W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak zresetować lodówkę?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  1

Musisz z jakiegoś powodu szybko zresetować swoją lodówkę? Nie wiesz jeszcze, jak to zrobić? Żaden problem! W poniższym poradniku wyjaśniam cały proces. Poradnik dotyczy lodówek wielu popularnych producentów, np. Samsung, Beko czy Whirlpool.

Jak prawidłowo zresetować lodówkę?

Spis treści:

  Jak zresetować lodówkę Samsung?

  W przypadku nowoczesnych lodówek Samsung problemy wymagające resetu to najczęściej kłopoty z kostkarką lub błąd po wymianie filtra.

  W lodówkach side by side najczęściej za awarię kostkarki odpowiada zablokowana dźwignia.

  Aby rozwiązać ten problem, wystarczy prosty reset.

  Zacznij od demontażu pojemnika na lód. Na kostkarce znajdziesz przycisk resetowania. Naciśnij odpowiedni przycisk i przytrzymaj go przez 3 sekundy. Po tym dźwignia powinna opuścić się samoczynnie.

  Jeśli tak się nie stanie, musisz wykonać mocniejszą wersję resetu – czyli po prostu odłączyć sprzęt od źródła zasilania. Po kilku minutach podłącz lodówkę ponownie i drugi raz naciśnij przycisk resetowania na kostkarce.

  Lodówka Samsung często potrzebuje też resetu po wymianie filtra. Jeśli kontrolna lampka świeci się na czerwono, wystarczy, że naciśniesz przycisk filtra i przytrzymasz trzy sekundy. Powinna pojawić się informacja z terminem następnej wymiany.

  W przypadku lodówek Family Hub z dużym ekranem na froncie lodówki czasem potrzebny jest reset tego wyświetlacza. Na prawych górnych drzwiach chłodziarki powinien znajdować się panel, który da się otworzyć. Zdejmij z niego pokrywę i zlokalizuj czerwony przełącznik. Przełącz go na tryb off, odczekaj 15 sekund i włącz ponownie.

  Wyświetlacz multimedialny pojawia się zazwyczaj w luksusowych lodówkach Multidoor lub French Door koreańskiego producenta.

  Ranking lodówek wolnostojących – zwycięzca

  Samsung Bespoke RB38C7B6AB1

  Reset lodówek Indesit

  Najczęściej reset w przypadku lodówki Indesit jest potrzebny przy problemach z połączeniem Wi-Fi lub gdy na wyświetlaczu pojawia się błąd.

  Reset przy próbie połączenia z internetem jest potrzebny, jeśli nastąpiła jakaś zmiana w domowej sieci, a lodówka nie jest w stanie tego wykryć. Wtedy wystarczy, że wybierzesz z menu opcję LIVE, a następnie RESET.

  Inny rodzaj resetu zastosujesz, jeśli na wyświetlaczu pojawią się błędy.

  W przypadku, gdy na panelu użytkownika miga kilka diod, upewnij się, czy jest dostęp do źródła energii i czy drzwi są zamknięte. Następnie zresetuj lodówkę, przekręcając pokrętło na OFF, a następnie z powrotem na ON. Podobnie zrób w przypadku, gdy ekran nie reaguje na przyciski.

  Na ekranie wyświetlacza mogą pojawiać się też różne błędy, na przykład CF, D, E, E4 czy AL04. Jeśli widzisz je pierwszy raz, producent zaleca zresetowanie lodówki. Wyjmij wtyczkę z kontaktu, odczekaj ok. 10 sekund i podłącz urządzenie ponownie.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Resetowanie lodówki Beko

  W lodówkach Beko, podobnie jak w urządzeniach Samsung, reset konieczny jest po wymianie filtra wody. Wystarczy, że na ekranie naciśniesz odpowiedni przycisk (przypisany do filtra) i przytrzymasz go przez kilka sekund.

  W przypadku innych, niewielkich błędów w działaniu, na przykład sprężarki, spróbuj tradycyjnego resetu – ustaw termostat na 0, odłącz sprzęt od źródła zasilania, odczekaj chwilę i włącz ponownie. Nie rób tego jednak zbyt często.


  Zobacz zestawienia sprzętów do chłodzenia i mrożenia:


  Lodówka Ariston – jak zresetować?

  W lodówkach Ariston może pojawić się wiele błędów, wiele z nich wymaga pomocy fachowca. Nawet uszkodzenia wyświetlacza często skutkują wymianą go na nowy. W przypadku mniejszych awarii zawsze można próbować resetu.

  Jednym ze sposobów jest zmiana wszystkich ustawień na 0, odczekanie kilkunastu sekund i przywrócenie ich z powrotem. Jeśli to nie działa, pozostaje tradycyjny reset, czyli odłączenie sprzętu na chwilę od źródła zasilania.

  Funkcja reset w lodówce Whirlpool

  Jak w przypadku większości lodówek, tak i lodówka Whirlpool wymaga resetu po wymianie filtra. Procedura jest dokładnie taka sama jak wszystkie opisane powyżej. Poszukaj przycisku filtra, przytrzymaj go kilka sekund i gotowe.

  W niektórych lodówkach Whirlpool przycisk do resetu filtra w kombinacji z innymi guzikami umożliwia uruchomienie blokady przed dziećmi czy włączenie trybu Eco.

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 16 Średnia: 3.8]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  1 Komentarz
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Daniel
  9 miesięcy temu

  Jak zresetować lodowke Hisense??