Odkurzacze Bezprzewodowe Ranking 2022

Marzy Ci się odkurzanie bez plączącego się kabla lub w ogóle bez żadnego wkładu sił? Odpowiedź stanowi porządny odkurzacz bezprzewodowy. Aby postawić na solidny sprzęt, zobacz mój niezależny ranking odkurzaczy bezprzewodowych!

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy - ranking, opinie, jaki wybrać?

Odkurzacz bezprzewodowe, nazywane też akumulatorowymi, mają nieograniczony zasięg pracy. Ważne jednak, aby taki sprzęt był mocny, funkcjonalny i oferował regulację siły ssania.

Właśnie takie urządzenia znajdziesz w moim rankingu. Wiele z nich przetestowałem, a zestawienie jest aktualizowane i niezależne. Dzięki temu dobrze zainwestujesz swoje pieniądze. Przeczytaj opinie i zamów swój wymarzony odkurzacz bez kabla!

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych 2022 – TOP 11

Miejsce 1

Dyson V15 Detect Absolute

Ekstremalnie wydajny odkurzacz bezprzewodowy, który osobiście sprawdzałem. Każdy test, nawet odkurzania sierści zwierząt z dywanu, wypadł celująco… i to na trybie Eco! A wystarcza on na ok. 60 minut sprzątania. Również dzięki temu ten mocny sprzęt to w mojej opinii najlepszy odkurzacz bezprzewodowy.

Do tego naszpikowany nowinkami technologicznymi. Zlicza zgarniane cząsteczki pyłków, kurzu czy bakterii, pokazując dane na wyświetlaczu. Jego szczotka do dywanów sama się czyści, nie tracisz na to czasu i nerwów. Laser elektroszczotki podłogowej rozświetla posadzkę, pokazując Ci drobny kurz. W dodatku odkurzaczem łatwo się manewruje. Prawdziwy lider na tym rynku!

Miejsce 2

Roborock S7

Rewelacyjny odkurzacz akumulatorowy, dzięki któremu obowiązek odkurzania spadnie z Twoich barków. Sprzęt bardzo wydajnie zasysa zabrudzenia, a ruchoma szczotka dostosowuje się do nierównych powierzchni. Duża siła ssania i topowy mechanizm odkurzający to nie wszystko. Laserowa nawigacja sprawia, że urządzenie się nie gubi, nie spada ze schodów i nie obija mebli.

Co więcej, to jeden z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia. Soniczny mop dociska ściereczkę do podłoża 3000 razy… każdej minuty! Hybrydowy tryb pracy (odkurzanie + mycie) to czołówka, gdyż urządzenie rozpoznaje dywany. Co wtedy robi? Podnosi nasadkę mopującą, aby nie nawilżać wykładziny. Nic nie musisz robić, a Twoje podłogi staną się nieskazitelnie czyste.

Miejsce 3

Moneual MBOT 950

Bardzo mocny odkurzacz bezprzewodowy, który sam odkurza. Bezproblemowo wciąga kudły sierści z dywanów, nie mówiąc o lżejszych zabrudzeniach. Radzi sobie na grubszych wykładzinach, przy ścianach, w narożnikach i w wielu innych zakamarkach czy powierzchniach. To wszystko bez Twojego udziału, chyba że poprzez aplikację.

Jak na polecany odkurzacz bezprzewodowy przystało, ma unikalną cechę. Chodzi o darmową wymianę akumulatora po 2 latach od zakupu! To pewność inwestycji na wiele lat. Nie zabrakło też funkcji mycia podłóg. Skutecznie wyręczy Cię ze sprzątania domostwa. W czasie jego pracy przeznaczysz czas na coś dużo przyjemniejszego.

Miejsce 4

Dyson V11 Absolute Extra Pro

Wysokowydajny odkurzacz akumulatorowy. Z takim sprzętem w mgnieniu oka wysprzątasz swoje domostwo, nie zostawiając ani jednego okruszka. A jeżeli metraż jest spory… wymienisz akumulator na drugą sztukę, która jest w zestawie! Daje to łącznie 120 minut odkurzania. W sklepach jest także tańsza wersja z jednym ogniwem.

Chcąc odświeżyć zakurzone meble czy wnętrze samochodu, odepniesz rurę. Urządzenie staje się wtedy akumulatorowym odkurzaczem ręcznym. I pozostaje tak samo mocne. Wykorzystasz zatem dodatkowe końcówki odkurzające, a jest ich sporo. Ranking odkurzaczy bezprzewodowych bez V11 byłby do niczego.

Miejsce 5

Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Odkurzacz bezprzewodowy ze znakomitą nasadką Aqua Plus. Reguluje kanałami powietrznymi wydajność i zwiększa nacisk na posadzkę. Dzięki temu szybciej usuniesz śmieci i jednocześnie zmyjesz plamy. Sprzęt jest wyjątkowo mocny. W zestawie znajdziesz wiele dodatkowych końcówek, w tym zestaw samochodowy.

Siłą tego urządzenia jest także długi czas pracy: maksymalnie nawet 80 minut, a na trybie Turbo 28 minut. Odpowiedni odkurzacz bezprzewodowy do dużych domów i mieszkań. Do tego nie straszna mu sierść zwierząt, prędko ją wciąga, co udowodnił mój test. Ekspresowo zebrałem kłęby z pokaźnego dywanu.

Miejsce 6

Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01

Polecany odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia podłóg. Długo pracuje na trybie Turbo, który imponuje siłą ssania. Prędko zasysa nie tylko drobiny kurzu, ale i sierść bądź nieco większe śmieci. Jego głowica płynnie skręca, nie siłujesz się z tym sprzętem, a prędko zbierasz zabrudzenia z posadzki.

Dzięki regulacji siły ssania jeszcze bardziej wydłużysz czas pracy. Nawet najniższy tryb daje dobre efekty, np. na parkiecie, panelach czy kafelkach. Na plus bogate wyposażenie, które przyda Ci się podczas odkurzania chociażby kurzu z mebli, tapicerki meblowej bądź wnętrza auta. Zastosowanie jest bardzo szerokie.

Miejsce 7

PURON PR10

Odkurzacz bezprzewodowy, który skutecznie łączy wysoką moc z cichą pracą. Z jednej strony szybko (i samodzielnie) odkurza mocno zaśmiecone miejsca, a z drugiej nikogo nie wkurza głośnością. W moich testach odkurzaczy akumulatorowych poradził sobie z sierścią zwierząt. Do tego ma intuicyjną aplikację mobilną.

To również odkurzacz akumulatorowy z mopem. Gdy chcesz, umyje posadzkę. Zapewnia nawet lampę UV. Po co? Aby zabijać drobnoustroje. Po jego przejeździe podłoga staje się w pełni sterylna. A że rozsądnie planuje każdą trasę, sam się nie zgubi. Nic nie musisz robić, aby uzyskać czystość w domu lub mieszkaniu. Przyjemna wizja, prawda?

Miejsce 8

Dyson V10 Absolute

Mocny odkurzacz bezprzewodowy z pojemnym zbiornikiem na śmieci. Odkurzając masę zwierzęcej sierści, nie musisz co chwilę go opróżniać. Urządzenie świetnie filtruje powietrze, więc to także rozsądny zakup dla alergików. Elektroszczotka z własnym napędem dodatkowo przyspiesza odkurzanie domostwa.

W zestawie znajdziesz 2 szczotki centralne. Obie są w zasadzie uniwersalne, lecz miękki wałek gładko sunie po podłogach. Szczotka z nylonowym włosiem to z kolei lepsza opcja do odkurzania dywanów. Głębiej je penetruje, zgarniając nie tylko widoczne śmieci, ale i niewidoczne zarazki. Zasłużone miejsce w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.

Miejsce 9

iRobot Roomba i7+

Porządny odkurzacz bezprzewodowy, który szybko zbiera sierść zwierzaków. Ma 2 jednocześnie działające szczotki (przeciwbieżne). Bez problemu wyłuskują z dywanów głęboko osadzone zabrudzenia. Co więcej, szczotki nie mają włosia. Z jednej strony nadal znakomicie zgarniają wszelkie paprochy, a z drugiej nie są kłopotliwe w oczyszczaniu.

Kupując ten wysokiej jakości sprzęt, nie przejmujesz się ani własnoręcznym odkurzaniem, ani częstym opróżnianiem zbiornika. Tę drugą czynność urządzenie wykonuje samo. Zasługa stacji opróżniającej mieszczącej 12 l nieczystości. Duża wygoda i bezwysiłkowe odkurzanie. Po zapełnieniu zbiornika odkurzacz wjedzie do stacji i pozbędzie się nieczystości.

Miejsce 10

PURON PU20

Bardzo lekki odkurzacz bezprzewodowy. Jego obrotowa głowica wiernie skręca, gdzie chcesz, nie marnujesz swoich sił. Szybkość odkurzania poprawiają też diody LED. Rozświetlają posadzkę, dzięki czemu prędko dostrzeżesz kurz i zabrudzenia do zgarnięcia. Szczotka nie ma tendencji do plątania się włosów czy sierści.

Na wyposażeniu znalazły się zresztą 2 szczotki centralne. Co więcej, są dość spore, więc obejmują większy obszar. Kolejna cecha, która potęguje wygodę użytkowania. Ogólna wydajność wypada bardzo korzystnie w stosunku do atrakcyjnej ceny. W moich testach sprzęt podołał np. zbieraniu sierści z dywanu.

Miejsce 11

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Czy jeden z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych może być tani? Jak najbardziej! Udowadnia to produkt Xiaomi. Nie brakuje mu mocy i funkcjonalności. Odkurza samodzielnie i robi to dokładnie. Z Twoich podłóg i wykładzin znikną nawet drobniejsze zabrudzenia. Każda trasa jest rozsądnie zaplanowana, sprzęt nie marnuje czasu i energii.

To przy okazji polecany odkurzacz akumulatorowy z mopowaniem. Dobry do rutynowego odświeżania posadzki, więc masz kolejny obowiązek domowy z głowy. W jego aplikacji zapiszesz do 5 map, więc nada się do kilkupiętrowych domów. Dobrze się w nich odnajdzie za sprawą nowoczesnej nawigacji oraz czujników.

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe – Opinie

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute

Jaki powinien być najlepszy odkurzacz bezprzewodowy? Jak najmocniejszy, nowoczesny, wygodny w obsłudze, trwały, długo pracujący i na każdą powierzchnię. Wszystkie te warunki idealnie spełnia rewelacyjny Dyson V15. Moja recenzja powie Ci, co mnie w nim tak urzekło.


Kliknij i kup Dyson V15 Detect Absolute

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy

Pozycja lidera w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych nie wzięła się znikąd. Wystarczył mi tryb Eco, abym ekspresowo zgarnął śmieci oraz mnóstwo sierści z dywanu (i to nie takiego cienkiego). Potwierdził to test odkurzacza Dyson V15 Detect Absolute. Udokumentowałem w nim nieprawdopodobne osiągi sprzętu.

Tym bardziej sprawdził się na dywanie bez spoczywającej na nim sierści czy na podłogach twardych. A że Eco gwarantuje ok. 60 minut odkurzania, perfekcyjnie wysprzątasz pokaźny metraż.

To prawdziwa bestia pod względem wydajności!

Na trybie Boost dobija do szalonych 240 AW (waty powietrzne, nie mylić ze zwykłymi). W przypadku głowic podłogowych rzadko musiałem załączać średni poziom siły ssania. Nie znam wydajniejszego odkurzacza bezprzewodowego, bo takiego po prostu nie ma.

W efekcie odkurzysz nim wszystko, zwłaszcza że ma mnóstwo akcesoriów w zestawie (np. mini elektroszczotkę stożkową do tapicerki meblowej czy materacy). Nie stracisz czasu i sił na wielokrotne jeżdżenie głowicą po tym samym obszarze.

W dodatku urządzenie wcale nie jest ekstremalnie głośne. Na Eco bardzo cicho pracuje na tle konkurencyjnych modeli.

Komfort w trakcie odkurzania, jak i po nim

To nie jest najlżejszy odkurzacz bezprzewodowy, ale waży adekwatnie do możliwości (i tak mniej od wielu innych modeli). Bardzo płynnie skręca pod wpływem ruchów nadgarstka.

Nie zmęczysz się nadmiernie, użytkując go. Wszelkie akcesoria odkurzające łatwo zamontujesz za sprawą mechanizmu przyciskowego.

A po odkurzaniu? Dlaczego twierdzę, że ten sprzęt coś jeszcze ułatwia?

Pierwszym powodem jest pojemny zbiornik na śmieci otwierany bezkontaktowo. Nie otwierasz własnoręcznie pokrywy, robisz to suwakiem. Zmniejsza to ryzyko wzbijania kurzu w powietrze, fajna cecha.

Jeszcze bardziej spodobała mi się pewna zaleta elektroszczotki do dywanów. Otóż… sama się czyści! Nie ma większych szans, że na jej wałku z włosiem zauważysz pasma sierści czy włosów. Elementy wewnątrz na bieżąco je zbierają. Nie użerasz się z tym własnoręcznie.

Mimo że to mocny i funkcjonalny odkurzacz bezprzewodowy, pozostał także niesamowicie praktyczny. Zawsze to doceniam we wszelakich urządzeniach, a jestem wymagający podczas testów.

Najnowocześniejszy odkurzacz bezprzewodowy

Wisienką na torcie są użyteczne i rzadko (lub w ogóle) spotykane funkcje. Elektroszczotka do podłóg nie ma diod LED, a za to zielony laser. Podświetla nim posadzkę tak, że zauważysz najdrobniejsze śmieci i skupiska kurzu. Przyspiesza to sprzątanie, nie zmarnujesz czasu. Laser działa dużo lepiej niż zwykłe diody.

Furorę robi cyfrowy wyświetlacz. Pokazuje wybrany tryb, czas do rozładowania akumulatora, a także… pomiar cząsteczek kurzu. I to z podziałem na 4 grupy (pod względem wielkości zbieranych cząsteczek). Daje to niejako dowód skuteczności odkurzania. No i satysfakcję, bo wiesz, ile setek tysięcy czy milionów alergenów udało Ci się zlikwidować.

Te funkcje to jeszcze nie wszystko!

Wiesz już, że Dyson V15 automatycznie czyści jedną z elektroszczotek. Samodzielnie robi coś jeszcze: reguluje siłę ssania. Pomaga mu w tym specjalny czujnik. Ta technologia ma największy wpływ na tryb Auto.

Przykładowo: odkurzacz wykrywa więcej brudu, więc podkręca moc. To samo, gdy wjedziesz nim z podłogi na dywan. Dodam, że reakcje są momentalne. Bardzo mi się to spodobało.

Biorąc pod uwagę imponującą moc ssącą, świetne wykonanie, wygodną obsługę i liczne funkcje, V15 to najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Zasługuje na uznanie, a w dodatku ma żywotny akumulator (do tego wymienny) i nie pracuje zbyt głośno. Ideał wśród odkurzaczy bez kabla.

Odkurzacz bezprzewodowy Roborock S7

Odkurzacz bezprzewodowy Roborock S7

Ten wysokiej jakości odkurzacz akumulatorowy idealnie spełnia założenia swojego typu. Odkurza skutecznie, szybko, odpowiednio długo i oferuje sporo udogodnień. Jeżeli celujesz w model bezprzewodowy, który sam sprząta, koniecznie przeczytaj recenzję, którą przygotowałem!


Kliknij i kup Roborock S7 Biały

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet

Kliknij i kup Roborock S7 Czarny

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Odkurzacz bezprzewodowy na każdą powierzchnię

Roborock S7 to odkurzacz bez kabla o dużej sile ssącej. Zgarnia z posadzki nie tylko większe okruchy, ale i drobiny kurzu czy pyłki. Na dywanach nie ma problemu z ekspresowym wciąganiem sierści i włosów. Ani brak stałego źródła energii, ani samojezdna praca nie przekreślają tu wysokiej skuteczności.

Również dlatego, że potęguje ją pływająca szczotka centralna. O co chodzi? Obracająca się szczotka cały czas znajduje się bezpośrednio na sprzątanym obszarze. Zarówno jej osłona, jak i ona sama są ruchome. Sprzęt wyłuskuje zabrudzenia nawet na nierównej powierzchni.

Dzięki temu nie obawiasz się tego, że po przejeździe S7 trzeba będzie coś poprawiać. Brud znika w okamgnieniu, nawet z grubszych wykładzin.

Z taką maszyną oszczędzisz masę czasu i to nie tylko przez to, że wydajnie odkurza. Zauważ, że szczotka jest gumowa. Odpada Ci obowiązek czasochłonnego oczyszczania jej. Nie plączą się na niej włosy i kłęby sierści. Bardzo doceniam tę cechę, testując najlepsze odkurzacze bezprzewodowe.

Nowoczesna funkcja mopowania

Roborock S7 zapewni Ci hybrydowy tryb pracy, czyli jednoczesne odkurzanie i mopowanie. Niby nic nadzwyczajnego, prawda? W końcu sporo podobnych modeli zapewnia to samo.

Racja, ale wgłębiając się w działanie tej funkcji… S7 nie daje reszcie szans.

Dlaczego?

Przede wszystkim jest wyjątkowo skuteczny. To nie jest subtelne przecieranie na mokro. Sprzęt wykorzystuje drgania soniczne, aby dociskać nasadkę do podłoża. I robi to… 3000 razy każdej minuty. Niekiedy przyda Ci się do zmycia plam po błocie czy rozlanym i zaschniętym napoju.

Powiesz jednak, że to w końcu robot, więc mopowanie nie sprawdzi się w pomieszczeniu z podłogą i dywanem. Otóż sprawdzi się! Jakim cudem? Za sprawą ultradźwięków.

Sprawa jest prosta: po pierwszym przejeździe S7 dokładnie wie, gdzie masz dywany. Wykrywa jest wspomnianymi ultradźwiękami. Co robi później, gdy np. chcesz, aby mopował podłogę, ale nie zostawiał wilgoci na wykładzinie. Automatycznie podnosi na niej nasadkę!

Znakomite, bardzo nowoczesne rozwiązanie do pomieszczeń z dywanami.

Sprzęt odkurzający na większy metraż

Skoro to ranking odkurzaczy akumulatorowych, to dużą uwagę zwracam na… akumulator. Ten z modelu S7 dysponuje 5200 mAh pojemności. W efekcie producent obiecuje do 3 godzin pracy po pełnym naładowaniu.

Dodając do tego masę czujników, pojemny zbiornik na śmieci i laserową nawigację z rysowaniem map w aplikacji, to ideał do większych domostw.

A co w trakcie mopowania? Równie dobrze! Zbiornik na wodę wystarczy na umycie nawet 200 m2.

Odkurzacz bezprzewodowy Moneual MBOT 950

Odkurzacz bezprzewodowy Moneual MBOT 950

Moneual MBOT 950 to mocny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia podłóg. Wyręczy Cię i z odkurzania, i z mopowania, dzięki czemu nie stracisz czasu, nerwów oraz sił na uciążliwe obowiązki domowe. Do tego ten sprzęt ma pewną unikalną cechę, której inne odkurzacze akumulatorowe mogą pozazdrościć. I właśnie od niej rozpocznę moją opinię o tym sprzęcie sprzątającym.


Kliknij i kup Moneual MBOT 950

MediaExpert


Darmowa wymiana akumulatora

Kupując MBOT-a 950, otrzymujesz kartę VIP. Oprócz zniżki na części (szczotki, filtry itp.) uzyskujesz darmowy przegląd po roku i – uwaga – darmową wymianę akumulatora po 2 latach!

Bolączką wielu odkurzaczy bezprzewodowych jest przeciętna żywotność ogniwa. Dostając nowe od razu po okresie gwarancyjnym, zaoszczędzisz w przyszłości sporo pieniędzy. Również dzięki temu uznaję MBOT-a 950 za jednego z najbardziej niezawodnych odkurzaczy bez kabla.

Uniwersalny odkurzacz bezprzewodowy

Ten polecany odkurzacz bezprzewodowy zapewnia maksymalnie 2600 Pa ciśnienia roboczego. To bardzo wysoka siła ssąca jak na jego rodzaj (na trybie średnim moc także imponuje). Za wyłuskiwanie śmieci odpowiada natomiast szeroka szczotka z włosiem.

Efekt? Bezproblemowe zasysanie zabrudzeń z różnych powierzchni!

Podłogi twarde (parkiet, panele, gres, laminat, kafelki, płytki itp.) to dla tego sprzętu małe piwo. Sprawdzałem go także na dość grubym dywanie pełnym kłębów kociej sierści – wypadł znakomicie. Szybko zgarnął kudły zwierzaka do swojego pojemnego zbiornika na nieczystości.

Moneual MBOT 950 to hybrydowy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia. W trybie mopowania jednocześnie odkurza i myje posadzkę. Jak na swój typ porządnie odświeża podłogę, z pewnością nadaje się do rutynowego mycia. Dzięki temu znowu zaoszczędzisz czas oraz siły, tym razem na mopowaniu.

Co więcej, podczas mycia podłogi nadal korzysta z głównego zbiornika na śmieci. Jest on wyjmowany od góry, a to spory komfort.

Dzięki tym cechom użyjesz sprzętu na każdej powierzchni, dostając znakomite efekty sprzątania. Bez wysiłku szybko ujrzysz czystość w swoim domostwie. Czegóż chcieć więcej?

Laserowe nawigowanie, rozbudowana aplikacja i pływający zderzak

Moneual MBOT 950 skanuje swoje otoczenie laserowo i aż 5500 razy na minutę. Dzięki temu dostanie się w każdy zakamarek, każdą wnękę, do której jest w stanie wjechać. Niczego nie ominie, zgarniając kurz, włosy czy okruszki z trudno dostępnych miejsc.

Postępy jego pracy widzisz w przejrzystej aplikacji mobilnej. Nie miałem żadnych problemów z jej obsługą, a połączenie ze smartfonem było bezproblemowe. W apce wyznaczysz wirtualne ściany bądź ustalisz strefy odkurzania (lub strefy zakazane, do których sprzęt ma nie wjeżdżać).

Szybko i wygodnie dostosujesz trasę odkurzania do specyfiki pomieszczenia. Dzięki temu urządzenie w najkrótszym możliwym czasie dokładnie wysprząta Twoje cztery kąty.

Ten inteligentny odkurzacz bezprzewodowy nie ma problemów z obijaniem mebli. Jego pływający zderzak redukuje do minimum kontakt z obiektami. Nie boisz się, że coś uszkodzi. Nie spotkałem do tej pory delikatniejszego dla mebli odkurzacza automatycznego.

Teraz już wiesz, dlaczego uznałem ten model za jeden z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych. Jest wydajny, uniwersalny, precyzyjnie porusza się po różnych pomieszczeniach i powierzchniach. Nie boisz się do tego o żywotność akumulatora, po 2 latach dostaniesz nowiutką sztukę.

Pamiętaj, że mój test Moneual MBOT 950 zdradzi Ci o tym sprzęcie jeszcze więcej!

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Extra Pro

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Extra Pro

Dyson V11 Absolute Extra Pro to lekki odkurzacz bezprzewodowy o potężnej sile ssącej. Dzięki innowacyjnym szczotkom dopasowuje się do każdej powierzchni, szybko zasysając kłęby kurzu, sierści, okruszki i inne paprochy. Ma nawet dodatkowy akumulator w zestawie! Poniższa recenzja jeszcze bliżej przedstawi Ci ten model.


Kliknij i kup Dyson V11 Absolute Extra Pro

MediaExpert
EURO
MediaMarkt
Neonet

Kliknij i kup Dyson V11 Absolute Extra (wersja z 1 akumulatorem)

MediaExpert

EURO
Neonet
MediaMarkt


Długo pracujący odkurzacz bezprzewodowy

Osoby wyszukujące “odkurzacz bezprzewodowy ranking” często pragną nabyć sprzęt z wymiennym akumulatorem. Dlaczego? Bo to przyszłościowy zakup. Gdy bateria zakończy swój żywot, samodzielnie i bezproblemowo ją wymienisz.

Dyson w tym modelu na tym jednak nie poprzestał: od razu w zestawie dostajesz 2 akumulatory! Dzięki temu maksymalny czas pracy dochodzi nawet do 120 minut odkurzania. Wysprzątasz dzięki temu ogromny metraż. Szczególnie że nawet najniższy tryb ekonomiczny nie zawodzi pod względem efektywności wciągania zabrudzeń (spokojnie wystarczy na podłogi twarde).

Jest jeszcze coś: praca na przycisk. Ta cecha stanowi zaletę pod względem energooszczędności. Siłą rzeczy oszczędzasz stan naładowania, mając pełną kontrolę nad tym, kiedy sprzęt odkurza. I nie tracisz czasu na wyłączanie go, np. przechodząc z sypialni do salonu.

Odkurzacz bezprzewodowy z 2 elektroszczotkami

Dyson V11 korzysta z 2 elektroszczotek, które dostajesz w zestawie.

Poznaj ich specyfikę:

 • Ta w formie miękkiego wałka (Soft Roller) perfekcyjna odkurza podłogi twarde. Gładko po nich sunie, momentalnie zgarniając nieczystości. Jednocześnie jest bardzo delikatna, nadaje się np. do dębowej podłogi. Tego typu sprzęt ani samym wałkiem, ani głowicą nie uszkodzi Twojej podłogi.
 • Druga (High Torque) ma nylonowe włosie i włókna węglowe. To rewelacyjna szczotka do dywanów i wykładzin. Precyzyjnie wyłuskuje z nich małe cząsteczki, nie wspominając o większych śmieciach.

Wyjątkowo mocny silnik cyfrowy napędza obie szczotki tak, że wykonują aż 60 obrotów na sekundę! To gwarancja szybkiego odkurzania. Nie musisz kilka razy jeździć po tym samym obszarze, aby dokładnie go oczyścić. Oszczędzasz czas i siły.

W zestawie znajdziesz też dodatkowe akcesoria, np. szczelinówkę, mini elektroszczotkę czy kilka innych dodatków do odkurzania różnych obiektów i miejsc. Zgarniesz pajęczyny spod sufitu, odkurzysz zakurzone meble tapicerowane czy wysprzątasz wnętrze samochodu. Pełna swoboda.

Higieniczne opróżnianie zbiornika na śmieci

Zbiornik na nieczystości tego odkurzacza bezprzewodowego osiąga aż 0,76 l pojemności. Dzięki temu odkurzając masę zwierzęcej sierści, nie musisz go tak często opróżniać. To wręcz rekordowy wynik pod tym względem. Nie tracisz więc nerwów na tę mało przyjemną czynność.

A jak już do niej dojdzie, to zaskoczy Cię łatwe opróżnianie. Pojemnik jest dość długi, ale nie za szeroki. Otwierasz go na przycisk, a właściwie suwak przy korpusie. Efekt? Minimalne ryzyko wzbijania kurzu i alergenów w powietrze. Zachowujesz przy tym pełną higienę – bez brudzenia sobie rąk czy wdychania kurzu. Jeżeli cierpisz na alergię, od razu to docenisz.

Spodoba Ci się także jakość wydmuchiwanego powietrza z odkurzacza. To w końcu model cyklonowy. I to jaki! Korzysta z aż 14 cyklonów, które dokładnie oddzielają drobnoustroje i zanieczyszczenia od powietrza. No i nie zatykają filtra. System filtracji jest 6-warstwowy i wyłapuje najdrobniejsze cząsteczki bakterii.

Nic dziwnego, że klasyfikacja odkurzaczy bezprzewodowych nie miałaby sensu bez tego modelu.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Polecany odkurzacz Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Odkurzacz akumulatorowy ze świetnie działającą funkcją mopowania. Jego udoskonalona nasadka Aqua Plus prędko usuwa zaschnięte plamy. Wydajność odkurzania także topowa, a czas pracy zachwyca. Poznaj bliżej zalety tego urządzenia bezprzewodowego w mojej opinii.


Kliknij i kup Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Philips
EURO

MediaMarkt


Odkurzająco-myjący odkurzacz akumulatorowy

Ogólnie biorąc, Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01 nie różni się diametralnie od poprzedniej generacji… oprócz nowej nasadki Aqua Plus.

Ma innowacyjne kanały powietrza regulujące wydajność. Zależnie od kierunku przejazdów, strumień powietrza jest silniejszy tam, gdzie to ważne.

A skuteczność mopowania? Bardzo wysoka, ściereczka z mikrofibry (są 2 w zestawie) zapewnia niezłą skuteczność szorowania uporczywych zabrudzeń. Jednocześnie nie rysuje delikatnych parkietów czy paneli.

W moich testach bez trudu usuwałem wiele większych zabrudzeń, również z chropowatych czy mniej równych powierzchni. Szukając odkurzacza bezprzewodowego z funkcją mycia, musisz zwrócić uwagę na ten sprzęt.

Odkurzacz bez kabla na duży metraż

Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01 spodoba się każdemu, kto zwykle odkurza lub mopuje spory metraż, wynoszący nawet 125 m2.

Dlaczego? Przez długi czas akumulatorowej pracy. Dochodzi do 80 minut na trybie Eco, który spokojnie wystarcza na podłogi twarde i mniej zaśmiecone dywany.

Średni tryb, który jest już bardzo wydajny, zapewnia 35 minut. A Turbo? To aż 28 minut przy ogromnej sile ssącej dobrej do zgarniania sierści czy włosów z dywanów. Z takim urządzeniem nie musisz co chwilę zerkać na poziom naładowania (a wyświetla się on procentowo nad panelem sterowania).

Odkurzacz bezprzewodowy do włosów i sierści

Elektroszczotka tego odkurzacza ma dodatkowe listy i pasma włosia od spodu. Dzięki temu jeszcze lepiej zbiera mocno wdeptane włosy czy kłęby sierści. Już na 2 poziomie mocy szybko się ich pozbywa.

Swoje dokłada wydajność cyfrowego silnika, to po prostu jeden z najwydajniejszych odkurzaczy bezprzewodowych. Nie spędzisz dużo czasu na sprzątaniu, nie musisz jeździć po tym samym miejscu kilka razy, aby je precyzyjnie oczyścić.

Wszystkie te zalety (jak i wiele innych) wykazał mój obszerny test Philipsa 8000 Aqua Plus XC8349/01, do którego Cię zapraszam.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01

Odkurzacz bezprzewodowy Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01

Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 to wydajny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopowania. Za jego wyborem przemawia głównie świetny stosunek czasu pracy do wydajności. W dalszej części opinii przedstawię Ci najważniejsze zalety tego sprzętu. Szczególnie że bardzo dobrze go znam.


Kliknij i kup Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01

Philips
EURO
OleOle


Wydajny tryb Turbo o rekordowym czasie pracy

Osoby zainteresowane odkurzacze bezprzewodowym często widzą w opiniach narzekania na krótki czas pracy. Temu urządzeniu takie recenzje nie grożą. Na bardzo wydajnym trybie Turbo odkurza przez 28 minut!

Najlepsze jest to, że wcale nie potrzebujesz zawsze załączać Turbo. Na najniższym trybie (czas pracy wynosi na nim aż 80 minut!) szybko i skutecznie odkurzysz podłogi twarde.

Podczas testu Philipsa SpeedPro Max Aqua XC8149/01 rzadko kiedy musiałem na dywanach używać trybu średniego. Ten najwyższy przydał mi się wyłącznie do grubego dywanu z masą sierści. Wniosek? Ten sprzęt odkurzający to idealny wybór pod wielki metraż, nawet powyżej 100 m2.

To pierwszy odkurzacz bezprzewodowy, przy którym w ogóle nie patrzyłem na stan akumulatora. Zawsze zdążałem wysprzątać całe moje lokum. Czasu zazwyczaj starczało też na taras (i to dość spory). To wszystko bez kombinacji z wymianą akumulatora (zresztą w tym modelu zajmuje się tym jedynie serwis).

Odkurzacz bezprzewodowy do dywanów

Wspominałem Ci już o wysokiej sile ssącej. Daje radę nawet na trybie ekonomicznym. Siłą tego dobrego odkurzacza akumulatorowego jest także jego elektroszczotka.

Oprócz szczotki z włosiem ma na spodzie nasadki 2 pionowe pasma włosia (po bokach) oraz sporo gumowych listew. Dodatkowo penetrują dywany (szczególnie te grubsze), jeszcze dokładniej zgarniając z nich śmieci i najmniejsze okruszki.

Finalnie odkurzenie zakurzonego, pokrytego sierścią dywanu pójdzie Ci dużo szybciej. Przebija to skuteczność każdego odkurzacza przewodowego, jaki znam.

Pełna swoboda przy braku plączącego się kabla, długi czas pracy i wyborna skuteczność odkurzania. Dobre połączenie, prawda? A to jeszcze nie wszystko!

Odkurzacz akumulatorowy z funkcją mycia

Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 to bezprzewodowy sprzęt odkurzająco-myjący. Odpowiada za to specjalna nasadka Aqua. Zmywa podłogę mikrofibrą i wciąga śmieci ssawką podłogową.

Skuteczność mycia wystarczy do rutynowego odświeżania posadzki. Testowałem tę funkcję głównie na płytkach na tarasie, jak i chropowatych kafelkach w kuchni. Szybko usuwałem nawet nieco bardziej uporczywe plamy.

Dzięki temu udogodnieniu uznaję ten odkurzacz bezprzewodowy 3w1 za wielofunkcyjny. Szczególnie że w zestawie znajdziesz także zestaw samochodowy. W efekcie użyjesz jednego sprzętu do czyszczenia wielu różnych obiektów i miejsc.

Jak widzisz, mój niezależny ranking odkurzaczy bezprzewodowych nie bez powodu zawiera ten model.

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PR10

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PR10

PURON PR10 to mały, wyjątkowo cichy odkurzacz bezprzewodowy. Niewiele miałem sprzętów odkurzających, które tak pozytywnie zaskoczyły mnie podczas testów. Co konkretnie mi się spodobało? O tym w poniższej opinii!


Kliknij i kup PURON PR10

wdomu24
(zapłać o 150 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPR10)


Wydajny i cichy odkurzacz bezprzewodowy

Wiele osób uważa, że odkurzacz nie może być jednocześnie cichy i wydajny. PURON PR10 temu przeczy. W trybie Turbo osiąga ok. 50 dB, co jest rewelacyjnym wynikiem. Podczas testu od razu zauważyłem olbrzymią różnicę w porównaniu z innymi modelami. Sprzęt nie będzie Cię irytował głośnością pracy.

Za to zachwyci Cię skutecznością. Oferuje siłę ssącą na poziomie 2500 Pa. Co więcej, producent jest fair i podaje wartości na 2 niższych trybach… i one też zdumiewają! Aż 2100 Pa na trybie średnim i 1800 Pa na trybie… cichym, chociaż – jak wspominałem – i Turbo za bardzo nie hałasuje.

Test PURON PR10 dokładne pokazuje, że ten robot nie ma najmniejszych problemów z podłogami twardymi oraz dywanami. Szybko zgarnia najmniejsze okruszki, jak i gęste kłęby kurzu i brudu. Radzi sobie także z dywanem pokrytym grubą warstwą kociej sierści.

Bez wysiłku uzyskasz czystość w swoim domostwie. Piękna wizja, prawda?

Samojeżdżący odkurzacz bezprzewodowy

PURON PR10 to odkurzacz bezprzewodowy z inteligentnym systemem nawigacji. Tworzy mapy w czasie rzeczywistym i zapisuje je w aplikacji. Zrobisz osobne mapy nawet dla 3 kondygnacji. Zarządzanie nimi jest banalne, szybko je opanujesz. Tak samo jak wyznaczanie stref odkurzania lub zakazanych dla robota.

PR10 bardzo rozsądnie przemierzał wszystkie testowe trasy. Radził sobie, odkurzając wokół stołu i krzeseł. Świetnie sobie poradził w gęsto umeblowanym otoczeniu. Niczego nie uszkodził, niczego ważnego nie ominął.

Zaimponowała mi także szybkość odkurzania. Planowanie tras oparte na tak nowoczesnym skanowaniu laserowym zachwyca. Dzięki temu sprzęt prędko robi swoje i sam wraca do stacji ładującej. Nie zanotowałem także jakichkolwiek problemów z aplikacją czy zrywaniem połączenia, co jest dodatkowym plusem (i wcale nie taką oczywistością wśród tego typu urządzeń sprzątających).

Odkurzacz bezprzewodowy z mopem i lampą UV

Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam wszechstronne odkurzacze bez kabla. A PURON taki jest. Potrafi skutecznie myć podłogę.

Porusza się wtedy w inny sposób, a konkretniej “na jodełkę”. Po ruchach w przód na moment cofa się do miejsca, w którym przed chwilą był. Dzięki temu w jednym cyklu mycia podłogi czyści każdy fragment trasy 2 razy.

Szkoda jedynie, że nie korzysta wtedy z siły ssącej, a więc tylko mopuje (i zamiata bocznymi szczotkami). Taka cena za jedną z najskuteczniej działających funkcji mycia. To już nie tylko głaskanie podłoża, a konkretne zmywanie bardziej upierdliwych plam.

A o co chodzi z lampą UV? Znajduje się pod spodem (nieco nad szczotką centralną) i emituje światło UV-C. Po co? Aby zabijać drobnoustroje, w tym alergeny. To dość unikalna cecha na tym rynku.

Jak widzisz, najlepsze odkurzacze bezprzewodowe potrafią łączyć ciche i skuteczne odkurzanie z wielozadaniowością. A do tego nie wymagają Twojego udziału! Trudno więc nie docenić takiego sprzętu jak PURON PR10. Mnie bardzo się spodobał i poleciłem go już masie osób. Wszystkie są z niego zadowolone. Ty również będziesz.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V10 Absolute

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V10 Absolute

Dyson V10 Absolute, czyli kolejny dobry odkurzacz bezprzewodowy. Nadaje się do każdej powierzchni, ma bogate wyposażenie, a przede wszystkim znakomite osiągi. Przeczytaj recenzję tego modelu, aby upewnić się, czy to sprzęt dla Ciebie!


Kliknij i kup Dyson V10 Absolute

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Bardzo mocny odkurzacz bezprzewodowy

Dyson V10 Absolute osiąga maksymalnie 151 watów powietrznych (nie mylić z normalnymi watami!). To dużo jak na odkurzacz akumulatorowy. Jego konstrukcja ustawia cały przepływ powietrza w jednej linii.

Dzięki tym 2 cechom moc ssąca imponuje nawet na najniższym trybie. Skutecznie wciąga piasek, żwirek czy jeszcze większe i twardsze zabrudzenia. Na średnim trybie V10 prześciga odkurzacze tradycyjne. Radzi sobie z grubszymi i bardziej zaśmieconymi dywanami.

Na plus 2 elektroszczotki. Jedna znakomicie nadaje się do podłóg twardych (ma formę miękkiego wałka), a druga świetnie penetruje dywany (nylonowym włosiem), nadając się też do innych powierzchni. Masz wybór, a przede wszystkim pewność, że obie końcówki spełnią swoje zadanie.

Nie stracisz wiele czasu i sił na utrzymywaniu porządku w swoim domostwie, mając tak wydajny sprzęt.

Wszechstronne wyposażenie

O 2 głównych elektroszczotkach już wiesz, ale to dopiero początek zestawu Dysona V10.

Szczelinówką odkurzysz wąskie zakamarki i zbierzesz pajęczyny spod sufitu. Małą elektroszczotką oczyścisz fotele w samochodzie lub meble w domu (np. kanapę, sofę). Końcówką kombi (wąska ssawka z wysuwanym włosiem) zgarniesz kurz z półek czy regału na książki (ja używam jej także do czyszczenia klawiatury). Jest też niewielka, podłużna szczotka z miękkim włosiem do czyszczenia delikatnych obiektów.

Jak widzisz, dostajesz pełną gamę rozwiązań do skutecznego odkurzania. Co więcej, przekształcenie sprzętu w odkurzacz ręczny jest szybkie i komfortowe. Dopasujesz ten odkurzacz bez kabla i do gruntownego sprzątania, i do poprawek na szybko.

Wygodny w obsłudze zbiornik na śmieci

Pojemnik na zabrudzenia odkurzacza bezprzewodowego Dyson V10 Absolute ma aż 0,76 l pojemności. Odkurzając mocno zaśmiecony obszar, nie musisz ciągle z obawą spoglądać, czy trzeba już przerzucić zebrane śmieci do kosza. Oszczędzisz czas na opróżnianiu zbiornika.

Alergicy będą zadowoleni z konstrukcji tego elementu. Pojemnik jest długi i wąski, a mechanizm otwierania sprzyja higienicznemu wysypywaniu kurzu oraz śmieci.

Z drugiej strony nawet gęstsze kłęby sierści, włosów i kurzu nie blokują się w pojemniku. Wszystko szybko i wiernie z niego wypada, gdy tego zechcesz. Nie musisz się martwić o wzbijanie pyłków i alergenów w powietrze.

Odkurzacz bezprzewodowy iRobot Roomba i7+

Odkurzacz bezprzewodowy iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ to najlepszy odkurzacz bezprzewodowy do odkurzania zwierzęcej sierści. Do tego zrobi to bez Twojego udziału, bo to sprzęt samojeżdżący. W mojej subiektywnej i niezależnej opinii pokażę Ci, co przemawia za jego zakupem. Przejdźmy więc do konkretów!


Kliknij i kup iRobot Roomba i7+

iRobot
MediaExpert

EURO
OleOle
MediaMarkt


Odkurzacz bezprzewodowy dla posiadaczy zwierząt

Mechanizm odkurzający składa się z 2 szczotek. Obracają się przeciwbieżnie i nie mają włosia (są gumowe). Co z tego wynika? Po pierwsze, świetnie zgarniają zabrudzenia z różnych powierzchni. Po drugie, nie nawijają się na nie włosy i sierść. Nie musisz po odkurzaniu długo oczyszczać szczotek.

Dodatkowo w trakcie sprzątania nie utracą swojej skuteczności. Nie będą w końcu pokryte warstwą sierści i włosów, a co najwyżej pojedynczą nitką.

Posiadaczom zwierząt, jak i alergikom spodoba się stacja Clean Base. Robot wypróżnia się do niej po zapełnieniu zbiornika na śmieci. Stacja ma w sobie uszczelniony worek. Mieści aż do 30 zawartości zbiornika!

Nie stracisz czasu na częste i własnoręczne opróżnianie go. Do tego zachowasz pełną higienę, nie musząc wdychać pyłków, roztoczy, alergenów i innych zarazków.

Dodając do tego 2 filtry (w tym jeden wysokowydajny), nie mam wątpliwości co do tego, że to fenomenalny odkurzacz bez kabla do odkurzania sierści.

Precyzyjne mapowanie przestrzeni

Co do systemu nawigacji: osobiście jestem fanem laserowego skanowania. Roomba i7+ działa co prawda w oparciu na kamerce, ale i tak precyzyjnie skanuje otoczenie. W inteligentny sposób uczy się struktury w Twoim domostwie. Dzięki temu nie gubi się, wyznacza przemyślane trasy i porusza się w zorganizowany sposób.

Duży plus stanowi zapisywanie do 10 planów pięter. Kolejny atut to Dirt Direct: robot sam wykrywa większe skupiska brudu. Następnie podjeżdża do nich, zgarnia śmieci i wraca na swoją trasę. Testowałem to rozwiązanie – rzeczywiście jest skuteczne oraz przydatne.

Cała gama czujników chroni i robota, i Twoje meble oraz mniejsze obiekty. Dzięki nawigowaniu kamerką robot nie ma wieżyczki z laserem. Efekt? Wjedzie pod wiele niższych mebli, aby wysprzątać podłoże w tak trudno dostępnych miejscach.

Odkurzacz na akumulator z aplikacją

Aplikacja do odkurzaczy bezprzewodowych iRobot w pewnym momencie przeszła ewolucję. A właściwie rewolucję. Doszło wiele nowych funkcji, np. precyzyjne wyznaczanie stref sprzątania. i7+ korzysta nawet z asystentów głosowych! Tak, może więc słuchać Twoich komend.

Pewne rzeczy pozostały jednak bez zmian… i bardzo dobrze! Chodzi o znakomity interfejs graficzny aplikacji. Jest banalna w obsłudze, zawsze szybko odnajdziesz w niej pożądane opcje, funkcje czy statystyki. Inni producenci pod tym względem powinni brać przykład z marki iRobot.

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PU20

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PU20

Odkurzacz bezprzewodowy PURON PU20 jest przede wszystkim leciutki, a więc wygodny w obsłudze. Mimo atrakcyjnej ceny zaskoczył mnie swoją wszechstronnością. Ma także pewne udogodnienie odnośnie szczotek (gdyż są 2 w zestawie). Zaraz dokładnie wyjaśnię Ci, dlaczego warto zwrócić na niego uwagę.


Kliknij i kup PURON PU20

wdomu24
(zapłać o 130 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPU20)
wdomu24 (wersja z mopem)
(zapłać o 130 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPU20)


Wygodne manewrowanie lekkim odkurzaczem

Trudno znaleźć lżejszy odkurzacz akumulatorowy od PURON PU20. Dzięki temu nie stracisz zbyt wielu sił na odkurzanie domu. Korpus leciutki, uchwyt ergonomiczny, a głowica odkurzająca zwrotna – świetne połączenie!

Odkurzanie idzie szybko i stosunkowo przyjemnie. W dostrzeganiu kurzu, śmieci czy resztek jedzenia na posadzce pomagają dodatkowo diody LED. Jeszcze prędzej zlokalizujesz nieczystości, aby sprawnie je wciągać odkurzaczem.

Sprzęt jest tak smukły, że podczas testu PURON PU20 nie miałem problemu z wjeżdżaniem nim pod niskie meble.

Zastosowanie zwiększają dodatkowe końcówki. Oprócz ssawki szczelinowej dostajesz szczotkę do tapicerki i płaską ssawkę z wysuwanym włosiem. Odkurzysz wiele różnych miejsc i obiektów, nie wydając kasy na osobne urządzenia.

2 szczotki główne do różnych zadań

PURON PU20 nie jest demonem wydajności. Przynajmniej patrząc na porównanie odkurzaczy bezprzewodowych. Nic dziwnego, w końcu kosztuje dużo mniej od topowych graczy.

Mimo to sprawdził się podczas odkurzania zwierzęcej sierści z dywanu. Oferuje maksymalnie 25000 Pa, to bardzo dużo. Na trybie średnim zapewnia 14000 Pa i odkurzanie przez 20 minut. Rotując trybami, zdążysz wysprzątać do 60 – 70 m2. Jeżeli masz same podłogi twarde, np. gładkie linoleum, płytki, gres, kafelki, parkiet, to nawet i większy metraż.

Zaletę stanowią 2 szczotki główne. Ta w postaci miękkiego wałka została znakomicie zaprojektowana pod płaskie i twarde powierzchnie. Druga, która ma pasma włosia, porządnie wyłuskuje nieczystości z wykładzin (i też nada się na parkiet czy panele). Wymiana szczotki jest z kolei szybka.

Bezproblemowy odkurzacz bez kabla

Nie wiem, czy ta cecha wyszła przypadkowo, czy była zamierzeniem inżynierów, ale bardzo mnie zaskoczyła. Obie szczotki są bowiem dość masywne.

Jakie z tego korzyści dla Ciebie?

 • Po pierwsze, obejmują większy obszar. Odkurzanie idzie szybciej niż mniejszymi szczotkami.
 • Po drugie, nie zauważyłem, aby szczotka z włosiem po odkurzaniu sierści była ekstremalnie okudlona. Miała jedno nieco większe pasmo na samym środku i to tyle. Nie męczysz się tak z mało higienicznych czyszczeniem szczotki (jak ma to miejsce w wielu innych odkurzaczach tego typu).

Widać, że producent postawił przede wszystkim na wygodę użytkowania. Na szczęście nie zapomniał o zapewnieniu solidnej wydajności. Dodając do tego atrakcyjną cenę, PURON musiał się znaleźć w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, czyli ogromny hit sprzedażowy. Ale nie przez wysoką popularność trafił do mojego zestawienia. To wszechstronny i niedrogi sprzęt, który wyręczy Cię od kilku obowiązków domowych. Bez schylania i męczenia się szybko uzyskasz czystość w swoim domku. A teraz sprawdź, za co wyróżniłem ten nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy 2w1!


Kliknij i kup Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet
Vobis


Kompleksowa pomoc domowa

Ten dobry odkurzacz bezprzewodowy odkurza i na sucho, i na mokro. Dostajesz wybór: uruchomisz zarówno tryb hybrydowy (odkurzanie + mycie podłogi), jak i samo odkurzanie lub mopowanie.

Najważniejsze, że Xiaomi w tych zadaniach wypada wybornie. Zmywając posadzkę, poradzi sobie z niejedną dawno zaschniętą plamą.

Odkurzając, korzysta z mocy ssącej osiągającej nawet 2100 Pa. To sporo jak na tę cenę i jak na ten typ sprzętu odkurzającego bez kabla.

Po bezproblemowym wjechaniu na Twój dywan (duże koła) usunie z niego kurz, roztocza, ale i większe zabrudzenia (kłęby sierści, śmieci różnego rodzaju). To wszystko bez Twojej większej ingerencji. Odpoczywasz, a odkurzacz robi swoje.

Inteligentne nawigowanie po domu

Jak przystało na samodzielny odkurzacz dobrej jakości, Xiaomi nie obije Twoich mebli. Świetnie omija przeszkody na trasie, ma z nimi minimalny kontakt. Nie zablokuje się także w gęściej umeblowanym pokoju. To zasługa laserowej nawigacji. Co więcej, możesz całkowicie wyłączyć światło, sprzęt nadal będzie prawidłowo pracował.

Cykle odkurzania nie są ani zbyt długie i marnujące stan akumulatora, ani zbyt krótkie i niedokładne. Gdzie sprzęt może wjechać, tam wjedzie. Żaden zakątek nie zostanie przegapiony. Uzyskujesz pewność co do bezwysiłkowego, ale i precyzyjnego odkurzania.

Szukasz odkurzacza bezprzewodowego do kilkupiętrowego domu? Żaden problem! Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (po jednej z aktualizacji oprogramowania) zapisuje w aplikacji do 5 różnych map! Nawet mając olbrzymie gospodarstwo domowe, wystarczy Ci miejsca na tworzenie map z różnymi strefami (odkurzania, zakazanymi itp.).

Odkurzacz bezprzewodowy – Zalety

Jestem wielkim fanem odkurzaczy bezprzewodowych… choć nie zawsze tak było.

Kilka lat temu ich rynek wyglądał dużo słabiej. Wydajność, czas pracy, wyposażenie, żywotność akumulatora – te cechy wypadały mizernie.

Na szczęście sytuacja się zmieniła.

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe poczyniły ogromne postępy. W tym punkcie, na własnym przykładzie, wyjaśnię Ci, dlaczego warto wybrać właśnie ten typ sprzętu odkurzającego.

Oto zalety, które mnie przekonały:

Zalety najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych z rankingu - Infografika

 • Nieograniczony zasięg pracy i większa wygoda – a więc mobilność i swoboda dzięki temu, że odkurzacz nie ma kabla. Nie przejmujesz się rozmieszczeniem gniazdek sieciowych. Przenoszenie ze sobą odkurzacza staje się wygodne. W okamgnieniu przejdziesz między pokojami, jak i przeniesiesz się na taras czy do garażu, aby odkurzyć swoją brykę. Nie musisz za sobą szarpać ciężkiego odkurzacza z giętką rurą i kablem. Nic nie krępuje Twoich ruchów. To ogromny komfort. Uciążliwy obowiązek w postaci odkurzania staje się dużo znośniejszy i szybszy.
 • Wysoka skuteczność odkurzania – tak, nie boję się stwierdzić, że wiele polecanych odkurzaczy bezprzewodowych jest skuteczniejszych niż te tradycyjne. Do tego nie zawsze musisz załączać tryb Turbo, aby osiągnąć świetne efekty odkurzania. Zasługą nie jest wyłącznie coraz wyższa wydajność, ale też elektroszczotka. Tradycyjne modele jej nie mają. Ten element posiada własny napęd, przez co szczotka szybciej się obraca. W efekcie lepiej odkurzy szczególnie dywany.
 • Szczotka lub wałek zamiast ssawki – wiąże się z powyższym punktem. W głowicy odkurzającej spoczywa zwykle albo szczotka z włosiem, albo miękki wałek (ewentualnie gumowa szczotka). Wszystkie te rozwiązania są lepsze od zwykłej ssawki. Skuteczniej zbierają kurz, okruszki i inne śmieci. Różnicę widać szczególnie na dywanach pokrytych zwierzęcą sierścią. Kolejna cecha, dzięki której nie stracisz tylu sił i czasu na odkurzanie.
 • Większe bezpieczeństwo dla podłoża – każdy odkurzacz ma kółka. Sęk w tym, że te tradycyjne mają je większe i pod ciężkim korpusem, a nie tylko nasadką zasysającą. Ryzyko rysowania podłogi wzrasta. Modele bez kabla mają jedynie małe (i najczęściej powlekane) koła pod głowicą sprzątającą. Dużo subtelniej obchodzą się z parkietem, panelami czy innymi powierzchniami. To ważne, bo zapewne nie chcesz mieć nieestetycznych rys na swojej wartościowej podłodze, prawda?
 • Szersze zastosowanie – stojące odkurzacze bezprzewodowe oferują zwykle bogate wyposażenia. Dzięki temu zgarniesz nie tylko pajęczyny spod sufitu, ale i skutecznie odkurzysz półki, stół kuchenny, samochód, tapicerowane meble czy biurko oraz klawiaturę. A to tylko proste przykłady. Możliwość łatwej zmiany sprzętu w odkurzacz ręczny da Ci wiele korzyści. Do tego coraz częściej pojawia się funkcja mycia podłóg. Nadaje się do rutynowego odświeżania posadzki.
 • Odkurzanie bez wysiłku – dotyczy samojeżdżących odkurzaczy bezprzewodowych. One również znalazły się w moim rankingu. Nie musisz być nawet w domu, aby sprzęt wykonał robotę za Ciebie. Wystarczy zdalnie uruchomić go przez aplikację mobilną bądź ustawić wcześniej harmonogram odkurzania. I to tyle. Zapominasz o traceniu sił i nerwów na odkurzanie, przynajmniej jeżeli chodzi o podłogi.
 • Wydajne filtrowanie powietrza – nie spoczywa tu wyłącznie na filtrach przeciwalergicznych. Modele stojące są najczęściej cyklonowe. Znakomicie oczyszczają wydmuchiwane powietrze. Nie wypuszczają, a zatrzymują w zbiorniku i na filtrach wiele zarazków oraz alergenów. To plus dla alergików czy świeżo upieczonych rodziców.
 • Łatwe przechowywanie – szczególnie robotów, które są małe i mają jeszcze mniejsze stacje dokujące. A modele stojące praktycznie zawsze dają możliwość przechowywania na ścianie (za pomocą zgrabnego uchwytu ściennego). Wtedy także szybkie chwycenie za odkurzacz, np. gdy Ci się coś rozsypało, staje się prostsze.

Ale nie wszystko jest takie pięknie.

Nie jest tak, że jestem bezgranicznie zakochany w odkurzaczach bezprzewodowych. Dostrzegam u nich pewne mankamenty, jednakże… większość da się jakoś obejść.

Przyjrzyjmy się teraz temu:

Na co uważać podczas zakupu odkurzacza bezprzewodowego bez kabla? Infografika

 1. O ile nie ogranicza Cię zasięg kabla, tak robi to stan naładowania akumulatora. W moim zestawieniu zaproponowałem Ci jednak modele o świetnym stosunku wydajności do czasu pracy. Są to także odkurzacze bezprzewodowe z regulacją mocy ssącej. Rotując poziomami, wysprzątasz pokaźny metraż – szczególnie gdy masz przewagę podłóg twardych (wtedy zazwyczaj wystarczy Ci niższy tryb siły ssania).
 2. Nie opuszczając kwestii akumulatora, kiedyś zakończy on swój żywot. Moje testy odkurzaczy bezprzewodowych analizują żywotność akumulatora, sposób i koszt jego wymiany (o ile producent to podaje…). Przyznaję plusy za długowieczność tego elementu i możliwość samodzielnej wymiany. Wiele polecanych w tym materiale modeli uznaję za najmniej awaryjne odkurzacze bezprzewodowe.
 3. Szczotki z włosiem świetnie wyłapują kłęby kurzu, sierść, włosy, nitki i inne paprochy. Sęk w tym, że sporo na nich zostaje. Wtedy wypada oczyścić szczotkę. Starałem się uwzględnić sprzęt niemający z tym problemów, np. przez większe szczotki, a nawet brak włosia na nich. Wiele modeli zapewnia też czyścik z ostrzem w zestawie, który ułatwia konserwację szczotki.
 4. Zbiorniki na śmieci nie zawsze są ekstremalnie pojemne. Ważne więc, aby były higienicznie opróżniane. Druga sprawa, że mając zwrotny, nie za ciężki odkurzacz, zachęci Cię on do częstszego sprzątania. A wtedy zabrudzeń będzie mniej.

Podsumowanie

Tworząc mój ranking odkurzaczy bezprzewodowych, postawiłem sobie za cel, aby wyróżniony sprzęt jak najlepiej i jak najdłużej odkurzał. A przy okazji zachwycał funkcjonalnością czy wyposażeniem.

Udało się, choć nie ukrywam – topowe odkurzacze akumulatorowe swoje kosztują. Z drugiej strony trudno wymagać tak wielu atutów, kupując jakiś tani sprzęt z Biedronki czy Lidla. Nie wspominając o używanych odkurzaczach bezprzewodowych na OLX bądź Allegro.

Lepiej zaufać takim markom, jak np. Dyson, Roborock, Philips, Moneual, PURON, iRobot czy Xiaomi. Kupisz raz, a dobrze.

Pamiętaj, że zestawienie regularnie aktualizuję. Ciągle przeprowadzam kolejne testy sprzętu odkurzającego. Dzięki temu nie musisz już pytać o polecany odkurzacz bezprzewodowy na forum.

Jeśli moja praca Ci się podoba, to udostępnij to zestawienie w Internecie i nie zapomnij raz na jakiś czas zaglądać na PROrankingi.

A jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, to z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.

Pamiętaj także, że na portalu znajdziesz klasyfikacje konkretnych rodzajów urządzeń do sprzątania. Mówiąc o modelach bezprzewodowych, mam tu na myśli odkurzacze pionowe i roboty sprzątające.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.8]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments