie obije Twoich mebli. Świetnie omija przeszkody na trasie, ma z nimi minimalny kontakt. Nie zablokuje się także w gęściej umeblowanym pokoju. To zasługa laserowej nawigacji. Co więcej, możesz całkowicie wyłączyć światło, sprzęt nadal będzie prawidłowo pracował.

Cykle odkurzania nie są ani zbyt długie i marnujące stan akumulatora, ani zbyt krótkie i niedokładne. Gdzie ten tani odkurzacz na akumulator może wjechać, tam wjedzie. Żaden zakątek nie zostanie przegapiony. Uzyskasz pewność co do bezwysiłkowego, ale i precyzyjnego odkurzania.

Szukasz odkurzacza bezprzewodowego do kilkupiętrowego domu? Żaden problem! Xiaomi Robot Vacuum S10+ zapisze w aplikacji kilka map pięter. Nawet mając olbrzymie gospodarstwo domowe, wystarczy Ci miejsca na tworzenie map z różnymi strefami (odkurzania, zakazanymi itp.).

Podsumowanie

Tworząc mój ranking odkurzaczy bezprzewodowych, postawiłem sobie za cel, aby wyróżniony sprzęt jak najlepiej i jak najdłużej odkurzał. A przy okazji zachwycał funkcjonalnością czy wyposażeniem.

Udało się, choć nie ukrywam – topowe odkurzacze akumulatorowe swoje kosztują. Z drugiej strony, trudno wymagać tak wielu atutów, kupując jakiś tani sprzęt z Biedronki czy Lidla. Nie wspominając o używanych odkurzaczach bezprzewodowych na OLX bądź Allegro.

Lepiej zaufać takim markom, jak np. Dyson, Roborock, Philips, PURON, iRobot czy Xiaomi. Kupisz raz, a dobrze.

Pamiętaj, że zestawienie regularnie aktualizuję. Ciągle przeprowadzam kolejne testy sprzętu odkurzającego. Finalnie nie musisz już pytać o polecany odkurzacz bezprzewodowy na forum bądź grupach.

Jeśli moja praca Ci się podoba, to udostępnij to zestawienie w Internecie i nie zapomnij raz na jakiś czas zaglądać na PROrankingi.

A jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, to z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.

Pamiętaj także, że na portalu znajdziesz klasyfikacje konkretnych rodzajów urządzeń do sprzątania. Mówiąc o modelach bezprzewodowych, mam tu na myśli najlepsze odkurzacze pionowe i ranking robotów sprzątających.

Co więcej, osobno omówiłem wyłącznie urządzenia wielozadaniowe, a konkretniej również mopujące. Przedstawiają je: ranking odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia oraz ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mopowania. Znalazło się też miejsce na ogólny ranking odkurzaczy mopujących.

Mocno ogranicza Cię niewielki budżet? Żaden problem! Wcale nie musisz wydawać ogromu pieniędzy na nowoczesny rodzaj sprzętu odkurzającego. Potwierdza to ranking robotów sprzątających do 1000 zł. Tak samo korzystnie wygląda ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł, choć on akurat zawiera też kilka modeli z kablem.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.8]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
7 miesięcy temu

Super pomocny ranking, dziękuję.