W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ile kosztuje odkurzacz piorący? Ceny odkurzaczy piorących

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Ceny odkurzacz piorących potrafią być zróżnicowane. Druga sprawa, że często nie należą do najniższych. Tym bardziej dobrze wiedzieć, jak prezentuje się cały zakres cenowy i co w zasadzie wpływa na końcową kwotę. Dokładnie opisałem to w poniższym artykule. Szybko się dowiesz, ile kosztuje odkurzacz piorący.

Ile kosztuje odkurzacz piorący? Ceny odkurzaczy piorących

Spis treści:

  Ile kosztuje odkurzacz piorący?

  Na zakup odkurzacza piorącego wydasz minimum 600 zł. Od tej kwoty rozpoczynają się ceny takich sprzętów. Oczywiście są też droższe urządzenia, za 1000 zł, 2000 zł, a nawet ponad 2500 – 3000 zł.

  Wydaje Ci się, że im wyższa cena, tym lepiej? Akurat w tym przypadku nie do końca. Nawet jeśli wydasz na odkurzacz piorący bardzo dużo, nie znaczy, że wszystko bez problemu wypierzesz. Jednocześnie nie myśl, że wcale nie warto inwestować w modele z wyższej półki cenowej. W końcu najlepsze z nich prezentuje ranking odkurzaczy piorących.

  Tu dużo zależy od tego, na czym Ci zależy. Musisz brać pod uwagę swoje potrzeby i preferencje. Pamiętaj, że to nie cena odkurzacza do prania dywanów jest głównym wyznacznikiem efektywności działania sprzętu.

  Ranking odkurzaczy piorących – zwycięzca

  Karcher SE 5.100 1.081-200.0

  Najtańsze odkurzacze piorące za 600 – 800 zł

  Przyznasz, że 600 – 800 zł to mało, a jednocześnie sporo. W tej cenie dostaniesz odkurzacze piorące znanych producentów, również o bardzo dużej mocy (nawet ok. 2000 W).

  Co więc jest z nimi nie tak? Urządzenia te zazwyczaj oferują niewielki zbiornik na wodę. Tym samym podczas prania rodzinnej kanapy lub większego dywanu musisz uzbroić się w cierpliwość. Kilkukrotne napełnianie zbiornika i dolewanie środka piorącego wydłuży czas Twojej pracy.

  Niemniej trzeba podkreślić, że o samą skuteczność prania nie masz co się martwić. Jeśli sięgniesz po dobry detergent i zachowasz precyzję, pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń.

  Nawet do najtańszych odkurzaczy piorących producenci dołączają potrzebne akcesoria, czyli końcówki (choć czasami może być ich mniej, porównując do droższych modeli).

  Problemem bywa też głośność pracy i nie do końca solidna konstrukcja. Coś za coś, niższa cena to zastosowanie trochę gorszych materiałów.

  Odkurzacze piorące w cenie 600 – 800 zł to dobry wybór dla mało wymagających użytkowników. Nadają się do prania czy odświeżania mebli i dywanów raz na jakiś czas.

  Odkurzacze piorące za ponad 1000 zł

  W budżecie 1000 zł i więcej znajdziesz bez trudu wydajne i trwałe sprzęty. Większość z nich wyróżnia się praktycznością. Wykorzystasz je nie tylko do prania, ale i odkurzania, często na mokro oraz na sucho.

  Posiadacze droższych urządzeń twierdzą, że pracują ciszej niż te najtańsze. Przekłada się to na większy komfort użytkowania. Poza tym takie odkurzacze piorące często oferują dodatkowe udogodnienia. Przykład to rączka z panelem do zmiany ustawień.

  Spotkasz się również z takimi rozwiązaniami jak schowek w obudowie na akcesoria (których jest całkiem dużo). Do tego dochodzi większy zbiornik na wodę. Nie musisz go kilka razy uzupełniać w czasie prania czegoś dużego.

  Nierzadko dostrzeżesz ponadto większą dbałość o design. Co prawda to, jak wygląda odkurzacz piorący, ma mniejsze znaczenie, ale droższe modele prezentują się atrakcyjniej. Obudowa przeważnie jest kolorowa.

  Najdroższe odkurzacze piorące za ponad 2000 – 2500 zł

  Musisz przyznać, że 2000 zł lub więcej za odkurzacz piorący to już duży wydatek. Widząc takie kwoty, wielu zastanawia się, czy warto kupić odkurzacz piorący. Dlatego jest to wybór głównie dla wymagających osób poszukujących czegoś profesjonalnego.

  Z takim budżetem otrzymujesz trwały i nowoczesny sprzęt renomowanej marki. Standard to mocny silnik i bardzo duży pojemnik na wodę. Najczęściej uzupełnieniem jest długi kabel zasilający i sprytne rozwiązania gwarantujące w pełni komfortową pracę.

  Mowa tu o kompaktowych wymiarach, dużych przyciskach i ergonomicznej rękojeści. Urządzenia te są wyjątkowo solidne, dlatego częsta i intensywna eksploatacja nie przyczyni się do awarii.

  Co wpływa na cenę odkurzacza piorącego?

  O tym, ile kosztuje odkurzacz piorący, decyduje kilka różnych kwestii. Choć tu należy zaznaczyć, że najtańsze sprzęty wcale nie są gorsze od najdroższych. Za ich pomocą także zadbasz o porządek w domu i nie tylko.

  Sprawdź, co dokładnie wpływa na cenę tych urządzeń:

  • Funkcjonalność – odkurzacz piorący nie musi służyć wyłącznie do odświeżania tkanin i usuwania plam. Na rynku znajdziesz sporo sprzętów przystosowanych też do odkurzania i to nawet na sucho. Tym samym zyskujesz model 3w1 i nie potrzebujesz kilku różnych urządzeń do utrzymania porządku w domu. Niemniej pamiętaj, że najtańsze i najmniejsze odkurzacze do prania nie zawsze są tak funkcjonalne.
  • Pojemność zbiornika na wodę – co do zasady większy pojemnik oferują droższe odkurzacze piorące. W urządzeniach z najniższej półki cenowej znajdziesz mały zbiornik, który wymaga częstszego napełniania podczas porządków.
  • Liczba akcesoriów – inwestując w sprzęt w wyższej cenie, spodziewaj się większej liczby akcesoriów. Wiąże się to z jego funkcjonalnością.
  • Solidnośćdroższe odkurzacze piorące produkuje się z mocniejszych materiałów. Tym samym wykazują większą odporność na uszkodzenia. Oczywiście tańsze też nie są bardzo słabej jakości, ale częste użytkowanie niekiedy negatywnie wpływa na wygląd obudowy.
  • Udogodnieniaznajdziesz je głównie w urządzeniach z górnej półki. Producenci stosują je po to, aby pranie za pomocą odkurzacza było szybsze i wygodniejsze. To np. wspomniany już panel sterowania za rączce, ale i przemyślany system opróżniania zbiornika (aby nie brudzić rąk) czy regulacja mocy ssania.

  Ile kosztuje wypożyczenie odkurzacza piorącego?

  Średnio wydasz na to 50 – 70 zł za dobę, zależnie od miasta. Pamiętaj, że dotyczy to dni roboczych. Jeśli postanowisz wypożyczyć odkurzacz piorący na weekend, cena będzie wyższa. To zazwyczaj 100 – 150 zł.

  Jednorazowe wypożyczenie urządzenia nie nadwyręży mocno Twojego budżetu. Otrzymasz profesjonalny sprzęt, za pomocą którego wypierzesz wszystko, co wymaga odświeżenia. To dla Ciebie szansa, aby go przetestować i sprawdzić możliwości.

  Niemniej regularne wypożyczanie odkurzacza piorącego to już spory koszt. Zastanów się więc, czy nie warto zainwestować we własny sprzęt, który będzie gotowy do użytku w każdej chwili.

  Zobacz zestawienia innych sprzętów do odkurzania:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments