W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Zmywarka – Wymiary zmywarek do zabudowy i wolnostojących

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  1

Wymiary zmywarki determinują to, do jakiej kuchni pasuje. To podstawowa cecha, którą trzeba wziąć pod uwagę. Wszystko stanie się prostsze z moim dokładnym przeglądem rozmiarów zmywarek do zabudowy, wolnostojących i kompaktowych.

Zmywarka – Wymiary zmywarek do zabudowy i wolnostojących

Spis treści:

  Przegląd wymiarów wszystkich rodzajów zmywarek

  Tabelka z przeglądem wymiarów zmywarek różnego rodzaju

  Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm – zwycięzca

  Bosch SMV6ZCX10E

  Zmywarka do zabudowy 60 cm – wymiary

  Urządzenie tego typu polecane jest dużym rodzinom. Dobrze sprawdza się w domach, w których często się gotuje.

  W takiej zmywarce zmieścisz sporo naczyń za jednym razem. Model do zabudowy łatwo dopasujesz do mebli kuchennych.

  Jak wyglądają wymiary zmywarek do zabudowy 60 cm?

  Zmywarka do zabudowy 60 cm - średnie wymiary

  • Szerokość – od 59,6 cm do 60 cm
  • Głębokość – od 55 cm do 57 cm
  • Wysokość – od 80 cm do 82 cm

  Zmywarki do zabudowy 60 cm, jak sama nazwa wskazuje, mają 60 cm szerokości lub o kilka milimetrów mniej. Pozostałe rozmiary także za bardzo się nie różnią: głębokość 55 – 57 cm oraz wysokość 80 – 82 cm. W sklepach z AGD znajdziesz też pojedyncze sprzęty, których wysokość wynosi przykładowo 84,5 cm, a nawet więcej.

  Taki rozmiar zmywarki pasuje pod Twoją kuchenną zabudowę? Zobacz mój niezależny ranking zmywarek do zabudowy 60 cm.

  Zmywarka do zabudowy 45 cm – wymiary

  W ciasnej kuchni, w której niewiele się mieści, dobrze sprawdzi się zmywarka do zabudowy 45 cm. Nie zabierze dużo miejsca i wciąż dobrze wtopi się w kuchenną zabudowę.

  Wymiary większości zmywarek do zabudowy 45 cm to:

  zmywarka do zabudowy 45 cm - średnie wymiary

  • Szerokość – od 44,8 cm do 45 cm
  • Głębokość – od 55 cm do 57 cm
  • Wysokość – od 81,5 cm do 82 cm

  I tu pojawia się mała różnica w przypadku szerokości, która nie zawsze wynosi dokładnie 45 cm, jak wynika z nazwy. Sporo modeli liczy 44,8 cm, a zdarzają się i takie, w których wartość ta wynosi 44,6 cm. Są to jednak pojedyncze zmywarki, zdecydowanie mniej popularne i przez to rzadziej wybierane przez kupujących. Pozostałe parametry (wysokość, głębokość) to maksymalnie 2-centymetrowe różnice.

  Podoba Ci się ten rodzaj? Poznaj zatem subiektywny ranking zmywarek 45 cm do zabudowy.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Zmywarka wolnostojąca 60 cm – wymiary

  Zmywarkę wolnostojącą 60 cm ustawisz w wybranym, odpowiednio dostosowanym do tego miejscu, niezależnie od rodzaju zabudowy kuchennej. Nie zastanawiasz się wtedy, jak zamontować front do zmywarki, bo nie musisz tego robić.

  W sprzęcie o takich wymiarach umyjesz sporą ilość naczyń za jednym razem.

  Wymiary zmywarek wolnostojących 60 cm są następujące:

  Zmywarka wolnostojąca 60 cm - średnie wymiary

  • Szerokość – od 59,8 cm do 60 cm
  • Głębokość – od 55 cm do 60 cm
  • Wysokość – od 81,5 cm do 85 cm

  Szerokość zmywarek do zabudowy 60 cm jest bardzo podobna niezależnie od modeli. Od granicy 60 cm niektóre modele odejmują 2 milimetry. Różnice pojawiają się z kolei w zakresie głębokości i wysokości. Ta ostatnia w pojedynczych przypadkach może wynosić nawet 86,5 cm, choć rzadko przekracza 85 cm.

  Pragniesz swobodnie ulokować dużą zmywarkę? Odwiedź ranking zmywarek wolnostojących 60 cm.

  Zmywarka wolnostojąca 45 cm – wymiary

  Zmywarka wolnostojąca o szerokości 45 cm bardzo dobrze sprawdza się w niewielkim mieszkaniu. Jest idealnym rozwiązaniem dla pary lub trzyosobowej rodziny, w której nie gotuje się za często i zwykle jada się poza domem.

  W takim sprzęcie nie zmieścisz ogromu naczyń, ale to rozsądne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie miejsce jest ograniczone.

  Zmywarka wolnostojąca 45 cm ma wymiary:

  Zmywarka wolnostojąca 45 cm - średnie wymiary

  • Szerokość – od 44,8 cm do 45 cm
  • Głębokość – od 55 cm do 60 cm
  • Wysokość – od 81,5 cm do 85 cm

  Zmywarki wolnostojące 45 cm czasem mają o 2 milimetry mniejszą szerokość niż ta z nazwy tego typu. Średnia wysokość mieści się w zakresie 84,5 – 85 cm, ale w sklepach znajdziesz też modele liczące 81,5 cm. Głębokość zazwyczaj nie przekracza 60 cm, choć i tutaj wskaże wyjątek. Jest kilka zmywarek wolnostojących 45 cm, których głębokość wynosi 62 cm.

  Czujesz, że takie wymiary zmywarki są dla Ciebie optymalne? Zobacz więc najlepszą zmywarkę 45 cm wolnostojącą.

  Mała zmywarka – wymiary

  Z myślą o niewielkich pomieszczeniach i małej liczbie zamieszkujących w nich osób powstały tzw. zmywarki kompaktowe. To małe urządzenia występujące w wersji do zabudowy lub postawienia na… blacie! Niektóre dobrze się sprawdzają jako zmywarka pod zlewem.

  Najmniejsza zmywarka wolnostojąca ma wymiary:

  • Szerokość – 42 cm
  • Głębokość – 44 cm
  • Wysokość – 44 cm

  To najmniejsze urządzenie, jakie można spotkać na rynku. Zabierzesz je ze sobą nawet na dłuższe wakacje poza domem, nie martwiąc się o miejsce w samochodzie.

  Inne, popularniejsze modele nablatowe co do zasady są większe, ale nadal zajmują niewiele miejsca. Niektóre spełniają nawet warunki do bycia zmywarką pod piekarnikiem.

  Ile liczy mała zmywarka wolnostojąca (nablatowa)? Wymiary takiego sprzętu to zwykle:

  Mała zmywarka nablatowa wolnostojąca - średnie wymiary

  • Szerokość – zazwyczaj to 55 cm
  • Głębokość – tutaj również co do zasady wartość jest stała i wynosi 50 cm
  • Wysokość – duży rozrzut, nawet w zakresie od 43,8 cm do 60 cm

  Mini sprzęty produkowane są przez największych producentów, takich jak chociażby Bosch, Siemens, Electrolux czy też Candy.

  Spore różnice w wymiarach, głównie w wysokości urządzenia, dają nadzieję na to, że niezależnie od potrzeb i możliwości, znajdziesz idealnie dopasowaną do kuchni małą zmywarkę wolnostojącą.

  W sklepach dostępne są też mini zmywarki do zabudowy, ale przyznam, że ich wybór jest nieco ograniczony. Jakie wymiary mają takie urządzenia?

  Mała zmywarka do zabudowy - średnie wymiary

  • Szerokość – od 55 cm do 60 cm
  • Głębokość – co do zasady wynosi 50 cm
  • Wysokość – od 43,8 cm do 45,5 cm

  Nietypowe rozmiary zmywarek umożliwiają kilka kuchennych aranżacji, m.in. zabudowę w szafce lub wyspie. Niekiedy nadają się do tego, aby być zmywarką pod płytą indukcyjną.

  Ten rodzaj sprzętu do zmywania wyjątkowo wpadł Ci w oko? Sprawdź ranking małych zmywarek kompaktowych!

  Ważne! Kiedy decydujesz się na którąkolwiek ze zmywarek, pamiętaj o dokładnym zmierzeniu wnęki kuchennej przeznaczonej dla ulokowania urządzenia. Sprawdź szerokość, wysokość oraz głębokość wolnego miejsca. Z kolei w sklepie zmierz zmywarkę od dołu, jednakże pamiętaj, aby zwrócić również uwagę na pozostałe elementy, takie jak np. rury, pokrętła czy też blat kuchenny.

  Komu polecana jest duża zmywarka?

  Zmywarka, której wymiary są zdecydowanie większe, najczęściej wybierana jest do sporych kuchni. Przyjęło się, że urządzenie o 60 cm szerokości sprawdza się przede wszystkim w kilkuosobowych rodzinach lub mieszkaniach, w których często pojawiają się goście.

  Zdecyduj się na dużą zmywarkę, kiedy masz taką potrzebę i odpowiednio dużo miejsca w kuchni. Mając taki sprzęt, nie uruchamiasz go od razu po posiłku. Robisz to rzadziej, bo w środku masz więcej miejsca.

  Wymiary zmywarki a oszczędność

  Użytkownicy zmywarek często są przekonani, że im mniejszy model, tym większa oszczędność.

  To nie do końca prawda, bo mając mniejszą zmywarkę, częściej ją nastawiasz. Ilość zużywanej wody, prądu, środków czyszczących zależy od różnych czynników, a przede wszystkim parametrów urządzenia i częstotliwości jego używania.

  Pojemność zmywarek

  Rozmiary zmywarek nie oznaczają ich pojemności, choć dość ściśle są z nimi związane. Wartość ta odpowiada temu, ile kompletów naczyń za jednym razem możesz włożyć do środka.

  Pojemność zależy przede wszystkim od sposobu rozmieszczenia wewnątrz komory wszystkich koszy, w tym również na sztućce. W zmywarkach zazwyczaj w razie potrzeby regulujesz położenie górnego kosza, jeśli do mycia są duże garnki czy większe miski.

  Ilość miejsca w środku jest większa, kiedy sztućce wygodnie rozkładasz w górnej szufladzie, a nie w niewielkim koszyku umieszczonym na najniższym poziomie.

  Przeczytaj też:

  Oceń publikację
  [Głosy: 9 Średnia: 4.6]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  1 Komentarz
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Piotr
  11 miesięcy temu

  Witam. Nie znalazłem informacji ile mają zmywarki po otwarciu drzwi, myślę że to ważna informacja przy zabydowie mniejszych kuchni. Pozdrawiam
  Piotr